Najbolji put SARAJEVO - HERCEG NOVI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

Najbolji put SARAJEVO - HERCEG NOVI

PostPostao/la Bigtaurus dana 20/07/2010 20:32

Zdravo svima,

Ubrzo treba da putujem na odmor u crnu goru tacnije Herceg novi pa mi treba mala pomoc oko puta kuda mi je najbolje i najblize da idem ako moze neko iz iskustva da kaze par rijeci.
Usput kakav utisak imate za Herceg novi sto se tice ljetovanja i odmora.Dali je mjesto interesantno,dali je skupu i imam neke ne pouzdane informacije da se placa ulaz na plazu pa eto ako moze neko ko je vec putovao dole da napise par rijeci.

Hvala svima.
Bigtaurus

Re: Najbolji put SARAJEVO - HERCEG NOVI

PostPostao/la vivaldi dana 20/07/2010 22:24

Bigtaurus je napisao/la:Zdravo svima,

Ubrzo treba da putujem na odmor u crnu goru tacnije Herceg novi pa mi treba mala pomoc oko puta kuda mi je najbolje i najblize da idem ako moze neko iz iskustva da kaze par rijeci.
Usput kakav utisak imate za Herceg novi sto se tice ljetovanja i odmora.Dali je mjesto interesantno,dali je skupu i imam neke ne pouzdane informacije da se placa ulaz na plazu pa eto ako moze neko ko je vec putovao dole da napise par rijeci.

Hvala svima.

Najbolje preko Dubrovnika.

Pozitivno

Nocni zivot jako, jako dobar (samo je Budva jaca u CG). Hrpa restorana, kafica, ziva muzika uvijek na bar 6-7 mjesta (nisam folker da se razumijemo) , Kanli kula na kojoj je nekada na vrhu bila mnogo zajebana diskoteka sa go-go djevojkama u kavezu, a to je radilo tek od ponoci ili cak kasnije. Ne znam jel jos uvijekj aktivna.
Uglavnom, kafica, restorana, basti..vise nego dovoljno.

Duuuugo Setaliste 7 danica koje spaja Novi i Igalo (ustvari ne znas razliku kad iz jednog predjes u drugi) i koje je uvijek krcato ljudima.

Prodavnice (konzumi itd.) koje imaju vrlo korektne cijene - ko i nase otprilike.

Cijene u kaficima su nesto iznad nasih, a ispod hrvatskih (piva oko 1,6 eura npr)

Negativnosti

Previse ljudi, placa se plaza, ali ne svaka, plaze uglavnom betonske (meni to ne smeta jer nisam ljubitelj suncanja), ali zato na jednoj od tih plaza imas stijenu koja viri na visini od par metara koju nisi razbili i na njoj je postavljen haremski krevet (ne znam koliko kosta to zadovoljstvo).

Ps. ovo su moje visegodisnje impresije. Ne znam da li ste sta od ovoga promjenilo ovoga ljeta.
vivaldi

PostPostao/la Edin H. dana 22/07/2010 00:30

Foca, Tjentiste, Gacko, Trebinje, prelaz Sitnica, Herceg-Novi.
Nema saobracaja, brzo stignes, skratis za jedan do dva sata ako ides preko Dubrovnika. Put istina nije za neiskusne vozace.
Imas brodice stalno koje voze na plazu na Zanjicama (oko 5 maraka cini mi se), kao i na druge plaze u okolini poput Rosa.
Ima i dobra i jeftina Pozorisna kafana sto drzi Bisko :D , Letu Stuke su tamo nedavno svirale, cuo sam. Velik prostor sa dobrom muzikom na otvorenom, uvijek se nesto desava osobito tokom Filmskog festivala, a uglavnom se ulaz ne placa.

I ne zaboravi otici na kolace u Gradsku kafanu sa prekrasnim pogledom na more.

I da ne zaboravim, ako volis trebe :D , ima ih vazda buljuk :-)
Edin H.

PostPostao/la terra_incognita dana 22/07/2010 00:42

vivaldi je napisao/la:
Duuuugo Setaliste 7 danica koje spaja Novi i Igalo (ustvari ne znas razliku kad iz jednog predjes u drugi) i koje je uvijek krcato ljudima.

Pet danica :D il' su ga proširili
terra_incognita

PostPostao/la Edin H. dana 22/07/2010 00:45

terra_incognita je napisao/la:
vivaldi je napisao/la:

Furo svojevremeno tim setalistim Ciro koji je vozio iz Sarajeva, a sada tamo samo prolazi neki sasavi ljetnji vozic sa ljenguzama sto im je mrsko hodati i rastjeruje setace :-)
Edin H.

PostPostao/la terra_incognita dana 22/07/2010 00:46

Svojevremeno je-kad?
terra_incognita

PostPostao/la Edin H. dana 22/07/2010 00:53

terra_incognita je napisao/la:Svojevremeno je-kad?

Prelistas forum i sve ima :D , cak i slike :-)

viewtopic.php?f=25&t=61303

Voz je kretao sa Bistricke stanice i preko Herceg-Novog vozio do Zelenike.

Bilo je to birvaktile, rekose da je ukinut 1978. godine.
Edin H.

PostPostao/la terra_incognita dana 22/07/2010 00:56

Ma meni je svojevremno vrijeme kad mi je šetalište pet danica bio puteljak od kuće do škole, pa kontam da nisam nešto propustila :) jerbo voz vidjela nisam
Ćire se već ne sjećam, kao ni ti :)
terra_incognita

PostPostao/la Edin H. dana 22/07/2010 01:05

terra_incognita je napisao/la:Ma meni je svojevremno vrijeme kad mi je šetalište pet danica bio puteljak od kuće do škole, pa kontam da nisam nešto propustila :) jerbo voz vidjela nisam
Ćire se već ne sjećam, kao ni ti :)

Ja se malo sjecam Cire u Sarajevu, ali kada su podigli sine sa setalista pojma nemam. Vjerovatno puno prije nego je Ciro u potpunosti ukinut.

Cuj setaliste Pet Danica na putu prema skoli? :shock: Je li ti skola bila na Toploj? Onda mora da si dobru kondiciju imala ako si se svaki dan penjala prema skoli.

Meni je najbolja scena u Herceg-Novom bila kada svojevremeno, cini mi se u kaficu koji se zove Citadela uletise momci sa upaljenim vespama. Nevjerovatno koliko dima za veoma kratko vrijeme, premda su vrata bila otvorena.

Mal' se svi ne pogusismo :-x
Edin H.

PostPostao/la vivaldi dana 22/07/2010 01:06

terra_incognita je napisao/la:
vivaldi je napisao/la:

:lol: :lol: :lol: :lol: u pravu si, ne znam otkud meni 7, ali nema veze. Zena nikad nema viska :dance:
vivaldi

PostPostao/la terra_incognita dana 22/07/2010 01:08

Da, na Toploj, Dašo Pavičić (sigurno preimenovana do sada).

Ali najgore se bile stepenice (siguro znaš koje) :-) šetalište se lako savlada...zato i danas mogu pješačiti satima :)
Nedjeljom sam išla čak do Zelenike....
terra_incognita

PostPostao/la chelo dana 22/07/2010 09:44

Hvala svima.

Mostar>Buna>Hodovo>Stolac>Ljubinje>Popovo polje>Trebinje
Od Bune do Trebinja vrlo rijedak saobracaj, nema policije, pejzazi predivni. Provjereno.
Od Trebinja mozes novim (ratnim) putem za HN preko Aleksine međe u Trebinju, mozes i na Dubrovnik pa preko Kotora, takodje predivni pejzazi, Jadranska magistrala.
Sve u svemu obavezno presjeci poslije Mostara lijevo. A ove tamo preko Foče i Šćepana ne znam, ali su i meni savjetovali da ne idem, tako da nisam ni probao.
chelo

PostPostao/la Bullet Tooth Tony dana 22/07/2010 11:06

jel ovo jedno peta tema ... ljudi postoje teme vec !!!!!!!!!!!!!
Bullet Tooth Tony

PostPostao/la Bullet Tooth Tony dana 22/07/2010 11:06

Bullet Tooth Tony

PostPostao/la Bigtaurus dana 22/07/2010 20:42

Hvala svima al mislim da cu krenuti preko Dubrovnika radi razledanja al jos cu vidjeti.
Bigtaurus

PostPostao/la pajero dana 29/07/2010 14:27

chelo je napisao/la:

Hvala svima.

Od Bune do Trebinja vrlo rijedak saobracaj, nema policije, pejzazi predivni. Provjereno.
Od Trebinja mozes novim (ratnim) putem za HN preko Aleksine međe u Trebinju, mozes i na Dubrovnik pa preko Kotora, takodje predivni pejzazi, Jadranska magistrala.
Sve u svemu obavezno presjeci poslije Mostara lijevo. A ove tamo preko Foče i Šćepana ne znam, ali su i meni savjetovali da ne idem, tako da nisam ni probao.

Potpisujem! Najbolji put za HN.
pajero

PostPostao/la statixx dana 27/07/2012 13:23

Vozim za Igalo.
Viamichelin pokazuje put do Bilece, a zatim skrenuti prema granici sa CG i ici preko Vilusa za Igalo.Ikakvih iskustva sa ovom rutom?

Da li je bolje preko Trebinja, s tim da moram zaobici hrvatsku granicu.
statixx

PostPostao/la emko1234 dana 27/07/2012 14:28

statixx je napisao/la:Vozim za Igalo.
Viamichelin pokazuje put do Bilece, a zatim skrenuti prema granici sa CG i ici preko Vilusa za Igalo.Ikakvih iskustva sa ovom rutom?

iza mostara skrenes na stolac, pa ides ljubinje-trebinje i granica. poslije granice se spusstas u Herceg Novi i mozes proci kroz a grad a mozes magistralom do igala. od hn do igala imas 5 minuta voznje autom. moj rekord ovim putem je oko 3.40min do herceg novog. odlicna cesta poslije skretanja za stolac. u svakom momentu mozes bez problema vozit 90-100.
emko1234

PostPostao/la vozač dana 27/07/2012 14:43

emko1234 je napisao/la:
statixx je napisao/la:Vozim za Igalo.

iza mostara skrenes na stolac, pa ides ljubinje-trebinje i granica. poslije granice se spusstas u Herceg Novi i mozes proci kroz a grad a mozes magistralom do igala. od hn do igala imas 5 minuta voznje autom. moj rekord ovim putem je oko 3.40min do herceg novog. odlicna cesta poslije skretanja za stolac. u svakom momentu mozes bez problema vozit 90-100.

možeš i kad pređeš čemerno bez problema voziti i 120, a i hladovina ti je preko tjentišta, kad prođeš gacko pukne pravac, kraće je puno, do trebinja manje od 200 km, a preko mostara i stoca oko 240, svaka ruta je lijepa na svoj način... kad prođeš trebinje onda na onu novu cestu i eto te u HN veoma brzo i po idealnoj cesti, pogotovo sa naše strane
vozač

PostPostao/la hostapler dana 27/07/2012 14:44

chelo je napisao/la:

Hvala svima.

Ovaj put ni dusmaninu ne bi preporucio.
hostapler

PostPostao/la citroen xm dana 27/07/2012 15:45

Preko Šćepan polja nema potrebe da ide jer tamo se ide ako će u Budvu, za Herceg Novi je daleko. Imaš dvije najbolje rute:
1.Sarajevo-Mostar-Ljubinje-Trebinje- Herceg Novi i tu ti je Igalo
2.Sarajevo-Foča-Gacko-Trebinje-Herceg Novi

Ni u jednom slučaju nemaš potrebe za dodirom sa hrvatskom granicom. Prednost prve rute je izbjegavanje prevoja Čemerno(mada kada voziš normalno nije problem), a prednost druge rute je hladovina i odličan put na potezu Gacko-Bileća-trebinje-Herceg Novi.
citroen xm

PostPostao/la vozač dana 27/07/2012 15:48

citroen xm je napisao/la:Preko Šćepan polja nema potrebe da ide jer tamo se ide ako će u Budvu, za Herceg Novi je daleko. Imaš dvije najbolje rute:
1.Sarajevo-Mostar-Ljubinje-Trebinje- Herceg Novi i tu ti je Igalo
2.Sarajevo-Foča-Gacko-Trebinje-Herceg Novi

Ni u jednom slučaju nemaš potrebe za dodirom sa hrvatskom granicom. Prednost prve rute je izbjegavanje prevoja Čemerno(mada kada voziš normalno nije problem), a prednost druge rute je hladovina i odličan put na potezu Gacko-Bileća-trebinje-Herceg Novi.

vidi se da čovjek vozi francuza :D
vozač

PostPostao/la citroen xm dana 27/07/2012 17:32

:D
A ne, trnutno Audi. :roll:
Na osnovu čega zaključak za francuza?
citroen xm

PostPostao/la sLLayer dana 27/07/2012 17:59

zna li neko koliko je tacno kilometara do HN preko te rute Sarajevo-Mostar-Ljubinje-Trebinje- Herceg Novi
sLLayer

PostPostao/la citroen xm dana 27/07/2012 18:06

Oko 270-280 km.
citroen xm

Sljedeća

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: arman1 i 6 gostiju.