majn kampf

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Re: majn kampf

PostPostao/la dječak sa šibicama dana 30/07/2011 14:13

Zvanicna brojka je 6 miliona ubijenih Jevreja.

Nacisti su, nevjerovatno ali istinito, pedantno vodili evidenciju deportovanih, u geta, nakon toga evidencija onih koji su iz geta prebaceni u logore smrti, maltene svakom se moze uci u trag, u nacistickim dokumentima.

Neka morbidna verzija KUF i KIF evidencije.

Naravno, problem oko odredjivanja ukupne brojke pobijenih Jerveja je u akcijama Einsatzgruppen po Istocnoj Europi, odnosno "holokaust metkom", za koji niko ziv ne moze ni priblizno reci broj zrtava. Babi Yar i slicno, hiljade stratista po istocnoj Europi, tu se procjenjuje od milion do milion i pol pobijenih Jevreja.
dječak sa šibicama

PostPostao/la Marilyn dana 30/07/2011 14:17

brojke se krecu izmedju 8 do 10 miliona, nikako manje
to sami njemci tvrde

mnogo manje... kako je moguće da sada ima toliko jevreja u svijetu... ah te jevrejske porodice sa desetero djece :roll: :mrgreen:
što se tiče toga šta njemci tvrde, zna se ko je vlasnik većine medija u svijetu

najvažnija tačka u nacističkoj politici je bila ta da njemačka ima pravo da uzme sve teritorije sa njemačkim stanovništvom u drugim državama... e sad, šta u tome ima toliko loše ? albanija želi kosovo, mi želimo sandžak/rašku, pa je to sve u redu, ali nije u redu što je to njemačka htjela ?
Marilyn

PostPostao/la bandini dana 30/07/2011 14:19

dječak sa šibicama je napisao/la:Zvanicna brojka je 6 miliona ubijenih Jevreja.

Nacisti su, nevjerovatno ali istinito, pedantno vodili evidenciju deportovanih, u geta, nakon toga evidencija onih koji su iz geta prebaceni u logore smrti, maltene svakom se moze uci u trag, u nacistickim dokumentima.

Neka morbidna verzija KUF i KIF evidencije.

okrecemo se nebitnim stvarima, ja sam na stotinu mjesta procitao i vidio da je barem 8 miliona pobijeno al nema veze
ne volim da licitiram sa zrtvama, da je ubio 10 ljudi to je i dalje zlocin
samo ti kazem da hitler ne moze biti uzor, isto kao sto uzor ne smije biti ni karadzic ni mladic
al ocito su bitne zrtve samo kad su nase, al kad nekog ne volimo to nije bitno
mi koji smo prezivjeli rat prije 15 godina, i onda se cudimo i govorimo kako nama niko nije htio pomoci
pa evo kome bi mi danas pomogli, kad ovako pricamo?
bandini

PostPostao/la Mr. Brightside dana 30/07/2011 14:20

Marilyn je napisao/la:
najvažnija tačka u nacističkoj politici je bila ta da njemačka ima pravo da uzme sve teritorije sa njemačkim stanovništvom u drugim državama... e sad, šta u tome ima toliko loše ? albanija želi kosovo, mi želimo sandžak/rašku, pa je to sve u redu, ali nije u redu što je to njemačka htjela ?

onda se ti slazes sa srpskom ideologijom u devedesetim :roll:
Mr. Brightside

PostPostao/la dječak sa šibicama dana 30/07/2011 14:23

Marilyn je napisao/la: najvažnija tačka u nacističkoj politici je bila ta da njemačka ima pravo da uzme sve teritorije sa njemačkim stanovništvom u drugim državama... e sad, šta u tome ima toliko loše ? albanija želi kosovo, mi želimo sandžak/rašku, pa je to sve u redu, ali nije u redu što je to njemačka htjela ?

To je bilo na pocetku, trazio je eksteritorijalnu prugu ili cestu do Gdanjska (Danziga) u to vrijeme skoro 100% njemackog grada.

Nije je dobio.

Na pocetku, Hitlerova politika jeste bila iskljucivo "vracanje otetih njemackih teritorija". Ono kasnije, smijesno... ne kontam sta je njemacko u Grckoj... ali isto tako ne kontam sta je to englesko u Grckoj, Egiptu ili Tunisu.
Zadnja izmjena: dječak sa šibicama; 30/07/2011 14:24; ukupno mijenjano 1 put/a.
dječak sa šibicama

PostPostao/la bandini dana 30/07/2011 14:23

Marilyn je napisao/la:
to sami njemci tvrde

mnogo manje... kako je moguće da sada ima toliko jevreja u svijetu... ah te jevrejske porodice sa desetero djece :roll: :mrgreen:

ako cemo tako sta ima lose u tome sto je srbija izvrsila agresiju na bosnu i hrvatsku??
pa oni su samo zeljeli da uzmu teritorije na kojima je srpsko stanovnistvo? jel tako?
sad sto su izvrsili genocid, etnicko ciscenje i ostalo, jbg to je bilo nuzno zlo
nije uredu sto zelimo sandzak, ja ga licno ne zelim, to je dio druge drzave i puca mi neka stvar za sandakom
a ja ne znam bas da je francuska zemlja sa njemackim stanovnistom, ili rusija, ili mozda grijesim?
bandini

PostPostao/la morti dana 30/07/2011 14:24

Memorijalni muzej Holokausta Sjedinjenih Američkih Država: “The Holocaust was the murder of six million Jews and millions of others by the Nazis and their collaborators during World War II."

On topic, mislim da čitanje Mein Kampf-a treba uzeti pod sloganom "Upoznaj neprijatelja", i smatram da to treba biti OBAVEZNO štivo svih antifašista!
morti

PostPostao/la dječak sa šibicama dana 30/07/2011 14:26

bandini je napisao/la:
Marilyn je napisao/la:
to sami njemci tvrde

ako cemo tako sta ima lose u tome sto je srbija izvrsila agresiju na bosnu i hrvatsku??
pa oni su samo zeljeli da uzmu teritorije na kojima je srpsko stanovnistvo? jel tako?
sad sto su izvrsili genocid, etnicko ciscenje i ostalo, jbg to je bilo nuzno zlo
nije uredu sto zelimo sandzak, ja ga licno ne zelim, to je dio druge drzave i puca mi neka stvar za sandakom
a ja ne znam bas da je francuska zemlja sa njemackim stanovnistom, ili rusija, ili mozda grijesim?

Nije isto, mijesate kruske i jabuke, Njemcima su otete teritorije nakon WWI.

Srbiji niko nikada nije oteo nista zapadno od Drine. Sta god o tome rekao Vojo Seselj ili njegovi istomisljenici.

To su dva razlicita pojma.
dječak sa šibicama

PostPostao/la bandini dana 30/07/2011 14:28

najvažnija tačka u nacističkoj politici je bila ta da njemačka ima pravo da uzme sve teritorije sa njemačkim stanovništvom u drugim državama... e sad, šta u tome ima toliko loše ? albanija želi kosovo, mi želimo sandžak/rašku, pa je to sve u redu, ali nije u redu što je to njemačka htjela ?[/quote]

a ja ne znam bas da je francuska zemlja sa njemackim stanovnistom, ili rusija, ili mozda grijesim?[/quote]

Nije isto, mijesate kruske i jabuke, Njemcima su otete teritorije nakon WWI.

Srbiji niko nikada nije oteo nista zapadno od Drine. Sta god o tome rekao Vojo Seselj ili njegovi istomisljenici.

To su dva razlicita pojma.[/quote]

ja te pitam jel francuska bila njemacka teritorija, il jugoslavija, il poljska il rusija
o cemu vi pricate?
bandini

PostPostao/la bandini dana 30/07/2011 14:29

ako hoces jos jedan primjer
evo palestina, meni je zao tih tamo ljudi
ali znas jevreji su tu zivjeli oduvijek, pa oni samo hoce da vrate svoje teritorije, nema veze sto to podrazumijeva ubijanje palestinskog naroda
bandini

PostPostao/la dječak sa šibicama dana 30/07/2011 14:38

bandini je napisao/la:
ja te pitam jel francuska bila njemacka teritorija, il jugoslavija, il poljska il rusija
o cemu vi pricate?

Kao prvo, Poljsku je napao jer su odbili dati mu slobodan prolaz do Danziga.

U Jugoslaviji je bilo puno Nijemaca ali to nije bio razlog napada, i okupacije... a sa Francuzima su se ravnali neki stari racuni... proguglaj na koji nacin je Hitler francuze natjerao na kapitulaciju. To su vec neke druge stvari.

Ponovit cu, njegova politika na pocetku jeste bila ogranicena na njemacke etnicke teritorije, kasnije se ocito samo ugledao na Engleze i krenuo osvajati "zivotni prostor".

Njegova ideologija, ako cemo o tome, o nacizmu, u srzi je bolesna i morbidna. Ali zanimljivo je da je temelje i korijene nacisticke ideologije, imperiosnirao rad i djelo Fransisa Galtona, "oca Eugenike", bliskog rodjaka Carlsa Darwina, oba Englezi ako se ne varam... i da je opcenito korijen rasizma i svih iz te ideje rodjenih ideologija zapravo u darwinizmu.

Hitler je ako se sjecate, prvo likvidirao bolesne, mentalno nesposobne, ogranicene, zaostale, upravo jer je vodjen idejama Eugenike odnosno darwinizma smatrao da takvi ljudi ne zasluzuju zivot.

Zanimljivo i sa aspekta tvrdnji da je Hitler bio krscanski vitez :D ili sto se u nasim krajevima prodavalo narodu kao muda pod bubrege, Hitler nas brani od ateistickog zla iz Rusije, a obje ideologije, imaju korijene u istoj tacki.
dječak sa šibicama

PostPostao/la Mr. Brightside dana 30/07/2011 14:40

ja sam Hitleru zahvalan na ubrzanom razvoju tehnologije :D
ostalo :x
Mr. Brightside

PostPostao/la bandini dana 30/07/2011 14:44

dječak sa šibicama je napisao/la:
bandini je napisao/la:
o cemu vi pricate?

Kao prvo, Poljsku je napao jer su odbili dati mu slobodan prolaz do Danziga.

U Jugoslaviji je bilo puno Nijemaca ali to nije bio razlog napada, i okupacije... a sa Francuzima su se ravnali neki stari racuni... proguglaj na koji nacin je Hitler francuze natjerao na kapitulaciju. To su vec neke druge stvari.

Ponovit cu, njegova politika na pocetku jeste bila ogranicena na njemacke etnicke teritorije, kasnije se ocito samo ugledao na Engleze i krenuo osvajati "zivotni prostor".

Njegova ideologija, ako cemo o tome, o nacizmu, u srzi je bolesna i morbidna. Ali zanimljivo je da je temelje i korijene nacisticke ideologije, imperiosnirao rad i djelo Fransisa Galtona, "oca Eugenike", bliskog rodjaka Carlsa Darwina, oba Englezi ako se ne varam... i da je opcenito korijen rasizma i svih iz te ideje rodjenih ideologija zapravo u darwinizmu.

Hitler je ako se sjecate, prvo likvidirao bolesne, mentalno nesposobne, ogranicene, zaostale, upravo jer je vodjen idejama Eugenike odnosno darwinizma smatrao da takvi ljudi ne zasluzuju zivot.

Zanimljivo i sa aspekta tvrdnji da je Hitler bio krscanski vitez :D ili sto se u nasim krajevima prodavalo narodu kao muda pod bubrege, Hitler nas brani od ateistickog zla iz Rusije, a obje ideologije, imaju korijene u istoj tacki.

a nema puno veze od koga je on preuzeo ideje, on ih je prvi pokusao masovno sprovesti i to na uzasan nacin
tvrdi se da je dosta ideja uzeo od nicea i o njegovom natcovjeku, ali to nema puno veze s tim sto je on monstrum bio
tako je nice ni kriv ni duzan ispao kao zacetnik nacizma
jedno je razvijati ideje i ideologije a drugo je sprovesti ih u djelo
ja licno mogu mrziti i crnce i jevreje i srbe i arape, i to i nije neki problem
ali kada pocnem da djelujem na unistenju tih ljudi to vec postaje problem
bandini

PostPostao/la dječak sa šibicama dana 30/07/2011 14:47

Pa rasizam je globalni problem.

U Americi si jos prije 40-ak godina nedeljom mogao okupiti familiju, zenu i djecicu, i odvesti ih na trg da gledate lincovanje crnaca.

To je bila kao nedjeljna zabava.

Nigdje Hitlera i njegovog nacizma.
dječak sa šibicama

PostPostao/la bandini dana 30/07/2011 14:51

dječak sa šibicama je napisao/la:Pa rasizam je globalni problem.

U Americi si jos prije 40-ak godina nedeljom mogao okupiti familiju, zenu i djecicu, i odvesti ih na trg da gledate lincovanje crnaca.

nisam vjerovao da cu ikad stati na stranu amerikanaca, al fakat nije uredu
vec sam rekao niko nije neduzan i nevin, pogotovo ameri, englezi ali opet ti kazem moralo se birati izmedju dva zla
sta bi ti izabrao? iskreno?
bandini

PostPostao/la kukuruz_kokicar dana 30/07/2011 14:56

Marilyn je napisao/la:ma kakvih 10 miliona jevreja... :mrgreen: nije ni pola od toga :mrgreen:
uostalom, nisu ni jevreji anđelci... pa koliko su samo oni jada napravili :roll:

Nisu ni svi Bosanci kroz istoriju bili anđelčići-pa je li to daje pravo Mladiću i Karadžiću da se Bosanci neselektivno i surovo ubijaju? Kakva je to silna zla počinio obućar Abraham Z. da je zaslužio da zajedno sa svoje troje male djece i ženom bude mučen glađu i na koncu ugušen plinom u Aušvicu?
Loše je popravio đon Hitlerove cipele?
Hajde se fino sam kazni jednom šamarčinom - jer ti to zaslužuješ.
kukuruz_kokicar

PostPostao/la bandini dana 30/07/2011 14:59

kukuruz_kokicar je napisao/la:
Marilyn je napisao/la:ma kakvih 10 miliona jevreja... :mrgreen: nije ni pola od toga :mrgreen:
uostalom, nisu ni jevreji anđelci... pa koliko su samo oni jada napravili :roll:

Nisu ni svi Bosanci kroz istoriju bili anđelčići-pa je li to daje pravo Mladiću i Karadžiću da se Bosanci neselektivno i surovo ubijaju? Kakva je to silna zla počinio obućar Abraham Z. da je zaslužio da zajedno sa svoje troje male djece i ženom bude mučen glađu i na koncu ugušen plinom u Aušvicu?
Loše je popravio đon Hitlerove cipele?
Hajde se fino sam kazni jednom šamarčinom - jer ti to zaslužuješ.

ne shvataju druze
svi znaju kukati kako je nama bilo tesko
i jeste nam bilo tesko, al opet pomagali su nam dobri ljudi iz europe i svijeta
kome bi mi ovakvi pomogli??
mi koji bi trebali biti najosjetljiviji na to?
stidim se nekad sto zivim sa ovakvim ljudima
svaka cast na komentaru :thumbup:
bandini

PostPostao/la sheilak dana 30/07/2011 15:00

Ma, ja mislim da vas Marylin malo lozi.
Niko ozbiljan ne bi mogao tako nesto izjavljivati.
Zadnja izmjena: sheilak; 30/07/2011 15:01; ukupno mijenjano 1 put/a.
sheilak

PostPostao/la veleno dana 30/07/2011 15:01

Marilyn je napisao/la:
to sami njemci tvrde

Koji si ti trol :mrgreen:

Koja se to stranka u BiH zalaže za pripajanje sandžaka BiH?

Za razliku od Srbije gdje je preko 40% birača na prošlim izborima glasalo za stranku koja priča o ujedinjenju svih srpskih zemalja.

Hajde mala ne pričaj gluposti...
veleno

PostPostao/la bandini dana 30/07/2011 15:03

veleno je napisao/la:
Marilyn je napisao/la:
to sami njemci tvrde

Koji si ti trol :mrgreen:

Koja se to stranka u BiH zalaže za pripajanje sandžaka BiH?

Za razliku od Srbije gdje je preko 40% birača na prošlim izborima glasalo za stranku koja priča o ujedinjenju svih srpskih zemalja.

Hajde mala ne pričaj gluposti...

ma nije trol
to je najtuznije od svega
bandini

PostPostao/la KatarinaKosaca dana 30/07/2011 15:08

Dakle, knjiga je davno objavljena u Srbiji, samim tim sasvim je moguće je vidjeti u prodaji, svaka zemlja (njeno resorno ministrstvo) odlučuje o ediciji. Osim toga, kako netko napisa, knjiga je dosadna, ništa spektakularno niti otkriva niti nagovještava sve što se desilo poslije pisanja, tako da nikako nije (opet kako netko napisa) "obavezno štivo svakog antifašiste".
Valjda je preduvjet svakog civiliziranog čovjeka da bude antifašista. O tome je i bespredmetno diskutirati.
KatarinaKosaca

PostPostao/la nellington dana 30/07/2011 15:09

Revizionizam na ovom forumu uvijek ima istu matricu: I ONI SU, VIDI NJIH! Tačnije, to je drugi korak. Prvi korak je: pa dobro, jesu to radili ovi koje ja branim, ali je to drastično preuveličano.

Treći korak? Beskonačno ponavljanje drugog: partizani/Saveznici su isti k'o ustaše/četnici/balisti/nacisti, Jesu, jesu, isti su. Hićo je samo htio ono što su svi drugi već dobili, kad sutra to isto požele Šešelj, Vučić, Pločkinić ili ko već, dajte im. Ma ustvari - nećete im dati, pa će oni malo ratovati, pa će ih neko ovako brainiti po forumima, govoreći kako su imali pravo. Irving je mala maca za forumsku povijest.

Laku noć, ugasite svjetlo kad krenete.
nellington

PostPostao/la kukuruz_kokicar dana 30/07/2011 15:09

dječak sa šibicama je napisao/la:Pa rasizam je globalni problem.

Slažem se da je to ogavno, ali ovdje govorimo o Hitleru te se nadam da ti nije namjera da tim gnusnim običajem sa američkog juga umanjiš ili relativiziraš ili opravdaš Hitlerove ideje i zlodjela, tako da ne vidim nikakvu potrebu da na ovoj temi diskutujemo o 'sranju u Ruandi'.
kukuruz_kokicar

PostPostao/la bandini dana 30/07/2011 15:16

nellington je napisao/la:Revizionizam na ovom forumu uvijek ima istu matricu: I ONI SU, VIDI NJIH! Tačnije, to je drugi korak. Prvi korak je: pa dobro, jesu to radili ovi koje ja branim, ali je to drastično preuveličano.

Treći korak? Beskonačno ponavljanje drugog: partizani/Saveznici su isti k'o ustaše/četnici/balisti/nacisti, Jesu, jesu, isti su. Hićo je samo htio ono što su svi drugi već dobili, kad sutra to isto požele Šešelj, Vučić, Pločkinić ili ko već, dajte im. Ma ustvari - nećete im dati, pa će oni malo ratovati, pa će ih neko ovako brainiti po forumima, govoreći kako su imali pravo. Irving je mala maca za forumsku povijest.

Laku noć, ugasite svjetlo kad krenete.

:thumbup:
nema se vise sta dodati
bandini

PostPostao/la janje_ dana 30/07/2011 15:19

isto ko sto mi nikad ne bi palo na pamet da citam memoare biljane plavsic / radovana karadzica / ratka mladica, tako me ne zanima ni sta to pise u "mein kampf" (mada je svako ko se iole zanimo za istoriju, procito barem postulate koje knjiga propagira).

sve u svemu, mein kampf za mene ne dolazi u obzir ni kao toalet papir - davno je to printano, pa sumnjam u kvalitet..
janje_

PrethodnaSljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: hrle1976 i 14 gostiju.