Naj kvart Najgori kvart u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Re: Naj kvart Najgori kvart u Sarajevu

PostPostao/la udrch dana 05/12/2010 15:23

Kao nesarajlija mogu reći da je najbolje naselje u ovom gradu Mihrivode..
udrch

PostPostao/la zecko_kupuz dana 05/12/2010 15:33

Najviše potencijala kao mogući najgori kvartovi imaju Buća Potok, Boljakov eventualno, ma vala i Pofalići, dio Koševskog (s onu stranu :lol: )...

I dan-danas se stresem kada vidim šta počiniše na Šipu. :roll: :-) Bože dragi, kako se lijepo naselje tu moglo sagraditi.
zecko_kupuz

PostPostao/la alica.k dana 05/12/2010 15:54

zecko_kupuz je napisao/la:Ja neću navesti kvart, ali hoću jednu ulicu :D - Muhameda Hevaije Uskufije na Breki. Svaki put me podsjeti na ona mirna kalifornijska predgrađa iz filmova. :lol: Tamošnje kuće su biseri prijeratne gradnje. :dance:

Šteta što nemam sliku da pokažem. :-?

to je meni najdraza ulica u sarajevu. te su mi kuce san snova...(prije dvije godine se jedna prodavala i bila je blizu 2 miliona KM :D)
zivjela sam dugo odmah iznad, i milina mi je bila proci tu!

mayab je napisao/la:Dobra bi bila Vogosca, samo jadan je onaj ko mora svaki dan u "grad" na posao, sa ovako lose rijesenim cestama, sa vjecitim guzvama itd. ne do Bog nikome.

ma sa prevozom uopste nije toliko losa situacija (osim kad padne prvi snijeg) u vogosci. meni su ustvari vogoscanski dani jedina losa stvar u vogosci ali ovo ljeto nisu uopste puno guzve pravili..
alica.k

PostPostao/la mido_Hz dana 05/12/2010 16:06

Vogosca je prelijepo mjesto, mirno tiho, zelenila sve sto je potrebnom jednom malo mjestu, vidim u komentarima prije neko se zali kao da nema u Vogosci kupiti kofer, naocale itd... evo sad kako je otvoren WOG tu sad ima sve sto je potrebno covjeku
mido_Hz

PostPostao/la AllStar dana 05/12/2010 16:21

Malta - centar grada (geog. gledano), ravnica, Hitna, Dom Zdravlja, Mercator, Zmaj, tramvaj, parking, Pošta, Nagib, Velepekara...
AllStar

PostPostao/la bez_ideje dana 05/12/2010 16:28

Sve zavisi sta hoces i kakav ti je tempo zivota.....
Za "gradskog covjeka" -pos'o,skola,izlasci i sve ostalo....po meni je najbolje rjesenje lokacija gdje uvijek ima bar 2 prevozna sredstva na raspolaganju u blizini doma,trzni centar,dom zdravlja,obdaniste,skolu i pristojan broj zabavnog sadrzaja....ja to vidim kao neki potez od sebilja prema dole....pa do Cvile
E sad ako hoces da si malo izdvojen iz guzve,a da si opet tu negdje.....onda od skenderije prema dole
Posto nisam fan nikakvih brdesa :mrgreen: ne bi zivjela u padinskim dijelovima,mahalama i sl.....
Ako si vec u godinama ,a dobro motorizovan,pa ne trckaras svaki cas vamo-tamo......Dobrinja je lijepa,siroka,i ima sve potrebno
Eh,naravno,meni najbolje lokacije: M.Dvor,Kovacici,Grbavica
bez_ideje

PostPostao/la lara b. dana 05/12/2010 16:42

pa ovdje se malo zakuhalo, a kvart se moze birati na vise nacina...po navici, po potrebi..ovisno jesi li student, omladinac, imas li djecicu, volis da si u centru ili van centra u tisini i prirodi, volis li brdo ili ravnicu, imas li komplekse/predrasude.. gdje radis..koliko poznajes druga naselja i sl... :D
ja inace nisam iz sa, a zivjela sam svuda po evropi i bih i nepristrasno mogu reci sta mislim :lol: :lol:
kompletno sarajevo je onako, nema nesto dobrih/losih dijelova... sve je vise stvar gdje je neko navikao/vezan :-D

kao prvo ne volim brdo, ne volim ni strogi centar pun prasine i buke i sl..ono nema parking, ne smijes prozor otvoriti... :lol: :lol:
po meni je naj naselje mejtas, nekako je na super lokaciji, a i stanovi/kuce su ok :-D
zatim kovacici su ok i ilidza onaj dio kod hotela/setalista ... :-D

ostalo mi je onako moze proci, ali nista me ne veze, niti odusevljava...ukljucujuci breku, kosevo, bistrik, pofalice, cv, alipasino, dobrinju i sl. ah da i visnjik, meni nije nista posebno :-)
a naselja koja su mi katastrofa to je svrakino, onaj dio iznad magistrale kako se vec zove, stup, nedzarici, rajlovac i buljakov potok :roll:
lara b.

PostPostao/la HoDaLuD dana 05/12/2010 16:44

Gorica...u centru si grada a mir i tisina...
HoDaLuD

PostPostao/la suncica24 dana 05/12/2010 17:26

Najbolja:
Breka - nije bucno, uredjeno, sadrzajno (dosta), blizu centra, dobre saobracajne veze...
Mejtas, Bjelave, Visnjik - lijepi mahalski zivot (u pozitivnom smislu), jaka zajednica (sto je bitno kad se ostari), fali malo sadrzaja, ali centar je blizu, dosta dobre saobracajne veze
Mojmilo - iznenadilo me kako je to lijepo naselje. Mirno, dosta zelenila, dosta prostora za djecu, sadrzajno, odlicne veze...
Grbavica - dio oko Behdzeta Mutevelica - mislim da je i ovaj dio onako "pristojan" za zivjeti, samo da nema onog Shoping centra Grbavica, dosta ozelenjeno, ima parkinga, ima prostora za djecu, blizu centra...
Alfakovac, Bistrik... - lijepa stara naselja, koja opet nisu previse "ukoso", ali vec postaju malo "nakalemljena". Privatne kuce, bastica, malo mahalskog zivota, centar... par koraka...
Vogosca - ima sav potencijal da preraste u pozeljan dio grada, ako je arhitektonski ne nagrde, i ako vise rijese problem trole i prevoza.

Najgora:
Buca potok - nekako, ovdje mi fali naselje u naselju. Vise ovaj dio vidim kao "hrpu kuca". Sem koje nema... nista. Mozda samo te mahale, ali ne u njenom pozitivnom znacenju.
Svrakino selo - isto kao gore, plus jos dodatno nagrdjeno onim stambenim zgradama
Sip - "selo u centru grada" (kako kaze moj drug, Sarajevo je jedini glavni grad gdje sjednes u strogom centru na kafu i gledas u selo). Nema... nista.
Stup - promaseni potencijal. Svaki put mi strasno zao kad vidim sta se napravilo od tog dijela grada i pomislim kako je samo moglo biti.
suncica24

PostPostao/la samo_ovaj_put dana 05/12/2010 17:31

AllStar je napisao/la:Malta - centar grada (geog. gledano), ravnica, Hitna, Dom Zdravlja, Mercator, Zmaj, tramvaj, parking, Pošta, Nagib, Velepekara...

ja bi tu zivio samo zbog nagiba
samo_ovaj_put

PostPostao/la dottore dana 05/12/2010 17:33

HoDaLuD je napisao/la:Gorica...u centru si grada a mir i tisina...

dok ti cigo tiho krade kastofon iz auta.... :mrgreen:
dottore

PostPostao/la Tvrtko II Kotromanić dana 05/12/2010 17:33

najbolja : Bistirk (subjektivno ), Bascarsija
najgora : sve iza Marin Dvora, tj necivilizacija :D
Tvrtko II Kotromanić

PostPostao/la Vjerujte mi! dana 05/12/2010 17:48

Najb: Gdje imaš dobre susjede ili gdje imaš loše susjede, ali si odvojen od njih.

Najg: Gdje imaš loše susjede i moraš ih trpiti.
Vjerujte mi!

PostPostao/la HoDaLuD dana 05/12/2010 18:30

dottore je napisao/la:
HoDaLuD je napisao/la:Gorica...u centru si grada a mir i tisina...

dok ti cigo tiho krade kastofon iz auta.... :mrgreen:

a gdje to ne kradu kasetofone taj dio grada bi volijo vidjeti....
raspitaj se malo o "cigama" na Crnom vrhu i jel ko imao problema s´njima
i samo za info Gorica i Crni vrh su dva različita dijela grada...
HoDaLuD

PostPostao/la zvrcak dana 05/12/2010 19:00

Licno kvart najbolji za zivjet mi je Marin Dvor, iza UNITICA, kod ex SA-kluba...
Najgori kvrat-ovi su mi, Grbavica, Svrakino i Alipasino! :)
zvrcak

PostPostao/la -LIBERO- dana 05/12/2010 20:02

Najbolji dio sve do marindvora,naravno,uz oscilacije sa dodatnim plusevima i minusima (tipa: odredjene dodatne pogodnosti,sto manje strmina sto je dosta rijetko za stari dio grada :D i sl)
A ,PO MENI, slabiji dijelovi grada sve od marindvora pa nadalje ,u raznim pravcima :D

Carsija-MarijinDvor :dance: :mrgreen: :thumbup:
-LIBERO-
Moderator

Lokacija: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

PostPostao/la johntra dana 05/12/2010 20:15

zato ja i najviše volim ovu staru sarajevsku raju, kad im moraš objašnjavati dijelove grada iza Marin Dvora... :D
johntra

PostPostao/la respo dana 05/12/2010 20:18

-LIBERO- je napisao/la:Najbolji dio sve do marindvora,naravno,uz oscilacije sa dodatnim plusevima i minusima (tipa: odredjene dodatne pogodnosti,sto manje strmina sto je dosta rijetko za stari dio grada :D i sl)
A ,PO MENI, slabiji dijelovi grada sve od marindvora pa nadalje ,u raznim pravcima :D

marijin dvor tvoj krajnji domet
cestitam :)
respo

PostPostao/la zecko_kupuz dana 05/12/2010 20:30

Ima li neko da stanuje (ili živi) blizu glavnih saobraćajnica, da nam otkrije ima li stresa ili ne? :-D Ja stanujem na Bjelavama, dosta toga je ok (prometne komunikacije, obrazovne ustanove, fini susjedi uglavnom..), ali nema uopšte zabavnih sadržaja.
Dobro, neću tersati puno :D , ova naselja su krcata, jednostavno nema mjesta za nove objekte i sadržaje. Ali centar grada je tu, na deset minuta. :dance:
zecko_kupuz

PostPostao/la jutarnja zvijezda dana 05/12/2010 21:01

:-D mjesto rodjenja Marijin dvor ,u braku Grbavica, :sad: ,c.vila :sad: ,sad Dobrinja :)
dakle poznajem dobro grad (osim padinskih dijelova,zaista me brdo ne privlaci,a narocito ne zimi) igranje u Zemaljskom muzeju u botanickoj basti .moji prozori su gledali na Vilsonovo ,Filozofski fakultet i.t.d. dakle trulo "haustorce".ali sada ne bih mijenjala Dobrinju ni za jedan dio grada.ravna kao dlan,od ambulante ,apoteke stomatologa do prodavnica svih vrsta.puno rodjenih sarajlija koji su se davno izdovoljili grada ,kao i ja, pa im nije bitno da budu u centru .puno parkova za djecu ,lijepe siroke i dobro osvijetljene ulice ,a ima i zelenila.saobracajno super povezano sa svim BITNIM dijelovima grada ,osnovne skole (moderne),gimnazija .imamo sve!!!!!!!! i super nam je!!!!!!!!!!! :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
jutarnja zvijezda

PostPostao/la ljubav_aha dana 05/12/2010 21:18

:)
ljubav_aha

PostPostao/la perfect_guy dana 05/12/2010 22:12

zecko_kupuz je napisao/la:Ima li neko da stanuje (ili živi) blizu glavnih saobraćajnica, da nam otkrije ima li stresa ili ne? :-D Ja stanujem na Bjelavama, dosta toga je ok (prometne komunikacije, obrazovne ustanove, fini susjedi uglavnom..), ali nema uopšte zabavnih sadržaja.
Dobro, neću tersati puno :D , ova naselja su krcata, jednostavno nema mjesta za nove objekte i sadržaje. Ali centar grada je tu, na deset minuta. :dance:

zavisi šta tačno smatraš pod stresom :-D
ja iskreno jedva čekam dolazak jeseni i zime da bar malo odmorim uši od motorista
perfect_guy

PostPostao/la samo_ovaj_put dana 05/12/2010 23:59

respo je napisao/la:
-LIBERO- je napisao/la:Najbolji dio sve do marindvora,naravno,uz oscilacije sa dodatnim plusevima i minusima (tipa: odredjene dodatne pogodnosti,sto manje strmina sto je dosta rijetko za stari dio grada :D i sl)

pa sve bitno se desava do marin dvora
iako ne zivim u tom reonu,djelim misljenje sa bratom sa tribine :D
samo_ovaj_put

PostPostao/la 1946 dana 06/12/2010 00:56

samo_ovaj_put je napisao/la:pa sve bitno se desava do marin dvora

Većina nas s tribine ima takvo mišljenje :D
1946

Lokacija: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

PostPostao/la respo dana 06/12/2010 02:18

samo_ovaj_put je napisao/la:
respo je napisao/la:

pa sve bitno se desava do marin dvora

onda ostani u zabludi kao i do sada
respo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Sarajevo

Trenutno korisnika/ca: weredsf i 7 gostiju.