Otvaranje javne kuce u Sarajevu

Dio foruma koji se ne cenzuriše.

Re: Otvaranje javne kuce u Sarajevu

PostPostao/la nejra2007 dana 08/11/2008 01:17

E jadni li smo mi kad razgovaramo o javnim kućama, a ne o fabrikama...
Lakše je raširiti noge, pa zaraditi ili možda dati guze...
nejra2007

PostPostao/la paratrooper dana 08/11/2008 01:24

nejra2007 je napisao/la:E jadni li smo mi kad razgovaramo o javnim kućama, a ne o fabrikama...
Lakše je raširiti noge, pa zaraditi ili možda dati guze...

prije fabrika se mora izgradii infrastruktura, a za fabrike je neophodna i obrazovna struktura. Nemoj me uzeti da potcjenjujem BIH stanovike, ali moderne fabrike i nove tehnologije koje doose veliki profit ne mogu naci odgovarajucu kvalificirajucu radnu snagu u BIH.

ipak svak prodaje ono sto posjeduje, jel tako ?
Zadnja izmjena: paratrooper; 08/11/2008 01:27; ukupno mijenjano 1 put/a.
paratrooper

PostPostao/la [Matrix] dana 08/11/2008 01:26

Maraschino je napisao/la:
Compact je napisao/la:To nije javna kuća nego prenoćište, gostiona "Drina", i tu su navodno se odvijale prljave stvari. U pravu je jedan forumaš što je napisao da prvo treba razgovarati o legalizaciji prostitucije, pa tek onda o javnoj kući. Očigledno onaj koji je postavio ovu temu je išao linijom "daj da i ja nešto napišem" ne poznavajući dovoljno materiju o kojoj želi da piše, a i da drugi pišu. Što se tiče legalizacije prostitucije, oni koji su zagovornici tog prljavog zanata trebaju ličnim primjerom pokazati da su zaista iskreni u svojim namjerama. Znači po meni bi bilo moralno da neko ko je za legalizaciju prostitucije kaže:" Ja sam za prostituciju jer su mi majka i sestra prostitutke i super se osjećaju kao i ja"! Lako se iživljavati na tuđim ženama, koje su nečije majke, sestre, kćerke. Prostitutke sigurno nisu u javnoj kući zato što im je drago, nego sigurno zato što nemaju uslove za normalan život. Legalizacijom tog prljavog jada, raznim desperadosima koji žive u sjeni, dali bi dovoljno prostora da zarađuju na tuđoj muci, i da izađu iz sjene na svetlo. Okrenuti se normalnom životu, naći sebi životnog saputnika, formirati porodicu, a prostitucija nikako. Odjavljujem se sa ove teme! :run:

skoro da nemam sta dodati

svaka ti je na mjestu :thumbup:

ne bjezi bolan,tema je extra a i pogodio si stvar skroz naskroz. :(

Sad stvarni zivot.Ne morate puno zamisljati,jedna uboga mlada zena bez posla ili u nekoj propaloj fabricetini radi ko rob
bez place i doprinosa.E sad ta mlada djevojka nije sama, tisuce je takvih.Kad legalizirate ovakav "posao",ona ce pomisliti,pa
dobro malo legnem i 100 eura jos legnem 200 eura i tako sirim none a eurichi kapaju li kapaju.
Medjutim,hehe.Ti eurichi nisu tvoji,vec tvog "managera" (makroa) jer nemozes ordinirati bez zastite,neko mora da
te stiti i da naplati od onih sto nece da plate ,jel tako . :D
I tako umjesto zarade,dobijes malo eurucha,malo batina i neku venericnu bolescuru a more bit i SIDU.
Dalje,kako ovakve zene da odgajaju dijecu ?! Naime,kako i sta da kazu svojoj kceri ili sinu ? :(
Sta da napisu pod zanimanje ?! Jer dijete ide u skolu,a u uciteljice vole da znaju sta su roditelji po zanimanju.
Zamislite kakvu uzasnu sramotu bi ta djeca prolazila ! Svaki dan tortura vrsnjaka,kao "mama ti qurava" i sl.
Izgubis sve,i dusu i tijelo i euriche ,a na tvog gubitku raste drustveni korov koji zovemo zajednickim nazivom kriminal.
Dakle,iz svega nikakvo dobro samo jos kriminala.Medjutim stoji da su nase zene i djevojke zategnule uzde po
pitanju "intmiziranja".Dajte malo s tim kriterijma. :D salim se.valjda.
[Matrix]

PostPostao/la kloris dana 08/11/2008 01:37

ja i dalje mislim da je to dobar biznis.
bit cu lady of the house.

svi su dobro dosli..ali ako imate dubok novcanik (jer ipak usluge su vrhunske). i potvrdu da nemate nikakvu SPB..u stvari nasu potvrdu. .al ni to nije garancija za prolaz.
i zene su dobrodosle..
zene mogu birati zene ..i muskarce.naravno.

i tako..odoh jos to da razradim.

(naravno svi mi sve hipoteticki govorimo..dobro ja.. al svi znamo sta je moral, i na sta je Sarajevo spremno a na sta ne..)
znamo. mi sve znamo.

.........to bi onako vise licilo na bordel geishi.. i one bi tako sve morale................................
kloris

PostPostao/la [Matrix] dana 08/11/2008 01:45

kloris je napisao/la:ja i dalje mislim da je to dobar biznis.

svi su dobro dosli..ali ako imate dubok novcanik (jer ipak usluge su vrhunske). i potvrdu da nemate nikakvu SPB..u stvari nasu potvrdu. .al ni to nije garancija za prolaz.
i zene su dobrodosle..

(naravno svi mi sve hipoteticki govorimo..dobro ja.. al svi znamo sta je moral, i na sta je Sarajevo spremno a na sta ne..)
znamo. mi sve znamo.

.........to bi onako vise licilo na bordel geishi.. i one bi tako sve morale................................

onda bi dosao cika gashi ili cika bajramovic ili neki drugi cika organizirani-krimilac i trazi svoje hise.mores
li se ti nosti sa navedemim cikama ? I drugo dal bi ukljucila u bussines i rodbinu i prijatelje (prijateljice) da
onako dok nisu na predavanjima ili nekom regular poslu,sire noge kamiondzijama "znojavih muda". :D
[Matrix]

PostPostao/la travar dana 08/11/2008 01:48

[Matrix] je napisao/la:

i zene su dobrodosle..

znamo. mi sve znamo.

onda bi dosao cika gashi ili cika bajramovic ili neki drugi cika organizirani-krimilac i trazi svoje hise.mores
li se ti nosti sa navedemim cikama ? I drugo dal bi ukljucila u bussines i rodbinu i prijatelje (prijateljice) da
onako dok nisu na predavanjima ili nekom regular poslu,sire noge kamiondzijama "znojavih muda". :D

E vala ga i ti preĆera :D
travar

PostPostao/la JohnnyS dana 08/11/2008 01:50

[Matrix] je napisao/la:Sad stvarni zivot.Ne morate puno zamisljati,jedna uboga mlada zena bez posla ili u nekoj propaloj fabricetini radi ko rob
bez place i doprinosa.E sad ta mlada djevojka nije sama, tisuce je takvih.Kad legalizirate ovakav "posao",ona ce pomisliti,pa
dobro malo legnem i 100 eura jos legnem 200 eura i tako sirim none a eurichi kapaju li kapaju.
Medjutim,hehe.Ti eurichi nisu tvoji,vec tvog "managera" (makroa) jer nemozes ordinirati bez zastite,neko mora da

Naprotiv, legalizacijom prostitucije bi se spriječilo da žene budu robovi jer bi imale ugovor o radu gdje crno na bijelo piše što i koliko im pripada. Bile bi u sigurnoj sredini, a ne da ih kakav manijak pokupi na autoputu i iskasapi i baci negdje u kontejner. Imale bi stalne zdravstvene kontrole i jednog dana bi vjerovatno ostvarile i pravo na penziju, a ne da završe u nekoj uličici predozirane. Smanjio bi se i trafficing jer bi sve djevojke bile prijavljene i policija bi znala tko su i odakle su. Naravno, bilo bi najbolje da nijedna cura na svijetu nema potrebu da se bavi tim "najstariji zanatom", ali kao što pojam "najstariji zanat" kaže, ta pojava postoji oduvijek, samo je treba stavit pod kontrolu.
JohnnyS

PostPostao/la [Matrix] dana 08/11/2008 01:51

travar je napisao/la:
[Matrix] je napisao/la:

i zene su dobrodosle..

znamo. mi sve znamo.

E vala ga i ti preĆera :D

Recimo da je metafora za uspaljenost. :D
[Matrix]

PostPostao/la travar dana 08/11/2008 01:58

Jadan je taj život gdje ti penziju zaradiš šireći noge i šta sve ne, a radno mjesto je autobuska stanica AKA krevet! :-?
Mnoge žene nemaju posla, zapadnu u krizu, pa opet ne idu okolo puštajući svakoga u avliju, već umjesto toga idu čistiti, prodavati po pijaci, sve to svijetla obraza!
Ali valjda se ove vode sa "spoji ugodno sa korisnim"!
travar

PostPostao/la [Matrix] dana 08/11/2008 01:59

JohnnyS je napisao/la:
[Matrix] je napisao/la:Sad stvarni zivot.Ne morate puno zamisljati,jedna uboga mlada zena bez posla ili u nekoj propaloj fabricetini radi ko rob

Naprotiv, legalizacijom prostitucije bi se spriječilo da žene budu robovi jer bi imale ugovor o radu gdje crno na bijelo piše što i koliko im pripada. Bile bi u sigurnoj sredini, a ne da ih kakav manijak pokupi na autoputu i iskasapi i baci negdje u kontejner. Imale bi stalne zdravstvene kontrole i jednog dana bi vjerovatno ostvarile i pravo na penziju, a ne da završe u nekoj uličici predozirane. Smanjio bi se i trafficing jer bi sve djevojke bile prijavljene i policija bi znala tko su i odakle su. Naravno, bilo bi najbolje da nijedna cura na svijetu nema potrebu da se bavi tim "najstariji zanatom", ali kao što pojam "najstariji zanat" kaže, ta pojava postoji oduvijek, samo je treba stavit pod kontrolu.

I radnice "alhosa" imaju ugovor o radu i pise tamo sta hin pripada pa nisu dobile nista od toga.Staviti pod kontrolu nesto to niko nikad nije (a pojava side je dokaz)
je kraaajnje pozitivno razmisljanje.Ovo sine nije obicni biznis,prodajes tijelo (a bome malo i dusu) za nesto sto ima opet kraajnje neizvjesne rezultate.
Opet vama kazem to su bica,zenska bica,ljudi, koja imaju osim navike da hin "stipamo i pipamo" i drustvenu funkciju i obaveze.Kako ,jos jednom, da
svome djeteu objasni prirodu svog posla a da se isto dijete ne stidi toga sto mu majka radi.Ogromne su posljedice ovakve odluke,kao i uvijek kad
mislite da se moze do euricha i "bez motike" a na stangi il u lezecem il klecem polozaju,moze al ima da vas nema. :(
[Matrix]

PostPostao/la omar little dana 08/11/2008 02:05

Ja kad upitah o legaliziranju prostitucije imadoh na umu neku pragmaticnu, lisenu moraliziranja, diskusiju na temu. No, kao i obicno, bijah debelo u krivu. Zene ce se baviti prostitucijom, moralizirali mi o tome ili ne. Kakvi god njihovi motivi za to bili. Stoga legaliziranje ili dekriminalizacija moze imati pozitivne efekte u smislu registriranja, radnog staza (u prevodu penziono osiguranje), zdravstvenog osiguranja i kontrole, mogucnosti oformljavanja sindikata, zastite ljudskih prava i ostalih trica i kucina. Mogli bi se, teoretski, eliminirati nasilni koncepti makroa, uspostaviti databaze nasilnih i nepozeljnih musterija te ih tako eliminirati iz kruga korisnika usluga, osigurati, procentualno, veci prihodi za prostitutke (te, Jope teoretski, smanjiti njihovu aktivnost ako vam je vec do moraliziranja) i tako dalje i tako blize. Da me se pogresno ne razumije, nadasve je pozeljno drustvo u kojem zene nece prodavati vlastita tijela u zamjenu za novac ali takvo se u nasoj, ljudskoj, povijesti jos nije formiralo te sve ovo pisem jerbo zelim realisticno i pragmaticno pristupiti rjesavanju problema. Drugim rijecima, dok ne rijesimo postojanje koncepta prostitucije (good luck to us with that s obzirom da postoji koliko i mi sami) ja bih voljela da se te zene i muskarci, ne zaboravimo to molim, zakonski zastite od nasilja, ekonomske eksploatacije i predrasuda.
omar little

PostPostao/la omar little dana 08/11/2008 02:07

ups :D johnnyS ne vidjeh ti replike prije no sto postah odgovor :D
omar little

PostPostao/la RIZVA dana 08/11/2008 02:13

sram vas bilo... :roll:
RIZVA

PostPostao/la [Matrix] dana 08/11/2008 02:17

omar little je napisao/la:Ja kad upitah o legaliziranju prostitucije imadoh na umu neku pragmaticnu, lisenu moraliziranja, diskusiju na temu. No, kao i obicno, bijah debelo u krivu. Zene ce se baviti prostitucijom, moralizirali mi o tome ili ne. Kakvi god njihovi motivi za to bili. Stoga legaliziranje ili dekriminalizacija moze imati pozitivne efekte u smislu registriranja, radnog staza (u prevodu penziono osiguranje), zdravstvenog osiguranja i kontrole, mogucnosti oformljavanja sindikata, zastite ljudskih prava i ostalih trica i kucina. Mogli bi se, teoretski, eliminirati nasilni koncepti makroa, uspostaviti databaze nasilnih i nepozeljnih musterija te ih tako eliminirati iz kruga korisnika usluga, osigurati, procentualno, veci prihodi za prostitutke (te, Jope teoretski, smanjiti njihovu aktivnost ako vam je vec do moraliziranja) i tako dalje i tako blize. Da me se pogresno ne razumije, nadasve je pozeljno drustvo u kojem zene nece prodavati vlastita tijela u zamjenu za novac ali takvo se u nasoj, ljudskoj, povijesti jos nije formiralo te sve ovo pisem jerbo zelim realisticno i pragmaticno pristupiti rjesavanju problema. Drugim rijecima, dok ne rijesimo postojanje koncepta prostitucije (good luck to us with that s obzirom da postoji koliko i mi sami) ja bih voljela da se te zene i muskarci, ne zaboravimo to molim, zakonski zastite od nasilja, ekonomske eksploatacije i predrasuda.

Ti bi momce trebas malo citat cika Marksa,a on kaze "Zasto ideolozi sve okrecu na glavu !" .Hoces da se zene prodaju,ali onako "teoretski i pragmaticno" po nekom nacrtu
i uputi.Heeej,vrati se u "polje prakse" a tamo vlada kriminal najgore vrste.Pa covjece dragi zene u alhosu rade ko robovi isto po nacrtu i pragmatici al sve to napisali
kriminalci i kabadahije,pa zar stvarno mislis da bi neko makar ko vodio racuna o pravima "qurava" . :-)
Problem prostitucije je problem drustva,problem socijalne politike.Umjesto da se izdvoje sredstva i te djevojke spasu dok se jos moze ti bi prosirio trziste i paktiro s djavlom.
Ma necu te ruzit,najgore je misliti da je to Stvarno moguce kao biznis a da sve ostane normala.Kad jednom das guze za lovu ,ti se nisi samo dao malo
od "buta i plecke" vec malo od sustine vlastita bica.Tek kad das vidis sta si prodo i najgore to sto si unovcio nije tvoje.Opet cika Marks,"Njemacka ideologija":kapitalu nijedna granica nije sveta«,
[Matrix]

PostPostao/la kEN0 dana 08/11/2008 02:28

pa svakako slabo karamo, sto da ne !
kEN0

PostPostao/la [Matrix] dana 08/11/2008 02:30

imate jos jedan momentum u BIH,ako legalizirate protituciju.Zaboravljate da je u BIH pocinjem najgori zlocin nad zenom,masovna silovanja
koja su zlocinci objasnjavali prostitucijom.Samo 200-300 metara odavde u "domu vaso pelagic" na Grbavici za vrijeme rata ste imali "bordel".
Silovanja djevojcica od 14-15 godina pred majkama ili ocevima.nemoguce je izbjeci kritike ove vrste jer to bilo dno dna za ovo malo duse
sto je jos ostalo kod ovog naroda.Dakle,jaka drzava,socijlna politika i solidranost a ne "kao sav svet" pruziti ruku kriminalu u zlocinu.
ne kanim s vama "izmozdavati" na ovu temu,ali imate ljudi i pameti a i duse,znate i sami kuda vode ovaki puti.Sve sto zelis sebi zeli i drugima
a bome sumnjam da medju vama ima onih koji bi sebe il dvoje dijete dali u "bordel",ako ih ima onda kod Mackica na pregled,odmah !
[Matrix]

PostPostao/la ljubav_aha dana 08/11/2008 02:53

http://www.humantrafficking.org/
ljubav_aha

PostPostao/la ljubav_aha dana 08/11/2008 02:57

JohnnyS je napisao/la:Naprotiv, legalizacijom prostitucije bi se spriječilo da žene budu robovi jer bi imale ugovor o radu gdje crno na bijelo piše što i koliko im pripada. Bile bi u sigurnoj sredini, a ne da ih kakav manijak pokupi na autoputu i iskasapi i baci negdje u kontejner. Imale bi stalne zdravstvene kontrole i jednog dana bi vjerovatno ostvarile i pravo na penziju, a ne da završe u nekoj uličici predozirane. Smanjio bi se i trafficing jer bi sve djevojke bile prijavljene i policija bi znala tko su i odakle su. Naravno, bilo bi najbolje da nijedna cura na svijetu nema potrebu da se bavi tim "najstariji zanatom", ali kao što pojam "najstariji zanat" kaže, ta pojava postoji oduvijek, samo je treba stavit pod kontrolu.

ocevidno ne poznajes sto se desava sa zenama koje rade samo kao G-string diva-s,popiju koju casicu jakog pica,zatim zaplesu,isti ili slican slucaj sa prostitucijom,to su vecnim osobe koje su vec anonimne alkoholicarke ili korisnice manje-vise teskih laksih droga
ljubav_aha

PostPostao/la omar little dana 08/11/2008 02:58

[Matrix] je napisao/la:
omar little je napisao/la:Ja kad upitah o legaliziranju prostitucije imadoh na umu neku pragmaticnu, lisenu moraliziranja, diskusiju na temu. No, kao i obicno, bijah debelo u krivu. Zene ce se baviti prostitucijom, moralizirali mi o tome ili ne. Kakvi god njihovi motivi za to bili. Stoga legaliziranje ili dekriminalizacija moze imati pozitivne efekte u smislu registriranja, radnog staza (u prevodu penziono osiguranje), zdravstvenog osiguranja i kontrole, mogucnosti oformljavanja sindikata, zastite ljudskih prava i ostalih trica i kucina. Mogli bi se, teoretski, eliminirati nasilni koncepti makroa, uspostaviti databaze nasilnih i nepozeljnih musterija te ih tako eliminirati iz kruga korisnika usluga, osigurati, procentualno, veci prihodi za prostitutke (te, Jope teoretski, smanjiti njihovu aktivnost ako vam je vec do moraliziranja) i tako dalje i tako blize. Da me se pogresno ne razumije, nadasve je pozeljno drustvo u kojem zene nece prodavati vlastita tijela u zamjenu za novac ali takvo se u nasoj, ljudskoj, povijesti jos nije formiralo te sve ovo pisem jerbo zelim realisticno i pragmaticno pristupiti rjesavanju problema. Drugim rijecima, dok ne rijesimo postojanje koncepta prostitucije (good luck to us with that s obzirom da postoji koliko i mi sami) ja bih voljela da se te zene i muskarci, ne zaboravimo to molim, zakonski zastite od nasilja, ekonomske eksploatacije i predrasuda.

Ti bi momce trebas malo citat cika Marksa,a on kaze "Zasto ideolozi sve okrecu na glavu !" .Hoces da se zene prodaju,ali onako "teoretski i pragmaticno" po nekom nacrtu
i uputi.Heeej,vrati se u "polje prakse" a tamo vlada kriminal najgore vrste.Pa covjece dragi zene u alhosu rade ko robovi isto po nacrtu i pragmatici al sve to napisali
kriminalci i kabadahije,pa zar stvarno mislis da bi neko makar ko vodio racuna o pravima "qurava" . :-)
Problem prostitucije je problem drustva,problem socijalne politike.Umjesto da se izdvoje sredstva i te djevojke spasu dok se jos moze ti bi prosirio trziste i paktiro s djavlom.
Ma necu te ruzit,najgore je misliti da je to Stvarno moguce kao biznis a da sve ostane normala.Kad jednom das guze za lovu ,ti se nisi samo dao malo
od "buta i plecke" vec malo od sustine vlastita bica.Tek kad das vidis sta si prodo i najgore to sto si unovcio nije tvoje.Opet cika Marks,"Njemacka ideologija":kapitalu nijedna granica nije sveta«,

Za pocetak ti bi trebao citati moj post, pa bi onda uvidio da sam zensko. Ja itekako operiram u polju prakse sa svojim izjavama. Zapravo, to mi je i bio cilj. Legaliziranjem ili dekriminilizacijom bi se se eliminirao kriminal najgore vrste. Danas su te zene prepustene na milost i nemilost kriminalaca, zlocinaca i kretena. Legaliziranjem ih se stavlja u ravan sa rudarom, inzinjerom ili bilo kojim participatorom ekonomije, te ih se samim tim i zakonski stiti. To sto je nasa drzava u kurcu, to je druga stvar i nema veze sa teoretskim pristupom koji, naivno :D, podijelih sa vama. I, da, apsolutno je to problem, ekonomski i politicki, drustva. Ali nasi vlastodrsci piju rakije i okrecu janjce s tim istim kriminalcima i makroima tako da su mi oni zadnja nada i izvor trazenja rjesenja ovog problema. A meni, svega ti, nemoj Marksa citirati ili, jos gore, pokusavati interpretirati.

A, ona usporedba sa zrtvama genocida ti je, malo je receno, neumjesna. Bljak. Ne vrijedjaj mi inteligenciju i ljudskost.
omar little

PostPostao/la ljubav_aha dana 08/11/2008 03:21

http://www.ljudskaprava-vladarh.hr/defa ... d=&jezik=1

ODLICAN CLANAK

"Prof. Janice Reymon, na primjerima zemalja koje su legalizirale industriju seksa (Njemačka, Nizozemska, Australija, Danska i dr.) pokazala je negativne učinke legalizacije prostitucije, iznijevši podatak prema kojem se u tim zemljama prostitucija povećala za 25%. Osim prostitucije povećalo se i trgovanje ženama i djecom, a svodnici su postali poslovni partneri/ treća ugovorna strana i uspješni biznismeni."

"Zastupnik Franjo Arapović (HDZ) je za legalizaciju prostitucije, ako će se time iskorijeniti trgovanje ženama i djecom. Iako se tijekom rasprave isticao švedski model, kao dobro zakonodavno rješenje, primjetio je da Šveđani koriste seksualne usluge tijekom vikenda u susjednoj Litvi i Finskoj."

znaci,nema garancije da ce se trgovina ljudima smanjiti u zemljama gdje je prostitucija legalirzirana,naprotiv,moze se povecati :!:
ljubav_aha

PostPostao/la d2 dana 08/11/2008 04:03

amel ledina je napisao/la::sax: Da li smo spremni na otvaranje jedne javne kuce u Sarajevu,
kao normalan posao, sa svim obavezama koje trebaju da se ispostuju
:thumbup:

jesmo, ko i za queer fest
d2

PostPostao/la piupiu dana 08/11/2008 04:20

d2 je napisao/la:
amel ledina je napisao/la::sax: Da li smo spremni na otvaranje jedne javne kuce u Sarajevu,
kao normalan posao, sa svim obavezama koje trebaju da se ispostuju
:thumbup:

jesmo, ko i za queer fest

D2, sta radis ti na temi o javnoj kuci u ova doba, sejtane jedan! :D (Pardon, Arsla, morala sam, :lol: ).

Mislim da su se ovdje dvije teme razvile -- jedna o legalizaciji prostitucije kao vidu kakve-takve zastite prostitutki, i jedna o potrebi i opravdanosti prostitucije u drustvu. Mislim da nam je svima jasno da prostitucija nije izbor koji se zasniva na postojanju, nego na nepostojanju opcija. Mislim da nam je isto tako jasno da dok je ljudi, bice i prostitucije, ili da uprostim na jedan vrlo ogavan nacin -- dok je potraznje, bice i ponude (a mislim da u obrnutom smislu ovo ne vazi -- dakle nedostatak ponude ne znaci da ne bi bilo i potraznje).

Dakle, nije prostituciju ni prostitutke kriviti za postojanje potraznje kao takve, jer znamo da se ta potrazanja zadovoljava na razlicite nacine bez obzira na to da li je prostitucija legalizovana ili ne. Kao legalizovana, ona daje kakvu-takvu mogucnost da se potraznja zadovoljava u nekim zakonskim okvirima, koji ukljucuju i kontrolu seksualne higijene i zdravija. To je za drustvo dobro u smislu da striktno kontrolise zdravlje svih ucesnika (to je bar ideja), kojim se dalje sprjecava sirenje seksualno-prenosivih oboljenja koje u onom drugom slucaju ne postoji (na pr. na forumu se vec razgovaralo o HIV infekcijama koje su rezultat koristenja seksualnih usluga u nekontrolisanim okolnostima, gdje problem postaje daleko gori!). Zakonska regulativa takodje daje mogucnost prostitutki da svoja prava negdje i nekako brani ili zastiti.

Na neciji komentar da prostitucija cvjeta nakon legalizacije, mislim da ona samo postaje vidljivija i transparentnija. Moj licni stav je gadjenje na tretiranje zene kao robe, ali danas smo vec svi mi pomalo roba, jedina je razlika sto su zene, nazalost, tako tretirane oduvijek. U praksi.
piupiu

PostPostao/la ljubav_aha dana 08/11/2008 04:33

interesantno kako je muska prostitucija u bordelima locirana iskljucivo u juzno-istocnoj aziji i u SAD metropolama

muske prostitutke iz barova u EU su upravo najbrojniji imigranti iz istocne evrope,balkana,dalekog istoka i juzne afrike
ljubav_aha

PostPostao/la d2 dana 08/11/2008 05:12

piupiu je napisao/la:D2, sta radis ti na temi o javnoj kuci u ova doba, sejtane jedan! :D (Pardon, Arsla, morala sam, :lol: ).

sta cu raditi, u ovoj bajnoj zemlji pokusavam zaraditi platu...
d2

PostPostao/la MokeQc dana 08/11/2008 07:35

[Matrix] je napisao/la:imate jos jedan momentum u BIH,ako legalizirate protituciju.Zaboravljate da je u BIH pocinjem najgori zlocin nad zenom,masovna silovanja
koja su zlocinci objasnjavali prostitucijom.Samo 200-300 metara odavde u "domu vaso pelagic" na Grbavici za vrijeme rata ste imali "bordel".
Silovanja djevojcica od 14-15 godina pred majkama ili ocevima.nemoguce je izbjeci kritike ove vrste jer to bilo dno dna za ovo malo duse
sto je jos ostalo kod ovog naroda.Dakle,jaka drzava,socijlna politika i solidranost a ne "kao sav svet" pruziti ruku kriminalu u zlocinu.
ne kanim s vama "izmozdavati" na ovu temu,ali imate ljudi i pameti a i duse,znate i sami kuda vode ovaki puti.Sve sto zelis sebi zeli i drugima
a bome sumnjam da medju vama ima onih koji bi sebe il dvoje dijete dali u "bordel",ako ih ima onda kod Mackica na pregled,odmah !

Ovo je jako dobar komentar ! Nisam siguran da, u tom sistemu, ne bi utociste nasli trgovci robljem i maloljetnicima (M i Z), a sve to nije tako daleko, ni vremenski ni organizacijski, od tuzne i bliske proslosti.
Ne vjerujem da se ista moze kontrolisati kod nas, nismo u stanju uci u tramvaj po nekom redu i propisu kako onda da uredimo legalizovanu prostituciju.
Doduse, u prostituciji, malo bi se ko uspio prosvercovati, da ne plati :D
MokeQc

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bez cenzure

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.