Ljubav kroz godišnja doba

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderatori/ce: burek_in_space, ladyblue18

Ljubav kroz godišnja doba

PostPostao/la Zovem se Zelena dana 20/09/2011 22:41

Čudna ova jesen pravo... Ima neku tajnu supstancu u zraku, čini mi se, pa su svi nekako depresivni i melanholični :roll: Zavladalo neko neraspoloženje, smrknuta lica... Nigdje ljubavi :mrgreen: Ili se samo odmaramo od ljetnjih aktivnosti :-)

Elem, voljela bih da malo razmjenimo iskustva. Kada se najčešće zaljubljujete, koje godišnje doba? Kažu proljeće je najplodonosnije, ono budi se priroda, sve cvjeta, divljaju hormoni...

Po tome, ja sam izrod :mrgreen: nikada se nisam zaljubila u proljeće, nikada nisam započela vezu nekako s proljeća... Uvijek ih prekinem tada, a najstrasnije romanse i najveće ljubavi uvijek mi se dogode na jesen i zimi :) Januar i februar na mene imaju magičan učinak :-D
slika

Ljeti sam suviše nervozna zbog vrućina, još da se nešto grlim, cmačem i držim za rukicu :roll: :mrgreen:

Kako izgledaju vaše ljubavi, kroz godišnja doba?
Zovem se Zelena

Re: Ljubav kroz godišnja doba

PostPostao/la Teta Macheta dana 20/09/2011 22:49

Rilke kaže u pjesmi "Dan Jesenji" da ko u jesen uđe sam - još će dugo sam ostati.
Dakle jesen je više vrijeme za kontemplaciju, proljeće je vrijeme za nove ljubavi i susrete. :)

Ne mogu sada tražiti prevod evo pjesme:

Herbsttag

Herr, es ist Zeit. Der Sommer war sehr groß.
Leg deinen Schatten auf die Sonnenuhren,
und auf den Fluren lass die Winde los.

Befiehl den letzten Früchten, voll zu sein;
gib ihnen noch zwei südlichere Tage,
dränge sie zur Vollendung hin, und jage
die letzte Süße in den schweren Wein.

Wer jetzt kein Haus hat, baut sich keines mehr.
Wer jetzt allein ist, wird es lange bleiben,
wird wachen, lesen, lange Briefe schreiben
und wird in den Alleen hin und her
unruhig wandern, wenn die Blätter treiben.

Rainer Maria Rilke, 21.9.1902, Paris
Teta Macheta

PostPostao/la citroen dana 20/09/2011 22:51

Ja sam isto u tom nekom zimskom fazonu, jedino se tad mogu zaljubiti.., :) :D
citroen

PostPostao/la bijela dana 20/09/2011 22:52

jesen - zaljubljivanje
zima - ljubavni intenzitet
proljeće - krah
ljeto - revizija utisaka i priprema za novu jesen :lol:
bijela

PostPostao/la ibizza dana 20/09/2011 22:52

Ma zima najaca...tad najbolje zamagle prozori :D
ibizza

PostPostao/la Zovem se Zelena dana 20/09/2011 22:54

Teta Macheta je napisao/la:Rilke kaže u pjesmi "Dan Jesenji" da ko u jesen uđe sam - još će dugo sam ostati.
Dakle jesen je više vrijeme za kontemplaciju, proljeće je vrijeme za nove ljubavi i susrete. :)

Ne mogu sada tražiti prevod evo pjesme:

Rainer Maria Rilke, 21.9.1902, Paris

Gospode, čas je. Ljeto b'ješe dugo.
Spusti sad sjenu na sunčane ure,
a vjetre pusti da poljima jure.

Zapovijedi jedrinu zadnjem voću;
udijeli mu još dva južnija dana,
nek ispod ploda savine se grana,
a vinu podaj posljednju slatkoću.

Tko sada nema kuće, taj je više
sagradit neće. Tko je sada sam,
ostat će sam, da sluša romon kiše,
da bdije, čita, duga pisma piše,
i luta po alejama, gdje dah
jesenjeg vjetra suho lišće njiše.
Zovem se Zelena

PostPostao/la Zovem se Zelena dana 20/09/2011 22:57

bijela je napisao/la:jesen - zaljubljivanje
zima - ljubavni intenzitet
proljeće - krah
ljeto - revizija utisaka i priprema za novu jesen :lol:

E to, suma svega :)

Ne znam, proljeće i ljeto su mi baš nekako živa godišnja doba. Sve šareno, puno života... Hoću da se družim, zezam s rajom, svašta nešto. Nekako, kao da sam suviše zauzeta za te odnose jedan na jedan.
A onda dođe lijena jesen i vrijeme da se smirim :-D lagana upoznavanja, zaljubljivanja, zaplet! Zima - vrhunac :mrgreen: pa ako preživi zimu i proljeće, preživjet će i ljeto :)
Zovem se Zelena

PostPostao/la pape dana 20/09/2011 23:10

:-) Kad sam bio visok, mlad i lep .... uvijek sam se zaljubljivao u kasno proljece, kad curice odbace bunde i kapute, kad se razgolite i otkriju sve svoje adute. Kad im vjetar zaleprsa haljinice, kad im razbarushi kosice, .... kad one napuche usnice, utegnu svoje guzice, i izbace svoje chvrsnice. :-)

Sada, kad ni ja nisam vise visok, mlad i lep, kad mi je kosa probeharala, a te moje, ..... ondasnje curice, ne nose vishe leprsave haljinice, koje vise nemaju onako lijepe sitne guzice, nego neshto, ... nalik na "Wurlitzer", dzuboks nashe mladosti, ... :oops: .... zaljubljujem se u kasnu jesen. Puno zrelije i pogubnije nego u mladosti, ... :cry: :skoljka:
pape

Lokacija: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

PostPostao/la Zovem se Zelena dana 20/09/2011 23:21

pape je napisao/la: zaljubljujem se u kasnu jesen. Puno zrelije i pogubnije nego u mladosti, ... :cry: :skoljka:

Znači starim :roll: ali se i iskrenije zaljubljujem... Koliko god pogubno bilo više mi se dopada od proljetno/ljetnih avanturica :-D
Zovem se Zelena

PostPostao/la dječak sa šibicama dana 20/09/2011 23:26

Kad god sam se zaljubio u proljece, to je ispalo jedno veliko sranje.

Jesen, pa i zimu, medjutim, pamtim kao pocetak svih ljubavi koje sam imao, nije ih bilo puno, ali kvalitet je ono sto se trazi.

Vec dugo se nisam zaljubio u jesen, ima i preko nekoliko godina, pa... bilo bi vrijeme, ja mislim :-)
dječak sa šibicama

PostPostao/la ljubav_aha dana 20/09/2011 23:31

ljubav kroz godisnja doba ; kod mene nema razlike,meni je totlano svejedno jer uzivam u svim godisnjim dobima :-D
ljubav_aha

PostPostao/la Zovem se Zelena dana 20/09/2011 23:33

dječak sa šibicama je napisao/la:Kad god sam se zaljubio u proljece, to je ispalo jedno veliko sranje.

Jesen, pa i zimu, medjutim, pamtim kao pocetak svih ljubavi koje sam imao, nije ih bilo puno, ali kvalitet je ono sto se trazi.

Vec dugo se nisam zaljubio u jesen, ima i preko nekoliko godina, pa... bilo bi vrijeme, ja mislim :-)

Khm, khm :oops:

Vidim ima nas dosta jesenjih i zimskih tipova. Da li ste se ikada zapitali zašto su, uslovno rečeno, te ljubavi kvalitetnije?
Zovem se Zelena

PostPostao/la dječak sa šibicama dana 20/09/2011 23:44

Ne znam, mozda zato sto sam rodjen u kasnu jesen, inspirise me, daje mi elan, polet, ne znam ja to objasniti... priroda umire, kazu, pa sta, opet ce se roditi narednog proljeca, to je ciklus a ne kraj, ne gledam na jesen kao na kraj vec kao pocetak necega... stvar percepcije.

I po ovoj kisi, biti sa onom koju volis, pod velikim kisobranom, a hladno joj je pa se stisne uz tebe, i sljapkati po baricama, slusati njene nervozne komentare kako ce sva biti mokra i prekinuti njen kriticki monolog jednim poljupcem, natjerati je da voli i kada joj se ne voli, pogledati je u oci koje sjaje od svjetiljki ulicne rasvjete, jos ako vidis malo dublje, ako ima nesto dublje, niko sretniji od tebe...

Na zalost, proljece kad tad dodje, a onda... sranje :D
dječak sa šibicama

PostPostao/la Tirkiz dana 20/09/2011 23:47

Tirkiz

PostPostao/la Zovem se Zelena dana 20/09/2011 23:52

dječak sa šibicama je napisao/la:I po ovoj kisi, biti sa onom koju volis, pod velikim kisobranom, a hladno joj je pa se stisne uz tebe, i sljapkati po baricama, slusati njene nervozne komentare kako ce sva biti mokra i prekinuti njen kriticki monolog jednim poljupcem, natjerati je da voli i kada joj se ne voli, pogledati je u oci koje sjaje od svjetiljki ulicne rasvjete, jos ako vidis malo dublje, ako ima nesto dublje, niko sretniji od tebe...

Sve ovo, ali zimi... Kada snijeg pada, bez kišobrana, škripi pod nogama, zakrabuljena šalom i kapicom! Ima nešto u onoj tišini od koje bukvalno bole uši. Pa gledaš u nebo a one velike pahulje padaju sa svih strana, imaš osjećaj zatrpat će te :-D Sreći nigdje kraja!

Jedva čekam zimu :)
Zovem se Zelena

PostPostao/la dječak sa šibicama dana 20/09/2011 23:56

Ah zima i prsic snijeg, pada cijeli dan i onda se predvece razverdi, i bijela ploha se plavi od svjetlosti mjesecine, sve je bijelo i plavkasto, skoro pa bljesti iako je skoro ponoc, prsti pod nogama, niko jos prosao nije, tisina, samo vjetar fijuce, a jos je hladnije i ona je jos vise stisnuta uz mene :oops: :lol:
dječak sa šibicama

PostPostao/la ljubav_aha dana 21/09/2011 00:12

dječak sa šibicama je napisao/la:Na zalost, proljece kad tad dodje, a onda... sranje :D

konkretno,sto je problem :?:
ljubav_aha

PostPostao/la drekalica28 dana 21/09/2011 00:24

Zovem se Zelena je napisao/la:Čudna ova jesen pravo... Ima neku tajnu supstancu u zraku, čini mi se, pa su svi nekako depresivni i melanholični :roll: Zavladalo neko neraspoloženje, smrknuta lica... Nigdje ljubavi :mrgreen: Ili se samo odmaramo od ljetnjih aktivnosti :-)

Elem, voljela bih da malo razmjenimo iskustva. Kada se najčešće zaljubljujete, koje godišnje doba? Kažu proljeće je najplodonosnije, ono budi se priroda, sve cvjeta, divljaju hormoni...

Po tome, ja sam izrod :mrgreen: nikada se nisam zaljubila u proljeće, nikada nisam započela vezu nekako s proljeća... Uvijek ih prekinem tada, a najstrasnije romanse i najveće ljubavi uvijek mi se dogode na jesen i zimi :) Januar i februar na mene imaju magičan učinak :-D

Ljeti sam suviše nervozna zbog vrućina, još da se nešto grlim, cmačem i držim za rukicu :roll: :mrgreen:

Kako izgledaju vaše ljubavi, kroz godišnja doba?

Sad si me zadeverala....ne mogu da se sjetim. :roll: :oops:
Uopšte nemam te percepcije o godišnjim mijenjama u tom kontekstu, jednostavno najednom shvatim da mi je nešto više stalo do te jedne osobe. :oops: :)
Prošla jesen je obečavajuće počela, da bi se u sred ljeta sve neslavno završilo.
Možda ova jesen/zima bude bolja. ;-)
drekalica28

PostPostao/la dječak sa šibicama dana 21/09/2011 00:43

ljubav_aha je napisao/la:
dječak sa šibicama je napisao/la:Na zalost, proljece kad tad dodje, a onda... sranje :D

konkretno,sto je problem :?:

Konkretno, salim se :)

Nadovezujem se na zaljubljivanje u proljece, samo sala.
dječak sa šibicama

PostPostao/la kuharica dana 21/09/2011 01:40

kod mene sve nekako pocinje u januaru.
ljeti se ne smirujem, pa me hladnoca i snijeg primire, mozda zato januar za mene znaci pocetak :)
kuharica

PostPostao/la Ductus Holedocus dana 21/09/2011 02:18

ko da je juce bilo,kad me zvao s bjelasnice..... :D
ne znam jesam li ikad sretnija bila,nego te godine..i tih dana..Samo kad se sjetim one snjezne idile..i njegovih porukica.
p.s volim ga jos :-D
Ductus Holedocus

PostPostao/la kritichar dana 21/09/2011 07:02

Zima je romanticna, ljeto je eroticno :mrgreen:

meni
kritichar

PostPostao/la WipeOut dana 21/09/2011 07:49

Ja se samo dva puta zaljubila ono pravo da otkacim,
prvi put je zaljubljivanje trajalo citavu godinu i vezem ga za sva godisnja doba
drugi put je bilo nekako burno,u jesen,lako planulo....vjerovatno i tako proslo kako je planulo...

Ali generalno jesen i zima su mi za zesce romantike,ono lisce kad opada pa setas nekim setalistem ili kad snijeg susuti pod nogama...neprocjenjivo
ma kakvo ljeto i romantika :oops:
WipeOut

Lokacija: I'm Somewhere in Between What is real & just a dream

PostPostao/la hocunecu dana 21/09/2011 09:05

mene u proljece uhvati neki nemir, sve mi je tijesno i malo, ulice su mi uske i kratke
najradije bih jaknicu na rame i odjahala prema horizontu :D
moja mati tvrdi da se tu garant pomjesala neka ciganska krv(naravno s tatine strane :oops: ) :skoljka:
hocunecu

PostPostao/la Ma.Le.Na dana 21/09/2011 09:10

hocunecu je napisao/la:mene u proljece uhvati neki nemir, sve mi je tijesno i malo, ulice su mi uske i kratke
najradije bih jaknicu na rame i odjahala prema horizontu :D
moja mati tvrdi da se tu garant pomjesala neka ciganska krv(naravno s tatine strane :oops: ) :skoljka:

:lol:
ni ja ne volim proljece
od malena...
alergicna sam na polen..tako da to cvjetanje i "radjanje" u meni budi samo sjecanja na tonu maramica :lol:

pocetkom ljeta sam depresivna...cudno zaista..ali vec tada ja mislim kako ljeto prolazi i zao mi :( ...i vec ga tad oplakujem..

tako da ljubav..
hm jesen i guess
zaljubljujem se u jesen :D
Ma.Le.Na

Sljedeća

Natrag na Ljubav i seks

Trenutno korisnika/ca: Genije i 4 gostiju.