Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinje

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator/ica: Sunrise00

Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-mačke i ostale životinj

PostPostao/la TarTef dana 13/06/2012 11:18

Malo mace trazi svoj topli dom..... Ne znam koliko je staro (cini mi se do 1 mjesec, josu uvijek ima plave oci i samo pije mlijeko), nasli smo ga jutros na ulici, preumiljato je i prelijepo.
Na zalost ga ne mozemo zadrzati, stoga molim nekoga ko voli mace i ko ce ga paziti da se javi.

slika
TarTef

PostPostao/la BlackCaviar dana 14/06/2012 01:36

Još jedna maca, tj. mače :)
Pronađeno neki dan, staro 4 sedmice. Nažalost, nema mjesta za njega :(
Traži se udomitelj.
Broj telefona: 061/300-095

slika
BlackCaviar

PostPostao/la ONA39 dana 16/06/2012 00:09

Udomljavam rusku plavu macku,ako neko nema uslove za drzanje,rado bih je preuzela :)

Poruke slati samo na pp !
Hvala
ONA39

PostPostao/la globosa dana 16/06/2012 10:23

ONA39 je napisao/la:Udomljavam rusku plavu macku,ako neko nema uslove za drzanje,rado bih je preuzela :)

Hvala

A šta fali ovim krasnim macama?
Molim te razmisli i ako imaš uslova udomi jednu od ovih predivnih maca!
globosa

PostPostao/la ONA39 dana 16/06/2012 10:58

globosa je napisao/la:
ONA39 je napisao/la:Udomljavam rusku plavu macku,ako neko nema uslove za drzanje,rado bih je preuzela :)

Hvala

A šta fali ovim krasnim macama?
Molim te razmisli i ako imaš uslova udomi jednu od ovih predivnih maca!

Jednog sam macka nedavno udomila,obavila sve vakcine i kastraciju,pa sad zelim jednog Rusa:)
ONA39

PostPostao/la travar dana 16/06/2012 14:14

Da li je neko "spreman" da udomi mače staro oko 2 mjeseca?

Moj opičeni avlijaner ga je odnekle donio tako da sam danas tutnjao po mahali da pitam čije je i naravno odjednom niko nema mačku :roll:

Ja bih ga zadržao, ali već imam 2 mačka, a i privatna je kuća i mahala gdje te šibaju pogledima ako te vide s mačkom.

Uglavnom, ako je neko voljan (ili zna nekoga ko jeste) nek mi se javi na PP.
Oglas sam stavio i na drugom forumu, ako koga zanima :D
travar

PostPostao/la shady dana 25/06/2012 14:27

Ja imam prijateljicu koja bi udomila neko starije mace, barem 2mj. Moze pp ako se nekom zuri :lol:
Da ne pitam pojedinacno sta je udomljeno, sta nije sa ove teme, ili ako se neko novi nadje.
shady

PostPostao/la DON_eARL dana 28/06/2012 17:41

Moja maca se okotila prije 2-3 mjeseca, jedno je udomljeno, ostala su još 3 spremna za novi dom. Dvije mace i jedan mačak.

Mati im je (polu)rasna i povukli su više gena od nje, pa će svi imati dužu dlaku i čupav rep. :D Postaviću kasnije i par slika.
DON_eARL

PostPostao/la kameni.spavac dana 04/07/2012 13:58

venera123 je napisao/la:Doni je muzijak star oko 1,5 godina.
Imao je svoje vlasnike odkako je dosao na ovaj svijet, koji nakon godinu i pol pored njega nabavili jos jednog psa. Kako im je bilo previse brinuti se za oba, jednog su se "rijesili" tako sto su ga jednostavno pustili na ulicu.
Doni je lutao gradom, ulazio u gradski saobracaj, prodavnice, butike i sl. zeleci pronaci svoj dom u koji je isao nakon sto bi se prosetao :(
Doni je trenutno u pansionu za pse i intenzivno trazi svoj novi dom.
slika

U Mangu
slika

U tramvaju
slika

Da li je udomljen ovaj Doni???
kameni.spavac

PostPostao/la Cholina_Lokica dana 04/07/2012 14:00

Doni nije udomljen
Cholina_Lokica

PostPostao/la space11 dana 05/07/2012 11:37

space11 je napisao/la:Prije tacno mjesec dana pronadjena je tesko povrijedjena maca stara oko tri mjeseca.Izgubila je lijevo oko i imala je veliku ranu na zadnjoj desnoj nozi.Izgledalo je da ima male sanse da prezivi.Odnijeli smo je veterinaru,primila je tri injekcije,antibiotik,protiv bolova i vitamine.Doktorica je rekla da jos jedino ostaje da se nadamo da ce biti dobro.U narednih sedam dana jos smo dva puta bili kod veterinara i primila je iste injekcije i jos dobila tabletu protiv glista.Stanje se polako popravljalo i sada je to jedna izuzetno zivahna maca koja strasno voli da se igra.Jos uvijek malo sepa ali to je ne sprijecava da izvodi razne vragolije.Ja bih je zadrzao ali problem je sto imam jednog starog macka koji nikako ne podnosi druge mace i koji bi je sigurno povrijedio.Zbog njega je maca uglavnom zatvorena u garazi.Znam da je ovo skoro nemoguca misija ali nadam se da ce se javiti neko ko bi je udomio prije prave zime.Ona ne trazi puno,dovoljno joj je jedno dvoriste da se igra i neko mjesto da moze prespava,a ako treba ja bih finansirao hranu.
Evo slika i video mace :)

slika

Maca je ostala kod mene,bila je na sterilizaciji i sprijateljila se s onim mackom,cak je ona njega maltretirala.Znala je otici par stotina metara od kuce i redovno je donosila ili gustera ili misa.Prije 20 dana je nestala,mislio sam da ce doci jer znam da macke tako odlutaju pa se vrate,ali nije dosla.Najvise se bojim da je stradala od pasa lutalica ili od auta.Jos se nadam da je mozda otisla tako daleko da se nije znala vratiti pa da je neko uzeo.Ako je neko slucajno vidi molim da mi javi.Macu je lako prepoznati jer nema lijevo oko.Evo i jos nekoliko njenih slika,nadam se da cu je opet vidjeti.

slika

slika

slika

slika

space11

PostPostao/la VenomousV dana 05/07/2012 13:37

djecaci na poklon =) stari 2 i po mjeseca, nauceni na pijesak :D

slika

slika
VenomousV

PostPostao/la jessica rabbit dana 07/07/2012 17:00

pozdrav svima,

trazim cica macu, po mogucnosti plavu rusku macku ako ima neko da poklanja.
Ako i ne nadjem tu rasu, nema veze, dolaze u obzir sive, crne i narandzaste mace/macici.
Zivim u stanu pa mi je samo bitno da je naucena na pijesak!

Ako imate mace na poklon ili znate nekoga ko ih ima, molim vas da mi javite.
Unaprijed hvala
:-D
jessica rabbit

PostPostao/la DON_eARL dana 07/07/2012 17:20

DON_eARL je napisao/la:Moja maca se okotila prije 2-3 mjeseca, jedno je udomljeno, ostala su još 3 spremna za novi dom. Dvije mace i jedan mačak.

Mati im je (polu)rasna i povukli su više gena od nje, pa će svi imati dužu dlaku i čupav rep. :D Postaviću kasnije i par slika.

Evo i par slika mojih mačića, ukoliko je neko zainteresovan, neka se javi na PP. Bijelo mače je već udomljeno.

http://i48.tinypic.com/2aig847.jpg
http://i45.tinypic.com/9vjor6.jpg
Zadnja izmjena: DON_eARL; 07/07/2012 17:43; ukupno mijenjano 1 put/a.
DON_eARL

PostPostao/la VenomousV dana 07/07/2012 17:41

crni decko aka garo :D je udomljen prvi dan nakon sto sam postavila sliku... mama i ja se isplakale :D ali mi je u isto vrijeme i drago jer znam da ce ga dobro paziti :D

za sarenog se javila jedna djevojka, vidjecemo sta ce dalje biti...

@DON_eARL: kako su diiiiiiiiiiiiivniiiiiiiii ^^
VenomousV

PostPostao/la muniza dana 08/07/2012 22:39

Ne znam gdje da ovo javim pa evo ovdje ću a vi ljubitelji životinja to proširite dalje.
Uglavnom u Halilovićima (carinski terminali, alipašin most), na velikom parkingu ima jedna cijela familijica sa nekih 7-8 kučića. Pa eto, dok su još koliko toliko mali razdjelite to, rasprodajte il šta već prije nego ih vozovi izgaze i sl...
muniza

PostPostao/la gerberica dana 14/07/2012 21:33

Pozdrav.Nerado se javljam na ovu temu ali moram.Imam muskog pekinezera starog 2 godine,dlaka je crna sa smedjkastim sarama ispod vrata.Primorana sam da ga ustupim nekom pod uslovom da je taj neko prava osoba za takvog psa.Posto sam alergicna i stanje je sve gore,a sin ima kozno oboljenje i ne bi smio puno da ga dira moram da ga poklonim.On je izuzetno zivahan,zdrav je,redovno vakcinisan,chipovan.
Ukoliko znate nekoga ko bi bio njemu dobar udomitelj javite mi na pp.Nemam srca da kao mnogi to rijesim tako sto cu ga pustiti na ulicu.Zelim ipak da ima nekog kao sto smo mu mi bili.
Teska srca sam se odlucila na ovaj korak,ali moje dijete mi je ipak vaznije.
gerberica

PostPostao/la julie dana 16/07/2012 18:01

Pozdrav svima :)

Nedavno je jedan rasni cuko sa ogrlicom dolutao u moju mahalu :) Mozda se izgubio ili je vlasniku jednostavno dosadilo da se brine o njemu kako to najcesce biva. Pas je mlad, druzeljubiv, razigran, zudi za domom i gazdom, ali nazalost ga niko od komsija ne moze udomiti jer svi vec imamo zivotinja oko kuce. Ukoliko ga vlasnik prepozna, ili ga neko zeli usvojiti, molim da mi se javi :) Ispod je nekoliko slika cuke.

slika
slika
slika
julie

PostPostao/la DON_eARL dana 16/07/2012 22:01

Kod: Označi sve
http://www.radiosarajevo.ba/novost/85629/sedmica-besplatnih-kastracija-i-sterilizacija
DON_eARL

PostPostao/la luna09 dana 17/07/2012 12:05

Jutros ,ustvari prije dva sata na livadi ispred Intesa banke na Ciglanama (u Alipašinoj ulici) vidjela sam prelijepu hm :-) :roll: zeleno sivu macu.Mlada je ,sitna ali ne premršava.Upoće se ne boji ljudi,na poziv odmah prilazi i mazi se . Kako nisam imala ništa za nju pokušala sam je prenijeti do mjesta gdje sam išla da je nahranim i napojim ali nije željela ići s tog mjesta.Nije se bunila kad sam je podigla ali kad sam krenula poslije dva koraka počela se otimati.Uglavnom maca je prelijepa i više mi liči da je nekom šmugnula da malo prošeta nego da je odrasla na ulici. Pa ako je neko izgubio ili mu je pobjegla maca neka prošeta i pogleda jer onako umiljato biće grihota je da ostane na ulici.
luna09

PostPostao/la pakica_ dana 18/07/2012 11:16

luna09 je napisao/la:Jutros ,ustvari prije dva sata na livadi ispred Intesa banke na Ciglanama (u Alipašinoj ulici) vidjela sam prelijepu hm :-) :roll: zeleno sivu macu.Mlada je ,sitna ali ne premršava.Upoće se ne boji ljudi,na poziv odmah prilazi i mazi se . Kako nisam imala ništa za nju pokušala sam je prenijeti do mjesta gdje sam išla da je nahranim i napojim ali nije željela ići s tog mjesta.Nije se bunila kad sam je podigla ali kad sam krenula poslije dva koraka počela se otimati.Uglavnom maca je prelijepa i više mi liči da je nekom šmugnula da malo prošeta nego da je odrasla na ulici. Pa ako je neko izgubio ili mu je pobjegla maca neka prošeta i pogleda jer onako umiljato biće grihota je da ostane na ulici.

slika
ova je izgubljena na mejtasu.. ako je takva, da velim raji da je traze po ciglanama :D
pakica_

PostPostao/la luna09 dana 19/07/2012 00:14

Pakice upravo je takva bila,i objavljeno je na fb.Međutim dok sam stigla do compa neko je već skinuo tu objavu pa sam zbog toga ovdje objavila. Ja ću opet ujutro put intese ali ovaj put s kesicom :D i ako je vidim odmah javljam
luna09

PostPostao/la pakica_ dana 19/07/2012 09:32

luna09 je napisao/la:Pakice upravo je takva bila,i objavljeno je na fb.Međutim dok sam stigla do compa neko je već skinuo tu objavu pa sam zbog toga ovdje objavila. Ja ću opet ujutro put intese ali ovaj put s kesicom :D i ako je vidim odmah javljam

evo kaze djevojka, valjda cija je maca, sljedece:
Irena Jama Ova je čipirana, ima malu kilu na stomaku ... ako možeš da provjeriš ... puno bi nam značilo
evo face objave http://www.facebook.com/photo.php?fbid=497831806910503&set=a.202670626426624.60384.100000510658841&type=1&relevant_count=1
pakica_

PostPostao/la luna09 dana 19/07/2012 10:22

Na žalost macu jutros nisam vidjela, na brzinu sam pregledala oko mjesta gdje je bila ali ništa. Moguće da se zavukla negdje u hlad a ja stvarno nisam imala puno vremena.
luna09

PostPostao/la đuli dana 22/07/2012 11:35

Zdravo, ja sam osoba koja je izgubila macu na gornjoj sliki. Bio sam kod intesa banke ali na žalost maca nije prava, mada slići na moju.

Hvala svim dobrim ljudima koji pomaže sa bilo kakvim informacaijama.

Budući da je maca stvarno navikla na ljude postoji mogućnost,da ju je neko odvezo kući. Stoga molim sve, koji znaju za nekoga, da je u zadnjih 14 dana doveo kući macu neka im obrate pažnju. Maca je čipirana i podaci o vlasniku može se proćitat iz čipa.

Lijep pozdrav.
đuli

PrethodnaSljedeća

Natrag na Kućni ljubimci

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.