Muhammed a.s. - Bozji poslanik ili ne?

Rasprave o vjerskim temama.

Moderatori/ce: nasa, NIN

PostPostao/la progDVB dana 08/05/2004 20:55

7:157. onima koji ce slijediti Poslanika, vjerovjesnika, koji nece znati ni da cita ni da pise, kojeg oni kod sebe, u Tevratu i Indzilu, zapisana nalaze, koji ce od njih traziti da cine dobra djela, a od odvratnih odvracati ih, koji ce im lijepa jela dozvoliti, a ruzna im zabraniti, koji ce ih tereta i teskoca koje su oni imali osloboditi. Zato ce oni koji budu u njega vjerovali, koji ga budu podrzavali i pomagali i svjetlo po njemu poslano slijedili – postici ono sto budu zeljeli.

Muhammed a.s. koji je bio nepismen covjek objavio je zaista grandiozno djelo Kur'an, u kojem se sa velikom preciznoscu opisuju mnoge stvari koje su se desile dosta prije njegovog rodjenja, ali i one koje su naucno potvrdjene dosta nakon njegove smrti. Najava Njegovog dolaska postoji i u mnogim drugim knjigama, ukljucujuci i samu Bibliju. Da li mislite da postoji dovoljno potvrda u samom Kur'anu da je Muhammed a.s. upravo taj najavljivani, i da odbacujuci Muhammeda a.s. kao posljednjeg Bozijeg poslanika, krscani ponavljaju gresku kakvu su Jevreji napravili sa Isa a.s. (Isusom)?
progDVB

PostPostao/la Danguba dana 08/05/2004 21:25

progDVB,

cijenim tvoje postove na ovom forumu ali si me sada malo iznenadio :?

ko to od nas treba da da odgovor na tvoje pitanje :?

mi nismo sposobni oko vremenske prognoze da se slozimo a kamoli oko jedne tako delikatne stvari koja nije bila upitna eto do danas :sad:

je li mi to trebamo i tumacenje kur'ana na diskusiju i referendum :?

uzmi ili ostavi - to je nas izbor,vjeruj ili ne :oops:
Danguba

PostPostao/la progDVB dana 08/05/2004 21:38

Danguba je napisao/la: mi nismo sposobni oko vremenske prognoze da se slozimo a kamoli oko jedne tako delikatne stvari

:lol: :lol: :lol:
Zadnja izmjena: progDVB; 08/05/2004 21:43; ukupno mijenjano 2 put/a.
progDVB

PostPostao/la inda dana 08/05/2004 21:38

SVAKA CAST DANGUBA UBISE NAS SA SVIH STRANA SA RELIGIJOM. :( :( :( :( :( :sad: :sad: :sad: :sad:
inda

PostPostao/la progDVB dana 08/05/2004 21:40

inda je napisao/la:SVAKA CAST DANGUBA UBISE NAS SA SVIH STRANA SA RELIGIJOM. :( :( :( :( :( :sad: :sad: :sad: :sad:

Pa kakve se to teme mogu postavljati na RELIGIJI, osim onih koje imaju veze sa religijom??
Ne mislis da cu ovdje o politici ili nogometu??
progDVB

PostPostao/la inda dana 08/05/2004 21:44

ti si mi jako pametan :? :? mislim da temu RELIGIJA treba ukinuti jer su mladi kao ti zbunjeni i bez nje. :-? :-? :-? :-?
inda

PostPostao/la Danguba dana 08/05/2004 21:47

progDVB je napisao/la:
inda je napisao/la:SVAKA CAST DANGUBA UBISE NAS SA SVIH STRANA SA RELIGIJOM. :( :( :( :( :( :sad: :sad: :sad: :sad:

Pa kakve se to teme mogu postavljati na RELIGIJI, osim onih koje imaju veze sa religijom??
Ne mislis da cu ovdje o politici ili nogometu??

ne, niko ne kaze da vi ne treba da tabirite religiju,ali shvatite,oko nekih stvari se i ne treba raspravljati,one su takve kakve su nam prodate.

ja se vrlo rijetko javljam na religiju jer je to naj osjetljivija tema za "prave'' vjernike,ali da vam nedostaje ljubavi i tolerancije,to stoji na zalost
Danguba

PostPostao/la progDVB dana 08/05/2004 21:47

inda je napisao/la:ti si mi jako pametan :? :? :?

Ovo da shvatim kao uvredu?
progDVB

PostPostao/la inda dana 08/05/2004 21:55

Ne. :-) Ovo shvati kao LJUBAV I TOLERANCIJU. :-D Ja volim PAMETNICE. :P :P :P :P :oops: :oops:
inda

PostPostao/la inda dana 08/05/2004 21:58

A danguba chuti. :roll: :roll:
inda

PostPostao/la progDVB dana 08/05/2004 22:08

inda je napisao/la:Ne. :-) Ovo shvati kao LJUBAV I TOLERANCIJU. :-D Ja volim PAMETNICE. :P :P :P :P :oops: :oops:

Kako god bilo shvaceno, imam utisak da pokusavas da me isprovociras, ali ja zaista nemam namjeru da se svadjam
progDVB

PostPostao/la inda dana 08/05/2004 22:13

Shto se odmah ljutish.SHALA PAMETNICE. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
inda

PostPostao/la Danguba dana 08/05/2004 23:03

inda je napisao/la:A danguba chuti. :roll: :roll:

na ovoj temi nema grupisanja :D

mislim nije :-D moralno :D

p.s. inda, sto su ti fine ove okice gore :-)
Danguba

PostPostao/la inda dana 08/05/2004 23:52

[quote="Danguba"][quote="inda"]A danguba chuti. :roll: :roll:[/quote]

p.s. inda, sto su ti fine ove okice gore :-)[/quote]OKICAMA ZAKOLUTAM KAD CHUJEM NEKOG JAKO PAMETNOG I RELIGIOZNOG.JESI LI TI TAJ¨¨
inda

PostPostao/la Danguba dana 09/05/2004 00:01

inda je napisao/la:
Danguba je napisao/la:
inda je napisao/la:A danguba chuti. :roll: :roll:

p.s. inda, sto su ti fine ove okice gore :-)
OKICAMA ZAKOLUTAM KAD CHUJEM NEKOG JAKO PAMETNOG I RELIGIOZNOG.JESI LI TI TAJ¨¨

hebemu misa :-) fulila si :-D
Danguba

PostPostao/la inda dana 09/05/2004 00:06

¨Dangubo ti si totalni religiozni ludzak.Ovo religiozni je da ne fulim temu. :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
inda

PostPostao/la Pooll dana 09/05/2004 00:41

inda, imas opciju EDIT ovi ti quotovi nista ne valjaju ... :roll:
Pooll

PostPostao/la progDVB dana 09/05/2004 10:14

inda je napisao/la:OKICAMA ZAKOLUTAM KAD CHUJEM NEKOG JAKO PAMETNOG I RELIGIOZNOG.JESI LI TI TAJ¨¨

Inda...zamisli kada bih ja svaku temu na ovom forumu koja mi se ne svidi, komentarisao na nacin kako to ti radis...sa puno ironije i bezobrazluka. Zar nije jednostavnije teme koje ti se ne dopadaju, da ih preskocis, bas kao sto i ja to radim, a kosi vec odlucila da se javis na ovu temu, jednostavno si mogla da napises da nisi religiozna i da ne vjerujes ni u Allaha dz.s. ni u Muhammeda a.s. (od prilike tako nesto zakljucujem iz tvog odnosa prema ovoj temi)
Josjednom ti ponavljam, ne zelim da se svadjam, i ako ti smetaju teme sa religije, najjednostavnije ti je da ih i ne komentarises...ja npr mnoge teme cim vidim naslov i ne citam.
Caos
progDVB

Re: Muhammed a.s. - Bozji poslanik ili ne?

PostPostao/la Elizabeth_Bathory dana 09/05/2004 12:49

progDVB je napisao/la:7:157. onima koji ce slijediti Poslanika, vjerovjesnika, koji nece znati ni da cita ni da pise, kojeg oni kod sebe, u Tevratu i Indzilu, zapisana nalaze, koji ce od njih traziti da cine dobra djela, a od odvratnih odvracati ih, koji ce im lijepa jela dozvoliti, a ruzna im zabraniti, koji ce ih tereta i teskoca koje su oni imali osloboditi. Zato ce oni koji budu u njega vjerovali, koji ga budu podrzavali i pomagali i svjetlo po njemu poslano slijedili – postici ono sto budu zeljeli.

Muhammed a.s. koji je bio nepismen covjek objavio je zaista grandiozno djelo Kur'an, u kojem se sa velikom preciznoscu opisuju mnoge stvari koje su se desile dosta prije njegovog rodjenja, ali i one koje su naucno potvrdjene dosta nakon njegove smrti. Najava Njegovog dolaska postoji i u mnogim drugim knjigama, ukljucujuci i samu Bibliju. Da li mislite da postoji dovoljno potvrda u samom Kur'anu da je Muhammed a.s. upravo taj najavljivani, i da odbacujuci Muhammeda a.s. kao posljednjeg Bozijeg poslanika, krscani ponavljaju gresku kakvu su Jevreji napravili sa Isa a.s. (Isusom)?

A daragi ljudi sto vi smarate s tim Muhamedom! Ne mozete se pomiriti da je to sve bajka i da je neko izmislio i muhameda i kur'anske dogadjaje,isto kao sto su ljudi izmisljali da postoje azdahe i zmajevi i sl! cccc :oops:
Elizabeth_Bathory

PostPostao/la flashco dana 09/05/2004 13:10

pazi sto pricas!
flashco

PostPostao/la DonDavudes dana 09/05/2004 13:17

ima li moderatora da reaguju za flaska. ovo su ciste uvrede.
ja nisam protiv diskusije, ali ipak treba imati mjere

i jos nesto, tema je totalno bezrazlozna
ko vjeruje i nastavice a ko ne prosipace svoj primitivizam
a do sad a nisam vidio ni jedan ozbiljan post na ovu temu
DonDavudes

PostPostao/la progDVB dana 09/05/2004 15:04

Zbog cega ljudi tesko prihvataju normalan razgovor na ovu temu?
progDVB

PostPostao/la Kwaheri dana 09/05/2004 15:13

flashco je napisao/la:Ma dajte ljudi sta vam je!?

Kakav Boziji poslanik?

U mladje dane bio drumski razbojnik, a onda imo robove i 14 zena. Zadnja mu bila ona mala iz mahale, maloljetnica, cini mi se da joj je bilo ime Aisa. Danas bi radi toga svrsio u zatvoru.
A potom u stare dane se snaso pisuci Kuran.

Hajde zivi Vi meni bili i sami sebi pomazite, jer ako tako cinite onda ce vam i Alah pomoci.

Kakav bi razlog Bog imao da salje poslanike, pitam ja vas? Pa nije Bog predsjednik neke drzave da salje ambasadore u neku drugu drzavu.

joj sto si ti pametan!!! a i historija ti je jaca strana...
savjet> ako nemas nista pametno reci... SUTI...bar ne prisiljavaj ljude da vide koliko kolicinu gluposti mozes reci u recenicima koje ne znas normalno dovesti do tacke.
Kwaheri

Re: Muhammed a.s. - Bozji poslanik ili ne?

PostPostao/la Kwaheri dana 09/05/2004 15:21

Muhammed a.s. koji je bio nepismen covjek objavio je zaista grandiozno djelo Kur'an, u kojem se sa velikom preciznoscu opisuju mnoge stvari koje su se desile dosta prije njegovog rodjenja, ali i one koje su naucno potvrdjene dosta nakon njegove smrti. Najava Njegovog dolaska postoji i u mnogim drugim knjigama, ukljucujuci i samu Bibliju. Da li mislite da postoji dovoljno potvrda u samom Kur'anu da je Muhammed a.s. upravo taj najavljivani, i da odbacujuci Muhammeda a.s. kao posljednjeg Bozijeg poslanika, krscani ponavljaju gresku kakvu su Jevreji napravili sa Isa a.s. (Isusom)?[/quote]

Blagi Boze...kakvo je ovo pitanje_Da li mislite da postoji dovoljno potvrda u samom Kur'anu da je Muhammed a.s. upravo taj najavljivani,_?

Ne bi bilo lose da malo poradis na logici... zasto bi neko vjerovao da Kur-an potvrdjuje najavljivanog Poslanika, koji je usput, on prenio covjecanstvu, ako ne vjeruje da je Kur-an rijec Bozija uopce?

Onaj ko vjeruje u aksiome postavljene samom pripadnoscu nekoj vjeri ili grupi uopce ovakvo pitanje ne treba... to se vjeruje...i to je vjera...to se ne dokazuje... znas kao u matematici, nesto od cega se polazi i sto je osnov... ljudi ovdje imaju pravo da vjeruju ili ne...ali ne znam zasto neki od vas imaju potrebu da dokazuju stvari koje same pom sebi nisu za dokazivanje...
Kwaheri

Sljedeća

Natrag na Religija

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.