Mali vucijak-pitanja

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator/ica: Sunrise00

Mali vucijak-pitanja

PostPostao/la life_oh_life dana 05/09/2008 12:38

E ovako, dobila sam na poklon malog vucijaka-ima mjesec i pol, ali se bojim da ga zadrzim jer ne znam nista o tome kako se brinuti za njega. Presladak je, prava maza, cim mu se priblizim on se pocne maziti ili zaspi :-) :lol: Molim vas ako znate da mi odgovorite na par pitanja. Ne znam cime da ga hranim, bivsi vlasnik mi je rekao da on sve moze jesti :? iako je mali-ovo mi posebno nije jasno. Kako ga naviknuti da piski vani, jer je prvi dan kod mene a znam da je pitanje vremena kad ce se popiskiti u kuci. Pretpostavljam da je to normalno ali stalno spava, cim legne zaspi i spava tako ihihi.

Hvala vam unaprijed na odgovorima-ja sam OCAJNA jer nemam pojma
I nemojte se smijati :angry: :D :-) ako sam postavila neko glupo pitanje jer je meni sve ovo novo :?
I cuko vam je jaaaako zahvalan :lol: :lol: :lol:
life_oh_life

Re: Mali vucijak-pitanja

PostPostao/la Baby dana 05/09/2008 12:57

Pa kao prvo mali pas se NE MOZE hraniti svacim!!!Najbolje da mu kupis neke junior krekere i konzervu,pa onda mozes mu kuhati nesto ako imas vremena...nemoj mu davati mlijeko jer se od mlijeka stvaraju paraziti...Za sve ostalo bi ti preporucila da ga odvedes veterinaru...
Baby

PostPostao/la life_oh_life dana 05/09/2008 13:15

Baby je napisao/la:Pa kao prvo mali pas se NE MOZE hraniti svacim!!!Najbolje da mu kupis neke junior krekere i konzervu,pa onda mozes mu kuhati nesto ako imas vremena...nemoj mu davati mlijeko jer se od mlijeka stvaraju paraziti...Za sve ostalo bi ti preporucila da ga odvedes veterinaru...

Svakako cu ga odvesti veterinaru. Kakvu konzervu da mu kupim, i sta mu mogu kuhati? Za mlijeko mi je receno da moze jesti sa hljebom??
life_oh_life

PostPostao/la Baby dana 05/09/2008 13:38

ja sam svojoj kupovala simba konzerve pa joj podjelim jednu na tri obroka a četvrti okbrok mi bude mliječni (kiselo mlijeko ili mladi sir sa joj nečim)simba konzerve kostaju 1 KM,i za odrsle su pse ali to ti nema nikakve veze...onda krekeri mogu pedigre junior,i preporucujem ti da vec sad psa ucis da jede krekera i mozes ih mjesati sa konzervom...
eh onda kuhana hrana...ja sam svojim psima uglanom kuhala rizu i neko meso koje bi se vec zateklo u frizideru...a mozes mu i davat malo pilece supe sa hljebom...inace sam ja ovako hranila Indu i Doru,i uvjek su bile sretne,razigrane,uhranjene i nista im nije falilo..a kad mu pocnu ispadati zubici,mozes mu ponekad iskuhati kost da malo žvače jer ih onda fakat bole zubi i taj ti je period PAKAO!!!!
Baby

PostPostao/la Baby dana 05/09/2008 13:41

P.S. stavi slike malog slatkisaaa...
Zadnja izmjena: Baby; 05/09/2008 13:41; ukupno mijenjano 1 put/a.
Baby

PostPostao/la life_oh_life dana 05/09/2008 13:41

Baby je napisao/la:ja sam svojoj kupovala simba konzerve pa joj podjelim jednu na tri obroka a četvrti okbrok mi bude mliječni (kiselo mlijeko ili mladi sir sa joj nečim)simba konzerve kostaju 1 KM,i za odrsle su pse ali to ti nema nikakve veze...onda krekeri mogu pedigre junior,i preporucujem ti da vec sad psa ucis da jede krekera i mozes ih mjesati sa konzervom...
eh onda kuhana hrana...ja sam svojim psima uglanom kuhala rizu i neko meso koje bi se vec zateklo u frizideru...a mozes mu i davat malo pilece supe sa hljebom...inace sam ja ovako hranila Indu i Doru,i uvjek su bile sretne,razigrane,uhranjene i nista im nije falilo..a kad mu pocnu ispadati zubici,mozes mu ponekad iskuhati kost da malo žvače jer ih onda fakat bole zubi i taj ti je period PAKAO!!!!

Gdje mogu kupiti te konzerve? Zanima me rastu li mu zubi jer sve zivo grize, i imam osjecaj da je to zbog toga (tako mi je rekla prijateljica)
life_oh_life

PostPostao/la life_oh_life dana 05/09/2008 13:43

Baby je napisao/la:P.S. stavi slike malog slatkisaaa...

Slike stavim cim nadjem vremena, nastradase mi staze i kablovi po kuci :lol: :lol: :lol: Ganjam ga...
life_oh_life

PostPostao/la life_oh_life dana 05/09/2008 13:43

Baby je napisao/la:ja sam svojoj kupovala simba konzerve pa joj podjelim jednu na tri obroka a četvrti okbrok mi bude mliječni (kiselo mlijeko ili mladi sir sa joj nečim)simba konzerve kostaju 1 KM,i za odrsle su pse ali to ti nema nikakve veze...onda krekeri mogu pedigre junior,i preporucujem ti da vec sad psa ucis da jede krekera i mozes ih mjesati sa konzervom...

PUNO TI HVALA !!!!!!!!!
life_oh_life

PostPostao/la life_oh_life dana 05/09/2008 14:16

life_oh_life

PostPostao/la life_oh_life dana 05/09/2008 14:18

life_oh_life

PostPostao/la sam dana 05/09/2008 15:00

jao, ja kad sam vidjela naslov.... :)
i ja imam njemackog ovcara i volimo se.... najvise

evo, mislim da si ga dobila premladog. moj je savjet da mu nikada, nikada ne dajes ljudsku hranu, ako ces mu kuhati, ne smije ti dijeta biti samo kuhana hrana. nikada, nikada je nemoj zaciniti bilo cim. najbolje je da mu kupis hranu za kucice, visoku sa proteinima (preko 28%) i vitaminima i pridrzavaj se uputstva za ishranu, nikada premalo niti naravno previse. ako kaze da mu das, npr. 150g dnevno, to znaci da ces mu davati 3 puta obrok po 50g. i onda dijeta se mjenja kad kuce bude oko 6 mjeseci ili tako, jer je ovo large breed i ako ga nastavis hraniti sa hranom koja ima visok nivo proteina, razvit ce probleme sa kostima, ozbiljne probleme. naravno vodi kod vetrinara za vakcinaciju protiv crvica i virusa, valjda je vec primo prvu turu injekcija?
imaj na umu da je on beba i da si ti njegova nova mama. nadam se da mozes provesti puno vremena s nijm to ce biti najbolje za vas oboje dokje on jos tako mali, takodje, imaj na umu da je to novi clan porodice i da ima potrebe, i da ce ti uzimati vrijeme, i da ces morati svoje obaveze prilagoditi njegovim obavezama. ako ne mozes uraditi ovo.... cuko nije za tebe.
sto se tice spavanja, ne smijes ga naviknuti da spava sa tobom, ako ne zelis da dokle je ziv spava s tobom u sobi. moj spava u kavezu. to je njegova soba, to je njegov kutak i tu provodi samo noc. prvu noc kad sam ga dovela kuci, on je jadnicak puno plakao (stres, razdvojen od porodice) tako da je stalno bio pored mene. tu noc je proveo u nasoj spavacoj sobi u kutiji koja je bila kao koljevka. ali drugu noc, mama ga je stavila u kavez. puno je plakao i cvilio, ali ako hoces da ga naviknes na kavez, ne smijes se obazirati na njegovo plakanje, ne smijes doci do kaveza da ga utjesis, samo treba da ga ignorises. zvuci okrutno, ali ako hoces red i da se zna ko je gazda (narastu veliki, zapamti) moras neke stvari pregurat. moj je prestao plakat nakon 3 noci u potpunosti. dan provodi sa nama ali zna se red, ima svoj jastuk i nema da mi se mota oko stola kad jedemo, da skace po nama ili po namjestaju, red je red....
sto se tice piskenja i kake.... cuke su ciste zivotinje, cuke nece piskiti i kakiti na mjestima koje misle da su im je kuca, posebno tamo gdje spavaju. kad sada vidis da se cuko sprema da piski ili kaki, kazi odrjesito i glasno NE pokupi ga odmah i vodi vani da obavi nuzdu. moras biti ustrajna i nakon sedmice/dvije on ce nauciti da se piski vani i trazit ce od tebe da ide vani... beba je, cesto ce morat piskiti, jer mu je mjehur mali i ne moze da drzi puno mokrace... tako da stvarno moras provoditi vrijeme s njim. ako se desi nesreca ( a desit ce se) i cuko se popiski u kuci, to mjesto moras dobro, dobro ocistiti (najbolje sa sredsvima za uklanjanje mirisa zivotinja) jer ako namirise cuko mokracu na tepihu ili na podu, opet ce se tu popiskiti.... dakle moras to ocisititi dobro. nikada nemoj da mu guras nos u kaku ili mokracu, cuko se ne lomi tako i to je mucenje, nego ga moras prekinuti kako sam ti objasnila.
toplo ti preporucujem da kupis neku knjigu o odgoju cuka, posebno njemackih ovcara ili vecih rasa kako bi bolje mogla razumjeti njihovu 'psihologiju' i ponasanje, i kako bi mogla odgojiti svog cuku.
jos jednom, ako nisi spremna da imas veliku obavezu, cuko nije za tebe. ti si sada njegova nova mama, i moras ga posmatrati kao svoje dijete.
ja svog ne da volim vec.... a i on mene..... donosi mi mnogo srece i radosti... tako, nek je sa srecom.... i slike su preslatke... i normalno je da spava puno, zapamti on je beba mala... uh, sto se grickanja tice, kupi mu par igracaka koje ce biti samo njegove i skloni svoje papuce, kablove itd. kad vidis da krene grickati nesto sto ne smije, glasno i odrjesito reci NE (tako da on prestane) i odmah mu daj njegovu igracku kao zamjenu... skontace nakon sedmicu, dvije....(sad mu rastu zubici, mora beba nesto grickati, tako kupi gumenu igracku koja skvici, to ne da vole, vec....) jos jednom sa srecom i knjiga.... ili internet za savjete o odgoju.
nadam se da sam pomogla.
sam

PostPostao/la life_oh_life dana 05/09/2008 15:31

sam je napisao/la:jao, ja kad sam vidjela naslov.... :)
i ja imam njemackog ovcara i volimo se.... najvise

evo, mislim da si ga dobila premladog. moj je savjet da mu nikada, nikada ne dajes ljudsku hranu, ako ces mu kuhati, ne smije ti dijeta biti samo kuhana hrana. nikada, nikada je nemoj zaciniti bilo cim. najbolje je da mu kupis hranu za kucice, visoku sa proteinima (preko 28%) i vitaminima i pridrzavaj se uputstva za ishranu, nikada premalo niti naravno previse. ako kaze da mu das, npr. 150g dnevno, to znaci da ces mu davati 3 puta obrok po 50g. i onda dijeta se mjenja kad kuce bude oko 6 mjeseci ili tako, jer je ovo large breed i ako ga nastavis hraniti sa hranom koja ima visok nivo proteina, razvit ce probleme sa kostima, ozbiljne probleme. naravno vodi kod vetrinara za vakcinaciju protiv crvica i virusa, valjda je vec primo prvu turu injekcija?
imaj na umu da je on beba i da si ti njegova nova mama. nadam se da mozes provesti puno vremena s nijm to ce biti najbolje za vas oboje dokje on jos tako mali, takodje, imaj na umu da je to novi clan porodice i da ima potrebe, i da ce ti uzimati vrijeme, i da ces morati svoje obaveze prilagoditi njegovim obavezama. ako ne mozes uraditi ovo.... cuko nije za tebe.
sto se tice spavanja, ne smijes ga naviknuti da spava sa tobom, ako ne zelis da dokle je ziv spava s tobom u sobi. moj spava u kavezu. to je njegova soba, to je njegov kutak i tu provodi samo noc. prvu noc kad sam ga dovela kuci, on je jadnicak puno plakao (stres, razdvojen od porodice) tako da je stalno bio pored mene. tu noc je proveo u nasoj spavacoj sobi u kutiji koja je bila kao koljevka. ali drugu noc, mama ga je stavila u kavez. puno je plakao i cvilio, ali ako hoces da ga naviknes na kavez, ne smijes se obazirati na njegovo plakanje, ne smijes doci do kaveza da ga utjesis, samo treba da ga ignorises. zvuci okrutno, ali ako hoces red i da se zna ko je gazda (narastu veliki, zapamti) moras neke stvari pregurat. moj je prestao plakat nakon 3 noci u potpunosti. dan provodi sa nama ali zna se red, ima svoj jastuk i nema da mi se mota oko stola kad jedemo, da skace po nama ili po namjestaju, red je red....
sto se tice piskenja i kake.... cuke su ciste zivotinje, cuke nece piskiti i kakiti na mjestima koje misle da su im je kuca, posebno tamo gdje spavaju. kad sada vidis da se cuko sprema da piski ili kaki, kazi odrjesito i glasno NE pokupi ga odmah i vodi vani da obavi nuzdu. moras biti ustrajna i nakon sedmice/dvije on ce nauciti da se piski vani i trazit ce od tebe da ide vani... beba je, cesto ce morat piskiti, jer mu je mjehur mali i ne moze da drzi puno mokrace... tako da stvarno moras provoditi vrijeme s njim. ako se desi nesreca ( a desit ce se) i cuko se popiski u kuci, to mjesto moras dobro, dobro ocistiti (najbolje sa sredsvima za uklanjanje mirisa zivotinja) jer ako namirise cuko mokracu na tepihu ili na podu, opet ce se tu popiskiti.... dakle moras to ocisititi dobro. nikada nemoj da mu guras nos u kaku ili mokracu, cuko se ne lomi tako i to je mucenje, nego ga moras prekinuti kako sam ti objasnila.
toplo ti preporucujem da kupis neku knjigu o odgoju cuka, posebno njemackih ovcara ili vecih rasa kako bi bolje mogla razumjeti njihovu 'psihologiju' i ponasanje, i kako bi mogla odgojiti svog cuku.
jos jednom, ako nisi spremna da imas veliku obavezu, cuko nije za tebe. ti si sada njegova nova mama, i moras ga posmatrati kao svoje dijete.
ja svog ne da volim vec.... a i on mene..... donosi mi mnogo srece i radosti... tako, nek je sa srecom.... i slike su preslatke... i normalno je da spava puno, zapamti on je beba mala... uh, sto se grickanja tice, kupi mu par igracaka koje ce biti samo njegove i skloni svoje papuce, kablove itd. kad vidis da krene grickati nesto sto ne smije, glasno i odrjesito reci NE (tako da on prestane) i odmah mu daj njegovu igracku kao zamjenu... skontace nakon sedmicu, dvije....(sad mu rastu zubici, mora beba nesto grickati, tako kupi gumenu igracku koja skvici, to ne da vole, vec....) jos jednom sa srecom i knjiga.... ili internet za savjete o odgoju.
nadam se da sam pomogla.

Hvala puno. Imas pp :)
life_oh_life

PostPostao/la vajkrem dana 05/09/2008 16:30

vajkrem

PostPostao/la life_oh_life dana 05/09/2008 16:33

vajkrem je napisao/la:

:?
life_oh_life

PostPostao/la banjaluka078 dana 05/09/2008 18:13

life_oh_life je napisao/la:E ovako, dobila sam na poklon malog vucijaka-ima mjesec i pol, ali se bojim da ga zadrzim jer ne znam nista o tome kako se brinuti za njega. Presladak je, prava maza, cim mu se priblizim on se pocne maziti ili zaspi :-) :lol: Molim vas ako znate da mi odgovorite na par pitanja. Ne znam cime da ga hranim, bivsi vlasnik mi je rekao da on sve moze jesti :? iako je mali-ovo mi posebno nije jasno. Kako ga naviknuti da piski vani, jer je prvi dan kod mene a znam da je pitanje vremena kad ce se popiskiti u kuci. Pretpostavljam da je to normalno ali stalno spava, cim legne zaspi i spava tako ihihi.

Hvala vam unaprijed na odgovorima-ja sam OCAJNA jer nemam pojma
I nemojte se smijati :angry: :D :-) ako sam postavila neko glupo pitanje jer je meni sve ovo novo :?
I cuko vam je jaaaako zahvalan :lol: :lol: :lol:

Nemoj se bojati zadrzati ga, pokajaces se ako ga das dalje. Savladaj pocetnu paniku, pitaj sve sto te interesuje, jer glupih pitanja nema. Ja sam svog prvog vucjaka dobila kad joj je bilo samo 28 dana, morala je ici iz legla, jer je bila "prekobrojna". Pitala koga god sam stigla za koga sam znala da zna nesto vise o psima, razgovarala s veterinarom, isla do parkova gdje raja seta pse, jer obicno "psetari" razmijene mnogo informacija i savjeta prije nego se upute veterinaru.

Preporucujem ti da si za pocetak nabavis neku literaturu ili da trazis na netu sve sto te zanima, ima jako puno sajtova i jako puno ljudi koji su volji pomoci.

Ja sam ti skenirala dio (prastare) knjige uz koju sam ja ucila. Procitaj ove osnove o stencima i ishrani, a ako imas jos bilo kakvih pitanja, slobodno pitaj, mozes se javiti i na pm. Pas ne moze i ne smije jesti ono sto i mi jedemo, nemoj da te bilo ko pokusa ubijediti u to.

http://img.photobucket.com/albums/v212/ ... 0088-1.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v212/ ... n10089.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v212/ ... n10090.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v212/ ... n10091.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v212/ ... n10092.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v212/ ... n10093.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v212/ ... 0094-1.jpg

Takodje, pronasla sam ti par sajtova koje mozes pogledati:

http://uzlomac.clictopic.com/lovaeki-ps ... sa-t23.htm
http://www.pas.co.yu/display/topStory/i ... a&story=20
http://www.pas.co.yu/display/topStory/i ... a&story=23
http://www.geocities.com/sotinac/psi.html

Vazno je imas li podatke kad je, ako je ikako, ciscen od parazita i kad je vakcinisan, kad mu je vrijeme za revakcinaciju. Ako to ne znas, obavezno pitaj osobu od koje si dobila psa. To ti je jako bitno.

Nije tacno da se gliste dobiju od mlijeka, zna se kako se prenose unutrasnji paraziti, mladi pas mora imati dovljno kalcijuma u prehrani, upravo iz mlijeka i mladog sira. Svjeze jaje u desetak dana ce mu dati sjanu dlaku. Zubici nece ispadati jos koji mjesec. Sto se tice prehrane, tvoje materijalno stanje ce uveliko odluciti o tome hoces li mu samo kupovati "gotovu" hranu, ili ces mu nekada i kuhati. Ako ces mu i ti kuhati, sprijatelji se s mesarom (ozbiljna sam! :) ), cesto ces "dobro proci" sto se tice kolicine, kvalitete i cijene. Moj pujdo pocesto dobije gratis. :wink:

Sto se tice kucne dresure, tj. da trazi da ide van, ako nije vec do sada, onda ce uskoro napraviti nered u kuci. Nema svrhe galamiti (niposto ne tuci!) nakon sto on to napravi. On vise nema pojma zasto ti galamis. Nego, ako ga vidis u tom trenutku, onda zagalami, da prestane, izvedi ga van sto prije, a kad vani obavi, onda ga pohvali. Inace, stenci se cesto upiske u sred igre i obavezno cim se probude. Eto ti znaka kad treba da ga izvedes napolje. U pocetku ga svaki put kad to obavi napolju pohvali, pomazi. I obavezno obrati paznju kad se ushoda kod vrata...nije kriv ako ti je pokazivao da mora napolje, a ti nisi skontala.

Toliko za sada, ako treba jos sta, samo pitaj! Pozdrav od mene i od jednog malo starijeg "vucka" viewtopic.php?p=1842894#p1842894
banjaluka078

PostPostao/la vulevucko dana 06/07/2012 14:17

Ja imam jednog vucjaka , star je oko mjesec dana :) , prerano je odvojen on majke , jer bivsi vlasnik ga je drzao iza hotela , a gosti su se zalili na lajanje . Dao sam mu tabletu za bubine , za gliste u scrijevima , kupio sam mu ogrlicu za buve jer drzim i macke , pa se bojim da mu ne predju . Vucjak nije cistokrvan , majka mu ima predigre , a otac mu je poluvucjak , i to mislim da je mjesanac sibirskog vucjaka haski i sarplaninca :-D :-D :-D :-D :-D . Nisam siguran da li treba da pocnem da mu dajem AD kapi , jer je jos mali . Pravi je gricko , oce sve da gricka . Dajem mu pomalo skuvane piletine , ali mu odvajam kosti i malo mu izdromim meso . Pije domace skuvano kozje mlijeko , ono ima vise vitamina nego kravlje , mada ima manje masti. Namjeravam da ga drzim kao zastitnika kuce , pa bi mi dobro dosao neki savjet kako da ga naucim nekim osnovnim komandama , mada se na neke vec odaziva :D . Vule (to mu je ime :D) stalno trckara ispred kuce i ganja macke , tj mog macka i macku :lol: . Mislim da mu je prerano za granule jer ima jos male zibice .Dobrodosao mi je svaki savjet kako da odgajam malog Vucka :D
Unaprijed hvala :) :) :) :) :) :)
Evo i njegove slike , nisam ga mogao bolje uslikat , jer ga nmg uhvatit :D

http://img233.imageshack.us/img233/6268/vule1.jpg
vulevucko

PostPostao/la toniran dana 16/07/2013 16:59

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/999040_10151516109278946_2141590404_n.jpg

ovo je moj mali vucijak , al ne znam kako da ga naucim na krekere nece nikako da ih jede , pomjesam mu sa supom i sa mljekom ali nece nikako samo onjusi i ide dalje a ostalo sve jede, ali ima proljev konstantno .
toniran

PostPostao/la febo_acm dana 16/07/2013 17:27

toniran je napisao/la:https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/999040_10151516109278946_2141590404_n.jpg

ovo je moj mali vucijak , al ne znam kako da ga naucim na krekere nece nikako da ih jede , pomjesam mu sa supom i sa mljekom ali nece nikako samo onjusi i ide dalje a ostalo sve jede, ali ima proljev konstantno .

U principu teško ga možeš naučiti na to, barem ja tako mislim. Ili hoće, ili neće. Možeš jedino čekati dok bude mnogo gladan, pa možda tada bude htio. Ostalo, teško. Obično ta varijanta sa jogurtom ili supom bude OK. Misliš li ti na granule ili krekere?
febo_acm

PostPostao/la Vsvp dana 16/07/2013 17:27

slika
slika
Ovo sigurno neće odbiti da jede :thumbup:
I ponekad mu jaje pomješaj .
Vsvp

PostPostao/la febo_acm dana 16/07/2013 17:30

Vsvp je napisao/la:slika
slika
Ovo sigurno neće odbiti da jede :thumbup:
I ponekad mu jaje pomješaj .

Eukanuba je među najboljim, ali to ne mora značiti ništa. Prijatelj je kupio vreću i ker je ignoriše :D
febo_acm

PostPostao/la toniran dana 16/07/2013 19:35

a dgej kupiti ove krekereljubicaste u Sarajevu ja ovo nisma nigdje vidio . ovaj pedigre konzervenece isto , samo hoce neke talijanske konzerve koje sam nasau u jednom zoo centru ovde , Pedigre nece ove konzerve, ili me zajebava niej gladan pa onda bira samo piletinu :D
toniran

PostPostao/la febo_acm dana 16/07/2013 20:36

Eukanuba granule imaju u Svijetu ljubimaca na Mojmilu i u Pofalićima i poprilično je skupa.

http://svijetljubimaca.ba/psisuperpremiumhrane.html
febo_acm

PostPostao/la Vsvp dana 17/07/2013 04:49

Jeste skupa ali i kvalitetna , kad sam ja svog odveo kod njegove brace poslje 3,4 mjeseca bio je puno veci i razvijeniji od njih .
Poceli ga napadati i ujedati , nisu ga mogli prepoznati :D
Vsvp

PostPostao/la pakica_ dana 17/07/2013 13:21

toniran je napisao/la:https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/999040_10151516109278946_2141590404_n.jpg

jesi ga cistio od glista? ako nisi, to obavezno odradi.. i jok mlijeko malom, radije jogurt..
da mu smiris proljev, iskuhaj mu rize sa malo vise vode, da ostane ljigava, i to mu daj s malo jogurta i mozes ubaciti malo pilecih prsa skuhanih.. nikakvi zacini ne dolaze u obzir, kao ni masnoca.. i naravno, tabletica protiv glista..
ako to bude jeo, postepeno mu ubacuj krekere (imas u agricomu ecopet bebece krekere za oko 13-14 maraka 4 kile).. ako nece tako, onda mu ne daj nista da jede jedno 12 sati pa probaj ponovo, rado ce ih prihvatiti kad guza ogladni ;) normala da nece da jede to suho i nikakvo, kad dobije (lupam) pite i mesa i sl. :D ljudsku hranu mu skroz ukini ako hoces da pocne jest krekere ;) samo budi uporan, jer kad su moje lutalcine po mahali naucile na krekere, naucit ce svi :D
pakica_

PostPostao/la toniran dana 28/07/2013 22:58

E danas sam se suocio sa jedim problemom , Naime Malog Vucijaka kojeg imam inace je dugodlaki , nisam dovoljno rashladio ,imao ej vode u boxu al je bila prevruce bas i ja sam to zanemario otisao osdspavati malo poslepodne, kad sam ustao oko poal 4 , on je vec bio zapjenio,odmah sam ga opdve veterinaru jer nisam znao sta se desava ne reaguje izgubio je vidno polje nista ne vidi niti ne reaguje na nista, I veterinar mi je rekao da je imao toplotni udar i primio je neke dvije inekcije ne zankoje sad tacno. I veterinar mi je rekao da ga svaki dan kupam u hladnoj vodi , da bi mogao normlano funkcinnistati jer pretoplo za njega ovo 40 +.
toniran

Sljedeća

Natrag na Kućni ljubimci

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.