opadanje kose

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: opadanje kose

PostPostao/la jaca-maca dana 09/01/2011 20:53

ja sam koristila razne sampone protiv opadanja, pila Nutrival tablete i nista. sad koristim sampon od koprive, a poslije pranja, kosu polijem cajem od koprive. to radim vec mjesec dana, nema bas nekih rezultata, ali tek sam pocela, valjda ce biti bolje nakon duzeg koristenja :)

kontala sam da kupim te vichy ampule ako ovo s koprivom ne urodi plodom :D
jaca-maca

PostPostao/la Brus Lee dana 09/01/2011 23:03

jaca-maca je napisao/la:ja sam koristila razne sampone protiv opadanja, pila Nutrival tablete i nista. sad koristim sampon od koprive, a poslije pranja, kosu polijem cajem od koprive. to radim vec mjesec dana, nema bas nekih rezultata, ali tek sam pocela, valjda ce biti bolje nakon duzeg koristenja :)

kontala sam da kupim te vichy ampule ako ovo s koprivom ne urodi plodom :D

Rogasem extra za muskarce i Rogasem za zene. Proizvodjac Semikem Sarajevo. Losion se nanosi na kosu 1x dnevno i sastoji se od minoxidila, extrakta breze, koprive, arnike... Inace minoxidil je originalno lijek protiv pritiska, ali nus pojava je dlakavost. Postoji jos jedan losion na bazi minoxidila, Pilfud - proizvodjac Bosnalijek. Znaci, oba su domaci proizvod, pa vidi koji je jeftiniji. :wink:
Brus Lee

PostPostao/la manki dana 09/01/2011 23:07

Ja koristim Pilfud Bosnalijekov skoro već godinu dana, ako kome treba kakvih savjeta ili informacija, shoot. :thumbup:

Za sada sam prezadovoljan. :)
manki

PostPostao/la nova_korisnica dana 12/01/2011 14:26

koliko kosta taj pulfid??
malo mi postaju ove vichy ampule skupe :)
a vidi da je isti sastojak...ova doza od 2% je vjerovatno za zene... de iznesi svoja iskustva :)
nova_korisnica

PostPostao/la ndarion dana 12/01/2011 16:00

probaj Čurekotovo ulje-Nigelle Sativa, ima različitih proizvođača na žalost i svašta se nudi, pa potraži orginal. a evo recept: istrljaj tjeme limunovim sokom, pričekaj 15 minuta, a zatim šamponiraj (moj savjet baby šampon), isperi i osuši kosu. Nakon toga namaži tjeme uljem čurekota. Ponavljaj postupak nekoliko sedmica.

isto tako, korisno bi bilo istovremeno uzimati 1 kafenu kašikicu čurekotovog ulja jedan puta dnevno. Nakon toga, odmah popiješ pola čaše vode u kojoj je rastopljena velika kašika čistog meda.

i još jedna napomena da kod težih oboljenja efekti mogu biti vidljivi nakon višemjesečnog ustrajnog uzimanja ulja :thumbup: sretno
ndarion

PostPostao/la Michun dana 12/01/2011 16:40

Ja vjerujem da je curekotovo ulje dobro, ali kako ce masna hodat :shock:
Ne moze ostat kuci dok se lijeci.
Michun

PostPostao/la jaca-maca dana 12/01/2011 17:09

sta da koristim ako mi kosa opada, imam perut i masnu kosu :?

prvo sam koristila sampon protiv peruti, perut nestala, ali kosa opaada i masti se
trenutno koristim sampon protiv opadanja za masnu kosu, ali sad imam perut :sad:

ima li neki proizvod koji rjesava sva tri problema :cry:
jaca-maca

PostPostao/la Michun dana 12/01/2011 17:21

jaca-maca je napisao/la:sta da koristim ako mi kosa opada, imam perut i masnu kosu :?

prvo sam koristila sampon protiv peruti, perut nestala, ali kosa opaada i masti se
trenutno koristim sampon protiv opadanja za masnu kosu, ali sad imam perut :sad:

nema jaco maco jedno...
jedino da probas vichy sa crvenom kockicom - to je protiv peruti i opadanja.
ja imam posebno dva sampona vichy, pijem tablete (haman) pa stalno protiv opadanja i opet se svake jeseni sokiram :shock:
Michun

PostPostao/la jaca-maca dana 17/01/2011 15:39

Brus Lee je napisao/la: Postoji jos jedan losion na bazi minoxidila, Pilfud - proizvodjac Bosnalijek. Znaci, oba su domaci proizvod, pa vidi koji je jeftiniji. :wink:

kupila sam Pilfud i pise da nanesem na suhu celavu povrsinu :lol: a posto ja nisam celava :lol:
hmmmm valjda ga treba staviti na tjeme :-)
jaca-maca

PostPostao/la PalaSa Marsa dana 17/01/2011 18:02

jaca-maca je napisao/la:sta da koristim ako mi kosa opada, imam perut i masnu kosu :?

Promjeni nesto u ishrani. Ubaci vise namjernica sa vitaminom b, d i zeljezom.. Isto tako, ne znam kakva si sa samponima, ali preporucljivo je ne mjenjat sampone cca. 5-6 mjeseci i nakon tog prerioda mozes prec' na neki drugi.
Isto tako kosa hoce opadat ako ima ostecene vrhove i preporucljivo ju je potsisat koji put dok period opadanja, barem tog' perioda gdje je izrazeno vece opadanje ne prodje. A svakako kosa mora nekad padat' jednom do dva puta godisnje, jesen, proljece najcesce. S' tim da kasnije sve ispadnute dlake (ako je sve u redu sa organizmom) izrastu ponovo. :-D
PalaSa Marsa

PostPostao/la jaca-maca dana 17/01/2011 22:08

zna li neko gdje se moze u sarajevu kupiti sampon i losion Marbo protiv opadanja kose, ima li u apotekama?
http://www.marbo-kosa.com/
mnogi kazu da djeluje :?
jaca-maca

PostPostao/la clav dana 18/01/2011 02:44

jaca-maca je napisao/la:zna li neko gdje se moze u sarajevu kupiti sampon i losion Marbo protiv opadanja kose, ima li u apotekama?
http://www.marbo-kosa.com/
mnogi kazu da djeluje :?

vidim da ti je gore neko preporucio da kupis pilfud i da si poslusala. pilfud zaista klinicki dokazano djeluje, ali rezultate u najboljem slucaju mozes ocekivati tek poslije 3-4 mjeseca. moras ga koristiti svakodnevno i nanositi ravnomjerno na tjeme. zbog promjene faze rasta kose iz faze mirovanja u aktivnu fazu, nerijetko u pocetku dolazi i do jaceg opadanja. drugi problem je sto imas masno tjeme i perut, a pilfud ti to moze jos vise pogorsati.
nije najbolja odluka da kupujes sve redom i testiras na sebi, jer te moze kostati i zivaca i vremena, a i novca, a da pri tome nista ne postignes.
moj najdobronamjerniji savjet ti je da odes kod ljekara i opises situaciju. opadanje kose moze biti posljedica od nedostatka zeljeza hormonalnih promjena, infekcije tjemena, problema sa stitnom, do stresa i svega neceg sto apsolutno ne mora biti, ali sto preko foruma nikako ne mozes ustanoviti.
Zadnja izmjena: clav; 18/01/2011 02:58; ukupno mijenjano 1 put/a.
clav

PostPostao/la manki dana 18/01/2011 02:55

nova_korisnica je napisao/la:koliko kosta taj pulfid??
malo mi postaju ove vichy ampule skupe :)
a vidi da je isti sastojak...ova doza od 2% je vjerovatno za zene... de iznesi svoja iskustva :)

Oko 24 KM po pakovanju... :)

Jeste 2%-tna je za žene, mada je meni dermatolog preporučio 2%-tni, jer nemam toliko izraženo opadanje i nije mi alopecija još došla do izražaja... Ne znam, ja koristim 8 mjeseci već, svaki dan koristim, i prilično sam zadovoljan, popunilo mi se dobro gore pri vrhu.. Jedini je problem što ga moraš konstantno koristiti, i djeluje nekih 5-6 godina.. Ali kontam da će do tad pojeftiniti transplantacija kose. :lol:
manki

PostPostao/la maajaa dana 18/01/2011 10:37

nakon vise od tri godine (tokom kojih mi se kosa primjetno prorijedila), ja sam problem opadanja kose rijesila uljem curekota koje sam pocela koristiti zbog sasvim drugog problema.
maajaa

PostPostao/la nova_korisnica dana 18/01/2011 15:07

maajaa je napisao/la:nakon vise od tri godine (tokom kojih mi se kosa primjetno prorijedila), ja sam problem opadanja kose rijesila uljem curekota koje sam pocela koristiti zbog sasvim drugog problema.

sta radis sa tim uljem?? pijes ga? kako? koliko? gdje si ga kupila? :) haj podijeli info :D
ja sam uzela taj pilfud juce i pocela koristiti...ono sto sam primjetila u odnosu na vichy ampule, jeste da je pilfud pun etanola....ne smeta mi to, ali se nadam da mi se tjeme nece bas puno isushiti zbog toga...
nova_korisnica

PostPostao/la maajaa dana 18/01/2011 15:19

kupila u apoteci (ne znam jel' smijem napisati kojoj, da ne bude besplatna reklama)
pijem 10 kapi 2 x dnevno (ima malo bljakast okus u pocetku)

ja sam to pocela piti zbog jacanja imuniteta nakon upale pluca, a nakon otprilike mjesec dana koristenja primjetila sam da mi kosa manje opada. sad, nakon skoro dva mjeseca, skoro da je skroz prestala opadati.
maajaa

PostPostao/la nova_korisnica dana 18/01/2011 15:29

maajaa je napisao/la:kupila u apoteci (ne znam jel' smijem napisati kojoj, da ne bude besplatna reklama)
pijem 10 kapi 2 x dnevno (ima malo bljakast okus u pocetku)

ja sam to pocela piti zbog jacanja imuniteta nakon upale pluca, a nakon otprilike mjesec dana koristenja primjetila sam da mi kosa manje opada. sad, nakon skoro dva mjeseca, skoro da je skroz prestala opadati.

posalji mi pp :) meni ne smeta reklama :)
moja mama je to pocela isto piti...mislim da je bilo zbog stitnjace....kupovala ga je u bademu na carsiji...

da budem iskrena...dosla sam u situaciju da bih i g***** pila/jela ako bi prestalo opadati :( dojadilo mi je moje dlake po kuci skupljati ...
nova_korisnica

PostPostao/la jaca-maca dana 18/01/2011 15:31

nova_korisnica je napisao/la:ja sam uzela taj pilfud juce i pocela koristiti...ono sto sam primjetila u odnosu na vichy ampule, jeste da je pilfud pun etanola....ne smeta mi to, ali se nadam da mi se tjeme nece bas puno isushiti zbog toga...

i ja sam uzela pilfud juce :D
kako uspijes onaj 1ml ravnomjerno nanijeti na tjeme :?
jaca-maca

PostPostao/la nova_korisnica dana 18/01/2011 15:37

jaca-maca je napisao/la:
nova_korisnica je napisao/la:ja sam uzela taj pilfud juce i pocela koristiti...ono sto sam primjetila u odnosu na vichy ampule, jeste da je pilfud pun etanola....ne smeta mi to, ali se nadam da mi se tjeme nece bas puno isushiti zbog toga...

i ja sam uzela pilfud juce :D
kako uspijes onaj 1ml ravnomjerno nanijeti na tjeme :?

jeste malo nezgodno...ali ono kap po kap...meni odgovara sto je ono kao inekcija, pa lijepo uz tjeme prislonim i pomalo kapam..poslije toga malo umasiram i to je to zasad....
vidjecemo da li fercera :)
nova_korisnica

PostPostao/la Michun dana 18/01/2011 16:14

ja sam prosla sito i reseto oko ovoga, prije 2 god mi opalo 50% kose (ja mislim)
radila sve nalaze, sve bilo pod konaci hormoni i sve. znaci stres.
ja sam poslije nema cega nisam koristila...naletila na tablete koje se mogu kupiti u US, na njihovoj direktnoj str ima i medjunarodna postarina pa ko je zainteresovan i ima 100 KM nek se javi na p.m.
Michun

PostPostao/la nova_korisnica dana 18/01/2011 19:04

maajaa i michun, dobila sam vase pp i odgovorila na njih....ali, mi obje poruke stoje u mapi odlazno i nece da odu :(
u svakom slucaju hvala vam sto ste podijelili sa mnom te informacije!!
javim ako bude kakvih rezultata :D
nova_korisnica

PostPostao/la jaca-maca dana 18/01/2011 19:06

nova_korisnica je napisao/la:maajaa i michun, dobila sam vase pp i odgovorila na njih....ali, mi obje poruke stoje u mapi odlazno i nece da odu :(
u svakom slucaju hvala vam sto ste podijelili sa mnom te informacije!!
javim ako bude kakvih rezultata :D

podijelite i sa mnom :D i ja celavim :P
jaca-maca

PostPostao/la adnan_hz dana 19/01/2011 01:27

E vala sta bih dao da ne postoji opadanje kose. sto dole ne opadaju dlake da izvinete nego bas kosa mora opadati koja je u prvom planu?! :-D

Ja pijem ovo ulje sa cudnim nazivom. Malo ruzan okus al pijem ga. Mazao bih i kosu sa njim al kosa bude uzas masna. TAko da to ne radim.
adnan_hz

PostPostao/la jaca-maca dana 19/01/2011 04:50

adnan_hz je napisao/la:E vala sta bih dao da ne postoji opadanje kose. sto dole ne opadaju dlake da izvinete nego bas kosa mora opadati koja je u prvom planu?! :-D

Ja pijem ovo ulje sa cudnim nazivom. Malo ruzan okus al pijem ga. Mazao bih i kosu sa njim al kosa bude uzas masna. TAko da to ne radim.

:lol: :lol: :lol: :lol:
jaca-maca

PostPostao/la adnan_hz dana 19/01/2011 19:06

ma ovo Čurekota... hahaha
adnan_hz

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.