Pčelarstvo

Očuvanje čovjekove okoline.

Re: Pčelarstvo

PostPostao/la bina67 dana 18/12/2009 11:55

Pozdrav Pčelaru
Znam da se u ovo vrijeme med teško može nabaviti,ali ako mi možete pomoći da mi kažete gdje u Sarajevu mogu kupiti med sada i inače,ali pravi med,jer ga zaista volim,posebno zimi. Hvala
bina67

PostPostao/la simbabimba dana 18/12/2009 15:33

http://www.sarajevo-x.com/biznis/news/clanak/091217072

Ja sad sa sajma, ima super medova i svega. Ako je nekom stalo do zvanicnog priznanja i farma pcela koju drze Hatibovici (a koji su prije nekoliko dana dobili zlatnu medalju za kvalitet u Francuskoj) ima svoj stand. Ovo uz opasku da im je kila svakog meda puno skuplja nego na drudim standovima.

Od ostalog: heljda (u raznim oblicima), cajevi, tinkture, sokovi, dzemovi, tjestenine od organski uzgojenih zitarica....

Za svakog ponesto :)
simbabimba

PostPostao/la pčelar dana 18/12/2009 22:42

z
Zadnja izmjena: pčelar; 03/03/2012 00:09; ukupno mijenjano 1 put/a.
pčelar

PostPostao/la pčelar dana 20/12/2009 12:40

z
Zadnja izmjena: pčelar; 03/03/2012 00:10; ukupno mijenjano 1 put/a.
pčelar

PostPostao/la pčelar dana 20/12/2009 18:11

z
pčelar

PostPostao/la vaha_ dana 21/12/2009 21:48

Ovom prilikom želio bih pohvaliti i pozdraviti aktuelnu školu pčelarstva u Bužimu, posebno prof. Alijagića (pčelar):) jer je iako to nigdje nije pomenuto on ponajviše zaslužan za početak škole pčelarstva u Bužimu. S druge strane radujem se istoj jer će konačno ovdašnji pčelari spoznati da "tradicionalni" način pčelarenja kojim se bave nije prihvatljiv u usporedbi sa savremenim, produktivnim pčelarenjem, i iskreno se nadam da će biti dovoljno razumni da prihvate sve savjete i metode koje im ova škola pčelarstva nudi...
-Vahidin-
vaha_

PostPostao/la bina67 dana 22/12/2009 11:52

simbabimba je napisao/la:http://www.sarajevo-x.com/biznis/news/clanak/091217072

Ja sad sa sajma, ima super medova i svega. Ako je nekom stalo do zvanicnog priznanja i farma pcela koju drze Hatibovici (a koji su prije nekoliko dana dobili zlatnu medalju za kvalitet u Francuskoj) ima svoj stand. Ovo uz opasku da im je kila svakog meda puno skuplja nego na drudim standovima.

Od ostalog: heljda (u raznim oblicima), cajevi, tinkture, sokovi, dzemovi, tjestenine od organski uzgojenih zitarica....

Za svakog ponesto :)

Hvala na informaciji,bila na sajmu,kupila med kod Hatibovića pozdrav
bina67

PostPostao/la pčelar dana 26/12/2009 23:51

z
pčelar

PostPostao/la vaha_ dana 27/12/2009 20:35

pčelar je napisao/la:POČELA MATICA DA POLAŽE JAJA????
Evo dragi pčelari snimak sa pčelinjaka od pčelara Vahidina Veladžića iz Bužima gdje se vidi kako je matica počela sa polaganjem jaja što je po mom mišljenju zabrinjavajuće, al kad se sjetim mudre izreke:
"Bog dragi prašta uvijek, čovjek ponekad a priroda nikad", onda se ne treba čuditi ništa.
Hvala vaha

slika

Drago mi je da sam pomogao sa ovom malo neradom viješću...međutim po tom pitanju ne možemo ništa uraditi, ostaje nam samo da se nadamo da neće biti prevelikih hladnoća.. jedan poznati pčelar je rekao: "Treba imati na umu da je pčelarenje jedna velika i stalna borba sa prirodom. U toj borbi nikada nećemo pobijediti. Budimo zadovoljni ako pri tome makar izvučemo neku novu pouku."
vaha_

PostPostao/la pčelar dana 27/12/2009 22:05

Drago mi je da sam pomogao sa ovom malo neradom viješću...međutim po tom pitanju ne možemo ništa uraditi, ostaje nam samo da se nadamo da neće biti prevelikih hladnoća.. jedan poznati pčelar je rekao: "Treba imati na umu da je pčelarenje jedna velika i stalna borba sa prirodom. U toj borbi nikada nećemo pobijediti. Budimo zadovoljni ako pri tome makar izvučemo neku novu pouku."[/quote]

Baš tako vaha, na žalost čovjek je danas u svojoj pohlepi toliko zla nanio prirodi, biljnom i životinjskom svijetu da je upitan naš opstanak. Ako nađeš još kakvih snimaka pošalji da ih objavimo. :bih:
pčelar

PostPostao/la edin27 dana 06/01/2010 10:20

pčelar je napisao/la:Drago mi je da sam pomogao sa ovom malo neradom viješću...međutim po tom pitanju ne možemo ništa uraditi, ostaje nam samo da se nadamo da neće biti prevelikih hladnoća.. jedan poznati pčelar je rekao: "Treba imati na umu da je pčelarenje jedna velika i stalna borba sa prirodom. U toj borbi nikada nećemo pobijediti. Budimo zadovoljni ako pri tome makar izvučemo neku novu pouku."

Baš tako vaha, na žalost čovjek je danas u svojoj pohlepi toliko zla nanio prirodi, biljnom i životinjskom svijetu da je upitan naš opstanak. Ako nađeš još kakvih snimaka pošalji da ih objavimo. :bih:[/quote]

Pozdrav, molio bih strucnjake za par savjeta: interesuje me koliko zimska pcela pamti orijentaciju, konkretno trebam premjestiti kosnice 10-ak,- 15 metara od trenutne pozicije, a s obzirom da su pcele prije 10-ak dana izlazile interesuje me koliko bi jos trebalo cekati u ovakvom vremenu kad miruju da ih premjestim a da se pri prvom izlasku ne vracaju na staru lokaciju? hvala!
edin27

PostPostao/la pčelar dana 06/01/2010 16:55

Pozdrav, molio bih strucnjake za par savjeta: interesuje me koliko zimska pcela pamti orijentaciju, konkretno trebam premjestiti kosnice 10-ak,- 15 metara od trenutne pozicije, a s obzirom da su pcele prije 10-ak dana izlazile interesuje me koliko bi jos trebalo cekati u ovakvom vremenu kad miruju da ih premjestim a da se pri prvom izlasku ne vracaju na staru lokaciju? hvala![/quote]

Edinu nema problema možeš to odmah uraditi samo pažljivo da što manje uznemiravaš pčelinju zajednicu koja je sad u zimskom klupku (klubetu), znači pažljivo bez lupanja, nedaj bože da ispadne košnica i slično.
Svako dobro tebi i ostalim pčelarima a naravno i drugim forumašima. Zzzzzzzz
pčelar

PostPostao/la edinnn dana 20/01/2010 01:57

ko jednome pokusa da se bavi pcelarstvom nikad nece prestati.nekome hobi a nekome jedini izvor prihoda.toliko sam ih zavolio da sam jedne prilike kad sam ih nabavio u 5 sati ujutro bio napolju da gledam hoce li i kad izaci vani...inace kolio ynam maticna mlijec je nesto najzdravije od pcelinji proizvoda.jedna pcela zivi oko 40 dana,u zimskom mirovcanju 6 mjeseci a matica moze zivjeti 9 god sto je i dokazano.hrani se iskljucivo maticnom mlijeci.sto se tice kupovanja meda u nasoj zemlji najbolje je dobro paziti od koga se kupuje.naime prije par godina je med iz bosne i hercegovine dobio negativne ocjene.u bosni se jos uvjek koriste lijekovi koji su zabranjeni u evropi.najbolji med je med koji se proizvede daleeko od velikih ind gradova ali samo ako je pcelar posten .jer danas se mnogi sluze svakakvim metodama da se zaradi...
edinnn

PostPostao/la safet_cucak dana 22/01/2010 03:35

DvD- ovi o pcelarstvu cjena po jednom je 6 km komplet od 15 dvd-a je 80 km znaci vise nego povoljno prenost kod kupovine je moja dostava Dvd-ova ma gdje se vi nalazili Za sarajevo i okolicu (visoko , kiseljak ,rakovica,hadzici, itd... ) licno dostavljam , a za dalje 100 km + ide dostava postom moja postarina i sve ostalo nacin placanja po dogovoru filmovi su vise nego zanimljivi ( OD POCETNIKA PA DO PROFESIONALACA ) ... 061810771 :D :D :D
safet_cucak

PostPostao/la emir_du dana 24/01/2010 09:31

Safete de nam malo sta napisi o svom nacinu pcelarenja da i mi sta naucimo besplatno. :D :D :-D
Prve pogace sa nozecidom dodao sam 28 12 i vecina drustava ih je popapala pa se pripremam da im dam obicnu ili stimulativnu, o tome jos nisam odlucio.
Za sada sam zadovoljan sa ukupnom stanjem na pcelinjaku.Gubitci 5% za sada i nadam se da ih nece vise biti.
Neka nam je medno!!!
emir_du

PostPostao/la TVRDOGLAVI BUGOJANAC dana 24/01/2010 23:33

Poštovanje!
Kao novajlija od 50 godina pozdravljam sve forumaše, želeći im svako dobro. Zanima me sve, a posebno pčelarstvo pa poslije njega književnost. Imam neko malecko znanje o pčelarstvu, iščitao sam većinu dobrih pčelarskih knjiga, praktično sam štošta i primijenio i isprobao na svom pčelinjaku od 50 do 80 društava (kako kad), želim samo pomoći, nikako i nikome odmoći razmjenom iskustava, a za prvo javljanje otvorio bih temu: "Kojom košnicom pčelariti?" jer vidim da ima i početnika na forumu, a posebno me na ovo ponukalo praćenje foruma SPOS-a, gdje, što se tiče košnica, po onoj narodnoj "Svako svoga konja hvali!" i "njegova" je košnica najbolja. Uz to, predlažu i nove košnice (Rodna Voja, AA, nova dvomatična itd.), a ja velim da mi imamo dovoljno dobrih košnica, a fali nam dobrih pčelarskih godina jer, unazad deset godina, svaka je gora od gore i ako išta dohaka pčelarstvu, biće to ove poremećene vremenske prilike u kojima u ljetu imate zimu i obratno, a da i ne govorimo o nerijetkim danima kad se u jednom danu izredaju sva četiri godišnja doba, a za takve prilike nema dobre ni košnice ni pčele. Da ne hitamo ususret sudnjem danu? Puno za prvi put, ali šta mogu. Možda neću biti čest gost, a u proljeće to sigurno neću biti.
Pozdrav!
TVRDOGLAVI BUGOJANAC

PostPostao/la TVRDOGLAVI BUGOJANAC dana 25/01/2010 13:43

Poštovanje!
Zna li neko ima li negdje u Sarajevu kupiti Nikot 1 ili Nikot 2, i koliko koštaju?
Hvala! Pozdrav!
TVRDOGLAVI BUGOJANAC

PostPostao/la pčelar dana 26/01/2010 08:32

TVRDOGLAVI BUGOJANAC je napisao/la:Poštovanje!
Kao novajlija od 50 godina pozdravljam sve forumaše, želeći im svako dobro. Zanima me sve, a posebno pčelarstvo pa poslije njega književnost. Imam neko malecko znanje o pčelarstvu, iščitao sam većinu dobrih pčelarskih knjiga, praktično sam štošta i primijenio i isprobao na svom pčelinjaku od 50 do 80 društava (kako kad), želim samo pomoći, nikako i nikome odmoći razmjenom iskustava, a za prvo javljanje otvorio bih temu: "Kojom košnicom pčelariti?" jer vidim da ima i početnika na forumu, a posebno me na ovo ponukalo praćenje foruma SPOS-a, gdje, što se tiče košnica, po onoj narodnoj "Svako svoga konja hvali!" i "njegova" je košnica najbolja. Uz to, predlažu i nove košnice (Rodna Voja, AA, nova dvomatična itd.), a ja velim da mi imamo dovoljno dobrih košnica, a fali nam dobrih pčelarskih godina jer, unazad deset godina, svaka je gora od gore i ako išta dohaka pčelarstvu, biće to ove poremećene vremenske prilike u kojima u ljetu imate zimu i obratno, a da i ne govorimo o nerijetkim danima kad se u jednom danu izredaju sva četiri godišnja doba, a za takve prilike nema dobre ni košnice ni pčele. Da ne hitamo ususret sudnjem danu? Puno za prvi put, ali šta mogu. Možda neću biti čest gost, a u proljeće to sigurno neću biti.
Pozdrav!

Dobro došao Bugojanac.
Jedan mudri pčelar je davno rekao "Nema loše košnice već samo loši pčelari".
Hajde nam napiši kojim tipom košnica pčelariš, kakvi su prinosi u tvom kraju, koje su glavne paše, šta ima novog u Bugojnu ima li predavanja, seminara i šta pčelari rade u Bugojnu.
Svako dobro.
Pčelar
pčelar

PostPostao/la TVRDOGLAVI BUGOJANAC dana 26/01/2010 16:37

pčelar je napisao/la:
TVRDOGLAVI BUGOJANAC je napisao/la:Poštovanje!
Pozdrav!

Dobro došao Bugojanac.
Jedan mudri pčelar je davno rekao "Nema loše košnice već samo loši pčelari".
Hajde nam napiši kojim tipom košnica pčelariš, kakvi su prinosi u tvom kraju, koje su glavne paše, šta ima novog u Bugojnu ima li predavanja, seminara i šta pčelari rade u Bugojnu.
Svako dobro.
Pčelar

Poštovanje, gospodine Pčelar!
Izreka je izreka! Nekad dobra, nekad prosječna, nekad loša ("Ko drugome jamu kopa, taj je fizički radnik!" itd.). Pčelarim dadankama i elerovkama (više dadanki i dajem im izrazitu prednost na osnovu prakse) kojih imam kako kad, od 50 do 80. Prinosi su katastrofalni, tako da me je do sada ne jednom uhvatila huja toliko da bih sve rasprodao po najmizernijim cijenama, a uložio sam toliko da sam komotno mogao kupiti stan u Sarajevu, kao što to rade sve "glavonje". Paše?! Kad se između hladnoća i dugotrajnih kiša nekako probije i sunce, tu je bagrem (skoro redovno omahne), livadska i šumska. No, seleći "pčelari" selenje iskoriste (čast izuzecima!) da imaju razlog za prinose bagremovog, kestenovog, lavandinog i drugih sortnih medova (na dušu im). Zamanta mi se kad pročitam "120 kg meda po košnici". Još nisam vidio atomske pčele s kantama za jupol, a možda i postoje!? Predavanja i seminara ima jer mnogi jedva čekaju da ih pozoveš, samo što je to većinom jalovo prežvakivanje poznatog (prepisivačka djelatnost) i hvaljenje i reklamiranje sebe i nečeg svog (nemoj da spominjem imena odavde, preko RS-a, Srbije, Hrvatske...). Pa, eto, taj "Vaš" Hatibović je i kuđen i hvaljen i u pčelarskom, Ekremovom, listu. I?! Šta je sredina, a šta istina?! Bugojanski (tu mislim i na gornjovakufske i donjovakufske pčelare) trenutno po kafanicama uz kahvu ili čaj (skupo je pivo) svakodnevno drže mini zimske forume. Kao i svugdje. Je l' dosta?
Srdačan pozdrav! P.S. Niko mi ne odgovori ima li u Sarajevu kupiti Nikot 1 ili Nikot 2 i kolika je cijena ako ima.
TVRDOGLAVI BUGOJANAC

PostPostao/la TVRDOGLAVI BUGOJANAC dana 26/01/2010 16:48

emir_du je napisao/la:Safete de nam malo sta napisi o svom nacinu pcelarenja da i mi sta naucimo besplatno. :D :D :-D
Prve pogace sa nozecidom dodao sam 28 12 i vecina drustava ih je popapala pa se pripremam da im dam obicnu ili stimulativnu, o tome jos nisam odlucio.
Za sada sam zadovoljan sa ukupnom stanjem na pcelinjaku.Gubitci 5% za sada i nadam se da ih nece vise biti.
Neka nam je medno!!!

Poštovanje, Emire!
A kupuješ li ili praviš pogače i procure li? Dodavao sam pogače, ali više ne. Ako je sve uredu s hranom u košnici, to prvo dodavanje je bilo bespotrebno, no čim poslije ove studeni otopli, pripremio sam pogače i dodaću jer logika i iskustvo govore da će matica tada već zalijegati jaja, a to je automatski veća potrošnja hrane i bojazan da iznenadna hladnoća ne uhvati pčele i onemogući im premještanje do hrane, tako da kraj punih okvira s medom društvo može umrijeti (dešavalo mi se to). Zato je važna pogača, tj. hrana iznad pčela, a ne sa strana, ona sa strana tek kasnije, kad krene proljeće, dođe na red. Kod mene su poboljšane Milerove B hranilice pa ja pogaču na mrežu mogu uvijek dodati bez otvaranja i uznemiravanja društava. Da li su i kod tebe ili pogaču stavljaš preko satonoša? Nemoj pomisliti da ti filozofiram, govorim najdobronamjernije i iz iskustva jer me do sada svašta klepilo po glavi i duši.
Srdačan pozdrav!
TVRDOGLAVI BUGOJANAC

PostPostao/la pčelar dana 26/01/2010 17:17

z
Zadnja izmjena: pčelar; 03/03/2012 00:11; ukupno mijenjano 1 put/a.
pčelar

PostPostao/la TVRDOGLAVI BUGOJANAC dana 26/01/2010 19:20

pčelar je napisao/la:Poštovanje, gospodine Pčelar!
Izreka je izreka! Nekad dobra, nekad prosječna, nekad loša ("Ko drugome jamu kopa, taj je fizički radnik!" itd.). Pčelarim dadankama i elerovkama (više dadanki i dajem im izrazitu prednost na osnovu prakse) kojih imam kako kad, od 50 do 80. Prinosi su katastrofalni, tako da me je do sada ne jednom uhvatila huja toliko da bih sve rasprodao po najmizernijim cijenama, a uložio sam toliko da sam komotno mogao kupiti stan u Sarajevu, kao što to rade sve "glavonje". Paše?! Kad se između hladnoća i dugotrajnih kiša nekako probije i sunce, tu je bagrem (skoro redovno omahne), livadska i šumska. No, seleći "pčelari" selenje iskoriste (čast izuzecima!) da imaju razlog za prinose bagremovog, kestenovog, lavandinog i drugih sortnih medova (na dušu im). Zamanta mi se kad pročitam "120 kg meda po košnici". Još nisam vidio atomske pčele s kantama za jupol, a možda i postoje!? Predavanja i seminara ima jer mnogi jedva čekaju da ih pozoveš, samo što je to većinom jalovo prežvakivanje poznatog (prepisivačka djelatnost) i hvaljenje i reklamiranje sebe i nečeg svog (nemoj da spominjem imena odavde, preko RS-a, Srbije, Hrvatske...). Pa, eto, taj "Vaš" Hatibović je i kuđen i hvaljen i u pčelarskom, Ekremovom, listu. I?! Šta je sredina, a šta istina?! Bugojanski (tu mislim i na gornjovakufske i donjovakufske pčelare) trenutno po kafanicama uz kahvu ili čaj (skupo je pivo) svakodnevno drže mini zimske forume. Kao i svugdje. Je l' dosta?
Srdačan pozdrav! P.S. Niko mi ne odgovori ima li u Sarajevu kupiti Nikot 1 ili Nikot 2 i kolika je cijena ako ima.

Bogami si "žestok" u kritikama. Svaka košnica ima svojih mana i prednosti i svako će za svoje reći da su najbolje al kažu da nije dobro miješati ih na pčelinjaku jer malo komplikuje sam rad pa ja imam samo LR. Vala si u pravu mi pčelari počeli ko lovci te ovoliki roj, te ovoliko meda... a kvaliteta nije bitna. Po pitanju predavača ne bih se složio stobom jer ne znam jesi li iz Hrvatske ima priliku slušati Prof. Kezića ili iz Srbije Dr. Živadinovića mislim da su strašno jaki kao predavači a i ljudi skromni a ima i BiH dobrih predavača. Ovaj citat ne razumijem "Pa, eto, taj "Vaš" Hatibović je i kuđen i hvaljen i u pčelarskom, Ekremovom, listu. I?! " čiji to "Vaš". Svako dobro i dugo se bavio pčelarstvom.
Pčelar[/quote]

Poštovanje, Pčelar!
Nisam žestok, nego realno pravičan i za svaku izgovorenu imam bar jedan dokaz, a redovno i više. Što se tiče različitih košnica na pčelinjaku, to mi ama baš nikakav problem nije jer imam dovoljno svih rezervi za sve, no rado bih se riješio LR-ovki i ostao čisti DB. Predavači, predavači...!? Čast rijetkim izuzecima! "Vaš" Hatibović znači da je Sarajlija (ako se ne varam) i njega su "razapeli" u "BH Pčelaru", a onda Apimondia i čovjeka nagradili. Ko sad ne valja?! Ja znam, samo sugerišem da se i drugi informišu. Je li sad jasnije?!
Svako dobro! Pozdrav!
TVRDOGLAVI BUGOJANAC

PostPostao/la TVRDOGLAVI BUGOJANAC dana 26/01/2010 19:20

Bogami si "žestok" u kritikama. Svaka košnica ima svojih mana i prednosti i svako će za svoje reći da su najbolje al kažu da nije dobro miješati ih na pčelinjaku jer malo komplikuje sam rad pa ja imam samo LR. Vala si u pravu mi pčelari počeli ko lovci te ovoliki roj, te ovoliko meda... a kvaliteta nije bitna. Po pitanju predavača ne bih se složio stobom jer ne znam jesi li iz Hrvatske ima priliku slušati Prof. Kezića ili iz Srbije Dr. Živadinovića mislim da su strašno jaki kao predavači a i ljudi skromni a ima i BiH dobrih predavača. Ovaj citat ne razumijem "Pa, eto, taj "Vaš" Hatibović je i kuđen i hvaljen i u pčelarskom, Ekremovom, listu. I?! " čiji to "Vaš". Svako dobro i dugo se bavio pčelarstvom.
Pčelar[/quote]

Poštovanje, Pčelar!
Nisam žestok, nego realno pravičan i za svaku izgovorenu imam bar jedan dokaz, a redovno i više. Što se tiče različitih košnica na pčelinjaku, to mi ama baš nikakav problem nije jer imam dovoljno svih rezervi za sve, no rado bih se riješio LR-ovki i ostao čisti DB. Predavači, predavači...!? Čast rijetkim izuzecima! "Vaš" Hatibović znači da je Sarajlija (ako se ne varam) i njega su "razapeli" u "BH Pčelaru", a onda Apimondia i čovjeka nagradili. Ko sad ne valja?! Ja znam, samo sugerišem da se i drugi informišu. Je li sad jasnije?!
Svako dobro! Pozdrav!
TVRDOGLAVI BUGOJANAC

PostPostao/la safet_cucak dana 27/01/2010 03:06

TVRDOGLAVI BUGOJANAC je napisao/la:

Prinosi su katastrofalni, tako da me je do sada ne jednom uhvatila huja toliko da bih sve rasprodao po najmizernijim cijenama, a uložio sam toliko da sam komotno mogao kupiti stan u Sarajevu, . Pa, eto, taj "Vaš" Hatibović je i kuđen i hvaljen i u pčelarskom, Ekremovom, listu. I?! Šta je sredina, a šta istina?! Bugojanski (tu mislim i na gornjovakufske i donjovakufske pčelare) trenutno po kafanicama uz kahvu ili čaj (skupo je pivo) svakodnevno drže mini zimske forume. Kao i svugdje. Je l' dosta?

Ja pcelarim na tjentistu u foci tamo su mi nastanjene sve pcele ne Selim tj ne trasportujem i jako sam zadovoljan proslom godinom dok pak predprosla je bila katastrofalna ovo godine je koliko toliko bilo meda , a sto se tice pcelara po sarajevu jer vidim da se vas razgovor bazira na tome: "sarajevo je grad u kojem se nemogu drzati pcele ",Zasto? Prvensstveno zbog zagađenosti zraka , drugo zbog slabe ispase ,jedino ako bi da vam pcele unose asfalt u kosnicu okolica sarajeva tipa bjelasnica je dobar unos Livadskog meda dok bagrem , lipa itd itd fakticki nema ostalih ...sto se mene tice tjentiste park zelengore je zastupljena svim vrstama meda ovo pricam jer vec 10 godina pcelarim na jednom mjestu i nema godine kada sam bio u minusu svoj med sam vec prodao sto dokazuje kvalitetu ...
safet_cucak

PostPostao/la safet_cucak dana 27/01/2010 03:11

A sto se tice hatibovica samo se zamarate glupostima , bitno je imati svoje musterije a oni ce svi da isplivaju na povrsinu iako ne isplivaju ima onaj koji sve zna i on ce im suditi ... na onom svjetu pozdrav gospodinu iz bugonog i cestitke jer je na pravom mjestu ... zelim mednu godinu .....pitanje Dali je bilo gubitaka vec sada ??? ,ako se smije znati ---
safet_cucak

PrethodnaSljedeća

Natrag na Priroda i ekologija

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.