Mjeseceve mjene i dijeta...

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

Mjeseceve mjene i dijeta...

PostPostao/la neutral dana 07/10/2006 18:45

Da li je neko praktikovao mjesecevu dijetu???

Mjesečeva dijeta je u posljednje vrijeme jedna od najpopularnijih dijeta i o njoj se popriličo puno govori. Osim što skida suvišne kilograme i čisti organizam od toksina, ova dijeta bazira se na samo jednom pravilu: nije dopušteno ništa jesti 24 sata od prvog sata promijene lunarne faze. To je zapravo "post" koji započinje određenog sata, u vrijeme Mjesečeve mene i promijene magnetnog polja na Zemlji (što traje 24 sata).

U to vrijeme dolazi do pojačanog izlučivanja tekućine koju organizam inače zadržava uslijed loše ili preobilne ishrane, ali i pojačanog stanja stresa. Dakle, tog dana može se "izgubiti" (odnosno skinuti ili smršaviti) i do 3 kilograma, a da to ne bude štetno za organizam. Jednodnevni post omogućava organizmu da se odmori, što doprinosi daljem jačanju njegovih obrambenih sposobnosti. Mjesečeva dijeta nema loše posljedice po tjelesne, fizičke i intelektualne sposobnosti.

Gladovati jedan dan nije teško, naročito kada se zna kakav će rezultat biti na kraju, a pri tom nisu potrebni nikakve tablete za odstranjivanje tekućine. U toku dana trebalo bi popiti najmanje 2, a može i do 4 litra vode (nikako zaslađeni čajevi ili gazirana pića), a mogu se piti i voćni sokovi, ali samo prirodni, bez ikakvih dodataka, dok su alkohol i mlijeko zabranjeni.

:: Kada Mjesec opada, jedite hranu koju inače redovno uzimate i na koju ste navikli. U to vrijeme, za tijelo se ne "lijepi" hrana kao kada se Mjesec nalazi u nekoj od ostalih faza.

:: Kada Mjesec raste, jedite manje nego uobičajeno, ili uzimajte manju količinu hrane na koju ste navikli.

:: Kada je pun Mjesec i Mlađak, jedan dan obavezno odredite za "post". Za vrijeme punog Mjeseca, tijelo najuočljivije koristi i prerađuje hranu, a za vrijeme mladog Mjeseca, najbolje se oslobađa sala i različitih toksina.

Ako ste praktikovali gore navedenu dijetu kakva su vasa iskustva ??? :)
neutral

PostPostao/la sulesavic dana 07/10/2006 18:50

Sve je to lijepo.

Ali, ja ¾elim da se udebljam!!!

Je li se ta dijeta mo¾e koristiti u obrnutom smjeru?
sulesavic

PostPostao/la sulesavic dana 07/10/2006 18:56

Noramalno ¾ivim, jedem dva do tri obroka dnevno, grickalice izmeðu, mezim kad pijem - i svi mi ka¾u da sam mr¹av. To poèinje djelovati na mene. Inaèe, 180 cm, oko 70 kg.
sulesavic

Re: Mjeseceve mjene i dijeta...

PostPostao/la neutral dana 07/10/2006 18:58

@sulesavic

:: Kada Mjesec raste, jedite VISE nego uobičajeno, ili uzimajte VECU količinu hrane na koju ste navikli.

:) i naravno bez ovih vodenih dana 4 puta mjesecno...

to ja onako laicki :) ...

interesuju me komentari onih koji su probali... meni ovo super zvuci za one koji zele da se rijese trajno 3 - 4 kg za par mjeseci ... a bezbolno :)
neutral

PostPostao/la neutral dana 07/10/2006 19:01

sulesavic je napisao/la:Noramalno živim, jedem dva do tri obroka dnevno, grickalice između, mezim kad pijem - i svi mi kažu da sam mršav. To počinje djelovati na mene. Inače, 180 cm, oko 70 kg.

garant nisi ozenjen... :D
neutral

PostPostao/la debela dana 07/10/2006 19:06

koliko je tebi godina pa te toliko tangira sta drugi kazu?
:D
debela

PostPostao/la pape dana 07/10/2006 19:11

sulesavic je napisao/la:Sve je to lijepo.
Ali, ja želim da se udebljam!!!
Je li se ta dijeta može koristiti u obrnutom smjeru?

:D Prvo izlijeci pantljicaru, .... udebljat ces se garant, ... :oops: :D
pape

Lokacija: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

PostPostao/la sulesavic dana 07/10/2006 19:11

debela je napisao/la:koliko je tebi godina pa te toliko tangira sta drugi kazu?
:D

Ma nije to ono na ¹ta misli¹ :-D Ubi me pomisao pri svakom prino¹enju ka¹ike ustima da æu mo¾da ba¹ od nje dobiti tu bucmastost, zdravo rumenilo u obrazima etc.
sulesavic

PostPostao/la sulesavic dana 07/10/2006 19:14

pape je napisao/la:
sulesavic je napisao/la:Sve je to lijepo.
Ali, ja ¾elim da se udebljam!!!
Je li se ta dijeta mo¾e koristiti u obrnutom smjeru?

:D Prvo izlijeci pantljicaru, .... udebljat ces se garant, ... :oops: :D

Baja, glista i sliènih stvorova se u¾asavam. Suicid - u sluèaju spoznaje da takvo ¹ta gojim u svom stomaku
sulesavic

PostPostao/la Anka dana 07/10/2006 20:04

sulesavic je napisao/la:Noramalno živim, jedem dva do tri obroka dnevno, grickalice između, mezim kad pijem - i svi mi kažu da sam mršav. To počinje djelovati na mene. Inače, 180 cm, oko 70 kg.

Ubrzan ti je metabolizam. Jedi dosta meda. Znam neke ljude koji su se tako ugojili.
Mesec utiče na sva živa bića, pa i na nas. Ja ne mogu da zaspim kada je pun mesec. Tada bukvalno ne spavam nijedan jedini minut.
I mislila sam da sam to uobrazila, kao,vidim pun mesec, aha, neću spavati. Međutim, nisam umislila. Nekoliko puta je bilo oblačno, mesec se nije video a ja sam cele noći bazala po stanu i sutradan bi saznala da je pun mesec. Ako mesec utiče na plimu i oseku,onda sigurno utiče i na naš metabolizam, jer čovek je nekih 60% voda.
Anka

PostPostao/la bpsang dana 07/10/2006 21:12

a sta sa nama koji vec 15 godina na dijeti :D
bpsang

PostPostao/la black dana 07/10/2006 21:26

na vukodlake ne utiche :oops: :P
black

PostPostao/la Jara dana 07/10/2006 22:43

neutral je napisao/la:Da li je neko praktikovao mjesecevu dijetu???
Ako ste praktikovali gore navedenu dijetu kakva su vasa iskustva ??? :)

Jesam. Odlična. :-D
Ne mora početi tačno kad počinje pun mjesec, moze i nekoliko sati ili dan kasnije ( ja se sjetila veceras da je jutros počelo oko 04.00).
Priča o čišćenju organizma mi je uvjerljiva.
Jara

PostPostao/la Hendrix dana 07/10/2006 23:40

Sve ove dijete su obične gluposti.Iz ličnog iskustva znam da se jedino može smršati ako smanjiš jelo :) Nema nikakvih naučnih ni svemirskih teorija ni praćenja kalendara ,jednostavno jedeš sve ali recimo za trećinu manje.Ali većina ljudi to radi 7 dana,stane na vagu i tamo 200 grama manje,razočara se ,naždere opet,pa 5 dana gladuje i na kraju mjeseca ne valja dijeta.Ne ide to tako.Onda se uhvate raznih magičnih dijeta pa ne jede meso,pa ne jede jaja,pa svašta nešto i to sve po 7 dana i onda opet ožeži svim sredstvima.
Smanji svaki obrok za trećinu i javi se za mjesec dana,bez varanja 8)
Hendrix

PostPostao/la neutral dana 08/10/2006 00:49

mene ne interesuje misljenje o drugim dijetama i vjezbama...
vec napisah vazna su mi iskustva osoba koja su probala i sporovodila mjesecevu dijetu...

btw ja jutros zaspah tek iza 5 h ...mjesec me mucio cak kroz zaluzine... ni jastuk na glavi nije pomogao... a evo ga i veceras... :-)
neutral

PostPostao/la Jara dana 08/10/2006 02:12

neutral je napisao/la:mene ne interesuje misljenje o drugim dijetama i vjezbama...
vec napisah vazna su mi iskustva osoba koja su probala i sporovodila mjesecevu dijetu...

btw ja jutros zaspah tek iza 5 h ...mjesec me mucio cak kroz zaluzine... ni jastuk na glavi nije pomogao... a evo ga i veceras... :-)

Ne radim to radi mrsanja ( tezina mi je bas kako treba ;-) ).
Mozda i nije bitan datum nego navika da se provodi jednom mjesecno.
U svakom slučaju dobro je za čišćenje organizma, za odrzavanje tjelesne tezine ( ako se mjesecno udebljas 1-3 kile, taman toliko izgubiš).
A sigurno je da se teze zaspi poslije obilne večere, još ako je pun mjesec... :-) )
(Btw, u agronomiji je poznato kako mjeseceve mijene utiču na gajenje povrća i drugih biljaka i u vezi s tim se preporučuje kad šta posijati itd.)
Jara

PostPostao/la Hendrix dana 08/10/2006 10:41

Ne znam jeste li čuli za tipa koji je u USA izmislio najdjelotvorniju dijetu i prodavo je,a bile su :kašika sa rupom i viljuške bez bodlji.Tako kad jedeš možeš zahvatiti duplo manje :lol: I niko mu ništa nije mogao pravno jer dijeta radi 100% :)
Hendrix

PostPostao/la MissGump dana 18/05/2013 12:24

Ja danas postim,

ne zbog težine nego zbog detoxa... Prvi put mi je i evo pijuckam zeleni čaj
Znam ljude koji su ovako gubili težinu ali samo kada je mladi mjesec tako da ako netko želi nek proba, tu sam kao podrška :D
MissGump

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.