Mobilni telefon - pametan izbor

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator/ica: Bobi

Mobilni telefon - pametan izbor

PostPostao/la dustaban dana 22/09/2012 20:33

Drustvo,

posto vidim da su se ovdje skupili najveci moguci eksperti, molio bih vas za jedan prijateljski savjet.
Trebao bih mijenjati mobitel i planiram, mada nevoljno, uzeti nesto iz BHMobile ponude. Znam da to podrazumjeva vezanje ugovorom koje mi moze na nos izaci (kao sto je vec mnogima izaslo) ali sam se odlucio na tu opciju iz drugih razloga.
U startu iskljucujem ove najnovije i najskuplje ponude jer mi ne treba mobitel za, kako neko lijepo rece, preseravanje vec mi treba pouzdana sprava za svakodnevnu upotrebu.

Od ostalih zahtjeva bih izdvojio sljedece:
- malo bolja kamera, recimo preko 8Mp
- Veci ekran, ali i veca autonomija
- dobra povezljivost sa PC-om posto cu mob. koristiti i kao modem.

Znam da zahtjevi nisu mali, ali isto tako znam da se sve ovo moze naci u
mobitelima iz malo starije ponude, tako da mi recimo rata u midi paketu (ugovor 2 god.) ne prelazi 20 KM, sa PDVom.

Ako neko ima dobar prijedlog prema ovim zahtjevima bez ugovora, jos bolje!
dustaban

Re: Mobilni telefon - pametan izbor

PostPostao/la Muzikjunki dana 22/09/2012 20:51

To sto si naveo neces nigdje naci za te pare, posebno u BH Telecomu, a mobitel po tvojim specifikacijama jeste iz reda najskupljih i novijih. Ono sto ti ja mogu preporuciti iz BH Telecom ponude za ovu cijenu, a da makar nesto vrijedi je Sony Xperia P:
http://www.bhtelecom.ba/mobiteli_detalji+M5f140c75127.html

Na tvom mjestu bih radije potrazio neke prodavnice koje prodaju mobitele na rate, jer ces sigurno proci jeftinije, a koji god mobitel uzmes u Telecomu za te pare, za 2 godine ce biti kanta :|
Muzikjunki

PostPostao/la dustaban dana 23/09/2012 01:08

Muzikjunki je napisao/la:To sto si naveo neces nigdje naci za te pare, posebno u BH Telecomu, a mobitel po tvojim specifikacijama jeste iz reda najskupljih i novijih. Ono sto ti ja mogu preporuciti iz BH Telecom ponude za ovu cijenu, a da makar nesto vrijedi je Sony Xperia P:
http://www.bhtelecom.ba/mobiteli_detalji+M5f140c75127.html

Na tvom mjestu bih radije potrazio neke prodavnice koje prodaju mobitele na rate, jer ces sigurno proci jeftinije, a koji god mobitel uzmes u Telecomu za te pare, za 2 godine ce biti kanta :|

Ma i ja bih radije bez ovog vezanja ugovorom, raspitacu se kod ovih dilera, u svakom slucaju ti hvala, ovaj Sony mi se bas dopada.
dustaban

PostPostao/la Revolucionar ★ dana 23/09/2012 01:21

Reci ti budzet pasa .. btw mogao si i u temi Mobilni all about pitat al svejedno
Revolucionar ★

PostPostao/la Curve dana 23/09/2012 11:02

fkt, sad milion tema novih ko god hoce mob odma nova tema..
nek se generalno otvori tema "hocu novi mob" pa tu nek se savjetuje :-) :-)

uglavnom on topic, kako je neko iznad napisao vec, fkt ne znam sta bi se preporucilo sa tim tvojim zahtjevima a da nije skupo.. ne treba ti neki skupi mob, a kamera moze i PREKO 8 mpx :roll: :roll:
Curve

PostPostao/la am0niman dana 23/09/2012 12:17

Jedino ako ti je Mega100 paket isplati se neki mobitel uzeti na pretplatu na 2 god, jer ces ga tad sigurno u konacnici dobiti ispod cijene.

Za bilo koji drugi paket, ako si imalo pri parama, radije potrazi kod ovih domacih "dilera".
am0niman

PostPostao/la dustaban dana 23/09/2012 18:38

Samo kratko da odgovorim na ova dva zadnja posta.

prvo i prvo hvala na javljanju.
Sto se tice prigovora o otvaranju nove teme, slazem se i prihvacam kritiku, ali isto tako mislim da bi mogla imati mjesta i jedna ovakva tema gdje ce se predlagati OPTIMALNI izbori mobitela, bez ovih euforija oko najnovijih modela. Ja bih je cak mogao i preimanovati u "BEST BUY mobitel, recimo do 400 KM"!

Sto se tice zahtjevnosti kamere (8 Mp) slazem se da to iskace iz prosjeka, ali ja mislim, a sve ide u tom pravcu, da je simbioza mobitela i fotoaparata dobitna strategija i mislim da za par godina nece ni biti ovih amaterskih aparatica, svi ce se stopiti u mobitele. Naravno, profi fotografi ce imati na izboru nesto drugo. Nokia pure view sa svojih 40 Mp je postavila novi standard, ali ja mislim da ce se sve to stabilizirati na obaveznih 12 Mp u svakom mobitelu. Takmicenje ce se prebaciti na podrucje optike.
Mobitel jos moze ukljuciti jaci audio, a video prohtjevi ce se potpuno prebaciti na tablete. Ja sam imao smartphone kad je to jos bilo za cudzenje, moj HP ipaQ, kojeg sam platio koliko sad kosta Iphone 5, je bio kompjuter na dlanu ali... toliko je ostao neiskoristen da je to za plakanje. Eno ga ko nov stoji na polici jer ga je vrijeme pregazilo.
Prema tome, mobitel prije svega treba da bude 1) Telefon (na ovo se cesto zaboravi!) 2)Fotoaparat 3)mailkomunikator 4)audio player... pa tek onda internet browser, navigacija, video player, e-book reader itd.
Nije dakle problem tehnologije - sve ovo pobrojano moze stati u jedan uredjaj ali je pitanje IMA LI TO SMISLA ?!

Navigacija treba da je u autu, filmovi i knjige traze veci ekran, ali dobar fotoaparat u dobrom mobitelu je prava kombinacija.
Napricah se a samo htjedoh reci - treba mi DOBAR MOBITEL sa DOBRIM FOTOAPARATOM po DOBROJ CIJENI.

Sad ovo mozete ili zakljucati ili prebaciti u drugu temu. Hvala na ovih par korisnih savjeta. Slazem se - dvogodisnji ugovor sa operaterom otpada.
dustaban

PostPostao/la newphoenix dana 23/09/2012 19:37

Samo da kazem u vezi "malo bolja kamera, recimo preko 8Mp", xperia X10 izasla prije 2.5 godina sa 8MP, SGS3 i iphone 5 izasli ove godine sa 8MP, ima razlog zasto je 8MP neka "granica" i sve preko 8MP bice jako radosno vidjeti na trziste.

Sve to kazem da se ne nadas da mozes ispuniti taj opcionalni zahtjev.

LP
newphoenix

PostPostao/la Qler dana 23/09/2012 20:20

Nokia N8 i 808 PV i ima neki SE isto sa 12MP
Qler

PostPostao/la HaHaHa2 dana 23/09/2012 20:23

Qler je napisao/la:Nokia N8 i 808 PV i ima neki SE isto sa 12MP
je li ga to vabis? :D :D
HaHaHa2

PostPostao/la arnes_king dana 23/09/2012 20:33

dustaban je napisao/la:Drustvo,

posto vidim da su se ovdje skupili najveci moguci eksperti, molio bih vas za jedan prijateljski savjet.
Trebao bih mijenjati mobitel i planiram, mada nevoljno, uzeti nesto iz BHMobile ponude. Znam da to podrazumjeva vezanje ugovorom koje mi moze na nos izaci (kao sto je vec mnogima izaslo) ali sam se odlucio na tu opciju iz drugih razloga.
U startu iskljucujem ove najnovije i najskuplje ponude jer mi ne treba mobitel za, kako neko lijepo rece, preseravanje vec mi treba pouzdana sprava za svakodnevnu upotrebu.

mobitelima iz malo starije ponude, tako da mi recimo rata u midi paketu (ugovor 2 god.) ne prelazi 20 KM, sa PDVom.

Ja sam isto na midi 30 paketu i uzeo sam na 2 godine Xperia P, 21 (i nesto iza zareza ne znam tacno) mi je mjesecna rata, telefon me slusa extra i stvarno je fenomenalan :)
arnes_king

PostPostao/la dustaban dana 23/09/2012 23:38

arnes_king je napisao/la:
dustaban je napisao/la:Drustvo,

Ja sam isto na midi 30 paketu i uzeo sam na 2 godine Xperia P, 21 (i nesto iza zareza ne znam tacno) mi je mjesecna rata, telefon me slusa extra i stvarno je fenomenalan :)

I meni je ta zapala za oko. Ima jos jedna malo jaca (kamera 12 Mp :thumbup: ) i rata jaca za nekoliko maraka. Medjutim telekom ko telekom, ima tu hipten navlaka, kao prvo rata je u njihovoj ponudi bez PDV pa kad se to doda, pa kad jos oni dodaju kojesta, pa kad jos aktiviraju ona sitna slova u dnu ugovora... e jebiga zbog svega toga sam najblizi opciji da mobitel nabavim na drugom mjestu.
MEDJUTIM i tu ima jedna kvaka. Ovaj sad mobitel sto koristim je tako kupljen i haman je otkljucan sa nekog drugog operatera. Svako malo me nesto zajebava i ubjedjen sam da je to zbog toga. Osim toga, BOG NE MOZE UVJERITI da su svi ovi mobiteli PROGRAMIRANI da pocnu zajebavati nakon dvije godine jer je njihovo trziste bazirano na obnovi.

Sad kad ova prica jos traje da upitam, ali da mi se iskreno odgovori, da li neki drugi operater daje neke bolje ponude u smislu mobitel na rate, plus ugovor.
dustaban

PostPostao/la anonimnaosoba dana 26/09/2012 16:28

Satio
anonimnaosoba

PostPostao/la Qler dana 26/09/2012 19:34

anonimnaosoba je napisao/la:

Satio

Ima satio i neka xperia, i sad najnovija meni se cini Sony Xperia T 13MP..
Qler

PostPostao/la anonimnaosoba dana 26/09/2012 22:05

evo sad gledam, Xperia S isto ima 12 MP...

helem, ako otvaraču teme ne smeta Symbian, ja bih mu Satio preporučio, oko 4 stoje je na pik-u nov, ima dobru kameru, velik ekran, a ovo zadnje što traži mi i nije baš jasno :D al' nek' pogleda malo recenzije i to, pa nek' se odluči
anonimnaosoba

PostPostao/la arnes_king dana 26/09/2012 22:45

Sto se tice toga sto kazes da su cijene bez PDV, to ti ide ovako, znaci xperia p je 21 (zarez nesto) a xperia s (24,nesto) i toliko zapravo i placas mjesecno za taj telefon, eh taj PDV sto je tu iskljucen se plati prvi mjesec, znaci kompletan PDV ti dodje prvi mjesec, tako da sam ja prvi mjesec platio racun midi30 paketa + 21 KM za xperia P + 80 (i nesto) KM cjelokupni PDV tako da od sada placam samo midi 30 + 21, nesto ,,,,,

A et kako sam vidio da xperia p kosta od 700-800 KM (moze se sigurno i jeftinije naci kao i sve) inace nova a mene ce izaci oko 580-590 KM

Ne interesuje me da li sam tu nesto ustedio ali eto ja licno ne mogu reci da se nisam pokajao, htio sam kupiti dobar telefon a zao mi bilo i puno dati sve pare odmah tako da mi ovo odgovara, telefonom i vise nego zadovoljan, bolji je od mnogo novijih i dosta skupljih telefona i kvalitetniji a sto je najbitnije nemam nikakvih problema jos pogotovo odkada je izasao ICS za xperia p a svakako imam 2 god garancije tako da mislim da bi trebalo i ostati sve kako treba :)

A sony kao sony mi je uvjek bila draga marka jer sve sto su pravili bilo je kvalitetno, od konzola, cd/mp3-playera, zvucnika i sve ostalo :) A i ovaj telefon je uradjen kako treba, nije plastikaner a to mi se bas svidja :D
arnes_king

Natrag na Računari i tehnologija

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.