NA YouTubu objavljena je snimka ruskih dobrovoljaca u BiH

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!

Moderator/ica: Chmoljo

NA YouTubu objavljena je snimka ruskih dobrovoljaca u BiH

PostPostao/la stecak dana 04/10/2007 14:54

NA INTERNETSKOM video servisu YouTube objavljena je snimka ruskih dobrovoljaca koji su ratovali u Bosni i Hercegovini.

Snimka traje oko šest i pol minuta, a na njoj se može vidjeti obuka ruskih dobrovoljaca i srpskih vojnika.

Prema podacima objavljenim na YouTubeu, snimka je nastala u veljači 1993. u mjestu Skelani u istočnoj Bosni.

Link
stecak

PostPostao/la dioklecian dana 04/10/2007 16:55

eh to ti je nesto ovako:
preostali ruski borci iz avganistana i mudjahedini iz avganistana, gdje ih je sudbina ponovo zatekla u b i h.
vidi sta ti je sudbina :lol: :sad: 8)
dioklecian

PostPostao/la Citizen-X dana 04/10/2007 17:12

dioklecian je napisao/la:eh to ti je nesto ovako:
preostali ruski borci iz avganistana i mudjahedini iz avganistana, gdje ih je sudbina ponovo zatekla u b i h.
vidi sta ti je sudbina :lol: :sad: 8)

Po vrsti jezika i po topografiji napisa tvojega reklo bi se da si tu negdje kod Raske i Zete nastanjen :D
Citizen-X

PostPostao/la fantom slobode dana 04/10/2007 17:35

Ovih je bilo po Nisicima koliko hoces 1994. Mosevacko brdo, ali se nisu dobro proveli.Fali snimak i Grka, a i Rumuna...
fantom slobode

Re: NA YouTubu objavljena je snimka ruskih dobrovoljaca u Bi

PostPostao/la celavac27 dana 04/10/2007 18:02

stecak je napisao/la:NA INTERNETSKOM video servisu YouTube objavljena je snimka ruskih dobrovoljaca koji su ratovali u Bosni i Hercegovini.

Snimka traje oko šest i pol minuta, a na njoj se može vidjeti obuka ruskih dobrovoljaca i srpskih vojnika.

Prema podacima objavljenim na YouTubeu, snimka je nastala u veljači 1993. u mjestu Skelani u istočnoj Bosni.

Link

94 godine jedinica 7 Korpusa tacnije 17 Viteska Krajiska Brdska Brigada jedinica ,, Crni kojoti,, su u akciji ,, Debela jela,, tako se zove kota na Vlasicu zarobili 9 stranih cetnika od tog 4 Grka i 5 Rumuna ... I to nije jedini slucaj bilo ih je na ratistu oko Bihaca isto ....
celavac27

PostPostao/la celavac27 dana 04/10/2007 18:05

Cak su vadili i pare kojim su ih cetnici placali hahahahahahaha one Titovke plave sa onim nulama mislili su da im vrijedi valuta jojj ja smijeha majko ...

Pokazivali su te pare (dok su jos mogli da ih pokazuju ) i nasli su im nasi decki u rancima dvije djecije glave .... Inace su to monstrumi placenici ...
celavac27

PostPostao/la Citizen-X dana 04/10/2007 18:21

celavac27 je napisao/la:Cak su vadili i pare kojim su ih cetnici placali hahahahahahaha one Titovke plave sa onim nulama mislili su da im vrijedi valuta jojj ja smijeha majko ...

Pokazivali su te pare (dok su jos mogli da ih pokazuju ) i nasli su im nasi decki u rancima dvije djecije glave .... Inace su to monstrumi placenici ...

Cccccc - nemoj zezat :(
Citizen-X

PostPostao/la sebilj dana 04/10/2007 18:24

celavac27 je napisao/la:Cak su vadili i pare kojim su ih cetnici placali hahahahahahaha one Titovke plave sa onim nulama mislili su da im vrijedi valuta jojj ja smijeha majko ...

uhhhh.... :(
sebilj

PostPostao/la in33sa dana 04/10/2007 18:54

Dvije djecije glave :-)

Ja sam mislio da su samo Srbi skloni toj monstruoznoj mitologiji o klanju "dece u kolevkama".
in33sa

PostPostao/la RIZVA dana 05/10/2007 01:00

ti plačenici imaju popularan naziv "psi rata" inace sve su spremni za pare da urade pa cak i da djeci rezu glave, znam jedan slucaj 94 ako se ne varam zarobili su nasi jednog rusa na nisicima, nedugo zatim rus se ubio imao cijanid u zubu za slucaj da ga zarobe.
RIZVA

Re: NA YouTubu objavljena je snimka ruskih dobrovoljaca u Bi

PostPostao/la IBM dana 05/10/2007 17:28

celavac27 je napisao/la:
stecak je napisao/la:NA INTERNETSKOM video servisu YouTube objavljena je snimka ruskih dobrovoljaca koji su ratovali u Bosni i Hercegovini.

Link

94 godine jedinica 7 Korpusa tacnije 17 Viteska Krajiska Brdska Brigada jedinica ,, Crni kojoti,, su u akciji ,, Debela jela,, tako se zove kota na Vlasicu zarobili 9 stranih cetnika od tog 4 Grka i 5 Rumuna ... I to nije jedini slucaj bilo ih je na ratistu oko Bihaca isto ....

Imas li vise informacija o ovom dogadjaju? sta se desilo sa ovim grcima?
IBM

PostPostao/la celavac27 dana 07/10/2007 14:56

Znam samo da su bili i nisu vise sta ocekujes u ratu da se radi sa snajperistima, stranim placenicima, koji su dosli da za pare ubijaju ljude....
Znas da takav covjk iza sebe ima ko poslovni imenik BiH ili neke druge vece zemlje dosije tamo u interpolu ili nekoj drugoj zemlji .... Obicno su to okorjeli kriminalci (smece) koje svak izbacuje iz svoje zemlje.. Pa bivsa Titoslavija je isto tako nekim okorjelim davala pasos i priliku da biraju gdje ce jer ih nisu mogli na goli otok poslat (bili su politicki podobni) a nisu ih mogli ni ucmekat jer su bili poznati ili neku drugu ,, prirodnu smrt,, ... Slali su ih vani pa su ginuli po Palestini ili cak na Kubi..
Sto se tice ovih cetnika ne znam sta su decki sacinili sa njima ali vjerujem da su :zzzz: otisli jell..
celavac27

PostPostao/la celavac27 dana 07/10/2007 15:01

Citizen-X je napisao/la:

Ozbiljno dvije djecije glave uzasss kazu ljudi eto u mene Rahmetli amidzic poginuo je 95 on jelicno prisustvovao tu da nije mogao doci seb 5 dana frcio bio covjek kad je to vidio i kaze da su bili hladni kao kame cak se jedan ipkusao nasmijat kad su vidjeli da se nasi decki zgrazaju ...
Bili su obuceni u Alffa uniforme sa visokom opremom znam da su cizme vrjedile kod jedno tad oko 2000 do 3000 DM ...
Imali su visoko kvalitetnu opremu koja je finansirana od nekihhhhh ljudi a sad ko je to to ni tice ne znaju
celavac27

PostPostao/la Vertigo dana 07/10/2007 15:12

fantom slobode je napisao/la:Ovih je bilo po Nisicima koliko hoces 1994. Mosevacko brdo, ali se nisu dobro proveli.Fali snimak i Grka, a i Rumuna...

moja jurisna jedinica je ukinula dvojicu 14.X.94. :D

edit: u akciji, sutradan je Mosevacko brdo oslobodeno
Zadnja izmjena: Vertigo; 07/10/2007 22:52; ukupno mijenjano 2 put/a.
Vertigo

PostPostao/la Citizen-X dana 07/10/2007 15:31

registrovan je napisao/la:
fantom slobode je napisao/la:Ovih je bilo po Nisicima koliko hoces 1994. Mosevacko brdo, ali se nisu dobro proveli.Fali snimak i Grka, a i Rumuna...

Vidi vidi - pa 'dje ste dosad - ni'dje vas nema momci ;) Svi se nesto u misije rupe zatrpali *bo vas patak ;)
Citizen-X

PostPostao/la fantom slobode dana 07/10/2007 16:11

Citizen-X je napisao/la:
registrovan je napisao/la:

Vidi vidi - pa 'dje ste dosad - ni'dje vas nema momci ;) Svi se nesto u misije rupe zatrpali *bo vas patak ;)

biznis, novo radno mesto :-D :-D
Neka, vrijeme je da se uhapse i ljudi koji ih dovedose ovamo, neko rece cini mi se placenici, nesto ne znam, uzimali su vjerovatno pare, ali bilo je tu i politicke pozadine itekako.eto sanse da nam pokazu ovi iz RS kako se rjesavaju slucajevi stranih trupa na licnom primjeru :-D
fantom slobode

PostPostao/la IBM dana 07/10/2007 17:29

@celavac27: znas li nekoga ko bi mogao imati vise informacija o tom tome?

"Pokazivali su te pare (dok su jos mogli da ih pokazuju )"

??

ja sam cuo da koga su crni kojoti uhvatili, nisu se dobro proveli...
IBM

PostPostao/la artzy dana 07/10/2007 20:59

?? :shock:
artzy

PostPostao/la stardust3003 dana 07/10/2007 21:21

celavac27 je napisao/la:
Citizen-X je napisao/la:

Ozbiljno dvije djecije glave uzasss kazu ljudi eto u mene Rahmetli amidzic poginuo je 95 on jelicno prisustvovao tu da nije mogao doci seb 5 dana frcio bio covjek kad je to vidio i kaze da su bili hladni kao kame cak se jedan ipkusao nasmijat kad su vidjeli da se nasi decki zgrazaju ...
Bili su obuceni u Alffa uniforme sa visokom opremom znam da su cizme vrjedile kod jedno tad oko 2000 do 3000 DM ...
Imali su visoko kvalitetnu opremu koja je finansirana od nekihhhhh ljudi a sad ko je to to ni tice ne znaju

Samo se nadam da nisu preživjeli u nekoj razmjeni "svi za sve"...
za ovakve ne vrijedi ženevska konvencija i ostala sranja...
:x
stardust3003

PostPostao/la artzy dana 08/10/2007 06:44

Ima li gdje snimak onog ruskog "pjesnika" kako puca po carsiji?
artzy

PostPostao/la fantom slobode dana 08/10/2007 09:44

Meni fale i oni sto se javljaju redovno na temu "psi rata iz islamskih zemalja", nikako da dodju sa podacima o broju ruskih-ukrajinskih, grckih i rumunskih stranih vojnika u zadnjem ratu.Da izraze protest i zatraze odgovornost za ljude koji ih dovedose, nacine na koji su usli u Bosnu, sta su sve radili i sve ostalo sto tako lako zapazaju kada je druga tema u pitanju.Moze se i naravno pricati o ucescu vojnika u sukobu iz susjednih zemalja, a i raznih zapadno-evropskih nacista koji se pojavise na nasoj teritoriji.
fantom slobode

PostPostao/la Maraschino dana 08/10/2007 13:21

To ide u paketu "svi za sve" prilikom ukidanja nelegalno stecenih drzavljanstava tako da i ne osjetis da su nam rusi izgubili drzavljanstva. :-D
Maraschino

PostPostao/la fantom slobode dana 08/10/2007 13:27

Maraschino je napisao/la:To ide u paketu "svi za sve" prilikom ukidanja nelegalno stecenih drzavljanstava tako da i ne osjetis da su nam rusi izgubili drzavljanstva. :-D

Dobro si, nadam se da ce drzavljanstva biti oduzeta i gomili stranih boraca iz susjedne nam Hrvatske dijela te drzave tkz.Kninske Krajine.I taj problem bi trebalo rijesiti, svi strani borci van iz zemlje i problem rijesen.Treba to sve tako u paketu rijesavati, ponuditi Hrvatskoj da ih primi nazad, vjerujem da je za mnoge zainteresovana.
fantom slobode

PostPostao/la celavac27 dana 08/10/2007 20:24

IBM je napisao/la:@celavac27: znas li nekoga ko bi mogao imati vise informacija o tom tome?

"Pokazivali su te pare (dok su jos mogli da ih pokazuju )"

??

ja sam cuo da koga su crni kojoti uhvatili, nisu se dobro proveli...

Da Crni kojoti su bili hajde recimo elitna jedinica sastavljena pretezno od nase upropastene generacije tad su svi imali 19 20 18 pa cak i mladjih je bilo znaci vrela krv i malo iskustva dobiju se lavovi i to kakvi ...

Da ti kazem sto se tice tih cetnika tj. stranaca nisu se dobro proveli sigurno sad ti kazem nisam bio licno tu bio je moj amidzic ali nazalost pred sam kraj rata 7 dana prije dejtona snajper je prekino njegov mladi zivot tad je imao 21 godinu ....

A sto se tice imena stari da ti kazem i da znam ne bih rekao jer na kraju krajeva sve ce izgleda borce pohapsiti i suditi im kako ko hoce jer su branili svoje ... (podsjeti me ona Tompsonova pjesam ,, Sude mi ,, )

Zna se da za snajperiste strane placenike ljude koji ubijaju iz zadovoljstva znaci (nemozes ih nazvat ljudima) za njih ne vrijedi nikakva konvencija to se ubija brate na licu mjesta pogotovo takvi monstrumi ....
celavac27

PostPostao/la Bosanac sa dna kace dana 13/10/2007 21:05

zar ti dobrovoljci posle rata nisu bili nastanjeni u jendo bosnjacko selo u okolini Vlasenice???? :roll:
znam da su 94' na Vijencu kad ga je ARBiH zauzela nadjeno leseva sa rumunskim pasosem :-?
Bosanac sa dna kace

Natrag na Politika

Trenutno korisnika/ca: Alfons Kauders, PerryFred i 13 gostiju.