Plesač iz Ferhadije

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Plesač iz Ferhadije

PostPostao/la chengaba dana 11/03/2010 19:28

Red bi bio da i njega spomenemo, jer je na putu da postane jedna od ikona Ferhadije.
Ime mu je Suvad Veletanlić, i mene uvijek razveseli sa svojim plesom, koji je vazda isti bez obzira da li ide Toma ili neki tehno sa kasetofona, i uvijek mu rado nešto ubacim u kačket. I po ovim minusima i pljuskovima uredno kratkih rukava ga zadaje ispred Ekonomije. :D

Nisam se nikad hvalio da dobro plešem, jer je ono samo primjer najviše do 5% od 100%. kad plešem, kao da je instruktor plesa sa mnom i kaže mi: nevalja, nije u potpunosti sa 100% namjerom i kako trebe da bude. u 90% nastupa sam na zor plesao, muka imam i sa policijom, koja me od novembra 2007 g. tjera i u julu me kaznila, ali ja se i dalje suočavam sa njima. muke, zamorenost, tuga, nemoć itd. ovaj smjer plesanja nema ni u americi.
možete li zamisliti: zašto želim multinacionalnu grupu?
obišao sam pola Jadrana u mjesec dana, išao sam pješke i štopirao. nije bilo lako, ali sam otom potom htjeo stići do pule. od 12. 07. od ploča sam krenuo, u vreći za spavanje po parkovima spavao, straha je bilo, ali druge nisam imao, pa mi je bilo svejedno hoće li mi se šta desiti. otišao sam nespreman, bez muzike. plesao sam na radio stanice. Nastupao sam u Splitu i na Braču, Vodice, Šibenik, Zadar, Posedarje, Starigrad-paklenice. Do Vodica sam u vodenim tenama sa onim velikim ruksakom i vrećom prešao najmanje 60 kilometara, ni sunce mi nije smetalo, samo su mi ramena žarila itd. u vodicama mi je ruksak dobio noge i stvari sa njim. upoznao sam katarinu i ivana "ITI" grupa iz zagreba, nudili su mi da ih pratim, ali ja sam se svog nauma držao.
do starigada- paklenice sam uspio stići, i kad sam krenou stopirajući dalje, intervenisala me državna policija zagrebačka, imao sam samo 4 kune sa sobom. bila je nedjelja 10.08. patrolame u oborovac u stanicu odvela, gdje sam malo plesao i od policajca 10 kuna dobio, čekajući načelnicu policije, otišao sam cigare uzeti. plesao sam i načelnici. dala mi je 4 dana roka da napustim hrvatsku i tri mjeseca zabrane ulaska.
to je malo o mom putovanju.
Djevojke, vjerujete li vi u nešto što još ne postoji, da se može u stvarnost pretvoriti? ako imate pitanja pitajte, stojim vam na punoj usluzi. HVALA vam

http://www.banjalukalive.com/banja-luka ... znike.html

Još uvijek traži svoju životnu saputnicu, pa dame, bujrum... :thumbup: :mrgreen:
chengaba

Re: Plesač iz Ferhadije

PostPostao/la chengaba dana 11/03/2010 19:35

Za one koji ne znaju o čemu je riječ.

:D
chengaba

PostPostao/la JThomas dana 11/03/2010 19:39

ne laže, ja sam ga vidio u vodicama ljeta gospodnjeg 2008 :lol: :lol:

koji je vazda isti bez obzira da li ide Toma ili neki tehno sa kasetofona

to da :D nevjerovatan je, uopšte ne obraća pažnju na muziku :D
JThomas

PostPostao/la maybelline dana 11/03/2010 20:36

Boze me oprosti, ja sam uvijek mislila da taj lik nije nesto dobro... Ali mi i dalje nije jasno - jel on ima neki posao ili zivi od novca koji mu prolaznici stave u onu kutiju?
maybelline

PostPostao/la felichi dana 11/03/2010 20:44

samo je pitanje koja je dijagnoza.
stavljam pare na manicni poremecaj.
felichi

PostPostao/la ladyblue18 dana 12/03/2010 00:33

:-)
Koliko se ja sjecam, jaran je jednom pricao sa njim, a bilo je i u medijima, on to radi da bi skupio pare za nezbrinutu djecu, a ne zato sto je lud dragi moji sugradjani.
ladyblue18
Globalni moderator

Lokacija: You don't have to like me, I'm not a facebook status

PostPostao/la Djokej dana 12/03/2010 00:41

Meni je ovaj lik pravo drag, jednom sam se cak posvadjo s nekim Crnogorcima, fudbalerima sto su ga ismijavali i snimali.. Bas je gotivan..
Djokej

PostPostao/la Neelix dana 12/03/2010 00:44

Prosle sedmice nekad, zima stegla, on u kratkim rukavima zadaje :D i kad je zavrsio, kasetofon u ruksak, i u Michelle na kafu, sam sjedi :) ne vjerujem da zivi od toga :)
Neelix

PostPostao/la mrtva kokoš dana 12/03/2010 00:52

Neelix je napisao/la:Prosle sedmice nekad, zima stegla, on u kratkim rukavima zadaje :D i kad je zavrsio, kasetofon u ruksak, i u Michelle na kafu, sam sjedi :) ne vjerujem da zivi od toga :)

mrtva kokoš

PostPostao/la mrtva kokoš dana 12/03/2010 00:53

cuj zulejhe, ti sto snimas ubaci 10 maraka :lol: :lol:
mrtva kokoš

PostPostao/la Topla voda dana 12/03/2010 01:04

legenda...boli ga ona stvar sta ko misli :)
Topla voda

PostPostao/la Jara dana 12/03/2010 01:10

Takvih ima u mnogim metropolama... a i Sarajevo je jedna, jel'te... ;-)
Jara

PostPostao/la alica.k dana 12/03/2010 01:12

meni je on prejak, ja mu uvjek ubacim stagod u onaj kacket...

doduse i ja sam mislila da je malo puknut...hajd drago mi je sto nije.
alica.k

PostPostao/la chengaba dana 12/03/2010 01:13

Ma lik je gigant, ovoga nema ni u Monty Phytonu. :lol:

do starigada- paklenice sam uspio stići, i kad sam krenou stopirajući dalje, intervenisala me državna policija zagrebačka, imao sam samo 4 kune sa sobom. bila je nedjelja 10.08. patrola me u oborovac u stanicu odvela, gdje sam malo plesao i od policajca 10 kuna dobio, čekajući načelnicu policije, otišao sam cigare uzeti. plesao sam i načelnici. dala mi je 4 dana roka da napustim hrvatsku i tri mjeseca zabrane ulaska.
chengaba

PostPostao/la vanjki dana 12/03/2010 01:17

meni ga nesto zao bude u pm :-?
vanjki

PostPostao/la Joey Tribbiani dana 12/03/2010 01:19

ma ja ba, isto je to - ja pleso drotovima i oni mi dali 10 kuna. Onda sam pleso načelnici, ona mi je dala 4...dana roka da bjezim i 3 mjeseca zabrane da se vratim :mrgreen: . Ma nekako su svi navikli na njega, ne smeta nikome, neka ga.
Joey Tribbiani

PostPostao/la Margita81 dana 12/03/2010 01:24

vanjki je napisao/la:meni ga nesto zao bude u pm :-?

Zasto da ti ga bude zao? Meni on djeluje sretan u tom svom svijetu. Covjek plese halo..jebe mu se za ovosvjetske pizdarije kojima smo mi "normalni" optereceni.
Bilo da plese samo sebi za kafu ili neki visi cilj-od mene dobije uvijek paru. I izmami mi osmjeh na lice ama bas svaki put. :sax:
Margita81

PostPostao/la Vragolan dana 12/03/2010 09:56

Margita81 je napisao/la:
vanjki je napisao/la:meni ga nesto zao bude u pm :-?

Zasto da ti ga bude zao? Meni on djeluje sretan u tom svom svijetu. Covjek plese halo..jebe mu se za ovosvjetske pizdarije kojima smo mi "normalni" optereceni. Bilo da plese samo sebi za kafu ili neki visi cilj-od mene dobije uvijek paru. I izmami mi osmjeh na lice ama bas svaki put. :sax:

a sto mi normalni onda svaki dan ne odvojimo 1 do 2 h pa da i mi plesemo,
tom covjeku nesta fali, nesta ga je natjeralo da plese, ipak je normalno da imas posao i da svaki dan posljeposla ides kuci odmoriti
sumnjam da ce radi nakave tamo furke plesati u majci kratkih rukava na minusu

i ja mu ubacim samo zato sto covjek nesta radi, na da hoda ispruzene ruke sa papirom kako mu sva djeca boluju od raznih tumora i kojima trebaju pare za razne terapije
Vragolan

PostPostao/la Jem dana 13/03/2010 22:33

Uh, mene on nervira :oops:
Jem

PostPostao/la pezzar dana 13/03/2010 22:57

Meni je simpatican, i ja bih mu se pridruzio nekad, ono kad je fina pjesma, al su mi oni pokreti preteski... :)
pezzar

PostPostao/la mayab dana 14/03/2010 00:44

Danas oko podne ga je snimao Josip Pejakovic sa ekipom
mayab

PostPostao/la cyprus dana 14/03/2010 00:48

I meni je gotivan :D :thumbup:
cyprus

PostPostao/la Skyfox dana 14/03/2010 00:55

maybelline je napisao/la:Boze me oprosti, ja sam uvijek mislila da taj lik nije nesto dobro... Ali mi i dalje nije jasno - jel on ima neki posao ili zivi od novca koji mu prolaznici stave u onu kutiju?

isto misljenje sam imao i ja... koliko sam primjetio svi ga gledaju u cudu ili sa podsmjehom...
Skyfox

PostPostao/la suvad-plesac dana 01/04/2010 15:02

Poštovanje cjenjeni dragi Građani grada Sarajeva.
za koji dan ću vam pokušati ukratko opisati svoju želju i svoj cilj, za koji sam se pokušao izboriti, a da ne ovisim niokome.
kao što ste primjećivali, da sam sa sobom nosio ogromnu kutiju sa reklamom, koju ste mogli vidjeti i pročitati.

Vjerovatno su pojedini Građani i Građanke od 12 Septembra prošle godine do 26 istog mjeseca mogli/le vidjeti, lično moje ispisane i kopirane primjerke zaljepljene koje kud po haman čitavom sarajevu, pod naslovom "SAMO ZA DJEVOJKE I ŽENE OD 18-30 GODINA".??????????????????????????????????????

Srdačan pozdrav vaš: :bih:

Suvad Veletanlić-plesač-Jii ĆOOUU
suvad-plesac

PostPostao/la ritam dana 01/04/2010 15:10

chengaba je napisao/la:Red bi bio da i njega spomenemo, jer je na putu da postane jedna od ikona Ferhadije.
Ime mu je Suvad Veletanlić, i mene uvijek razveseli sa svojim plesom, koji je vazda isti bez obzira da li ide Toma ili neki tehno sa kasetofona, i uvijek mu rado nešto ubacim u kačket. I po ovim minusima i pljuskovima uredno kratkih rukava ga zadaje ispred Ekonomije. :D

Nisam se nikad hvalio da dobro plešem, jer je ono samo primjer najviše do 5% od 100%. kad plešem, kao da je instruktor plesa sa mnom i kaže mi: nevalja, nije u potpunosti sa 100% namjerom i kako trebe da bude. u 90% nastupa sam na zor plesao, muka imam i sa policijom, koja me od novembra 2007 g. tjera i u julu me kaznila, ali ja se i dalje suočavam sa njima. muke, zamorenost, tuga, nemoć itd. ovaj smjer plesanja nema ni u americi.
možete li zamisliti: zašto želim multinacionalnu grupu?
obišao sam pola Jadrana u mjesec dana, išao sam pješke i štopirao. nije bilo lako, ali sam otom potom htjeo stići do pule. od 12. 07. od ploča sam krenuo, u vreći za spavanje po parkovima spavao, straha je bilo, ali druge nisam imao, pa mi je bilo svejedno hoće li mi se šta desiti. otišao sam nespreman, bez muzike. plesao sam na radio stanice. Nastupao sam u Splitu i na Braču, Vodice, Šibenik, Zadar, Posedarje, Starigrad-paklenice. Do Vodica sam u vodenim tenama sa onim velikim ruksakom i vrećom prešao najmanje 60 kilometara, ni sunce mi nije smetalo, samo su mi ramena žarila itd. u vodicama mi je ruksak dobio noge i stvari sa njim. upoznao sam katarinu i ivana "ITI" grupa iz zagreba, nudili su mi da ih pratim, ali ja sam se svog nauma držao.
do starigada- paklenice sam uspio stići, i kad sam krenou stopirajući dalje, intervenisala me državna policija zagrebačka, imao sam samo 4 kune sa sobom. bila je nedjelja 10.08. patrolame u oborovac u stanicu odvela, gdje sam malo plesao i od policajca 10 kuna dobio, čekajući načelnicu policije, otišao sam cigare uzeti. plesao sam i načelnici. dala mi je 4 dana roka da napustim hrvatsku i tri mjeseca zabrane ulaska.
to je malo o mom putovanju.
Djevojke, vjerujete li vi u nešto što još ne postoji, da se može u stvarnost pretvoriti? ako imate pitanja pitajte, stojim vam na punoj usluzi. HVALA vam

http://www.banjalukalive.com/banja-luka ... znike.html

Još uvijek traži svoju životnu saputnicu, pa dame, bujrum... :thumbup: :mrgreen:
Neka pita Saidu, je li slobodna...
ritam

Sljedeća

Natrag na Sarajevo

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.