Pismena Bosanski

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...

Moderator/ica: NIN

Pismena Bosanski

PostPostao/la hakazvaka dana 20/03/2008 20:40

Vozdra, uskoro imam pismenu iz bosanskog jezika, pa posto sam slab na tom polju zelio bih da pitam vas...
Dakle, ako neko moze da mi napise pismenu vjezbu na temu:

- Opis portreta uz upotrebu karikature...

Dakle da malo poblize opisem, trebalo bi da napisete rad, i da opisete nekoga, i da ubacite koristenje karikature.
NPR. "Imala je velike usi kao slon...", "Kosa joj je bila kao fino naslagan kadaif..." itd...

Molim vas za pomoc... Hvala unaprijed :-?
hakazvaka
Forum administrator

Re: Pismena Bosanski

PostPostao/la Baby Jane dana 20/03/2008 20:42

:D :D :D :D usi kao slon :lol: :lol: :lol: :lol:

a sta bi ti ? da ti neko napise, pa da ti sutra na casu prepisujes?? :lol: :lol: ah...
Baby Jane

PostPostao/la hakazvaka dana 20/03/2008 20:48

:lol: :lol: na to sam konto samo bi ja to malo preformuliso

i ono napisem na pismenoj by: anonimus sa-x member
:lol: :lol: :lol:

hajte molim vas pomagajte...
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la ladyblue18 dana 20/03/2008 21:11

Vidi def. ne zelim da ovo zvuci kao kritika. Prvo ne znam koja to skola daje unaprijed teme pismenih :shock:
Prvi put to cujem.
Ali ok, ako su vam vec dali zasto onda zaboga omladino ne mozete sjesti i sami to napisati.
Zasto?
Zasto niko vise ne cita lektire? Zasto se sve svodi na internet pa cak i pisanje pismenih radova.
Pa niko od nas (vas) nije debil da ne moze sjesti napisati pismeni rad.
Stvarno ne vidim kvantnu fiziku u tome :roll:

Ne zelim da ovo ispadne pogresno protumaceno, samo savjet a ti vidi hoces li ga prihvatiti ili pak ne :wink:
ladyblue18
Globalni moderator

Lokacija: You don't have to like me, I'm not a facebook status

PostPostao/la Amazonka27 dana 20/03/2008 21:17

Evo da ti dadnem ideju
slika

Mozes da pises o ovome, ko je ovaj ciko, zasto je on u bazenu dok ti nosis glavu u vreci putem od kuce do skole i obrnuto.
Pismena ti se uvijek sastoji minimum od 3 pasusa. U prvom pises kao uvod, drugi pasus ti je razvijanje price i treci pasus ti je zakljucak. Mozes pokusati napisati sam, pa mi je posalji na pp, da ti kazem jel to to.
ps. Ako te izbace iz skole zbog ove karikature, nemam nista s tim :D
Amazonka27

PostPostao/la Umjetnik a dana 20/03/2008 21:36

ladyblue18 i Amazonaka27 :thumbup:
Umjetnik a

PostPostao/la hakazvaka dana 20/03/2008 21:55

amazonka, hvala na pokusaju da mi das ideju, al te ja nista nisam skonto... :-D :?
pokusaj opet, malo sporije :lol:
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la Amazonka27 dana 20/03/2008 22:35

hehehe,
ovako
Pokusaj da izbjegnes pocetak: Bio je lijep i suncan dan :D

Npr.

Sta je karikatura i sta ona za tebe predstavlja, odnosno kako je dozivljavas (smjesna, strasna, ironicna)
u 5-6 recenica to napises. To bi ti bio prvi pasus (odlomak)

U drugom pasusu pises o nekoj odredjenoj karikaturi, npr ova S. Silajdzica. Ko je on, sta je specificno za tu karikaturu, sta ona porucuje, kako si tu karikaturu shvatio kada si je prvi put vidio, a sta kada si malo razmislio o njoj. Zbog cega je nastala ta karikatura, sta ti je na njoj najvise zasmetalo, sta je na njoj smijesno i sta ti se na njoj najvise svidja. Zasto te je zainteresovala bas ta karikatura.

Treci pasus: izvuces neku pouku iz svega toga sto si napisao.Kratko, u 2-3 recenice.

Jel imalo jasnije? Hajde pokusaj sam, pa mi posalji na pp.
Amazonka27

PostPostao/la hakazvaka dana 20/03/2008 22:43

ee kralju super si ovo objasnio al ovo je opis karikature, a menni treba opis portreta... kao opis portreta uz malo zajebancije...

haj vako, ja tacnije nisam ni bio na tom casu, pa cu sutra kada izvucem vise informacija od ucenika fino da ti opisem temu, pa onda da mi pomognes.... u svakom slucaju hvala... :-D :-D

p.s da odgovorim korisniku koji mi je dao pozitivnu kritiku, nemogu se imena sjetiti...
ovako, ja trazim pismenu jer nemam vremena da je napisem, a razlog mog danasnjeg izostanka sa casa je bio to sto sam bio na pripremama za takmicenje iz programiranja, tako da nikako nemam vremena za tu pismenu da je pisem... zato sam trazio pomoc... ali znam da nisi nista ruzno mislio :-D
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la stochar dana 20/03/2008 22:47

ova tema koju si ti postavio je karikatura tebe samog.

knjigu u ruke i citaj!

najlakse je prepisivat'! sta ces sutra kad zavrsis skolu, dobijes diplomu i amidza Meho te ubaci u firmu? jooooooooooooooooj, omladine jebem ti život!
stochar

PostPostao/la hakazvaka dana 20/03/2008 22:49

ladyblue18 :D
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la Amazonka27 dana 20/03/2008 22:58

hakazvaka je napisao/la:ee kralju super si ovo objasnio al ovo je opis karikature, a menni treba opis portreta... kao opis portreta uz malo zajebancije...

haj vako, ja tacnije nisam ni bio na tom casu, pa cu sutra kada izvucem vise informacija od ucenika fino da ti opisem temu, pa onda da mi pomognes.... u svakom slucaju hvala... :-D :-D

p.s da odgovorim korisniku koji mi je dao pozitivnu kritiku, nemogu se imena sjetiti...
ovako, ja trazim pismenu jer nemam vremena da je napisem, a razlog mog danasnjeg izostanka sa casa je bio to sto sam bio na pripremama za takmicenje iz programiranja, tako da nikako nemam vremena za tu pismenu da je pisem... zato sam trazio pomoc... ali znam da nisi nista ruzno mislio :-D

Najgore je za jednu pismenu zadacu pisati sablonizirano. Svi imate iste pocetke opise i zakljucke. Zamisli kako nastavnici dosadno citati kako opisujete svi na isti nacin...Dopusti da te masta vodi. Posla sam bila da ti napisem kao primjer citav sastav,ali bi mogao iskoristiti, a cilj nije da prepises nego da se oslobodis i sam napises.
Amazonka27

PostPostao/la ladyblue18 dana 20/03/2008 23:51

A ok onda...al ti nas ovdje sve strpa u muski rod :D
ladyblue18
Globalni moderator

PostPostao/la hakazvaka dana 21/03/2008 00:46

haj molim te mi napisi taj primjer, nama nastavnica nije dala temu odredjenu, nego ce nam dati taj cas, tako da bi mi primjer dosao super. uradi ovako; napisi mi osnovu, samo da imam zasta da se uhvatim, a ja cu da opisujem... znaci ti samo ko zapocnes na neku temu, nesto lupi, uradi to sto si kreno, a ja cu da dovrsim, upotpunim... mozel tako :-D ?

i hvala ti velika... stvarno mi cinis uslugu vecu nego sto mozes zamislit jer jedva da imam vremena i ovu poruku da napisem kolko moram uciti informatiku... hvala ti velika...

p.s.

izvinite za oslovljavanje muskim rodom :D :D
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la Amazonka27 dana 21/03/2008 01:00

Za pismenu ti treba pola sata, svakako je neces prepisivati. Mogao si do sada napisati nesto na brzinu, pa da te usmjerim ako grijesis.
Amazonka27

PostPostao/la hakazvaka dana 21/03/2008 08:42

by Amazonka27 on 21/03/2008 00:00
a joj pa oci su mi treperile vise sinoc :lol:

a sto neces da mi barem napises pocetak, da pocnes, jer, to ustvari meni i jeste najtezi dio... samo zapocni, a ja cu da uradim sve i napisem... :sad:
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la sarayewo dana 21/03/2008 09:33

Evo ti pismena, koristeci ovo sto se do sada moglo procitati...

Uvod: Ja imam jako finu profesoricu bosanskog jezika koja je, svjesna nedostatka volje, zelje i znanja mene i mojih skolskih drugova i drugarica, odlucila dati nam UNAPRIJED temu o kojoj cemo pisati pismenu. Posto ja nemam apsolutno pojma sta da pisem niti kako da to napisem (kamo srece da je mogu napisati u Javi...) odlucio sam poslusati prijedloge profesorice i nepoznatih osoba sa jednog foruma. Tema moje pismene ce biti ni manje ni vise nego moja vrla profesorica bosanskog jezika.

Razrada: Moja profesorica ima velike usi kao slon i kosu kao fino naslagan kadaif...

Zakljucak: U nadi da cu dobiti barem dvicu i bez pritiska otici na takmicenje iz programiranja, ostavljam ovu pismenu na milost i nemilost moje gore opisane profesorice.
sarayewo

PostPostao/la vjesticanametli dana 21/03/2008 10:04

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: evo ti 2 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vjesticanametli

PostPostao/la hakazvaka dana 21/03/2008 10:14

sarayewo je napisao/la:Evo ti pismena, koristeci ovo sto se do sada moglo procitati...

Uvod: Ja imam jako finu profesoricu bosanskog jezika koja je, svjesna nedostatka volje, zelje i znanja mene i mojih skolskih drugova i drugarica, odlucila dati nam UNAPRIJED temu o kojoj cemo pisati pismenu. Posto ja nemam apsolutno pojma sta da pisem niti kako da to napisem (kamo srece da je mogu napisati u Javi...) odlucio sam poslusati prijedloge profesorice i nepoznatih osoba sa jednog foruma. Tema moje pismene ce biti ni manje ni vise nego moja vrla profesorica bosanskog jezika.

Razrada: Moja profesorica ima velike usi kao slon i kosu kao fino naslagan kadaif...

Zakljucak: U nadi da cu dobiti barem dvicu i bez pritiska otici na takmicenje iz programiranja, ostavljam ovu pismenu na milost i nemilost moje gore opisane profesorice.

ih kad bi se moglo u Javi napisat bilo bi super... i debilu nije mi dala temu unaprijed nego formu pisanja, a ona ce na pismenoj reci npr. opisujte onog pametnjakovica sarayewo sa sa-x foruma...

marSH

kako ste svi tako podli i bezobrazni, ali nema veze, ipak se je nasla JEDNA fina osoba (amazona) koja je meni voljna pomoci...
hakazvaka
Forum administrator

PostPostao/la Amazonka27 dana 21/03/2008 11:18

no no, govoriti mojim forumashima Marsh :(
Dala sam ti pitanja, tvoje je samo da odgovoris na njih koristeci svoju mashtu...steta, neces da naucis, hoces gotovo...
Amazonka27

PostPostao/la callmethebreeeze dana 21/03/2008 11:30

ladyblue18 je napisao/la:Vidi def. ne zelim da ovo zvuci kao kritika. Prvo ne znam koja to skola daje unaprijed teme pismenih :shock:
Prvi put to cujem.
Ali ok, ako su vam vec dali zasto onda zaboga omladino ne mozete sjesti i sami to napisati.
Zasto?
Zasto niko vise ne cita lektire? Zasto se sve svodi na internet pa cak i pisanje pismenih radova.
Pa niko od nas (vas) nije debil da ne moze sjesti napisati pismeni rad.
Stvarno ne vidim kvantnu fiziku u tome :roll:

Ne zelim da ovo ispadne pogresno protumaceno, samo savjet a ti vidi hoces li ga prihvatiti ili pak ne :wink:

internet je zlo! meni je drago sto sam dovoljno star pa internet nije postojao za masovnu upotrebu kad sam ja isao u skolu. hvala bogu pa sam zavolio knjige i novine prije nego sam oktrio internet. da mi je danas 17 godina ne vjerujem da bih procitao ni pola knjiga koje sam procitao kada mi je bilo 17 godina, sta procitao ne vjerujem da bih znao za te knjige. internet je super kada se koristi u prave svrhe, ali na zalost moze ljudi napraviti i debilima ako ga koriste za ove gluposti.
:D
za autora teme: JOJJJJJJ. ti si meni pravo loooooooooooooooooooooood i exxxtra. molim te ostavi kommms na ovaj post. pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz. LOL
callmethebreeeze

PostPostao/la ladyblue18 dana 21/03/2008 13:30

callmethebreeeze je napisao/la:internet je zlo! meni je drago sto sam dovoljno star pa internet nije postojao za masovnu upotrebu kad sam ja isao u skolu. hvala bogu pa sam zavolio knjige i novine prije nego sam oktrio internet. da mi je danas 17 godina ne vjerujem da bih procitao ni pola knjiga koje sam procitao kada mi je bilo 17 godina, sta procitao ne vjerujem da bih znao za te knjige. internet je super kada se koristi u prave svrhe, ali na zalost moze ljudi napraviti i debilima ako ga koriste za ove gluposti.
:D
za autora teme: JOJJJJJJ. ti si meni pravo loooooooooooooooooooooood i exxxtra. molim te ostavi kommms na ovaj post. pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz. LOL

:lol: :lol: :lol:
btw autore teme jel mislis da je lijepo ovako marshkat ljude i govorit im da su bezobrazni ccc
ladyblue18
Globalni moderator

PostPostao/la elSaik dana 21/03/2008 14:09

Ovako, počneš na početku. Mislim, ne bi imalo smisla s kraja počinjati. E onda pišeš razradu, to ti je ono između početka i kraja. I onda, na kraju, naravno, završiš. Samo pazi da ne završiš previše rano ni previše kasno, nego ono - tamam. :D
elSaik

PostPostao/la ladyblue18 dana 21/03/2008 14:20

elSaik je napisao/la:Samo pazi da ne završiš previše rano ni previše kasno, nego ono - tamam. :D

Jel ti djetetu pises o pismenoj il o necemu drugom :lol: :lol: :lol: :-)
ladyblue18
Globalni moderator

PostPostao/la hakazvaka dana 21/03/2008 16:11

i ja sve kontam da on meni pise o necem drugom... :D :D

haj hvala svima na pokusaju pomoci, ne treba mi vise ako cete pisati te gluposti...

posebno hvala amazonki na pokusaju... :-D

KRAJ TEME
hakazvaka
Forum administrator

Sljedeća

Natrag na Nauka i edukacija

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.