mjesoviti brakovi i djeca iz mjesovitih brakova

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

PostPostao/la Shoba dana 14/05/2006 16:28

pravi-put je napisao/la:Ja bih se malo vratio na pocetak one teme, malo me ovo zagolica!

mIRCerka
ni moja majka nije mogla prihvatiti da se moja mama udala za Srbina na pocetku....pa ga je zavolila ko rodjenog sina...
a ti lijepo nani objasni da pravi MUSLIMAN treba da dozvoli svojoj zeni da postuje i slijedi Knjigu

Aaaaa-jel prava MUSLIMANKA se smije udati za nemuslimna?
Da postuje i slijedi Knjigu, koju?
Slijedi li Knjigu i tvoja majka?

Pitanja nisam postavio da te isprovociram nego da razmislis, sta pises!

I pred kraj teme!
Dolazak kineza u BiH je za mene super stvar, i treba pustiti jos vise stranaca da dodju da zive kod nas. Ako vec mi ne mozemo(ili necemo) u svijet, onda treba pustiti svijet kod nas.

Shoba, lazemo se jel tako, sve ste Arape ili protjerali ili ste na putu da to uradite, zasto samo za njih nema mjesta u ovoj multi-kulti lonzu ?

Ni ovo nije provokativno, jec edukativno mozda nekome dodje odozdo u glavu da se lazemo!

ja nisam nikog protjerao :?

Sto se mene tice, arapi su more than welcome in Bosnia, dok god postuju zakone i obicaje naseg naroda.
Shoba

PostPostao/la dzanum dana 14/05/2006 16:47

Shoba je napisao/la:
vesela je napisao/la:
zzzzz je napisao/la:
Hajd nije secer u vodu ni prvi ni posljednji koji su se razveli ali ovo sto je on uradio kad je odselio za Hrvatsku, tj. promjena prezimena, to je skrhalo covjeka totalno. Ja ga razumijem jer svako te moze izdati, sve mozes pretrpiti, zenu, druga, svakog mozes izbrisati ko' da ga bog nije ni dao ali sa rodjenim djetetom to ne ide bas tako lako.

U svakom slucaju sin je izbrisao njega, kroz brisanje prezimena a na njemu je da dalje zivi s tim.

samo jedno kratko pitanje:

da li bi se ovo moglo TEBI desiti?

I ovo je jedan od primjerna nase primitivne realnosti. Samo se brinemo o spoljasnjosti i nekom glupom patrijarhalnom ponosu.

ne znam sta je lose u mijenjanju prezimena?? Sta mislite da li bi George Michael uspio u svojoj karijeri da se odazivao na svoje pravo ime koje je Georgios Kyriacos Panayiotou. Smijesno,,,

ja ne bi imao nista protiv da moj sin promijeni i ime i prezime samo nek je sretan, zdrav i veseo.....

shoba, sad upade malo u kontradikciju

to sto je george michael ili charles aznavour promijenio ime, ne govori puno o njima, ali o drustvu u kojem zive da!

kontas, to george michael- ovo pravo ime je komplikovano ( aka nije prihvatljivo) jer je i drustvo ''anglo-centricno''

i nije on jedini, ima masa glumaca i glumica koji su svoja imena/ prezimena promijenila da ne ''paraju usi'' (ovdje ne ubrajam kratka i jebitacna imena/nadimke tipa eminem)

sa sportasima je to rjedji slucaj, moram priznati....

i sad se vracamo na malog koji promijeni ime u hrvatskoj - pitanje je zasto je on to uradio
sto mu je majcino prezime blize/ljepse/ bolje
ili sto je skontao da je drustveno prihvatljivije?

@ vesela
pa ti si sama rekla da su ti djeca srbi, ni svedi ni bosanci
zasto?
dzanum

PostPostao/la winetou dana 14/05/2006 17:18

stvari gledate vrlo usko!...moja djeca su rodjena prije rata...ja sam uvijek na popisu bila muslimanka a moj muz srbin, kao i danas...djeca su punoljetna...kako ce se oni pisati?...muslimani? ni u kom slucaju!!!...moje muslimanstvo se s tim niti negira niti umanjuje...

Mogli ste biti Jugosloveni. :-)
Ako si ti bila Muslimanka a muž Srbin nisu valjda djeca Jugosloveni?
winetou

PostPostao/la Shoba dana 14/05/2006 17:45

Vodenjak je napisao/la:
revolver amidza je napisao/la:
E vidiš Shoba,ja ću biti slobodan da iznesem svoje mišljenje po pitanju ovoga,naravno ne slažem se s tobom;
ti kažeš budućnost bosne,ja imam jednu tezu koja mnogima ne sjeda ali je zaistav tačna,naime identitet bosne kao takve,najjači joj pečat upravo daju bošnjaci sa svojim muslimanskim predznakom,da budemo savaim iskreni da bošnjaka nema u bosni ili da se oni odreknu svog muslimanskog identiteta,ostali bi srbi i hrvati,a po većini njih bosna bi začas postala dio srbije i hrvatske,...sad se pitaš kakve ovo veze ima sa temom,..e pa ima,..znam iz mnogih slučajeva gdje su miješani brakovi imeđu bošnjaka i srba ili hrvata,..u 90%slučajeva djeca nemaju muslimanska imena,..to je već prvo odlučujući korak u gubljenju identiteta,..sljedeće po inerciji,i zbog okruženja koje ima stalan kompleks od islama,će vjerovatno ići na stranu nemuslimanskogroditelja,..vjerovatno i da će životni partner također to biti,..svu svemu da se natavi taj trend,..milsim u ovom slučaju na bošnjake,njih za nekik 50-80 godina već neće biti kao takvih,...jer bošnjaci sa svojim komšijama srbima i hrvatima dijele isto porijeklo i jezik,.jedino što ih razdvaja od njih kao etno skupinu je taj muslimanski kulturni identitet,a ime je veoma bitno u tome,..i ovraćamo se na priču o budućnosti/kraju bosne

Znaci li to po tebi da je religija i ono sto je proisteklo iz iste u stvari jedina posebnost sto Bosnjake cini drugacijima od Srba i Hrvata?
Drugim rijecima, znaci li to da oni Bosnjaci koji nisu religiozni ne mogu predstavljati dovoljno dobre predstavnike istog tog naroda da bi ocuvali njegov opstanak?

Ja mislim da niko ne treba da se prisilno odrice svog identiteta. Sto se tice imena kao nosioca identiteta, ona su jako fleksibilna stvar. Ne znaci ako neko svom djetetu ne da muslimansko ime da to dijete nece biti Musliman. Mi zivimo u evropi koja je najvecim dijelom hriscanska, i sasvim je prirodno da se prave kompromisi po tom pitanju. Ako pogledas recimo, hriscane u egiptu, oni imaju velikom vecinom muslimanska imena, ili neke varijacije slicnih. Znaci, ime ne znaci nista, vec ono sta se krije u glavi onoga koji ga nosi.

Mislim da religijsko opredjeljenje nije presudna stvar u opstanku Bosne. Znam mnoge Bosnjake koji su zagovarali i dalje zagovaraju podjelu Bosne na tri dijela. Nazalost, religijski predznak i iskljucivost su najveci problemi zbog kojih je i dalje losa situacija. Crna Gora je dobar primjer da iako su i Srbi i Crnogorci pravoslavno stanovnistvo, postoji problem identiteta, i da ce Crna Gora prije ili kasnije postati nezavisna samo zbog toga sto ljudi u njoj osjecaju dugacije.

Ja sam iz mjesovitog braka i nemam rezervne domovine. Ne bih se osjecao dobro ni u Srbiji, Hrvatskoj ni u Bosnjakistanu. Cjelovitost Bosne je za mene apsolutan prioritet. Zbog toga sam i pristupio Armiji BiH 1992, jer je sam njen naziv za mene bio dovoljan razlog da se dobrovoljno prijavim.

Jedina stvar koja mene interesuje je da se svijest o Bosni kao drzavi pocne postavljati kao elementarna platforma u bilo kakvim razgovorima. E sad, kako ce se ko zvati ili kojoj ce religiji pripadati, to je licna stvar pojedinaca, gradjanina BiH. Moje misljenje je da manje religijskog etiketiranja a vise ljudskosti moze znacajno popraviti situaciju i vratiti Bosnu na pravi kolosijek.
Shoba

PostPostao/la Jara dana 14/05/2006 18:06

A da je spomenuti momak umjesto što je promijenio prezime koje je naslijedio od oca, plastičnom operacijom promijenio izgled (npr. svojih klempavih ušiju koje je također naslijedio od oca), da li bi i to značilo nepoštovanje i odricanje naslijeđenog identiteta ? :-?
Farbanje kose je također odricanje od identiteta dobijenog rođenjem...Toliko osoba u svijetu i kod nas mijenja i ime i prezime i fizički izgled jer misle da će tako imati vise uspjeha u životu.
Dobro je sve dok je to mijenjanje lični izbor . :)
Zadnja izmjena: Jara; 14/05/2006 19:06; ukupno mijenjano 1 put/a.
Jara

PostPostao/la klif dana 14/05/2006 18:32

Shoba je napisao/la: Ja sam iz mjesovitog braka i nemam rezervne domovine. .... Cjelovitost Bosne je za mene apsolutan prioritet. ....

Jedina stvar koja mene interesuje je da se svijest o Bosni kao drzavi pocne postavljati kao elementarna platforma u bilo kakvim razgovorima. E sad, kako ce se ko zvati ili kojoj ce religiji pripadati, to je licna stvar pojedinaca, gradjanina BiH. Moje misljenje je da manje religijskog etiketiranja a vise ljudskosti moze znacajno popraviti situaciju i vratiti Bosnu na pravi kolosijek.

Ja se s ovim pristupom u potpunosti mogu identifikovati/identificirati.

A mjesane brakove smatram neprocjenjivim bogatstvom BiH.
klif

PostPostao/la Vodenjak dana 14/05/2006 19:23

Shoba je napisao/la:
Vodenjak je napisao/la:
revolver amidza je napisao/la:
E vidiš Shoba,ja ću biti slobodan da iznesem svoje mišljenje po pitanju ovoga,naravno ne slažem se s tobom;
ti kažeš budućnost bosne,ja imam jednu tezu koja mnogima ne sjeda ali je zaistav tačna,naime identitet bosne kao takve,najjači joj pečat upravo daju bošnjaci sa svojim muslimanskim predznakom,da budemo savaim iskreni da bošnjaka nema u bosni ili da se oni odreknu svog muslimanskog identiteta,ostali bi srbi i hrvati,a po većini njih bosna bi začas postala dio srbije i hrvatske,...sad se pitaš kakve ovo veze ima sa temom,..e pa ima,..znam iz mnogih slučajeva gdje su miješani brakovi imeđu bošnjaka i srba ili hrvata,..u 90%slučajeva djeca nemaju muslimanska imena,..to je već prvo odlučujući korak u gubljenju identiteta,..sljedeće po inerciji,i zbog okruženja koje ima stalan kompleks od islama,će vjerovatno ići na stranu nemuslimanskogroditelja,..vjerovatno i da će životni partner također to biti,..svu svemu da se natavi taj trend,..milsim u ovom slučaju na bošnjake,njih za nekik 50-80 godina već neće biti kao takvih,...jer bošnjaci sa svojim komšijama srbima i hrvatima dijele isto porijeklo i jezik,.jedino što ih razdvaja od njih kao etno skupinu je taj muslimanski kulturni identitet,a ime je veoma bitno u tome,..i ovraćamo se na priču o budućnosti/kraju bosne

Znaci li to po tebi da je religija i ono sto je proisteklo iz iste u stvari jedina posebnost sto Bosnjake cini drugacijima od Srba i Hrvata?
Drugim rijecima, znaci li to da oni Bosnjaci koji nisu religiozni ne mogu predstavljati dovoljno dobre predstavnike istog tog naroda da bi ocuvali njegov opstanak?

Ja mislim da niko ne treba da se prisilno odrice svog identiteta. Sto se tice imena kao nosioca identiteta, ona su jako fleksibilna stvar. Ne znaci ako neko svom djetetu ne da muslimansko ime da to dijete nece biti Musliman. Mi zivimo u evropi koja je najvecim dijelom hriscanska, i sasvim je prirodno da se prave kompromisi po tom pitanju. Ako pogledas recimo, hriscane u egiptu, oni imaju velikom vecinom muslimanska imena, ili neke varijacije slicnih. Znaci, ime ne znaci nista, vec ono sta se krije u glavi onoga koji ga nosi.

Mislim da religijsko opredjeljenje nije presudna stvar u opstanku Bosne. Znam mnoge Bosnjake koji su zagovarali i dalje zagovaraju podjelu Bosne na tri dijela. Nazalost, religijski predznak i iskljucivost su najveci problemi zbog kojih je i dalje losa situacija. Crna Gora je dobar primjer da iako su i Srbi i Crnogorci pravoslavno stanovnistvo, postoji problem identiteta, i da ce Crna Gora prije ili kasnije postati nezavisna samo zbog toga sto ljudi u njoj osjecaju dugacije.

Ja sam iz mjesovitog braka i nemam rezervne domovine. Ne bih se osjecao dobro ni u Srbiji, Hrvatskoj ni u Bosnjakistanu. Cjelovitost Bosne je za mene apsolutan prioritet. Zbog toga sam i pristupio Armiji BiH 1992, jer je sam njen naziv za mene bio dovoljan razlog da se dobrovoljno prijavim.

Nadam se da je ovo odgovor @revolveru a ne meni...
:-) :)
Vodenjak

PostPostao/la Shoba dana 14/05/2006 20:50

sve je ok dok ne potezemo revolvere :D
Shoba

PostPostao/la mIRCerka dana 17/05/2006 15:21

pravi-put je napisao/la:Ja bih se malo vratio na pocetak one teme, malo me ovo zagolica!

mIRCerka
ni moja majka nije mogla prihvatiti da se moja mama udala za Srbina na pocetku....pa ga je zavolila ko rodjenog sina...
a ti lijepo nani objasni da pravi MUSLIMAN treba da dozvoli svojoj zeni da postuje i slijedi Knjigu

Aaaaa-jel prava MUSLIMANKA se smije udati za nemuslimna?
Da postuje i slijedi Knjigu, koju?
Slijedi li Knjigu i tvoja majka?

Pitanja nisam postavio da te isprovociram nego da razmislis, sta pises!

pravi pute, ti si cini mi se debelo skrenuo negdje, ali evo da ti objasnim carsijskim jezikom: Sta tebe boli peta da li moja mama slijedi bilo koju Knjigu i koja je to Knjiga???

Ako si zaista pravi vjernik ko sto pricas, trebao bi znati da je to cisto odnos izmedju tebe i Boga a ne tebe i mahale, u ovom slucaju foruma. Ti kao musliman imas zadatak da dobrim djelima, lijepim rjecima i vlastitim primjerom privuces nemuslimane islamu.
Da one muslimane koji su skrenuli s puta probas vratiti, ali ne silom vec tako sto ces ga tri puta upozoriti da nesto sto radi nije u redu. Treba li jos da ti pisem?
mIRCerka

Lokacija: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

PostPostao/la Stitch__ dana 17/05/2006 15:35

pa vidis mirci da te upozorava da nije u redu sto tvoja mama ne slijedi The Knjigu :-?

ja slijedim knjigu 8-) al za mene je to Kamasutra :D
Stitch__

PostPostao/la mIRCerka dana 17/05/2006 15:44

Stitch__ je napisao/la:pa vidis mirci da te upozorava da nije u redu sto tvoja mama ne slijedi The Knjigu :-?

ja slijedim knjigu 8-) al za mene je to Kamasutra :D

Stichko, Knjiga je Biblija...aman...

citajte sta pise...aman... :D

bogam bi vi trebali poceti slijediti veselu svesku za pocetak...
mIRCerka

Lokacija: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

PostPostao/la Last_one dana 21/05/2006 15:41

....ma raja zajebite sve ovo,koga briga kako se kone zovu stara i stari?????
...Vazno je da si raja!Nigdje se u svijetu o tome ne raspravlja toliko ko u ovoj nasoj Bosni!....odraz primitivizma...
....ko god posmatra ljude na taj nacin znaci da je "sa dnu kace" :P :P :P
....ako bi tako karakterisali "kopilad"(sto je uzasna rijec)...pa onda bi Bosna bila zemlja kopiladi....
........a sve te negativne komentare o mjesovitim brakovima samo ce vam dati one kurave sto su se hinjski vazda jebavale sa nekim "druge vjere" al da niko ne zna.......
P.S.Tek da se zna - moji roditelji su iste vjere,al ovo je moje misljenje.
Last_one

PostPostao/la pravi-put dana 21/05/2006 15:49

...Vazno je da si raja!Nigdje se u svijetu o tome ne raspravlja toliko ko u ovoj nasoj Bosni!....odraz primitivizma...
....ko god posmatra ljude na taj nacin znaci da je "sa dnu kace"
....ako bi tako karakterisali "kopilad"(sto je uzasna rijec)...pa onda bi Bosna bila zemlja kopiladi....
........a sve te negativne komentare o mjesovitim brakovima samo ce vam dati one kurave sto su se hinjski vazda jebavale sa nekim "druge vjere" al da niko ne zna.......

Bolje da si preskocio ovu rubliku, taman sam pomislio da su svi skontali da se ljudi zadrze na partnerima iste vjeroispovjesti i da se izbjegnu problemi koji su svakodnevni, osim kod manjine, tj. u porodicama gdje se ne praktikuje nijedna religija, kod nji moze svakako samo nek je strast smirita!

Direktno pitanje za tebe, da li bi ti volio da se tvoja kcerka uda za neku drugu vjeru?
pravi-put

PostPostao/la republikaBIH dana 21/05/2006 18:53

Ja sam za brak gdje su oboje iste vjere,dakle ako i covjek i zena imaju islam kao vjeru..onda neka bude i srb/srpkinja ako hoce

Bio sam tako blizu da stupim u brak s jednom muslimankom vjernicom(srpkinjom) ali u zadnjoj minuti sve "pade",tako Allah dao...

ps:po islamu je dozvoljeno muskarcu da uzme pripadnicu ehlul kitaba(pripadnicu knjige,krscanke ili jevrejkinje)
republikaBIH

PostPostao/la pravi-put dana 21/05/2006 23:58

ps:po islamu je dozvoljeno muskarcu da uzme pripadnicu ehlul kitaba(pripadnicu knjige,krscanke ili jevrejkinje)

Da jeste ali ima par uslova za takav brak.
Ne bih sada na siroko, ali uslovi su da mora vjerovati u Boga, da u slucaju tvoje smrti djeca pripadaju tvojoj rodbini ako ih zena ne bi dalje poducavala islamu itd, moze ali ako je sigurno da ro nece pokvariti odnose u muslimanskoj zajednici ili pokvariti rodbineks veze, sve mora biti jasno definisano i zapisano pri vjencanju.

Ja to ne krijem, ako bi se udala, meni vise ne treba, ne zato sto mrzim druge, nego sto je takav brak haram / zabranjen, i tretira se u islamu isto kao prostitucija, jer brak nije ispravan.
selam i pozdrav!
Zadnja izmjena: pravi-put; 22/05/2006 00:12; ukupno mijenjano 1 put/a.
pravi-put

PostPostao/la republikaBIH dana 22/05/2006 00:05

Naravno postoje ti uslovi,i radi se vecinom ako zivis u zajednici gdje nema muslimanki..inace uvijek je vise nego preporucljivo uzeti muslimanku
republikaBIH

PostPostao/la Last_one dana 31/05/2006 23:30

pravi-put je napisao/la:
....ko god posmatra ljude na taj nacin znaci da je "sa dnu kace"

Bolje da si preskocio ovu rubliku, taman sam pomislio da su svi skontali da se ljudi zadrze na partnerima iste vjeroispovjesti i da se izbjegnu problemi koji su svakodnevni, osim kod manjine, tj. u porodicama gdje se ne praktikuje nijedna religija, kod nji moze svakako samo nek je strast smirita!

Direktno pitanje za tebe, da li bi ti volio da se tvoja kcerka uda za neku drugu vjeru?

....ODGOVOR NA TVOJE PITANJE...
*Ne razmisljam u opste za "koju vjeru ce se udati moje djete vec zelim da nadje COVJEKA.Ista vjera joj ne garantuje srecu a razlicita nesrecu....Toliko
Last_one

PostPostao/la Arminovski dana 02/06/2006 17:06

pravi-put je napisao/la:vesela
pod 1: tvoje dijete ne moze biti npr. Vasic Edin!...ti ces uzeti srpsko prezime i djeca ima da dobiju srpska imena!

pod 2: ako budes imala sina, on se ne moze sunetiti!...i to ima da postujes!

Interesantno od tvog oca, drugim rijecima da je doslo do razvode on nebi imao nikakva obiljezja da je njegov otac bio musliman. Mudar ti babo!
Ali je ovo meni dokaz da je on ipak preduzeo sve da djete ne lici na muslimna, naravno i ti si svoj dio odradila, vidim po kcerci, i tako ste svi umjesto da mudete muslimani, ostali na krivom putu.
I ovo drugo za sunecenje , glupost higijenski i bolje za muskarca da bude osunecen, ko zivi u Americi zna da he sve vise muske djece (nemuslimana) osuneceno, tako se izbjegnu mnoge djecije upale, a kasnije i polne bolesti, ma vjera je cistoca al ljudi hoce da djavola slijede!
Reci tvom bratu da je njegovoj zeni zabranjeno da se uda za nemuslimana po islamu!

Neka bar zna da joj je brak pred Alahom pokvaren!
Pozdrav!

A sto bezze kritikujes druge? Ako si vjernik onda znas da nikome nece biti sudjeno za tudja djela tako da u biti tvoja kritika u najmanju ruku nepotrebna time sto nista neces promijeniti ma koliko ti se izgled njene porodice ne svidjao.
Ton tvoga komentara pokazuje samo da si ti taj koji ima problem posto neki ljudi ne misle kao ti, vesela ocito nema. Pusti je bolan da zivi, to je njen zivot i njene odluke za koje ona placa danak tj. nista sto ima vezu sa tobom.
Arminovski

PostPostao/la Arminovski dana 02/06/2006 17:11

Beatrice_22 je napisao/la:
senada je napisao/la:
kriticarka_nikova je napisao/la:Ja sam u `mjesovitoj` vezi..jel se to pika :D

...ako si u vezi sa njom nikakav problem ali samo ako je i ona nasa, to se moze uvrstiti pod cistom vezom ali ako si sa njim a on nije nas nego njihov e onda si nasa veleizdajnica, odrod cistoga roda svoga...

...ima necega zajednickog sa komunjarama i demokratama - kod prvih si mogao napredovati ne mijesanjem politike religije sa politikom drzave a kod drugih ne mozes napredovati u drzavnim institucijama ako nisi aktivan clan u religijskim institucijama...

komunjare su preferirale 'mijesane' brakove, kako bi se istakla prije svega vrijednost i sposobnost ljudskog faktora sa konstitutivnim demokratama je potpuno obratno.

Jaranice, ti si majke mi odlijepila! :-) Haj sad sve to fino ponovi sebi na glas... dobro, opet... pa opet... :? sjecas se sad ko je bio prvi huskator od kojeg si cula ove "umne" analize?

Jaranice deder procitaj malo vise od prve dvije stranice.. :lol:

Ismijaces se dobro :-)
Prefrgana je ta senada
Arminovski

PostPostao/la vatra i voda dana 26/09/2006 22:52

vesela je napisao/la:
winetou je napisao/la:A što mali nema muslimansko ime? Ono ne tiče me se, ali pravo patrijarhalno to što ima srpsko ime. :D

jako dobro pitanje!

moji su "odobrili" vezu i brak sa mojim muzem...jedino su sa mnom razgovarali o dvije stvari vezane za djecu...odnosno, moj otac mi je kratko i jasno rekao:
pod 1: tvoje dijete ne moze biti npr. Vasic Edin!...ti ces uzeti srpsko prezime i djeca ima da dobiju srpska imena!

pod 2: ako budes imala sina, on se ne moze sunetiti!...i to ima da postujes!

ja sam poslusala oca i smatram da je bio u pravu!...vjerovatno je patrijarhalno, ali ne vidim nista lose u tome...

moja kcerka se udala za Sveda-protestanta...sama je donijela odluku, na koju smo vrlo ponosni:uzela je muzevljevo prezime i ZADRZALA svoje...
kad dobije djecu ne vjerujem da ce imati nasa imena...i to mi je sasvim normalno!

p.s.

moj brat je ozenjen muslimankom i imaju dvoje djece...zbog izbora imena djece je bio RAT izmedju njih dvoje, jer su se mame upetljale a njih dvoje nasjelo![/quot

Pa kad nam rece cija imena su kod tebe , pa kod kcerke , pa sto nas uskrtai za imena od brata .Cija su imena kod brata ? Hvala .
vatra i voda

PostPostao/la PITARKA_SA dana 26/09/2006 23:49

Jesam ja luda ako se meni svidjaju imena: Milica,Sara,Hana,..Mak,Ertan,Anur...??ili da izbacujem nesto sa spiska,jer nije ""pogodno""???????? :-)
gluposti :oops:
PITARKA_SA

PostPostao/la PITARKA_SA dana 26/09/2006 23:50

..ili da pitam mamu,babu,nanu,dedu,tatu kako da se zovu MOJA djeca? :D
PITARKA_SA

PostPostao/la danas dana 26/09/2006 23:51

PITARKA_SA je napisao/la:..ili da pitam mamu,babu,nanu,dedu,tatu kako da se zovu MOJA djeca? :D

jok bona... :D pitaj svekrvu :D :oops:
danas

PostPostao/la PITARKA_SA dana 26/09/2006 23:53

danas je napisao/la:
PITARKA_SA je napisao/la:..ili da pitam mamu,babu,nanu,dedu,tatu kako da se zovu MOJA djeca? :D

jok bona... :D pitaj svekrvu :D :oops:

da se svekrva pita bio bi Miralem garant :D
a posto se niko ne pita,nit moji,nit njegovi,nit komsije ,nit nane ni dede..vozdra i prijatno ,svima njima :oops: :D :D :D
PITARKA_SA

PostPostao/la Shoba dana 27/09/2006 02:31

Buducnost Bosne ne lezi u mononacionalnim blokovima, a samim tim se podrazumijeva da bi medjunacionalni brakovi jacaju Bosnu.

U slucaju da se Bosna raspadne na tri dijela, ja ostadoh bez icega.... :sad: ...a vi???
Shoba

PrethodnaSljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: dormeo, SaraFina i 10 gostiju.