MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

PostPostao/la maxell_sarajevo dana 10/04/2010 18:54

alenb je napisao/la:Ima li iko neke informacije o objavljivanju spiskova po konkursu?

Skoro mjesec dana kako se zavrsio konkurs, ovo su nenormalno razvukli.Idem u ponedjeljak direktno u MUP da se raspitam pa javim.
maxell_sarajevo

PostPostao/la Chischo dana 14/04/2010 18:26

maxell_sarajevo je napisao/la:
alenb je napisao/la:Ima li iko neke informacije o objavljivanju spiskova po konkursu?

Skoro mjesec dana kako se zavrsio konkurs, ovo su nenormalno razvukli.Idem u ponedjeljak direktno u MUP da se raspitam pa javim.

I, jesi li se raspitao?
Ja sam zvao kadrovsku i pitao, kaze bice do kraja sedmice, ali to su mi rekli i prosle i pretprosle pa ne vjerujem puno.
Chischo

PostPostao/la alenb dana 14/04/2010 19:45

Prave malo budale od nas, tek ono pravo magarčrnje dolazi :) .
alenb

PostPostao/la maxell_sarajevo dana 14/04/2010 22:45

I meni su rekli da ce do kraja sedmice biti objavljeno na stranici MUP-a i oglasnoj ploci, al vec sam izgubio i zivce i volju za ovaj konkurs.
maxell_sarajevo

PostPostao/la Chischo dana 16/04/2010 16:00

eno izasao spisak ali nikakvog rasporeda...
Chischo

PostPostao/la maxell_sarajevo dana 16/04/2010 20:39

Sta je ovo samo 448 prijavljenih :-)

Kolege nek nam je sa srecom :D
maxell_sarajevo

PostPostao/la Clint_Eastwood dana 17/04/2010 14:43

Pa dobro je, na ovom prethodnom poništenom je bilo 600 i kusur :D
Clint_Eastwood

PostPostao/la alenb dana 22/04/2010 14:51

Ljudi zna li neko kad će izaći raspored polaganja testova.
alenb

PostPostao/la Chischo dana 26/04/2010 15:40

alenb je napisao/la:Ljudi zna li neko kad će izaći raspored polaganja testova.

@maxell, drug nemoj gubit volju...
Ja evo sad zvao, i pogodite sta mi je rekla?
Bice do kraja sedmice :lol:
Chischo

PostPostao/la Chischo dana 29/04/2010 00:08

Jel ko sta slucajno cuo hoce li u federalnom mupu biti konkursa za mladje inspektore u maju?
Chischo

PostPostao/la seen dana 30/04/2010 08:53

Pozdrav,

Imam par pitanja za vas pa ako bi iko mogo da mi odgovori na par od ovih pitanja bio bi vam pravo puno zahvalan. Trenutno zivim u SAD (NYC), imam 22 god. zavrsio sam fax za kriminalistiku ovdje, i zapoceo sam aplikaciju za policiju u NYPD'u. Medutim odlucili smo s vracati u BH sad na ljeto, tako da sam aplikaciju za NYPD ukino. Interesuju me sledece stvari,

Test koji se uzma, kakav je to test? Ja sam uzmo test za NYPD koji je bio pravo jednostavan, daju ti par scenaria pa das odgovor na to, imas i par pitanja koje se vezu za memoriju, prikazu ti sliku za 10 minuta i onda poslje te pitaju npr. Koje boje je bila haljina na curi preko puta ulice ili koji je broj zgrade. Uglavnom 85% pitanja su vezana za memoriju.....Kakav je test u BH? Kakava su pitanja? je li slicno ovom za NYPD?

Ovdje se ide na test prvo, poslje dolazi ljekarski pregled, pa fitness test, onda razgovori sa oficirima i glavnim ljudima u policiji, ovo sve moze da traje od godinu pa do dvije. Jer NYPD zbog recesije slabo vise prima nove policajce, mozda samo 2,500-3,000 godisnje, a prije 10 godina su primali 10.000+ godisnje. Kakava je procedura u BH i koliko sve to moze da traje? Sta dolazi poslje testa?

Sta ja mogu sa mojom diplomom? Kontaktiro sam par profesora u sarajevu koji su mi rekli da donesem diplomu i ocjene. Moja diploma je za 2 godine, jer ovdje da bi bio u NYPD'u moras imati 2 godine faxa ili 60 kredita na faxu. Tako da sam ja samo iso za takvu diplomu, jer me fax i nije bas interesovo.. Kako ja znam diplome u SA, za kriminalistiku su za 4 godine, hocu li morati polagati jos dodatne 2 godine da bi mogo prevesti diplomu?

I zadnje ali ovo nije bas bitno, jeli SIPA ima svoj posebni konkurs? I dali se moze prelaziti iz MUPA SA u SIPU? jer bi volio da radim za SIPU, a nebi mi bilo tesko ili mrsko poceti u MUPU SA. Samo nek je policija :D.

To je to, ako sam gdje sta gramaticki pogresio, pardon...

Hvala
:bih:
seen

PostPostao/la Black swan dana 30/04/2010 08:56

posto si mi neozbiljan kad sam došao do dijela "vratiti se "

:lol: :mrgreen:

ne vraćaj se :sax:
Black swan

PostPostao/la Chischo dana 30/04/2010 09:46

Ne vracaj se drug, ako ne zbog sebe, onda zbog svoje nerodjene djece...
Inace ovdje su ti testiranja za policiju i opcenito za bilo koje poslove u drzavnoj sluzbi obicni cirkus i tu se prijavljuju samo ljudi koji imaju nekog da ih progura, ili tako neki koji bi zalutali ili prijavili se.
Mozda iz tvoje perspektive ti ovo izgleda kao pretjerivanje, ali vjeruj mi nije...
Ako se vratis postaces jos jedan broj na birou za zaposljavanje, nazalost tako je...
Chischo

PostPostao/la freedom within dana 30/04/2010 12:01

seen je napisao/la:Pozdrav,

Imam par pitanja za vas pa ako bi iko mogo da mi odgovori na par od ovih pitanja bio bi vam pravo puno zahvalan. Trenutno zivim u SAD (NYC), imam 22 god. zavrsio sam fax za kriminalistiku ovdje, i zapoceo sam aplikaciju za policiju u NYPD'u. Medutim odlucili smo s vracati u BH sad na ljeto, tako da sam aplikaciju za NYPD ukino. Interesuju me sledece stvari,

Test koji se uzma, kakav je to test? Ja sam uzmo test za NYPD koji je bio pravo jednostavan, daju ti par scenaria pa das odgovor na to, imas i par pitanja koje se vezu za memoriju, prikazu ti sliku za 10 minuta i onda poslje te pitaju npr. Koje boje je bila haljina na curi preko puta ulice ili koji je broj zgrade. Uglavnom 85% pitanja su vezana za memoriju.....Kakav je test u BH? Kakava su pitanja? je li slicno ovom za NYPD?

Ovdje se ide na test prvo, poslje dolazi ljekarski pregled, pa fitness test, onda razgovori sa oficirima i glavnim ljudima u policiji, ovo sve moze da traje od godinu pa do dvije. Jer NYPD zbog recesije slabo vise prima nove policajce, mozda samo 2,500-3,000 godisnje, a prije 10 godina su primali 10.000+ godisnje. Kakava je procedura u BH i koliko sve to moze da traje? Sta dolazi poslje testa?

Sta ja mogu sa mojom diplomom? Kontaktiro sam par profesora u sarajevu koji su mi rekli da donesem diplomu i ocjene. Moja diploma je za 2 godine, jer ovdje da bi bio u NYPD'u moras imati 2 godine faxa ili 60 kredita na faxu. Tako da sam ja samo iso za takvu diplomu, jer me fax i nije bas interesovo.. Kako ja znam diplome u SA, za kriminalistiku su za 4 godine, hocu li morati polagati jos dodatne 2 godine da bi mogo prevesti diplomu?

I zadnje ali ovo nije bas bitno, jeli SIPA ima svoj posebni konkurs? I dali se moze prelaziti iz MUPA SA u SIPU? jer bi volio da radim za SIPU, a nebi mi bilo tesko ili mrsko poceti u MUPU SA. Samo nek je policija :D.

Hvala

Evo ti službena informacija:

"O B A V I J E S T

o sadržaju testa općeg znanja kandidata za popunu 50 pozicija upražnjenih radnih mjesta policijskih službenika u Upravi policije u činu „POLICAJAC“ , kao prvi nivo pristupanja za kandidate, sa najmanje IV stepenom školske spreme, odnosno u činu „MLAĐI INSPEKTOR“ kao drugi nivo pristupanja za kandidate, sa najmanje VI stepenom školske spreme

Obavještavaju se kandidati za popunu upražnjenih radnih mjesta policijskih službenika u Upravi policije u činu „Policajac“ kao prvi nivo pristupanja za kandidate sa najmanje IV stepenom školske spreme i kandidati za popunu upražnjenih radnih mjesta policijskih službenika u Upravi policije u činu „Mlađi inspektor“, kao drugi nivo pristupa za kandidate sa najmanje VI stepenom školske spreme, u skladu sa članovima 8. i 9. Pravilnika o načinu i rasporedu testiranja kandidata i sistemu bodovanja u procesu odabira policijskih službenika broj 01-186/07 od 07.03.2007.godine, da će test općeg znanja i teme za pisani rad, obuhvatiti slijedeće oblasti:
- Ustavno pravo-ustavno uređenje BiH, F BiH i Kantona Sarajevo,
- Upravno pravo i organizacija uprave u BiH,
- Upravni spor,
- Kancelarijsko poslovanje,
- Radno pravo,
- Propisi o ličnoj karti, ličnom imenu, prebivalištu, boravištu i državljanstvu građana.
- Zakon o unutrašnjim poslovima Kantona Sarajevo,
- Zakon o policijskim službenicima Kantona Sarajevo,
- Krivično i prekršajno pravo,
- Propisi iz oblasti sigurnosti saobraćaja na putevima,
- Propisi iz oblasti javnog reda i mira

Kandidat koji ne ostvari elminacioni prag na testu općeg znanja i pisanom radu, gubi pravo pristupa narednom testu i eliminiše se iz daljeg izbornog procesa. Kandidati koji ostvare eliminacioni prag, imaju pravo pristupa standardiziranom testu fizičkih sposobnosti, koji uključuje slijedeće discipline:
1.Sklekovi
2.Trbušnjaci
3.Skok u dalj iz mjesta
4.Trčanje -12 minuta
5.Sprint 100 metara

Spisak kandidata koji ispunjavaju opšte i posebne uslove iz Javnog oglasa i Javnog konkursa, a koji mogu pristupiti testiranju, bit će naknadno objavljen na Oglasnoj ploči MUP-a Kantona Sarajevo, gdje će biti oglašeno i tačno vrijeme, mjesto, raspored i načinu testiranja.

KOMISIJA ZA IZBOR "

A što se tiče konkursa za SIPA-u, postoje kao i u svakoj državnoj službi različite vrste konkursa (konkurs za prijem pripravnika, za prijem policijskih službenika, zaposlenika,..., ovisno od iskustva, na koju poziciju se prijavljuješ, stručne spreme ).
U vezi pitanja o prelasku iz MUP-a KS u SIPA-u, naravno da može (kad izađe konkurs) jer i jedno i drugo su policijske agencije.
freedom within

PostPostao/la seen dana 30/04/2010 18:14

^^hvala drug....

Za vas koji govore ne vracaj se, samo da znate da ovdje nije krasno kao sto vi to mislite. Nebi se nikad dole vraco da se ganjam po birou i tako, vracam se jer mi stari hoce da otvori firmu dole. A ja bi volio da iskoristim diplomu i da radim za policiju. A vi sto cekate na birou, zasto ne trazite neki drugi poso dok vas ne pozovu? Ja sam ovdje radio sve i svasta...iso sam na fax i u isto vrijeme sam radio po 8-9 sati na gradevini.... ne moze s samo cekati dok te neko pozove, moras sam nesto naci....pa sta bilo.... ;-) ja sam zapoceo proces za policiju ovdje prije 2 godine, ali nisam sjedio 2 godine i trazio da me pozovu, radio sam i ostale poslove koje nemaju nikakve veze s mojim faxom.... ali me niko nije zvao z poso, i ovdje te nece niko pozvati i pitati hoces li da radis, moras sam izaci i potraziti....

85% vas domackih ima neku prestavu o inostranstvu kao da je to neka svetina i da ovdje ima posla na bacanje i svi jadva cekaju da vas prime da radite....imam druga na birou ovdje, i njega niko ne zove... na birou je vec 3 godine... i nikad nece i naci poso dok ne ode sam pa potrazi poso....pa bilo kakav... vi ako mislite da mozete ovdje doci i raditi kao neki menedzeri ili u nekom ofisu kao bankar....zajebite vi to.... vrlo tesko...95% bosanaca u NYC'u cisti po ofisima, hotelima, ili rade na gradevini.
seen

PostPostao/la nalet dana 30/04/2010 20:10

Ovaj očito dugo vremena nije bio u BiH :). Te svoje 2 godine možeš okačiti mačku o rep a i svoju volju za radom u policiji. Ako ti stari otvara firmu pomozi mu i to će ti biti jedini siguran posao, inače što se tiče MUP-a možeš ga zaboraviti. Prvo što moraš tu svoju diplomu predati na verifikaciju tj priznavanje. A tek onda kasnije da se prijaviš na konkurs, a na koji se prijavljuje već 200 dipl kriminalista i još po 100 dipl pravnika i dipl ekonomista. Pa sada ti skontaj šta znači BiH, i kakvo će ti razmišljanje biti za 2-3 godine. A ovi ljudi bi sigurno radili samo da imaju gdje.
nalet

PostPostao/la seen dana 30/04/2010 21:28

nalet je napisao/la:Ovaj očito dugo vremena nije bio u BiH :). Te svoje 2 godine možeš okačiti mačku o rep a i svoju volju za radom u policiji. Ako ti stari otvara firmu pomozi mu i to će ti biti jedini siguran posao, inače što se tiče MUP-a možeš ga zaboraviti. Prvo što moraš tu svoju diplomu predati na verifikaciju tj priznavanje. A tek onda kasnije da se prijaviš na konkurs, a na koji se prijavljuje već 200 dipl kriminalista i još po 100 dipl pravnika i dipl ekonomista. Pa sada ti skontaj šta znači BiH, i kakvo će ti razmišljanje biti za 2-3 godine. A ovi ljudi bi sigurno radili samo da imaju gdje.

Bio posle godine, i svake od 2000'te :P

Dobro ja mogu poceti u mupu i diplomu trevoditi u isto vrijeme tako mi je reko rodak koji radi u Mupu SA.

ma vala nisam nesto ubjeden da bi radili, kad dole budem oni sto najvise pametuju i kukaju da nema posla su isti ti koji ispijaju kafe 24/7....ja znam da od moje rodbine je svako zaposljen, i oni koji su cekali na birou nisu nasli poso dok nisu se malo potrudili i sami trazili... jebi ga ja sam radio sa momcima koji su zavrsili ekonomske i politicke fakultete pa smo zajedno ciglali zgrade.... u BH izgleda svi cekaju da rade ono za sto su fax zavrsili a za ostalo niko nece da cuje...
seen

PostPostao/la Chischo dana 30/04/2010 22:08

Ako tako mislis, dodji i zaposli se u mupu, ja ti iskreno zelim svu srecu ovoga svijeta. Ali eto makar sebe na neki nacin osiguraj da se nekad mozes vratiti ako ti se ovdje ne svidi.
Ova prica o ljudima u BiH koji ne zele da rade je tipicno karakteristicna za dijasporu, pa cak i za neke koji su zaposleni u BiH, tako da ti to necu zamjeriti.
Nemojte da tema ode u drugom pravcu, je li ko sta cuo o rasporedima za testiranje.
Chischo

PostPostao/la seen dana 30/04/2010 22:28

Chischo je napisao/la:Ako tako mislis, dodji i zaposli se u mupu, ja ti iskreno zelim svu srecu ovoga svijeta. Ali eto makar sebe na neki nacin osiguraj da se nekad mozes vratiti ako ti se ovdje ne svidi.
Ova prica o ljudima u BiH koji ne zele da rade je tipicno karakteristicna za dijasporu, pa cak i za neke koji su zaposleni u BiH, tako da ti to necu zamjeriti.
Nemojte da tema ode u drugom pravcu, je li ko sta cuo o rasporedima za testiranje.

hvala drug ;-)

evo jedna Cool slika
slika

seen

PostPostao/la celo43 dana 30/04/2010 23:06

@ seen

Jarane, tebi taj rodjak cini se ne zeli dobro... Posao u MUP-u mozes zapoceti samo na osnovu konkursa ili ako si vec pripadnik neke postojece policijske agencije (sto ti u biti nisi) i svaki novi kadar, nevezano od skole/fakulteta koji je zavrsio, upucuje se osnovnu obuku/školovanje na policijsku akademiju. A da bi te uputili na skolovanje, moraju raspisati javni konkurs, na koji svi imaju pravo pristupa, i obicno se konkursi objave jednom godisnje, s tim da sama procedura odabira nerijetko zna trajati i po godinu dana...

Uglavnom, "rodjo" te je gadno "dezinformisao" i moja preporuka da ganjas policiju tu, ako si vec u mogucnosti, kako vidim da se "palis" na SWAT, bolje ti je da ostanes tamo, bolja oprema, bolji uslovi itd.
celo43

PostPostao/la nalet dana 30/04/2010 23:34

seen je napisao/la:Bio posle godine, i svake od 2000'te :P

Dobro ja mogu poceti u mupu i diplomu trevoditi u isto vrijeme tako mi je reko rodak koji radi u Mupu SA.

ma vala nisam nesto ubjeden da bi radili, kad dole budem oni sto najvise pametuju i kukaju da nema posla su isti ti koji ispijaju kafe 24/7....ja znam da od moje rodbine je svako zaposljen, i oni koji su cekali na birou nisu nasli poso dok nisu se malo potrudili i sami trazili... jebi ga ja sam radio sa momcima koji su zavrsili ekonomske i politicke fakultete pa smo zajedno ciglali zgrade.... u BH izgleda svi cekaju da rade ono za sto su fax zavrsili a za ostalo niko nece da cuje...

Kao prvo, ta tvoja diploma treba da ide u MInistarstvo pravde, a koji će vjerovatno tu tvoju diplomu označiti kao Višu stručnu spremu. Vjerovatnoća da te prime sa VŠS je skoro ravna nuli.
Kao što ti je " celo43" rekao moraš proći proceduru koja traje po godinu dana.

Vjeruj radio sam sa momcima koji rade u specijalnim jedinicama, ova oprema koju SIPA ima na tvojim slikama je vrh. O ovoj opremi možeš samo sanjati. Uniforme koje ti momci koriste su stare po nekoliko godina i nalaze se u stanju raspada. :!: . Doći ćeš u Bosnu pa ćeš da vidiš o čemu ti mi pričamo.
A za to ispijanje kafa , haha vjeruj da to nije bas prica kako si čuo.

A nikakvih informacija još nema za testove znanja.
nalet

PostPostao/la santoandre dana 30/04/2010 23:41

seen je napisao/la:Pozdrav,

Hvala

brate ti imas sanse.samo ponesi oko 15 000 km kad krenes ovamo,malo se raspitaj o komisiji za ovaj konkurs i fino nadjes nekog iz komisije i platis.
vec kolaju price po gradu da to kosta barem tih 15000 hiljada maraka,zna se i ko je sad u komisiji iako nisu to javno objavili.to su ti korumpirani likovi koji uzimaju pare ovoj jadnoj raji koja se jos uvjek tajno nada da moze nesto iz postenja izganjat.al varaju se itekako.ovo je leglo korupcije i dotakli smo samo dno po tom pitanju odnosno sami plafon korupcije a to je kad te policija tjera da pravis krivicno djelo davanja mita,to su korumpirana GOVNA ovog drustva i raja nemoj te se puno nadat u postenje ili u neke fine stela usluga za uslugu,vjerujte mi samo LOVA vas moze spasit i to da je unaprijed das likovima.svako od vas koji se malo temeljitije raspita u gradu o ovom pitanju doci ce do ovih istih podataka o lovi u iznosu od 15000 maraka,likovima koji su u komisiji i koji uzimaju lovu u naprijed.
santoandre

PostPostao/la seen dana 01/05/2010 04:19

celo43 je napisao/la:@ seen

Jarane, tebi taj rodjak cini se ne zeli dobro... Posao u MUP-u mozes zapoceti samo na osnovu konkursa ili ako si vec pripadnik neke postojece policijske agencije (sto ti u biti nisi) i svaki novi kadar, nevezano od skole/fakulteta koji je zavrsio, upucuje se osnovnu obuku/školovanje na policijsku akademiju. A da bi te uputili na skolovanje, moraju raspisati javni konkurs, na koji svi imaju pravo pristupa, i obicno se konkursi objave jednom godisnje, s tim da sama procedura odabira nerijetko zna trajati i po godinu dana...

Uglavnom, "rodjo" te je gadno "dezinformisao" i moja preporuka da ganjas policiju tu, ako si vec u mogucnosti, kako vidim da se "palis" na SWAT, bolje ti je da ostanes tamo, bolja oprema, bolji uslovi itd.

Jebeno je ovdje postati pripadnik SWAt-a, u NYC se zove (ESU- Emergency Service Unit)...moras biti par godina u regularnoj policiji, pa onda apliciras kad objave konkurs za ESU. ESU prima po 3-4 nova policajca svake godine, tako da su ti sanse nikakve.... a NYPD sam je 30.000.... ESU 300 pripadnika... moras imati pravo dobru stelu da bi se proguro u ESU. Ja nemam nikog u policiji ovdje tako da ja bi samo mogo da sanjam o SWAT-u.

Svi vi govorite "jarane ostani tamo" ali problem je sto i ovdje proces za policiju traje 2-3 godine...a moze da se desi i da na kraju nakon 2-3 godine, ima 3 razgovora ukupno...(ima 1-1 interview, pa onda interview sa 2 policajca, i na kraju zadnji je s 2 oficira, i inspektorima) ako padnes onda moras sve opet zapocet, a sanse su ti 0 na drugom pokusaju... ja sam predavo i u 3-4 ostale policijske jedinice po americi, medutim niko ne prima vise....tesko je objasniti vama mozda mi vi ne vjerujete kad vam kazem da je pravo jebeno ovdje postalo da zivis, ali kad sve pogledamo bolje nam dode da zivimo u Bosni, jer dole imamo stan i kucu... ovdje je kirija za stan samo 2400+ dollara...

Dobro dosta o tom, da li ko zna kako ide procedura kad se prijavis za poso u amerckoj ambasadi? Prosljeg ljeta sam bas prico sa jednim covijekom, reko mi je da mi samo treba diploma i US pasos...Jer ako ovo s policijom ne uspije volio bi raditi sa americkom vojskom dole, imam jaranicu koja radi slican poso s Italianskim euforom...ima pravo solidnu platu, oko 1200km... a nista ne radi po cijeli dan..samo s vozaju u dipovima... ona im prevodi sa bosanskog na italianski i tako....

hvala
seen

PostPostao/la celo43 dana 01/05/2010 22:28

jarane, opet da ti kazem, grdno se varas... Imam i ja prijateljicu sto je radila kao prevodilac kod EUFOR-a, plata i nije losa, istina je da se donekle ne radi nista (osim sto moras biti s njima), ali isto tako, nemas zdravtsveno osiguranje, nisi prijavljen, ne ide ti radni staz tj. vodis se kao nezaposlen...

sto se samog procesa selekcije tice, ne slici bas tome kako si opisao da je tamo, i vjeruj mi da je ovdje teze upasti nego tamo (osim ako imas "stelu"), cast izuzecima, jer u vecini slucajeva niko ne gleda ni tvoje znanje, ni pamet, ni spremnost... racunica je jednostavna (za to kazu da je javna tajna)...

a za nase "swat" timove, odnosno jedinice za podrsku, nije problem upasti, ali nazalost, kako ti je kolega odgovorio za SIPA-u i njihovu opremu, po kantonalnim MUP-ovima je jos gore... Cisti primjer je pogibija policajca iz Bihaca prije godinu i nesto, nosio je pancir star 20-tak godina, u kojem se milion puta znojio, pokisao i sta ne jos i kome je davno, davno istekao rok trajanja, tako da je u biti mu samo i smetao, jer nije imao funkciju za koju je namjenjen...

Lijepo ti dobro promisli, da ne bi "kukao" kasnije :)
celo43

PostPostao/la seen dana 02/05/2010 00:31

jebo te, po vasoj prici Bosna gora od afghanistana.... najveca bjeda na svijetu.... :lol: :lol:

^^ma to za americku ambasadu ne zvuci mi nesto tacno, jer moj jaran ima druga koji radi za ambasadu a zavrsio je samo 6 mjeseci kurs u americi... ja imam SAD pasos, nebi ja cuvo strazu pred kapiom...vec radio bi nesto u ambasadi... znam bosanski, engleski... i malo njemackog...imam BH i SAD pasose....ne vidim kako nebi mogo naci posla... ja s vracam 110% za poso mi nije bas nesto velika frka jer s starim mislim raditi, a volio bi nesto na stranu da imam...najdraze u mupu, ako ne to onda nesto u ambasadi...
seen

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ekonomija

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.