Montazne Kuce Krivaja

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Montazne Kuce Krivaja

PostPostao/la kosava dana 06/01/2014 22:59

hazbi je napisao/la:Prijatelju

montaznu kucu made in bosnia ne kupuj ni pod razno...od lose izvrdbe elemenata do lose ugradnje...u cjenu koju reklamiraju ti zaracunaj kao plus...temelje,plocu,kanalizaciju,dovod vode i struje itd......preporucujem ti da nadjes ozbiljnu firmu i da sa njima pogodis izgradnju ali da TI nabavljas materijal za zidanicu....

p.s.montazne kuce ma koliko ih reklamirali i hvalili ne mogu dugo da izdrze bosanske meteo uslove....jos ako ce se u toj kuci redovno kuhati i pusiti....ojhaaaaaaaaaa

Za Made in Bosnia neznam ali nevjerujem da Krivaja fuseri http://www.krivajahomes.com/en/houses/

Ma ja imamo tako opasnu klimu u Bosni tajfuni , uragani , monsuni :roll: tek kako je onima u Hercegovini .
Ma cim pristavis grah krov padne sa kuce a od sarme ispadaju prozori a nedo bog zapaliti cigaru otpada fasada . Jarane pa nije Adrijina kamp prikolica . :roll:
slika
kosava

PostPostao/la kosava dana 06/01/2014 23:08

U ovoj se nesmije kihnuti da nebi se raspala slika
U ovoj nema Bajramskog sjela za familje sa vise od 5 clanova .slika
kosava

PostPostao/la Cherry-Cherry dana 06/01/2014 23:20

Al otkud ljudima ta glupa fiks ideja, da se montažne kuće raspadaju kad vjetar puše ?
Cherry-Cherry

PostPostao/la Danguba dana 07/01/2014 00:13

Imao bih par pitanja za ljubitelje montaznih objekata:

1. Kolike su debljine zidova(vanjski i pregradni)?
2. Kako je rijesen ''cosak'' spajanje dva elementa?
3. Kako su provedene vodovodne i kanalizacione cijevi?

...ima toga jos. Kao sto ime kaze, pogodne su za brzu gradnju, za jednu manju porodicu i sa vijekom trajanja manjim od klasicne gradnje.

pogledati ove spojeve. jako interesantni.

slika
Danguba

PostPostao/la Kaunas dana 07/01/2014 00:37

slika
Kaunas

PostPostao/la staradis dana 07/01/2014 00:42

kosava je napisao/la:
staradis je napisao/la:Iako ove kuce traju 50 godina i one se mogu renovirati i moze im se produziti vijek. Valjda ces u 50 godina renovirati kucu i okucnicu :roll:

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

Jok ba one dolaze sa tempiranom bombom ugradjenom cim brojac pokaze 50 godina 1 minuta kuca se raznese :D

:):)

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
staradis

PostPostao/la Basvod dana 07/01/2014 00:58

uskrsno_respo je napisao/la:
Basvod je napisao/la:
Za tu razliku ga mozes poslati na putovanje do Cazina i kupiti mu aparat za kokice.
Kakva crna razlika.... :-) Cigla kosta pola marke, za 2.000 km ozidas kucu od 100 kvadrata.

a jos jedna razlika je sto ti racunas samo grube radove bez fasade izolacija itd sa montaznom koja je gotova
a kad izracunas sve troskove gotove zidane kuce mozes otici na put oko svijeta al bukvalno

I na montaznu ide izolacija i fasada.
Kosta isto koliko i za zidanu.
Basvod

PostPostao/la Basvod dana 07/01/2014 01:01

kosava je napisao/la:
Basvod je napisao/la:
kosava je napisao/la:Od kvalitenih materijala izgradjena sa profesionalnim radnicima /zidarima je jednako kvalitetna ko i kvalitetno zidana .
Moji su roditelji napravili kucu znaci pokrili , nabacili fasadu uselili 1973 godine evo jos uvijek nikakvih bitnih radova nije bilo na njoj sem krova i to je bilo uzrokovano crijepom sto su ga razbili metci i trombloni .

Ako odrzavas kucu znaci regujes cim je nesto problem nije bitno da li je zidana ili je montazna a ako zapustis i jedna i druga ce otic u helac za 10 godina , problem je sto nasi ljudi jos uvijek mjesaju montazne kuce sa kontejnerima iz 70-ih godina neshvatajuci da se mnog sta promijenilo od tada . Evo vidis ova ce se raspasti za 50 godina :lol:

slika

To ti je kuca od drveta.
Razlika izmedju drvene kuce i montaznih kuca koje se grade kod nas je nebo i zemlja. Nase montazne kuce se grade od recikliranog otpadnog materijala, dakle gips-karton, vuna i iverica.

Nije Basvod ovo je MONTAZNA kuca od drveta da bi Krivaja bila ovoj firmi konkurent na zapadnom trzistu mora koristiti iste materijale to jeste prema propisima .

Ko nas ne mora. Sklepa je od iverice.
Basvod

PostPostao/la kosava dana 07/01/2014 02:54

Pa ako je neko budala da pusti da firma bira materijale od kojih ce mu napraviti kucu za njegove pare neka mu stave karton i ivericu .
kosava

PostPostao/la uskrsno_respo dana 07/01/2014 04:51

Basvod je napisao/la:
Basvod je napisao/la:
Za tu razliku ga mozes poslati na putovanje do Cazina i kupiti mu aparat za kokice.
Kakva crna razlika.... :-) Cigla kosta pola marke, za 2.000 km ozidas kucu od 100 kvadrata.

a jos jedna razlika je sto ti racunas samo grube radove bez fasade izolacija itd sa montaznom koja je gotova
a kad izracunas sve troskove gotove zidane kuce mozes otici na put oko svijeta al bukvalno

citas li ti sta ja pisem kao prvo?
da si procitao tvoj odgovor ne bi bio tu gdje jeste
uskrsno_respo

PostPostao/la vivax dana 07/01/2014 07:33

Danguba je napisao/la:Imao bih par pitanja za ljubitelje montaznih objekata:

1. Kolike su debljine zidova(vanjski i pregradni)?
2. Kako je rijesen ''cosak'' spajanje dva elementa?
3. Kako su provedene vodovodne i kanalizacione cijevi?

...ima toga jos. Kao sto ime kaze, pogodne su za brzu gradnju, za jednu manju porodicu i sa vijekom trajanja manjim od klasicne gradnje.

pogledati ove spojeve. jako interesantni.

slika

Pa te dimenzije zidova ovise od vanjskog opterecenja na objekat.Nece ti zid biti iste debljine na Bjelasnici i u Sarajevu.Kad smo vec kod te debljine zida, debljinu diktira i debljina izolacije koju zelis da stavis izmedju nosivih stubova u zidu.Koliko sam ja moga upratiti da se ta debljina krece ovako stub 14+rigips ploca sa jedne stane oko1.2 cm i sperploca sa druge strane oko 2 cm. sve u svemu optimalna debljina je oko 20 cm.Ti spojevi coskova se rade preklapanjem horizontalnih greda u zidu odnosno usjecanjem.Sad imas milion vrsta tih usjecanja.Sva instalacija od elektro pa do hidro instalacije se provodi pri samoj izradi elementa odnosno zida na kojem se instalacija nalazi.

Moje neko misljenje da su montazne kuce dosta bolje od ovih obicnih tj. zidanih konstrukcija.Utrosak materijala je manji..Drvo je zdrav materijal.. Konstrukcija je lagana pa postoji mogucnost transporta sa jedne lokacije na drugu.Brza izvedba odnosno montiranje. dobra zvucna i toplotna izolacija.. ima jos dosta prednosti .. ali izgleda da kod nas jos uvijek je tesko da zazivi ovaj vid gradnje..dal zbog naseg nekog mentaliteta ne znam..

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
vivax

PostPostao/la BadCopy dana 07/01/2014 08:38

Ma balkanac ti je nazadna vrsta homosapiensa u svemu tako i u gradnji kuce.ljudi prave auta od istog materijala kojeg salju u svemir al bosnji je to plastika.cuj gdje ce mi potomci bit najbolje nemojte ih ni vaditi iz uterusa majcinog do 35te godine i onda ga ozenite.

od zla oca od gore matere
BadCopy

PostPostao/la Basvod dana 07/01/2014 10:59

Basvod je napisao/la:
uskrsno_respo je napisao/la:a jos jedna razlika je sto ti racunas samo grube radove bez fasade izolacija itd sa montaznom koja je gotova

Pricito sam ja i ukazao ti da se ne razumijes u tematiku.
Tako da nisi razumio ni moj odgovor.
Basvod

PostPostao/la Basvod dana 07/01/2014 11:07

kosava je napisao/la:Pa ako je neko budala da pusti da firma bira materijale od kojih ce mu napraviti kucu za njegove pare neka mu stave karton i ivericu .

Nema biranja. Montazna kuca kod nas je kuca od panela koji se sklapaju na licu mjesta. Ti paneli su od iverice i gips kartona a izmedju se stavlja vuna. To zamjenuje ciglu i beton a umjesto armiranih stubova i greda se stavljaju drvene.
Sto se tice ostalog sve je isto kao kod normalne kuce.
Basvod

PostPostao/la uskrsno_respo dana 07/01/2014 11:25

Basvod je napisao/la:
Basvod je napisao/la:[quote="uskrsno_respo"]

Pricito sam ja i ukazao ti da se ne razumijes u tematiku.
Tako da nisi razumio ni moj odgovor.[/quote]
Pa po tebi ko god ti kaze nesto suprotno ne razumije se u tematiku (jbt ko izmisli to pa svi kao argument pocese to koristiti sta ti znas ne razumijes se u tematiku)
Ja ti kazem da fasadu i sve dobijes kad kupis montaznu znaci klajuc u ruke dok u tvojoj racunici tu su samo zidovi vrata i prozori kad dodasfasadu izolacije klince palce razlika u cijeni je ogromna
Samo jos jedan detalj je vazan kad zavrsis montaznu cca za mjesec dana a zidana se ovdje zavrsi i to ako si sretan za 10 godina
uskrsno_respo

PostPostao/la sumirprimus dana 07/01/2014 11:42

meni nije jasno sto bas granica od 50 god?
kad je pocnes pravit,nebitno da li zavrsis za mejsec il za godinu,pa jos 50 godina +, malo li je? :D
sumirprimus

PostPostao/la Basvod dana 07/01/2014 11:43

Ne dobijes nego platis.
Isto kosta stiropor za montaznu i za zidanu kucu.
Basvod

PostPostao/la uskrsno_respo dana 07/01/2014 12:40

Naravno da platis al dobijes u cijeni montazne kuce koju kupis dok ti kod zidane ne racunas fasadu izolaciju nego samo blok pola marke
uskrsno_respo

PostPostao/la suncokret10 dana 07/01/2014 12:43

vivax je napisao/la:[q
Pa te dimenzije zidova ovise od vanjskog opterecenja na objekat.Nece ti zid biti iste debljine na Bjelasnici i u Sarajevu.Kad smo vec kod te debljine zida, debljinu diktira i debljina izolacije koju zelis da stavis izmedju nosivih stubova u zidu.Koliko sam ja moga upratiti da se ta debljina krece ovako stub 14+rigips ploca sa jedne stane oko1.2 cm i sperploca sa druge strane oko 2 cm. sve u svemu optimalna debljina je oko 20 cm.Ti spojevi coskova se rade preklapanjem horizontalnih greda u zidu odnosno usjecanjem.Sad imas milion vrsta tih usjecanja.Sva instalacija od elektro pa do hidro instalacije se provodi pri samoj izradi elementa odnosno zida na kojem se instalacija nalazi.

Moje neko misljenje da su montazne kuce dosta bolje od ovih obicnih tj. zidanih konstrukcija.Utrosak materijala je manji..Drvo je zdrav materijal.. Konstrukcija je lagana pa postoji mogucnost transporta sa jedne lokacije na drugu.Brza izvedba odnosno montiranje. dobra zvucna i toplotna izolacija.. ima jos dosta prednosti .. ali izgleda da kod nas jos uvijek je tesko da zazivi ovaj vid gradnje..dal zbog naseg nekog mentaliteta ne znam..

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kakvo crno drvo kad je obloženo najlonom. u protivnom bi se kamena vuna ubuđala i usmrdila. to je ustvari kartonska kućica u najlonu. eto ti zdrav materijal :lol: :lol: :lol:
suncokret10

PostPostao/la suncokret10 dana 07/01/2014 12:47

uskrsno_respo je napisao/la:[
Pa po tebi ko god ti kaze nesto suprotno ne razumije se u tematiku (jbt ko izmisli to pa svi kao argument pocese to koristiti sta ti znas ne razumijes se u tematiku)
Ja ti kazem da fasadu i sve dobijes kad kupis montaznu znaci klajuc u ruke dok u tvojoj racunici tu su samo zidovi vrata i prozori kad dodasfasadu izolacije klince palce razlika u cijeni je ogromna
Samo jos jedan detalj je vazan kad zavrsis montaznu cca za mjesec dana a zidana se ovdje zavrsi i to ako si sretan za 10 godina

ti si pomiješao babe i kengure. ko ima para on će završiti sve za par mjeseci.
suncokret10

PostPostao/la vivax dana 07/01/2014 12:58

suncokret10 je napisao/la:

kakvo crno drvo kad je obloženo najlonom. u protivnom bi se kamena vuna ubuđala i usmrdila. to je ustvari kartonska kućica u najlonu. eto ti zdrav materijal :lol: :lol: :lol:

Ko kaze? Pa mora najlon ici na zid radi kondenza.. Postavim ti kasnije koju sliku da vidis kako se prave dijelovi jedne drvene kuce..

Zadnja izmjena: vivax; 07/01/2014 13:01; ukupno mijenjano 1 put/a.
vivax

PostPostao/la uskrsno_respo dana 07/01/2014 13:01

Pa cekaj ba pocnemo pricati o nasim ciframa od oko 50000 a onda ti bubnes ko ima para zavrsit ce
Ko ima para nece se ni muciti sa gradnjom nego ce kupiti gotovu kucu ili stan
uskrsno_respo

PostPostao/la suncokret10 dana 07/01/2014 13:25

vivax je napisao/la:
suncokret10 je napisao/la:

Ko kaze? Pa mora najlon ici na zid radi kondenza.. Postavim ti kasnije koju sliku da vidis kako se prave dijelovi jedne drvene kuce..

pa gdje su ti tu prednosti drveta kao zdravog materijala kad ide najlon? čak šta više, cigla je puno zdravija.
suncokret10

PostPostao/la suncokret10 dana 07/01/2014 13:26

uskrsno_respo je napisao/la:Pa cekaj ba pocnemo pricati o nasim ciframa od oko 50000 a onda ti bubnes ko ima para zavrsit ce
Ko ima para nece se ni muciti sa gradnjom nego ce kupiti gotovu kucu ili stan

ko ima toliko para obje će završiti za par mjeseci. dakle, vrijeme gradnje kao kriterij je niđe veze.
suncokret10

PostPostao/la madner dana 07/01/2014 13:29

Zvucna izolacija je bolja kod masivne gradnje.

Takodje je i hladnija ljeti.
madner

PrethodnaSljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: dobojlija81, supercali i 11 gostiju.