MEDICINSKO-LABORATORIJSKA DIJAGNOSTIKA

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...

Moderator/ica: NIN

MEDICINSKO-LABORATORIJSKA DIJAGNOSTIKA

PostPostao/la luka....... dana 27/10/2010 21:10

Pozdrav! Idem u četvrti razred gimnazije i trenutno me zanima medicinsko-laboratorijska dijagnostika. Ima li netko tko zna više o tom fakultetu? Je li teško studirati? Koji predmeti su za prijemni ispit? Hvala unaprijed.
luka.......

Re: MEDICINSKO-LABORATORIJSKA DIJAGNOSTIKA

PostPostao/la Alice in Wonderland dana 05/01/2011 15:29

ako mislis na UNSA, to ti je na Fakultetu Zdravstvenih Studija, a studij se tacno zove Laboratorijska tehnologija.

Ja sam to upisala, prva sam godina. Fax je prilicno mlad, tek smo druga generacija bolonje, a do prije 5 godina to je bila visa skola.

Mogu ti pouzdano reci, da inzenjera medicinsko laboratorijske dijagnostike nema dovoljno u BiH, a konkretno na Tuzlanskom kantonu, odakle sam ja, nema ni jednog.
Posto su u toku stalne izmjene zdravstvene zastite, posao tog inzenjera, koje u bolnicama obavljaju ljudi koji nisu strucni, uskoro nece moci vise obavljati ljudi koji nisu strucni za to.

na prvoj godini, a posebno prvi semestar, fax nije tezak. Izuzetno je lahko, nemas strucnih predmeta. Tek u drugom semestru imas anatomiju s fizilogijom itd...
Onda od druge godine prestaje igra i pocinje ozbiljan rad.

Ja ti toplo preporucujem. Ako imas jos pitanja, javi se na mail: [email protected]
Alice in Wonderland

Re: MEDICINSKO-LABORATORIJSKA DIJAGNOSTIKA

PostPostao/la luka....... dana 09/01/2011 21:59

Poslao sam ti poruku na e-mail.
luka.......

Natrag na Nauka i edukacija

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.