NEDOUMICA

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderatori/ce: burek_in_space, ladyblue18

NEDOUMICA

PostPostao/la Sajja dana 10/11/2009 16:07

Ehh dragi moji,saznala sam jednu vijest koja me je malo sokirala i isprepadala.Moja poznanica je nedavno rodila bebu.Menstruacija joj je kasnila 1 mjesec,otisla je doktoru koji joj je rekao da je trudna,medjutim ona je nastavljala dobijati menstruaciju normalno naredna 2 mjeseca.Kada je otisla na pregled doktor joj je potvrdio ponovno trudnocu i ona vise nije mogla abortirati jer je usla u 3 mjesec trudnoce.Sada malo razmisljam i kako je uopste moguce i zbog cega se desava da zene budu trudne a imaju redovan menstrualni ciklus,kako onda uopste znati kada ste trudni ili tu ima nekih razlika.NE
Sajja

Re: NEDOUMICA

PostPostao/la Vragolan dana 10/11/2009 16:10

Sajja je napisao/la:Ehh dragi moji,saznala sam jednu vijest koja me je malo sokirala i isprepadala.Moja poznanica je nedavno rodila bebu.Menstruacija joj je kasnila 1 mjesec,otisla je doktoru koji joj je rekao da je trudna,medjutim ona je nastavljala dobijati menstruaciju normalno naredna 2 mjeseca.Kada je otisla na pregled doktor joj je potvrdio ponovno trudnocu i ona vise nije mogla abortirati jer je usla u 3 mjesec trudnoce.Sada malo razmisljam i kako je uopste moguce i zbog cega se desava da zene budu trudne a imaju redovan menstrualni ciklus,kako onda uopste znati kada ste trudni ili tu ima nekih razlika.NE

pa tako sto ti 9 mjeseci stomak raste i nekada u 9om mjesecu te stomak toliko zaboli da moras roditi
a kolegci si trebala savjetovati da promjeni doktora
Vragolan

PostPostao/la Loulou dana 10/11/2009 16:16

Ne znam detalje i objašnjenje (kako i zašto se to dešava), ali poznajem par žena koje su tokom prvih mjeseci trudnoće dobijale menstruaciju.
Loulou

PostPostao/la mojgrad dana 10/11/2009 16:21

.........
Zadnja izmjena: mojgrad; 19/03/2010 12:15; ukupno mijenjano 1 put/a.
mojgrad

PostPostao/la ladyblue18 dana 10/11/2009 16:30

mojgrad je napisao/la:
Vragolan je napisao/la:
Sajja je napisao/la:Ehh dragi moji,saznala sam jednu vijest koja me je malo sokirala i isprepadala.Moja poznanica je nedavno rodila bebu.Menstruacija joj je kasnila 1 mjesec,otisla je doktoru koji joj je rekao da je trudna,medjutim ona je nastavljala dobijati menstruaciju normalno naredna 2 mjeseca.Kada je otisla na pregled doktor joj je potvrdio ponovno trudnocu i ona vise nije mogla abortirati jer je usla u 3 mjesec trudnoce.Sada malo razmisljam i kako je uopste moguce i zbog cega se desava da zene budu trudne a imaju redovan menstrualni ciklus,kako onda uopste znati kada ste trudni ili tu ima nekih razlika.NE

pa tako sto ti 9 mjeseci stomak raste i nekada u 9om mjesecu te stomak toliko zaboli da moras roditi

Zasto mijenjati doktora? Pa fino joj je rekao da je trudna. Ne shvatam sta tu nije razumjela dobro? To sto nije povjerovala ili uradila test trudnoce da se uvjeri sama sa sobom to je njen problem. Najlakse optuziti drugoga za licnu nemarnost.

Upravo.

Ali nije prvi put da sam cula za ovako nesto.
ladyblue18
Globalni moderator

Lokacija: You don't have to like me, I'm not a facebook status

PostPostao/la Loulou dana 10/11/2009 16:37

Nije li tema za pdf "Zdravlje"?
Loulou

PostPostao/la duboka_misao dana 10/11/2009 16:38

a sto te to isprepadala vjest? da ne praktikujete ono: Izvadio sam ga na vrijeme? :D
duboka_misao

PostPostao/la South Blue Mama dana 10/11/2009 16:39

To je cak jako cesta pojava, prvih par mjeseci, ako se ne varam 3 zena moze imati ciklus to se u moj vakat ucilo iz biologije u osnovnoj skoli.
A jaranici bih savjetovala da malo bolje upozna svoje tijelo, morala je osjetiti neku promjenu
South Blue Mama

PostPostao/la Savršeni_organizam dana 10/11/2009 16:39

Doktori su nedavno (ne znam tacno kada) shvatili da je moguce da zena u trudnoci dobija menzes; o cemu prica jedna vjerska knjiga (Kuran) - iz toga razloga zena se ne smije ponovno udati poslije razvoda prije nego isteknu tri mjeseca.
Savršeni_organizam

PostPostao/la Bellica dana 10/11/2009 16:41

Sve je moguce, desava se da zena u prva 3 mjeseca trudnoce redovno ima cikluse, nerijetko se desi da nama nekih pokazatelja trudnoce. Zato su ranije bili cesti spontani pobacaji, jer su zene mislile da imaju menzese i nisu trudne, pocnu nesto raditi i izgube trudnocu. Koliko ja znam, ovo se uglavnom desava zenama koje imaju neredovne cikluse inace (nisam 100% sigurna) i da disbalans hormona igra znacajnu ulogu. Nema jasnih pokazatelja osim sto 4. mjesec izostane menzes i kad se ode kod doktora na provjeru, nadas se trudnoci koja traje nekoliko sedmica 4 npr. a saznas da si trudna 4 mjeseca. Dobro, poraste i stomak i vec se pojavljuju znakovi, ali recimo jutarnje mucnine, vrtoglavice su inace nesigurni znakovi trudnoce i meni se npr. javljaju svaki put pred ciklus, tako da jedino doktor i analize mogu potvrditi trudnocu 100%. Doktor je u pravu i ne treba ga mijenjati kako je neko rekao, da ode kod 50 razlicitih ljekara svaki ce joj reci isto, a trudnoce u tom postporodjajnom periodu su jako ceste, zene se opuste, misle kako je nemoguce zatrudniti tako brzo i desi se, dodje do nove trudnoce. Uglavnom, nema razloga za zabrinutost, samo ce mami biti malo tesko da ima dvije bebe koje su 9 mjeseci razlike. Nadam se da ima pazljivog muza koji ce joj pomagati :)
Bellica

PostPostao/la Cholina_Lokica dana 11/11/2009 01:36

sta ona cekala da rodi pa da bude 100% sigurna da je trudna.. nidje veze... sta joj je doktor sto se ona Hebavala i nije pazila....

lijepo ti lose bude kad vidis koliko imamo ljudi koji ne poznaju neke osnovne funkcije svoga tijela...
Cholina_Lokica

PostPostao/la somethings dana 11/11/2009 01:52

Šta te to ima šokirat i plašit? To je sasvim normalno. Mene šokira kako jedna odrasla žena ne zna takve stvari.
somethings

PostPostao/la Vragolan dana 11/11/2009 09:14

mojgrad je napisao/la:
Vragolan je napisao/la:

Zasto mijenjati doktora? Pa fino joj je rekao da je trudna. Ne shvatam sta tu nije razumjela dobro? To sto nije povjerovala ili uradila test trudnoce da se uvjeri sama sa sobom to je njen problem. Najlakse optuziti drugoga za licnu nemarnost.

pa to je tipicni nemar doktora, ako vec ta djevojka ne pozna svoje tijelo dovoljno i ako nije bila na casu biologije kada se o ovome ucilo, onda bi ju doktor trebao upoznati sa ovim stvarima da bi mogla, ako hoce, na vrijeme abortirati, i to nije prvi puta da cujem za ovakav slucaj
kolegina zena je tako zatrudnila, i ona nije bila na casu bilologije, sreca pa ju je doktor upozorio na to, naravno i ona je imala menstruaciju za vrijeme trudnoce, ali posto bi joj ovo bilo trece dijete, ona je vec znala koji su "simptomi" trudnoce, ali nikada prije joj se nije desilo da ima redovam ciklus za vrijeme trudnoce, helem sreca doktor joj rekao da je to cesta pojava i rekao joj je na vrijeme da bi mogla da abortira, jer nisu htjeli trece dijete (finansije su u pitanju)

no prije svega mislim da bi tema trebala otici na zdravlje jer ovdje se mogu ocekivati neozbiljni odgovori
Vragolan

PostPostao/la Snowgoons dana 13/11/2009 02:28

hahaha al se ja ismija na ovoj temi fakat mocnih odgovra ima hahahah cuj cekala 9 mjeseci da rodi i da se uvjeri hahha placem, aa moguce je da ima tri mjeseca jer nije dovoljno razvijen plod i nije dat signal jajnicima da prestanu sa ovulacijom!
Snowgoons

PostPostao/la slavkoimamodilera dana 13/11/2009 10:03

Rek'o joj doktor: trudna si, a ona otisla kuci i konta: ma jok, garant se on zajebava, evo i menstruaciju sam dobila! :lol: :lol: :lol:
Genijalno :lol: :lol: :lol:
slavkoimamodilera

PostPostao/la JThomas dana 13/11/2009 11:42

možda je mislila da je samo malo trudna i da će proći?
JThomas

PostPostao/la semmy dana 13/11/2009 11:53

slavkoimamodilera je napisao/la:Rek'o joj doktor: trudna si, a ona otisla kuci i konta: ma jok, garant se on zajebava, evo i menstruaciju sam dobila! :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
semmy

PostPostao/la Cholina_Lokica dana 13/11/2009 12:50

slavkoimamodilera je napisao/la:Rek'o joj doktor: trudna si, a ona otisla kuci i konta: ma jok, garant se on zajebava, evo i menstruaciju sam dobila! :lol: :lol: :lol:

al hajd to... ona kontala doktor je zeza, i skontas hajd ima ljudi koji su eto da kazemo toliko neinformisani pa da ne znaju kad su trudni bez obzira na potvrdu doktora, desi se da jedna bude takva. ali onda skontas da ih ima takvih dosta, jer pobogu i njena drugarica je kontala da je zajebancija kad ti doktor kaze da si trudna... :-)
Cholina_Lokica

PostPostao/la dasan dana 13/11/2009 12:53

Draga Saveta.
Druga sam godina fakulteta. Nedavno sam otkrila da sam trudna.
Da li da dijete rodim sad ili kad završim fakultet. :roll:
dasan

PostPostao/la slavkoimamodilera dana 13/11/2009 13:31

Dile je napisao/la:

al hajd to... ona kontala doktor je zeza, i skontas hajd ima ljudi koji su eto da kazemo toliko neinformisani pa da ne znaju kad su trudni bez obzira na potvrdu doktora, desi se da jedna bude takva. ali onda skontas da ih ima takvih dosta, jer pobogu i njena drugarica je kontala da je zajebancija kad ti doktor kaze da si trudna... :-)

Ma izgubljen slucaj :-) Sto je najgore uopce ne bi trebalo biti smijesno, kad skontas ova bar ima pristup internetu :-) Mo's mislit koliko je ovakvih zapravo! :run:
slavkoimamodilera

PostPostao/la Cholina_Lokica dana 13/11/2009 13:33

pa to je najgore u svemu tome... lijepo ne znas bil' se smijao il' plakao :roll:
Cholina_Lokica

PostPostao/la ecstase dana 30/11/2009 02:43

Kako ti se zove prijateljica :|
ecstase

Natrag na Ljubav i seks

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.