Mladji decko i starija djevojka...

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderatori/ce: burek_in_space, ladyblue18

PostPostao/la anais_nin dana 16/09/2007 21:13

jOFLA je napisao/la:
anais_nin je napisao/la:isto tako mislim da 100 ljudi, 100 cudi, ne vidim zasto takve veze ne bi mogle frcerati ako to odgovara ljudima koji su u toj vezi....

Ako odgovara, s naglaskom na 'ako'. Ona 7,5 godina starija od mene. Izdržali tako deset godina. Punih deset. I pred kraj (samo banalan primjer ali koji dosta govori), na primjer ja bih u kinoteku gledao neki dobar film, a njoj se farba ogradica. Popustiš jednom, i ona meni, drugi put, možda i treći, a onda dosadi popuštanje. Onda dođe do konflikta. I tako iz konflikta u konflikt, malo pomalo izgubi se i interesovanje za partnera. Ili obostrano, ili razočarenjem za jednog. U svakom slučaju propast.

Hoću reći - nisu interesovanja ista, očekivanja.

Negdje i upali takva veza što mislim da je rijetkost. Gledajući nas, kao i gledajući poneke osobe iz svog starog društva, to se sve završi razočarenjem ako smo očekivali neku dugu sretnu, ozbiljnu vezu, brak, djecu...
Ali ako je u pitanju interes, samo dobro seksanje, ili nešto drugo, bez ikakvih očekivanja, onda zašto ne upustiti se ? Inače, slabo od od tog nešto bude, čini mi se velika je greška u tom slučaju bilo šta planirati.

to sto ti opisujes iz moje perspektive nema nikakve veze sa godinama....ljudi budu iz istih generacija pa ulaze u razlicite zivotne faze u razlicitim godinama.....sve veze zahtjevaju odredjenu dozu kompromisa....poenta je sto nakon 10 godina u puno veza ima puno navike i cesto manjak zelje i prema partneru i prema samoj vezi (tj motivacije da se na istoj radi).....vi ste nakon 10 godina dosli do momenta kad zelite razlicite stvari u zivotu, slicno se moglo desiti i da je razlika u godinama bila manja....samo nekad je lakse traziti tako neke konkretne razloge za kraj veze nego jednostavno priznati da je TO prestalo biti TO....

ne bih se nista zaklela, ali meni recimo toliko mladji muskarci nisu bas privlacni za ozbiljnu vezu iz cistog razlog jer znam sta me obicno privlaci....ma koji da je nivo zrelosti u pitanju kod njega neke stvari jednostavno dolaze tek nakon odredjenih zivotnih iskustava....a cinjenica je da cu ih ja uvijek imati 5,6,7, godina vise nego on....dosta zena to ne smeta....ja nisam tip da nekom izigravam uciteljicu....barem ne u tom emotivnom smislu :D mada i to opet onako u globalu, u praksi odluke donosim od slucaja do slucaja, jer takve generalizacije ne piju puno vode :D
anais_nin
Moderator

Re: Mladji decko i starija djevojka...

PostPostao/la lolita_xx dana 16/09/2007 23:09

bosmen je napisao/la:dakle, volite mladje muskarce, cure? ako da, zasto :D vrlo jednostavno pitanje, ako ne - zasto?

koja je donja dobna granica u odnosu na vase godine, sta je to privlacno/neprivlacno u njima, ima li tu Frojda :D i da li je svaka veza mladjeg muskarca i starije zene

1. slika psihe u kojoj zena zeli nekog da se brine o njoj a muskarac trazi zastitu od starije

2. osudjena na propast :D

da cujem :D :D :D

jesi to nasao neku stariju, pa nas ovdje pitas za misljenje :D
lolita_xx

PostPostao/la Area_51 dana 16/09/2007 23:43

lolita_xx je napisao/la:
bosmen je napisao/la:dakle, volite mladje muskarce, cure? ako da, zasto :D vrlo jednostavno pitanje, ako ne - zasto?

koja je donja dobna granica u odnosu na vase godine, sta je to privlacno/neprivlacno u njima, ima li tu Frojda :D i da li je svaka veza mladjeg muskarca i starije zene

1. slika psihe u kojoj zena zeli nekog da se brine o njoj a muskarac trazi zastitu od starije

Odlicna je kombinacija kad je cura starija, sve je stvar ukusa i odnosa. :-D
Area_51

PostPostao/la lolita_xx dana 17/09/2007 00:08

Area_51 je napisao/la:
lolita_xx je napisao/la:

Odlicna je kombinacija kad je cura starija, sve je stvar ukusa i odnosa. :-D

zavisi koliko god imas :)
ja volim mladje nekad, simpa mi slusat ih :)
lolita_xx

PostPostao/la MadamPiaNo dana 17/09/2007 01:40

fantom slobode je napisao/la:Ako ne mozete da se odlucite, onda je treba postupiti kao jedna moja prijateljica: zvanicno fura godinama sa frajerom koji je mladji od nje 7 godina, a svalera se nezvanicno sa frajerom koji je od nje stariji 5 godina.I svi su zadovoljni i sretni.Pitao sam je sto tako, kaze, za malog moram sve stvari zavrsavati, dosadilo mi da dadiljam, malo, malo eto ga, kaze nikakva mi plata, naletio je stariji pun sarma koji me nimalo ne opterecuje, ne moram se brinuti za njega i ne trazi da prekinem sa ovim mladjim, nije mu neka konkurencija, nije valjda tip ljubomoran.Mladji opet vjerovatno dobije prostora da skupi vise iskustva u kontaktu sa okolinom dok je ona sa starijim i tako su svi zadovoljni.Pitao sam je sta ce ako mladji otkrije, onda kaze, nacu kakvog drugog, to mi nije nikada bio problem.
Ja sam se bas iznenadio ovom pricom kada sam je cuo od nje, zena "djeluje" u opsegu od 12 godina, a vidio sam i mladjeg i starijeg, nista im ne fali.A ni ona nije nimalo bezveze.

:? Tukne na drolju? :oops: :D
MadamPiaNo

PostPostao/la karabaja-x dana 17/09/2007 14:30

zivjele starke emancipovane i slatke
karabaja-x

Lokacija: mangala mangala (ako ste a big fish in a small pond, morate adoptirat a low key profile)

PostPostao/la MadamPiaNo dana 21/09/2007 05:33

:D
MadamPiaNo

PostPostao/la Fratris dana 21/09/2007 07:39

Hajd, rekoh, da i ja svoju pricu podijelim.

Prije 2 godine ja tek bio zavrsio fakultet i poceo raditi kao ucitelj, i bio je mozda novembar. Ja tako na roditeljskom, ono dosada ubi boze, kad u menzi poslije roditeljskog spazim finu trebu. Pridjem, malo popricam, ono mislim cura malo starija od mene, mozda ima kakvog prvacica. Kadli eto njoj sina. A sina znam jer je godinu dana prije, kad sam imao praksu u toj skoli, bio mi u razredu i jedan od najdrazih ucenika. A razred je bio peti, znaci on je sad sesti. I super stvar, pitam ja nju bil na kakvo pice, kaze bi. Stvari super na picu, ona se svidja meni, ja njoj, kad ona rece koliko ima godina....35. Sto sam mogo i sam skontat da sam razmisljao kad ima sina od 12. I, ja se malo uplasi, al zena mi se svidjala dovoljno i pocnemo mi izlazit.

I u pocetku, sve super. Zena je vlasnica agencije za modele, para ima kolko hoces, a i vremena. Meni je bilo super jer mi islo na zivce da su moje vrsnjakinje ili studentice ili tek pocele radit, pa po 10 sati dnevno ili posao ili skola i nikad vremena. Ja imam pristojno placen posao, ona ima love, znaci nema svadja ili problema oko novca. Isto tako, pametna i obrazovana, i mozemo pricati o svacemu. Nakon cijelog dana provedenog s osmogodisnjacima, meni nije cilj pricati opet s nekim na tom intelektualnom nivou. Zena je isto tako izgledala fantasticno, vremena i para je imala da odrzava tijelo i izgledala je bolje od vecine mojih vrsnjakinja. Seks, ko u prici. Zena ima iskustva a i radila je stvari u krevetu za koje vecina mojih vrsnjakinja ne zeli ni cuti. U svakom pogledu, super zena i super veza. Dok ja nisam pocetkom ove godine, nakon godine i po, prekinuo.

Zasto? Zato sto skontah da je sve to fino, ali privremeno. Za vrijeme veze, to me ponekad kopkalo, i pricali bi o tome, ali mi nije dunulo u glavu do pred kraja kad smo imali jedan razgovor. Prica ona meni kako je na poslu bilo nekog govora o dobnoj razlici u vezama i ona rekla kako je razlika izmedju mene i nje 13 godina. I njena sugovornica ko iz topa upita jel ja imam 50 godina. Moja cura se nasmija i rece nesto u smislu ma kakvi, on ima 23, ne daj boze mene s nekim starkeljom. I njoj to sve smijesna prica, ali ja se zamislih nad tim. Ona je uvijek govorila kako se ne osjeca kao zena svojih godina jer je u drustvu mladjih non stop, sto je i istina. Jaranice i kolegice s posla su joj mojih godina i malo starije. Sve je to fino u ovom trenutku.

A sta kad je budem imao 35? Sta ako i ja budem mladjahan u dusi ko ona? I zamislih ja sebe sa 35. Jos mlad, jos se nadam imam kose(porad genetike, je li), jos ko i sad igram nogomet i kosarku amaterski i drzim se u formi. Jos ko sad sviram gitaru i bas po bendovima, i druzim se i ja s frajerima mladjim od sebe. I imam zenu od 50 godina. Kad ona nece sad 50-godisnjaka ili cak frajer svojih godina, dal cu ja htjet kad budem imao ko ona? Mladost mozes produzivat, al nema rucne koju mozes povuc da zaustavis sve. Nasa veza je funkcionirala dok smo oboje bili manje-vise mladi. Al jednom se ostari, a ona bi puno prije mene. Sta da sam se ja sa 35 godina sjetio da bih htio dijete ili djecu. A njoj skoro 50. Ja jos ne znam zelim li uopce provesti slijedecih 10 godina u ovom gradu, u ovoj drzavi, a ona ima i sina i posao koji je ovdje veze. I hrpa je tu drugih pitanja bila, i danima sam razmisljao i donio odluku da prekinemo. Jer, mogli smo mi nastavit ovako jos 3-4 godina, pa i vise, ali jednom bi se sva ova pitanja morala odgovoriti.
Fratris

PostPostao/la MadamPiaNo dana 21/09/2007 08:08

Gdje je otac? :-)
MadamPiaNo

PostPostao/la Fratris dana 21/09/2007 08:34

MadamPiaNo je napisao/la:Gdje je otac? :-)

Na Malti. Al ne Brcanskoj nego onoj ispod one cizme od Italije. :D
Fratris

PostPostao/la jenny071 dana 18/03/2008 03:10

definitivno, mladji, interesantniji. Ali djevojka-zena mora da bude sposobna da to izdrzi! :-D
jenny071

PostPostao/la pici dana 18/03/2008 03:25

ma daaajjjj,cuj one bi mlade,a size za iskusnijim i starijim,a dok su momci mladi vole starije,a kad ostare onda bi mlade,dok je kod cura obrnuto u oba smera tako da mlade uzmu...... :shock: ma bjaaazi tamo i tema samo se spetljah bez veze :D
pici

PostPostao/la anais_nin dana 18/03/2008 03:26

meni je samo bitno da je matorog uma, a mlad u dusi :oops: :D
anais_nin
Moderator

PostPostao/la pitt dana 18/03/2008 03:29

anais_nin je napisao/la:meni je samo bitno da je matorog uma, a mlad u dusi :oops: :D

samo u dushi :D:D ili i da ima i staminu divljeg mustanga :D:D:D
pitt

PostPostao/la jOFLA dana 18/03/2008 03:34

jenny071 je napisao/la:definitivno, mladji, interesantniji. Ali djevojka-zena mora da bude sposobna da to izdrzi! :-D

U seksualnom će i izdržati, i skakutati oko njega i tražiti još dok ovaj bude lipsao, ali u onom drugom smislu, da ga podučava socijalnom u zajednici... samo će ludo zaljubljena odnosno sllijepa od ljubavi, ili blesava pristati na to. Maltene mu pelene mjenjat.
jOFLA

PostPostao/la anais_nin dana 18/03/2008 03:55

pitt je napisao/la:
anais_nin je napisao/la:meni je samo bitno da je matorog uma, a mlad u dusi :oops: :D

ama lako je sada za staminu kad ima malih rozih pilula :lol: :D
anais_nin
Moderator

PostPostao/la d2 dana 18/03/2008 04:48

meni je tata vazda govorio dok sam bio tinejdzer - sine nemoj se previse dokazivati, nikad ti neces moci koliko ona moze :D
d2

Re:

PostPostao/la d2 dana 18/03/2008 04:54

Fratris je napisao/la:Hajd, rekoh, da i ja svoju pricu podijelim.

Prije 2 godine ja tek bio zavrsio fakultet i poceo raditi kao ucitelj, i bio je mozda novembar. Ja tako na roditeljskom, ono dosada ubi boze, kad u menzi poslije roditeljskog spazim finu trebu. Pridjem, malo popricam, ono mislim cura malo starija od mene, mozda ima kakvog prvacica. Kadli eto njoj sina. A sina znam jer je godinu dana prije, kad sam imao praksu u toj skoli, bio mi u razredu i jedan od najdrazih ucenika. A razred je bio peti, znaci on je sad sesti. I super stvar, pitam ja nju bil na kakvo pice, kaze bi. Stvari super na picu, ona se svidja meni, ja njoj, kad ona rece koliko ima godina....35. Sto sam mogo i sam skontat da sam razmisljao kad ima sina od 12. I, ja se malo uplasi, al zena mi se svidjala dovoljno i pocnemo mi izlazit.

I u pocetku, sve super. Zena je vlasnica agencije za modele, para ima kolko hoces, a i vremena. Meni je bilo super jer mi islo na zivce da su moje vrsnjakinje ili studentice ili tek pocele radit, pa po 10 sati dnevno ili posao ili skola i nikad vremena. Ja imam pristojno placen posao, ona ima love, znaci nema svadja ili problema oko novca. Isto tako, pametna i obrazovana, i mozemo pricati o svacemu. Nakon cijelog dana provedenog s osmogodisnjacima, meni nije cilj pricati opet s nekim na tom intelektualnom nivou. Zena je isto tako izgledala fantasticno, vremena i para je imala da odrzava tijelo i izgledala je bolje od vecine mojih vrsnjakinja. Seks, ko u prici. Zena ima iskustva a i radila je stvari u krevetu za koje vecina mojih vrsnjakinja ne zeli ni cuti. U svakom pogledu, super zena i super veza. Dok ja nisam pocetkom ove godine, nakon godine i po, prekinuo.

Zasto? Zato sto skontah da je sve to fino, ali privremeno. Za vrijeme veze, to me ponekad kopkalo, i pricali bi o tome, ali mi nije dunulo u glavu do pred kraja kad smo imali jedan razgovor. Prica ona meni kako je na poslu bilo nekog govora o dobnoj razlici u vezama i ona rekla kako je razlika izmedju mene i nje 13 godina. I njena sugovornica ko iz topa upita jel ja imam 50 godina. Moja cura se nasmija i rece nesto u smislu ma kakvi, on ima 23, ne daj boze mene s nekim starkeljom. I njoj to sve smijesna prica, ali ja se zamislih nad tim. Ona je uvijek govorila kako se ne osjeca kao zena svojih godina jer je u drustvu mladjih non stop, sto je i istina. Jaranice i kolegice s posla su joj mojih godina i malo starije. Sve je to fino u ovom trenutku.

A sta kad je budem imao 35? Sta ako i ja budem mladjahan u dusi ko ona? I zamislih ja sebe sa 35. Jos mlad, jos se nadam imam kose(porad genetike, je li), jos ko i sad igram nogomet i kosarku amaterski i drzim se u formi. Jos ko sad sviram gitaru i bas po bendovima, i druzim se i ja s frajerima mladjim od sebe. I imam zenu od 50 godina. Kad ona nece sad 50-godisnjaka ili cak frajer svojih godina, dal cu ja htjet kad budem imao ko ona? Mladost mozes produzivat, al nema rucne koju mozes povuc da zaustavis sve. Nasa veza je funkcionirala dok smo oboje bili manje-vise mladi. Al jednom se ostari, a ona bi puno prije mene. Sta da sam se ja sa 35 godina sjetio da bih htio dijete ili djecu. A njoj skoro 50. Ja jos ne znam zelim li uopce provesti slijedecih 10 godina u ovom gradu, u ovoj drzavi, a ona ima i sina i posao koji je ovdje veze. I hrpa je tu drugih pitanja bila, i danima sam razmisljao i donio odluku da prekinemo. Jer, mogli smo mi nastavit ovako jos 3-4 godina, pa i vise, ali jednom bi se sva ova pitanja morala odgovoriti.

imas jos njen telefon ? ja tam taman malo stariji od nje :)
salim se izvini, nemam iskustva slicna tvojima ali mi se cini da je to vrlo pametno razmisljanje, kod mene je djevojka 6 godina mladja pa sam se malo podmladio, posebno kad smo tek poceli hodati :)

ja se nikada nisam zelio upustati u takve veze gdje je djevojka znatno starija, mislim da mi je jedna od djevojaka bila starija oko pola godine i to je bilo maksimalno...

nikad sa puno starijim, nikad sa udatim, nikad sa onima koje imaju djecu...

pozdrav
d2

PostPostao/la d2 dana 18/03/2008 05:18

starke ? samo plave ili sive :lol:
d2

PostPostao/la pitt dana 18/03/2008 05:43

anais_nin je napisao/la:
pitt je napisao/la:

ama lako je sada za staminu kad ima malih rozih pilula :lol: :D

kakve su to ba roze......pederske :D :D :D :D
pitt

PostPostao/la anais_nin dana 18/03/2008 15:26

pitt je napisao/la:
anais_nin je napisao/la:ama lako je sada za staminu kad ima malih rozih pilula :lol: :D

kakve su to ba roze......pederske :D :D :D :D

:D

slika
anais_nin
Moderator

PostPostao/la TiDamJa dana 09/04/2008 10:33

.
Zadnja izmjena: TiDamJa; 16/03/2011 17:51; ukupno mijenjano 1 put/a.
TiDamJa

PostPostao/la fantom slobode dana 09/04/2008 11:28

Ova tema je bila ocigledno potaknuta neostvarenom i neuzvracenom ljubavi u stvarnom zivotu.A te starije djevojke, nikada me nisu interesovale, dovoljno je bilo onih sto me interesuju iz moje generacije.
Taj interes kod drugih se moze javljati mozda sporadicno, kao neka vrsta istrazivanja, nesto novo , sto posmatram pozitivno i kao dio karaktera te osobe ili ako je to osnov interesovanja, onda mogu samo da kazem: Hjuston, imamo problem...
fantom slobode

PostPostao/la ifbbpro dana 09/04/2008 12:24

Starije su MOCNIJE !!!!
Mladje su nezahvalne, starije cijene kad ih pazis i postujes!

Pozdrav svim starijim curama 8)
ifbbpro

PostPostao/la *mima* dana 09/04/2008 13:02

ifbbpro je napisao/la:Starije su MOCNIJE !!!!
Mladje su nezahvalne, starije cijene kad ih pazis i postujes!

Pozdrav svim starijim curama 8)

Hvala... :D
*mima*

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ljubav i seks

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.