Mazno sam ga

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Mazno sam ga

PostPostao/la Santos dana 18/04/2009 02:02

Halo imali ko daga je mazno.Ja sam trenutno vazduh zemlja ,bicepsi folovi golovi.
Santos

Re: Mazno sam ga

PostPostao/la Santos dana 18/04/2009 02:08

Pardon nisam ga mazno nego sam ga maznuo.
Santos

PostPostao/la zijancer dana 18/04/2009 02:35

sporo se ucitava stranica cijeli dan :twisted: jedno 15 sec vidi se samo prvi post
ca li bi to moglo biTTi? :cry:
zijancer

PostPostao/la Daphna dana 18/04/2009 03:00

Santos je napisao/la:Pardon nisam ga mazno nego sam ga maznuo.

Mazn'o=maznuo 8-) :-D

Sram te bilo... :mrgreen:
Daphna

PostPostao/la Vares City dana 18/04/2009 03:32

zijancer je napisao/la:sporo se ucitava stranica cijeli dan :twisted: jedno 15 sec vidi se samo prvi post
ca li bi to moglo biTTi? :cry:

Sporo se HamPliCira :lol: ,....oPo PrEtisak :roll:
Vares City

PostPostao/la Vares City dana 18/04/2009 03:35

Santos je napisao/la:Halo imali ko daga je mazno.Ja sam trenutno vazduh zemlja ,bicepsi folovi golovi.

Jest Boga mi,i to ga pravo MAZNULA,....Sve zivo ispovracala pas joj sve na kamaru :x
Vares City

PostPostao/la zijancer dana 18/04/2009 04:21

macan prvi je napisao/la:APDEJT :D

Jednostavni vodic kako stici od Aerodroma Sarajevo do unutrasnjosti grada i/ili Zeljeznicke stanice i nazad :D
Autor: macan prvi

Obecao sam na jednom topicu postaviti upute kako doci s Aerodroma Sarajevo u centar grada ili do Zeljeznicke/Autobuske stanice (bilo bi prejednostavno kad za to bi postojao autobus koji krece direktno ispred aerodromske zgrade :roll: ) a da se ne mora platiti minimalno 15 do 20 maraka (ili cak vise :oops: ) za taksi. Put do trolejbusa na ovom topicu je vec opisan, ali na mapi - ja postavljam sad slike kljucnih objekata :D pored kojih se mora proci na putu do autobuske ili trolejbuske stanice kod Aerodroma.

Izvinjavam se svima koji ovo citaju, a sve im je vec mozda poznato :D , ali mislim da ce nekome ko vec nije pokusavao javnim saobracajem doci s Aerodroma u grad slike biti puno korisnije od geografskih karata. :D :)

Postoje dvije mogucnosti za odlazak u grad: autobus pa presjedanje na tramvaj u Nedzaricima ili trolejbus.
U svakom slucaju, treba preci cestu koja Aerodrom odvaja od zgrada u Aerodromskom naselju i doci do mjesta na slici 1, s kojeg se vide kontejner, dva panoa i desni dio aerodromske zgrade. :D

slika

Put do autobusa i trolejbusa je oznacen crvenom bojom:

slika

- Mogucnost 1: autobus :arrow: tramvaj

Put do autobuske stanice Aerodromsko naselje vodi ovako:

slika

... pored ograde... :D

slika

do autobuske stanice, oznacene elipsom:

slika
slika

Ovdje se vec moze uci u autobus broj 36 za Nedzarice gdje se moze presjesti u tramvaj. :)
Ovo, medjutim, kako mi je rekao vozac autobusa :D , nije prva stanica na ruti do Nedzarica, nego predzadnja stanica na ruti iz Nedzarica :D :D tako da morate reci vozacu da zelite kartu do Nedzarica, a ne do stanice Aerodromsko naselje, koja je odmah naredna. :D
Posto autobus na ovoj stanici stoji samo da primi nove putnike, a na narednoj stanici (terminusu) stoji duze, moguce je ici i do te stanice slijedeci crvenu liniju s gornje slike ovim putem

slika

... pored kontejnera i roza kuce :D ...

slika

... do stanice, za koju mi je receno da je oznacava shtanga :roll: , na narednoj slici u zelenoj elipsi.

slika

Autobusi polaze otprilike svakih pola sata, a red voznje se moze naci na

http://www.gras.co.ba/rv/bus/RV%20bus%2036.htm

Autobusu treba 10 - 15 minuta do Nedzarica - preporucljivo je izaci kod Avazovog tornja (ciju sliku ne postavljam iz moralnih razloga :D :D ), nakon cega se moze presjesti u tramvaj za Zeljeznicku stanicu ili za Bascarsiju.
Ukupni troskovi: 2*1.80 KM za karte.

Put iz grada do Aerodroma tramvajem: treba uzeti bilo koji tramvaj koji ide do Ilidze ili Nedzarica i izaci u Nedzaricima, stanicu prije Avazovog tornja. Stanicu gdje treba izaci je najlakse prepoznati po zgradi DHL-a na desnoj strani u pravcu voznje:

slika

... i za stanicu autobusa 36 treba preci ulicu :D , stanica je lijevo od tramvajske stanice:

slika

Put sa Zeljeznicke stanice do Aerodroma: ili pjeske do Tehnicke skole pa presjesti u tramvaj prema Nedzaricima ili Ilidzi, ili na Zeljeznickoj stanici uci u tramvaj broj 4. Red voznje:

http://www.gras.co.ba/rv/tram/RV%20tramvaj%204.htm

U oba slucaja treba izaci na stanici "Naselje Aerodrom MZ" :D (slike 5 i 6) i slijediti gornje slike u obrnutom rasporedu :D , do aerodromske zgrade je onda 10-ak minuta pjeske.

- Mogucnost 2: trolejbus

Do trolejbusa treba malo vise pjeske nego do autobusa. Krecuci od slike broj 2 :D stize se do hotela

slika

i dalje ovuda... :D

slika

... pored Azel Francea nadesno... :D

slika

... pa pravo prema trolejbusima. :D

slika

Za dolazak do trolejbusa treba otprilike 15-ak minuta, mozda malo vise. Moze se uzeti trolejbus 103 ili 107, s tim sto samo broj 103 vozi u stari dio grada (ali ne i do Zeljeznicke stanice).
Troskovi: 1.80KM.

Za put iz grada do Aerodroma: vidi slike u obrnutom rasporedu. :mrgreen:

Jos jednom se izvinjavam onima kojima je sve ovo poznato :D , a za ostale se nadam da im je vodic od pomoci. :) Ako vam se svidja sta stoji ovdje, za pohvale se javite meni :D , a ako vam se ne svidja, javite se mIRCerki :mrgreen: , ona je administrator foruma. :mrgreen: :-D

madrrrrrre oF MMiaa :mrgreen: :mrgreen:
tako mi macana prvog :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ovaj rad treba prijaviti na konkurs za plakat Sarajeva (steta sto je prosao rok) :mrgreen: :mrgreen:
zijancer

PostPostao/la kenanz dana 18/04/2009 15:16

znam ovaj put :)
kenanz

PostPostao/la sheilak dana 18/04/2009 15:19

:lol:

macane prvi, hvala! :thumbup: :D
sheilak

PostPostao/la zijancer dana 18/04/2009 19:08

:P prava gusaRRRRSKKa mapa grada :P :)
zijancer

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 19/04/2009 06:15

Kada uđem u trolejbus, autobus, tramvaj,...kako se ponašati?

slika
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: bach, daddy-kool, guber90, L u c i f e r, MSNbot Media i 12 gostiju.