Lutrija BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Lutrija BiH

PostPostao/la CoCoJamBo dana 10/05/2011 16:32

Vozdrica forumasi , Imam jedno pitanje , jeli se iko kladio na http://www.lutrijabih.ba ?!
Eh sada ,treba mi mala pomoc ,odigrao sam listic ,i sad sam dobio sifru (pr. W-3XXXXX) ,Ako dobijem ,jeli idem njihovu najblizu lutriju i kazem sifru i uplatim onoliko koliko sam "uplatio" na netu?

I kako mogu provjeriti listic ?! :) tj.sa tom sifrom ,ili ono normala txt?

Hvala na razumijevanju! :-D
CoCoJamBo

Re: Lutrija BiH

PostPostao/la respo dana 10/05/2011 22:44

kladio si se i upisao i koliko para da das jel tako
samo odes u njihovu poslovnicu izdiktiras broj i dobijes listic
to je to
osim ako nije proslo vrijeme kladjenja za neki par ili da je blokiran ili tako nesto onda ti samo skine taj par ako zeis i to je to
respo

PostPostao/la vozač dana 11/05/2011 15:35

CoCoJamBo je napisao/la:Vozdrica forumasi , Imam jedno pitanje , jeli se iko kladio na http://www.lutrijabih.ba ?!
Eh sada ,treba mi mala pomoc ,odigrao sam listic ,i sad sam dobio sifru (pr. W-3XXXXX) ,Ako dobijem ,jeli idem njihovu najblizu lutriju i kazem sifru i uplatim onoliko koliko sam "uplatio" na netu?

I kako mogu provjeriti listic ?! :) tj.sa tom sifrom ,ili ono normala txt?

Hvala na razumijevanju! :-D

ova ti je dobra, ako dobijem da onda idem :lol:

ne kontam te baš o čemu pričaš, ako je u pitanju pravljenje listića preko interneta procedura je jednostavna, imaš ponudu, klikneš na ono što bi odigrao i sa strane ti se slažu događaji. kad završiš klikneš na ono provjera i ako ti kaže u redu je klikneš na priprema, dobiješ broj listića, zapamtiš ga ili zapišeš, odeš u lutriju izdiktiraš taj broj, uplatiš i čekaš da dobiješ

za provjeru isto tako odeš na provjera dobitaka, izabereš igru npr, kladionica i u polje koje ti se otvori ukucaš redom one brojeve sa listića, kad ti je sve zeleno kažeš yes,
evo ti moj posljednji dobitni 19 00715 1940042 da vidiš kako to fino izgleda, nije da se hvalim 8) , a evo ti i ono što sam odigrao za danas pa odigraj možda dobiješ, samom izdiktiraj u lutriji 349039

p.s. ako budu svi promašeni, ne ljuti se i to je samo igra
vozač

PostPostao/la Black swan dana 11/05/2011 15:39

počeli su i oni spamati po sandučićima
dakle ne ide kao prije
nema uplata?
Black swan

PostPostao/la respo dana 11/05/2011 15:48

ima uplata
ovo na internetu ti je vise orijentacijski i dobijes kod za taj listic

nekad je moglo uplatis recimo 50KM i onda tu sumu trosis ne izlazis iz kuce
a sada moras otici do prodajnog mjesta i uplatiti
respo

PostPostao/la motorola01 dana 11/05/2011 20:31

komi je napisao/la:počeli su i oni spamati po sandučićima
dakle ne ide kao prije
nema uplata?

Pala uplata i to dobro..Proslo kolo binga uplata bila 250 000KM,a evo sad gledam na vanrednom uplata samo 560 000KM?!

Samo mi nije nesto jasno..Kako se rasporedjuje uplata,jer koliko vidim sad je odnos uzimanja i davanja narodu pao ispod 50 posto???Na ovu uplatu u fond za dobitek ide samo 210 000 :shock: ...Drzava sebi uzima 350 000 :oops: i plus porez na dobitke preko 100 KM,na ovih 210 000,odnosno 106 000 za bingo :lol: Nevjerovatno :-) ...
motorola01

PostPostao/la respo dana 12/05/2011 14:21

motorola01 je napisao/la:
dakle ne ide kao prije
nema uplata?

Pala uplata i to dobro..Proslo kolo binga uplata bila 250 000KM,a evo sad gledam na vanrednom uplata samo 560 000KM?!

Samo mi nije nesto jasno..Kako se rasporedjuje uplata,jer koliko vidim sad je odnos uzimanja i davanja narodu pao ispod 50 posto???Na ovu uplatu u fond za dobitek ide samo 210 000 :shock: ...Drzava sebi uzima 350 000 :oops: i plus porez na dobitke preko 100 KM,na ovih 210 000,odnosno 106 000 za bingo :lol: Nevjerovatno :-) ...

kako je pao ispod 50%?
ja koliko znam davanje je 60%
ne zaboravi da su se sada davala i 3 golfa znaci to je oko 100milja putovane ne znam koliko kosta i ne znam koliko tv-a
znaci ispadne opet preko 50%
respo

PostPostao/la poznanik dana 12/05/2011 17:16

A ja pomislio da je otvorena tema o Lutriji BiH s namjerom diskusije o njihovom poslovanju, dobicima, i sl :(

Kao npr. o "kućici" za odmor - motelčiću izgrađenom na ulazu u ogromnu livadu uz potok Bijela, ispod Hojte, između sela Ledići i Dujmovići, čime je ta ista livada od skoro pola ha uzurpirana. Ne znam pouzdano, ali smijem se kladiti u sve da nemaju građevinsku dozvolu i urbanističku saglasnost za ovaj motel.
poznanik

PostPostao/la respo dana 12/05/2011 18:27

pa eto nek bude tema o lutriji all about kako se voli reci
ne znam za taj motelcic ili sta je vec kako izgleda i gdje je tacno znam samo da je bruku para u njega ulozeno
ono neka velika cifra
respo

PostPostao/la motorola01 dana 12/05/2011 20:53

respo je napisao/la:
motorola01 je napisao/la:
dakle ne ide kao prije
nema uplata?

kako je pao ispod 50%?
ne zaboravi da su se sada davala i 3 golfa znaci to je oko 100milja putovane ne znam koliko kosta i ne znam koliko tv-a
znaci ispadne opet preko 50%

Kako moze biti davanje 60 posto,ako je jucer na poctku emisije fino na ekranu pisalo :uplata 560 000,fond dobitaka 210 000,fond za bingo 106 000.Gdje je tu 60posto??210 od 560,60posto???

edit:Evo sa njihove stranice taze :D

Privremeni izvještaj za vanredno 3. kolo tv-BINGO 15 od 90

Javno izvlačenje brojeva vanrednog 3. kola igre na sreću tv-Bingo 15 od 90 obavljeno je 11.05.2011 godine na programu FTV u 20:00 h

U 3. kolu uplaćeno je: 564.774,00 KM
Fond dobitaka iznosi: 212.917,20 KM

Nekad davno je bilo 60 posto,a sad narod uzimaju lopatom.Da ne govorimo da i na ovih 210 000 ide porez drzavi od 20 posto cini mi se...

Drugi apsurd i zavala od strane lutrije bih-a:uplata sarenice lota od deset kolona je 4,00KM,a trojka bude 2-2,5 KM :lol:
motorola01

PostPostao/la perfect_guy dana 13/05/2011 13:17

motorola01 je napisao/la:Kako moze biti davanje 60 posto,ako je jucer na poctku emisije fino na ekranu pisalo :uplata 560 000,fond dobitaka 210 000,fond za bingo 106 000.Gdje je tu 60posto??210 od 560,60posto???

Javno izvlačenje brojeva vanrednog 3. kola igre na sreću tv-Bingo 15 od 90 obavljeno je 11.05.2011 godine na programu FTV u 20:00 h

Nekad davno je bilo 60 posto,a sad narod uzimaju lopatom.Da ne govorimo da i na ovih 210 000 ide porez drzavi od 20 posto cini mi se...

Drugi apsurd i zavala od strane lutrije bih-a:uplata sarenice lota od deset kolona je 4,00KM,a trojka bude 2-2,5 KM :lol:

već ti je neko napisao, dodaj golfove i one ostale nagrade i to ti je to

poznanik je napisao/la:Kao npr. o "kućici" za odmor - motelčiću izgrađenom na ulazu u ogromnu livadu uz potok Bijela, ispod Hojte, između sela Ledići i Dujmovići, čime je ta ista livada od skoro pola ha uzurpirana. Ne znam pouzdano, ali smijem se kladiti u sve da nemaju građevinsku dozvolu i urbanističku saglasnost za ovaj motel.

koji je naravno "privatni posjed", dakle samo za njih i obični smrtnici ne mogu recimo ni kafe tu popiti
perfect_guy

PostPostao/la vozač dana 13/05/2011 13:24

Samo mi nije nesto jasno..Kako se rasporedjuje uplata,jer koliko vidim sad je odnos uzimanja i davanja narodu pao ispod 50 posto???Na ovu uplatu u fond za dobitek ide samo 210 000 :shock: ...Drzava sebi uzima 350 000 :oops: i plus porez na dobitke preko 100 KM,na ovih 210 000,odnosno 106 000 za bingo :lol: Nevjerovatno :-) ...[/quote]
kako je pao ispod 50%?
znaci ispadne opet preko 50%[/quote]
Kako moze biti davanje 60 posto,ako je jucer na poctku emisije fino na ekranu pisalo :uplata 560 000,fond dobitaka 210 000,fond za bingo 106 000.Gdje je tu 60posto??210 od 560,60posto???

Drugi apsurd i zavala od strane lutrije bih-a:uplata sarenice lota od deset kolona je 4,00KM,a trojka bude 2-2,5 KM :lol:[/quote]

e jebi ga, ti bi da trojke bude jedno 800 KM

osim toga, imaš kladionicu, tamo je fond dobitaka 100%, čak i ako je dobitak veći od 100 KM, samo moraš malo uštimati sitem :D
vozač

PostPostao/la motorola01 dana 13/05/2011 16:48

Slazem se vozac :D ,ali prosao me cejf :) ..Slabo se i kladionica igra,jer nema tu napretka :D

Neko rece,dodaj na onu cifru nagrade i to je to...Jeste tako,a gdje onda idu pare od onih 0,50KM+pdv x stotine hiljada poruka,jer da bi ucestvovao u izvlacenju za taj golf i ostale nagrade,ne mozes ucestvovati ako ne posaljes poruku,a on pare za te nagrade uzima od ljudi koji su kupili listice a nisu poslali poruku...
Oni sa cifrom od poslanih poruka isplate te nagrade sto ih podijele narodu...

edit:neka u iducem vanrednom kolu bude glavna nagrada vikendica na moru,pa da onda covjek koji dobije bingo u tom kolu,dobije par hiljada KM-ova..Deseterac bi bio 50 KM,a peterac pola marke :lol: ....Ma sve je to nigdje veze,samo zavala do zavale...Cini se da je narod nesto i shvatio,jer im je strasno opala prodaja listica...
motorola01

PostPostao/la respo dana 13/05/2011 22:43

perfect_guy je napisao/la:
poznanik je napisao/la:Kao npr. o "kućici" za odmor - motelčiću izgrađenom na ulazu u ogromnu livadu uz potok Bijela, ispod Hojte, između sela Ledići i Dujmovići, čime je ta ista livada od skoro pola ha uzurpirana. Ne znam pouzdano, ali smijem se kladiti u sve da nemaju građevinsku dozvolu i urbanističku saglasnost za ovaj motel.

koji je naravno "privatni posjed", dakle samo za njih i obični smrtnici ne mogu recimo ni kafe tu popiti

ja koliko znam polu-otvorenog je tipa
znaci ti odes i prenocis uz placanje naravno
e sada jeli prije toga rezervises ili ne ne znam
nek me neko ispravi ako grijesim (al nek ne bude ja cuo tako nego neko ko je isao i odbijen ili neko ko je isao sa strane pa nocio)
respo

PostPostao/la respo dana 13/05/2011 22:49

motorola01 je napisao/la:Slazem se vozac :D ,ali prosao me cejf :) ..Slabo se i kladionica igra,jer nema tu napretka :D

Neko rece,dodaj na onu cifru nagrade i to je to...Jeste tako,a gdje onda idu pare od onih 0,50KM+pdv x stotine hiljada poruka,jer da bi ucestvovao u izvlacenju za taj golf i ostale nagrade,ne mozes ucestvovati ako ne posaljes poruku,a on pare za te nagrade uzima od ljudi koji su kupili listice a nisu poslali poruku...
Oni sa cifrom od poslanih poruka isplate te nagrade sto ih podijele narodu...

edit:neka u iducem vanrednom kolu bude glavna nagrada vikendica na moru,pa da onda covjek koji dobije bingo u tom kolu,dobije par hiljada KM-ova..Deseterac bi bio 50 KM,a peterac pola marke :lol: ....Ma sve je to nigdje veze,samo zavala do zavale...Cini se da je narod nesto i shvatio,jer im je strasno opala prodaja listica...

cekaj pricas o porukama koji si poslao preko mobitela?
gdje je tu bhtelecom?
ono idi logicki jbbg
ne branim ih ako je prevara nek se otkrije al idi malo rezonski
onda shvati i to da nisu dobrotvorna ogranizacija i naravno da rade za profit
a koliko znam takodje porez je 10% sto znaci opet se taj novac vrati drzavi indirektno tebi
i prvi slucaj je slucaj sa lutrijom da pomazu siromasne
ono pola srece drugima
kako to ide ne znam i od kojeg novca pola ide tim siromasnim ili kome vec pomazu

jbg gledaj malo rezonski i to je to
respo

PostPostao/la motorola01 dana 13/05/2011 23:12

Sve je kod mene rezonski...Ja ne saljem uopste te poruke jer je i to lopovluk...Gledaj ovako.Proda se 200 000 listica..to je 300 000KM...Od tih 200 000 igraca(uzmimo d aje svako kupio po jedan listic),posalje ih 100 000 poruku...Kazu dijele golfove..Zar ne bi bilo logicno da od tih para od poruka dijele golfove,jer ljudi koji su poslali poruku,samo oni mogu dobiti golfa,a ja ne mogu,jer nisma poslao poruku,a kupio sam listic i oni od para od prodanih listica dijele te golfove :roll: wtf?????????Zanci ja sam platio taj listic,a ne mogu ucestvovati u izvlacenju???

U ovom slucaju su nepotrebne poruke,jer oni golfove dijele od novca koji se prikupi kupovanjem bingo listica,a ne od novca koji se sakupi kroz slanje poruka!!!Volio bih vidjeti trag novca koji ide sa tih brojeva,odnosno u cije dzepove ide(ne bi me cudilo da su neciji privatni brojevi(nekoga ko radi u lutriji ineko njima blizak tipa rodjak itd),odnosno brojevi firmi koji s ebave tim poslovima,a ne broj koji je lutrija zakupila od telekoma)

Sto se tice poreza,ne vraca se meni,nego ide drzvai kao i onih 50 posto od cjelokupne uplate.Znaci narod uplati milion,pola miliona ide direktno drzvai,jer je lutrij drzvana,a od onih 500 000 takodjer drzvai ide 10 ili 20 posto (to ne znam).

To moze samo kod nas...AKo je nagrada,onda neka i bude nagrada(poklon od lutrije bih)..Ovdje se brkaju pojmovi..Ispade i onaj sto ej dobio bingo,on je nagradjen?!Nigdje veze..

To sto nabrajas za humanitarni dio svega ovoga.Pa nedavno je bilo u novinama da nisu nikome par mjeseci nista uplatili!!!

Sta cemo sa tim???Uglavnom ubleha ziva i drago mi je da je narod dosao tobe,pa su smanjili sa uplatama ;-)
motorola01

PostPostao/la respo dana 14/05/2011 02:01

motorola01 je napisao/la:Sve je kod mene rezonski...Ja ne saljem uopste te poruke jer je i to lopovluk...Gledaj ovako.Proda se 200 000 listica..to je 300 000KM...Od tih 200 000 igraca(uzmimo d aje svako kupio po jedan listic),posalje ih 100 000 poruku...Kazu dijele golfove..Zar ne bi bilo logicno da od tih para od poruka dijele golfove,jer ljudi koji su poslali poruku,samo oni mogu dobiti golfa,a ja ne mogu,jer nisma poslao poruku,a kupio sam listic i oni od para od prodanih listica dijele te golfove :roll: wtf?????????Zanci ja sam platio taj listic,a ne mogu ucestvovati u izvlacenju???

U ovom slucaju su nepotrebne poruke,jer oni golfove dijele od novca koji se prikupi kupovanjem bingo listica,a ne od novca koji se sakupi kroz slanje poruka!!!Volio bih vidjeti trag novca koji ide sa tih brojeva,odnosno u cije dzepove ide(ne bi me cudilo da su neciji privatni brojevi(nekoga ko radi u lutriji ineko njima blizak tipa rodjak itd),odnosno brojevi firmi koji s ebave tim poslovima,a ne broj koji je lutrija zakupila od telekoma)

Sto se tice poreza,ne vraca se meni,nego ide drzvai kao i onih 50 posto od cjelokupne uplate.Znaci narod uplati milion,pola miliona ide direktno drzvai,jer je lutrij drzvana,a od onih 500 000 takodjer drzvai ide 10 ili 20 posto (to ne znam).

To moze samo kod nas...AKo je nagrada,onda neka i bude nagrada(poklon od lutrije bih)..Ovdje se brkaju pojmovi..Ispade i onaj sto ej dobio bingo,on je nagradjen?!Nigdje veze..

To sto nabrajas za humanitarni dio svega ovoga.Pa nedavno je bilo u novinama da nisu nikome par mjeseci nista uplatili!!!

Sta cemo sa tim???Uglavnom ubleha ziva i drago mi je da je narod dosao tobe,pa su smanjili sa uplatama ;-)

vidis grijesis mozes i ti ucestvovati u izvlacenju golfa ako kupis bingo plus sto znaci da ne moras slati poruku

to oko broja sto pricas ciji je smijesno
mislim da se niko ne bi bas s tim igrao
ako neko zeli zavrnuti vjerujem da ima drugih nacina da zavrne na skriveniji nacin
tenderi i sta ti ja znam
jednostavno prica smijesna (bar meni) ako ti mislis da je taj broj sumnjiv ono sto ne bi istrazio?
pare kako god indirektno od poreza idu tebi tj drzavi tu ubrajam i sebe i ostale stanovnike bih
to moze svuda u svijetu porez na dobitak koji postoji svuda u svijetu
gdje npr u nekim zemljama ako je dobitak veci i porez je procentualno veci
a kod nas je 10% i na onaj od 101 marku i na onaj od milion

ne znam kako ide taj humanitarni dio i kako se uplacuje
moje misljenje i kako sam ja shvatio je da oni uplate te neke poreze drzavi a pola od tih para onda drzava dalje uplati kome vec treba tako da lutrija tu nema nista jer je ona svoje izmirila
to je moje misljenje sto ne mora biti tacno
ako neko zna bolje nek objasni

to jeli narod dosao tobe ili nije do njega je meni svejedno al uvijek ces imati ljudi koji se kockaju na ovaj ili onaj nacin

jbg nama nikad ugoditi ne valja kad pare idu vani ne valja kad ostaju u bih
respo

PostPostao/la L@BuD dana 14/05/2011 03:58

Ma uzimanje lopatom kakvih crnih 60% teško da djele i 40% od ukupne uplate a golfovi vjerovatno idu preko sponzora plus SMS poruke mada nešto često ih i ne djele znači jednom u mjesecu i ako ima vanredno kolo, sad su namjestili i onu igru kad gost igrač pogađa broj.Nema više sreće već automatika tako da se neki ljudi vrate i sa jadnih 500KM kući :mrgreen:
L@BuD

PostPostao/la perfect_guy dana 14/05/2011 07:58

respo je napisao/la:
motorola01 je napisao/la:Sve je kod mene rezonski...Ja ne saljem uopste te poruke jer je i to lopovluk...Gledaj ovako.Proda se 200 000 listica..to je 300 000KM...Od tih 200 000 igraca(uzmimo d aje svako kupio po jedan listic),posalje ih 100 000 poruku...Kazu dijele golfove..Zar ne bi bilo logicno da od tih para od poruka dijele golfove,jer ljudi koji su poslali poruku,samo oni mogu dobiti golfa,a ja ne mogu,jer nisma poslao poruku,a kupio sam listic i oni od para od prodanih listica dijele te golfove :roll: wtf?????????Zanci ja sam platio taj listic,a ne mogu ucestvovati u izvlacenju???

vidis grijesis mozes i ti ucestvovati u izvlacenju golfa ako kupis bingo plus sto znaci da ne moras slati poruku

greška, bingo plus je opet treća igra koja ne zavisi od golfa i velikog bubnja
perfect_guy

PostPostao/la YOSMA dana 14/05/2011 08:10

Za pola sreće drugima nije do lutrije.KAko ja znam,novac je prebačen,ali država nije uradila svoj dio,tj.,donijela zakon o raspodjeli tih sredstava.Barem je sada jasno da dio koji država uzima,doprinosi,porezi itd moraju biti na vrijeme uplaćeni.

Od "teoretskih" 100000 poruka se "teoretski" može skupiti 50 000 KM,ali kako već svi znaju,od tih 50 pf pola ide BH Telekomu,jer kad uzimaju od humanitarnih akcija,mislite da će Lutriji pokloniti??'
Znači,to je 25000 KM,a nagrada je 100000.Dodajte i to da se JAckpot povećava na 450000 KM za vanredno kolo....
YOSMA

PostPostao/la perfect_guy dana 14/05/2011 13:58

YOSMA je napisao/la:Za pola sreće drugima nije do lutrije.KAko ja znam,novac je prebačen,ali država nije uradila svoj dio,tj.,donijela zakon o raspodjeli tih sredstava.Barem je sada jasno da dio koji država uzima,doprinosi,porezi itd moraju biti na vrijeme uplaćeni.

Od "teoretskih" 100000 poruka se "teoretski" može skupiti 50 000 KM,ali kako već svi znaju,od tih 50 pf pola ide BH Telekomu,jer kad uzimaju od humanitarnih akcija,mislite da će Lutriji pokloniti??'
Znači,to je 25000 KM,a nagrada je 100000.Dodajte i to da se JAckpot povećava na 450000 KM za vanredno kolo....

opet ni jackpot ne dodaju oni od sebe već i to ide kroz uplatu
perfect_guy

PostPostao/la YOSMA dana 14/05/2011 14:42

YOSMA je napisao/la:Za pola sreće drugima nije do lutrije.KAko ja znam,novac je prebačen,ali država nije uradila svoj dio,tj.,donijela zakon o raspodjeli tih sredstava.Barem je sada jasno da dio koji država uzima,doprinosi,porezi itd moraju biti na vrijeme uplaćeni.

Ne,garantovani Jackpot Lutrija obezbjedjuje,zato traje neko vrijeme dok ne krene sa početnih 300000 ili vanredno kolo sa 450 000.Da svake sedmice izlazi Jackpot,uvijek bi bio 300 000 ili svako vanredno 450 000
YOSMA

PostPostao/la perfect_guy dana 14/05/2011 15:10

YOSMA je napisao/la:

Ne,garantovani Jackpot Lutrija obezbjedjuje,zato traje neko vrijeme dok ne krene sa početnih 300000 ili vanredno kolo sa 450 000.Da svake sedmice izlazi Jackpot,uvijek bi bio 300 000 ili svako vanredno 450 000

sada je u srijedu stvarni jackpot bio 360.000, a te klauzule o 450.000 nema nigdje u pravilima
perfect_guy

PostPostao/la YOSMA dana 14/05/2011 15:37

Ne,450 000.Možeš provjeriti u svim poslovnicama,znam da je tako pisalo kad sam kupovao....
YOSMA

PostPostao/la perfect_guy dana 14/05/2011 17:16

YOSMA je napisao/la:Ne,450 000.Možeš provjeriti u svim poslovnicama,znam da je tako pisalo kad sam kupovao....

450 je možda bio očekivani, ali je uplata bila manja tako da je ostao dosta daleko od te cifre
perfect_guy

Sljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: astala_vistala i 10 gostiju.