Magnetna rezonanca(MR) hipofize ,help

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Magnetna rezonanca(MR) hipofize ,help

PostPostao/la kween dana 10/05/2009 09:30

Cao ljudi imam jedno pitanje nadam se da cete mi pomoci ..

naime radi se o tome da moram ici na pregled tj magnetnu rezonancu hipofize ...prvo moram na pregled na kosevo pa iznedju ostalog i da uradim MR tu odma
Da li je neko to radio na kosevu taj pregled kako uopce to izgleda , kod kojeg doktora ,koji sprat , plzz dajte sto vise informacija planiram ici vec ove sedm jel se trebam naruciti ili sl..cula sam za dr veliju zeliju tu na forum navodno ona radi gore sad hocel me odma staviti kod nje,znam da doticna raid i privatno.Kolko kosta taj pregled MR ja sam mislila ici i privatno al posto se ne radi o klasicnom pregledu tj receno mi se striktno da uradim MR hipofize znam da najbolji aparat koji imaju je taj na kosevu , dok su ovi priavatno malo slabiji , cijena je naravno razlicita prespostavljam ovde placas particpipaciju neku ako si osiguran a privatno sve (nije di novca ni najmanje) samo opet mislim da je bolje raditi na kosevu al da ne bude sve glatko to se i vjervatno duze ceka tu mi je problem meni je ovo hitno..

ako neko zna nesto vise plzz da napise svaka informacija je bitna...thxx
kween

Re: Magnetna rezonanca(MR) hipofize ,help

PostPostao/la modesti dana 10/05/2009 21:25

Ja samo znam da se MR čeka mjesecima gore.
modesti

PostPostao/la lolita_xx dana 10/05/2009 21:32

hm, istina je, ceka se puno. eh sada najbolje bi bilo ako imas nekoga ko radi gore da ti sredi da to uradis malo brze. uzmi uputnicu, otidji gore, naruci se i to je to.
lolita_xx

PostPostao/la tesla_001 dana 10/05/2009 21:46

Ja sam radio 2 puta MR kicme. Čeka se otprilike dva i pol mjeseca. Ako si na birou besplatno je, a osigurani radnici placaju 50km participaciju. Nalazi se tako što se popenjes uz one stepenice pored DIP-a, i odma preko puta pise na vratima Mag. Rezonanca.
Nazovi ovaj broj da se naručiš 298-228. Tako sam ja radio.
Snimanje traje nekih 20 minuta, uvuku te u jednu cijev (tunel), malo je neugodno ko se boji zatvorenog prostora, a ima i iznenedjujucih zvukava. Ništa strašno i ništa ne boli. Poslije toga nalaz se podize za 7 dana.
Koliko ja znam nema nikakvog zračenja.
Privatno je negdje oko 400km.
Pozdrav!
tesla_001

PostPostao/la kween dana 10/05/2009 22:47

hvala vam puno na informacijama..otprilike sam znala da se participacija placa 50km, al i da se ceka toliko to je pravo dugo , al isto tako znam da je taj aparat na kosevu najbolji a ovi privatno , osim sot placas punu cijenu 400km slabiji od ovog gore..tacno nisam pametna sta da radim nemogu da cekam toliko ovo mi je hitno, a da imam neke veze i nemam...

@tesla

Ja prvo moram na odjel endokrinologije kod doktora, gospodja u domu zdravlja mi je rekla da je to na dipu,sad jel odjel endokrinologije na dipu, il te stepenice pored gdje se radi i MR..uputnicu imam tako da moram prvo kod endokrinologa a onda na MR..cula sam da dr Velija Zelija raid gore, znam da doticna ima i privatnu ordinaciju ,sad jel ona jedina gore il ima jos neko....od kad do kad radi vjerovatno do 12 najdalje mozda i manje ??
kween

PostPostao/la hana_montana dana 10/05/2009 23:01

Koliko znam ta doktorica radi na endokrini a ne na magnetu a to ti bas nem aveze jedno s drugim :? .Vjerovatno prvo moras u savjetovaliste a to ti je u DIP-u ne znam koji sprat pitaj na recepciji i trebalo bi da rade do 14.00!A za magnet velike su liste cekanja pa idi odmah sutra da se narucis...Sretno ;-)
hana_montana

PostPostao/la tesla_001 dana 10/05/2009 23:51

Endokrinologija, DIP, pokretne stepenice, drugi sprat, desno, zadnji hodnik. Gore ima i drugi doktora, moras predati knjizicu ranije (od 8 do 9).
Za narucivanje MR ti sada netreba uputnica od doktora opste prakse, samo nalaz specijaliste koji je napisao da to trebas uraditi. Tu uputnicu izvadi kada budes isla na snimanje. Uputnica vazi mjesec dana, pazi da nebude starija, inace propade termin.
tesla_001

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: petunija i 5 gostiju.