Ljetovanje all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Ljetovanje 2011 all about

PostPostao/la van Basten dana 20/07/2011 23:24

Ronnie O'Sullivan je napisao/la:
MedenoSrce je napisao/la:Pitanje: Kakav je Tivat za ljetovanje?

Los skroz, redukcije vode ili je nema nikako u stambenim zgradama....

mi smo bili u apartmanu koji je imao vode 24h, bilo nam je ok, s tim što smo malo "prokrsdtarili" cg-om, tj možda 1 ili 2 noći da smo ostali u Tivtu... malo Kotor, malo Budva, malo sv.Stefan... sve u svemu, vratili se zadovoljni
van Basten

PostPostao/la Zvek dana 21/07/2011 09:54

MedenoSrce je napisao/la:
Ronnie O'Sullivan je napisao/la:Los skroz, redukcije vode ili je nema nikako u stambenim zgradama....

Nisu još uvijek regulisali te redukcije vode :shock:
Mislila sam da odem na produženi vikend, sutra da krenem. To bi mi bio prvi put u CG, i našla sam kao apartman za 30€.
De živ bio malo detaljnije?

Redukcija vode nema evo 3. godina!!! Moguće su kratkotrajni kvarovi kao i svugdje. Naprevljen je regionalni vodovod Boka-Budva tako da voda više nije problem.
Inače Kotor je za ljetovanje bolji od Tivta.
Zvek

PostPostao/la citroen dana 21/07/2011 22:45

Idite u Vodice ljudi!!!!! :) :thumbup:
citroen

PostPostao/la žuta dana 22/07/2011 09:11

pogledaj putovanje info Bugarska Albanija ponuda jeftina al pravo
žuta

PostPostao/la vanjki dana 22/07/2011 09:18

Za vikend lose vrijeme na jadranu..bura i kisa:(
vanjki

PostPostao/la hopi dana 23/07/2011 01:02

citroen kolika je otrpilike cijena smještaja u vodicama, šta ima od sadržaja, kakva je plaža ili plaže, turista?
hopi

PostPostao/la citroen dana 23/07/2011 11:11

hopi je napisao/la:citroen kolika je otrpilike cijena smještaja u vodicama, šta ima od sadržaja, kakva je plaža ili plaže, turista?

Ja sam bio 9 dana i placao dvokrevetni apartman 35 eura,to je otprilike ta cijena kod vecine za dvokrevetni ali sam cuo da se moze jos naci jeftinije,uglavnom ove godine Vodice vaze za jedno od najjeftinijih mjesta na jadranu kad su u pitanju cijene smjestaja,cak sam negdje vidio reklamu 10-15 eura po osobi na jednoj od kuca. :) Glavna plaza je odlicna,nalazi se odmah ispod hookah bara,gdje cijeli dan drma muzika,od 17h pjevaci uzivo,uglavno dance muzika i tako do jutra sa zgodnim plesacicama pod vedrim nebom, :) tako da je ugodno pravo,plaze su prije tri godine radjene u tom dijelu,nasipali su pijesak i radili ulaz u more tako da je extra,nema onih kamencina da lomis noge. :D Ostale plaze su onako,tu je malo problem sa ulčaskom u more ali ne treba dalje od ove hookah plaze.Uglavnom imas sve u blizini,od pizzeria,raznih barova,prodavnica dzidza :D igralista za kosarku,odbojku na pijesku,itd. Imas mogucnost rentanja skutera za vodu,parasailing,ma ima svega. :D Ako imas auto onda obavezno otici jedan dan do Sibenika,do komplxa hotela Solaris,takodjer odlicno mjesto za kupanje,ne treba se placati ulaz u kompleks,jedino lezaljke treba platiti,takodjer mozes koristiti bazene koji se nalaze odmah uz more,u kojima je slana voda, :D ma odlicno je sve. Nocni zivot u vodicama je poprilicno sadrzajan,svaku noc na centralnom trgu imaju neko desavanje,uglavnom je muzika u pitanju a u obliznjim kaficima uvijek neka muzika uzivo.Za mladju populaciju nedavno je otvorena ponovo njihova cuvena diskoteka hacienda,nesto su renovirali,preuredjivali i sad je to opet u funkciji.Jedina mana je ulaz u haciendu koji je poprilicno skup. Turista najvise ima iz Slovacke i Ceske republike,vrlo malo ljudi iz BiH,imao sam osjecaj da sam jedini tamo. :D Uglavno odlicno mjesto.. :thumbup:
citroen

PostPostao/la hopi dana 23/07/2011 13:36

hvala na odogovoru, sljedeće sedmice bi trebao ići s djevojkom na more, pa u obzir dolaze i vodice ili nešta oko makarske rivijere. Jesi rezervisao u vodicama, ili se može i naći ako odeš bez rezervacije jer preko onih slika na netu teško možeš vidjeti kakav je apartman a ovako vidiš na licu mjesta apartman, lokaciju. Jel se smještaj plaća u eurima ili kunama?
hopi

PostPostao/la citroen dana 23/07/2011 19:00

hopi je napisao/la:hvala na odogovoru, sljedeće sedmice bi trebao ići s djevojkom na more, pa u obzir dolaze i vodice ili nešta oko makarske rivijere. Jesi rezervisao u vodicama, ili se može i naći ako odeš bez rezervacije jer preko onih slika na netu teško možeš vidjeti kakav je apartman a ovako vidiš na licu mjesta apartman, lokaciju. Jel se smještaj plaća u eurima ili kunama?

Ja sam vec bio,vratio se prije tri dana.Oglas nasao na pik .ba,nazvao i rezervisao bez ikakvog avansa.Kad sam se tamo pojavio bilo je kao na slikama,nikakve razlike nije bilo u smjestaju,sve je bilo onako kako mi je vlasnica apartmana ispricala.Mozes ici i na opciju da odes i tamo da potrazis apartman,veliki je izbor zaista. Smjestaj se placa eurima.
citroen

PostPostao/la terra_incognita dana 23/07/2011 19:21

StupskaBitanga je napisao/la:Ja idem na ljetovanje na Azurnu obalu: Marsej, Sant Tropez, Cannes i na kraju Monte Carlo :D

Bila, vala nigdje prljavijeg mora nisam vidjela. Na kraju nađemo super plažu, čista voda ali niko se ne kupa. Vrvi od meduza.
terra_incognita

PostPostao/la ala7 dana 23/07/2011 19:38

tazmaniaBAN4 je napisao/la:Jel ko bio u Sutomoru? Kako je?

Bio sa drustvom i svima preporucujem Sutomore (Crna Gora)..

Smjestaj nasli za 7€+1€ za boravisnu taksu = 8€/noc ... Klima,TV, 4 kreveta, odlicno kupatilo,kuhinja,trpezarija..
1€ , 1,5€ tocena piva , 2€ flasirana piva i sokovi.. plaza je vrh 2€ suncobran .. afterbeach party svaki dan u Cuba Libre.. 3,4 diskoteke postoje za raju koja zeli duzi provod poslije 02:00h.. Rockin' Chair Club je odlicno mjesto za provod do 02:00h,muzika uzivo (domaca pop rock,strana,narodna).. Malibu Club je za raju koja je u fazonu narodnjaka,turbo folka..

picite na more :D
Zadnja izmjena: ala7; 23/07/2011 22:48; ukupno mijenjano 1 put/a.
ala7

PostPostao/la Duge dana 23/07/2011 20:51

Ima li neko da preporuci dvokrevetnu sobu ili apartman u Herceg Novom za dvoje? :D
Duge

PostPostao/la vesela_sveska dana 24/07/2011 22:22

ala7 je napisao/la:
tazmaniaBAN4 je napisao/la:Jel ko bio u Sutomoru? Kako je?

Bio sa drustvom i svima preporucujem Sutomore (Crna Gora)..

Smjestaj nasli za 7€+1€ za boravisnu taksu = 8€/noc ... Klima,TV, 4 kreveta, odlicno kupatilo,kuhinja,trpezarija..
1€ , 1,5€ tocena piva , 2€ flasirana piva i sokovi.. plaza je vrh 2€ suncobran .. afterbeach party svaki dan u Cuba Libre.. 3,4 diskoteke postoje za raju koja zeli duzi provod poslije 02:00h.. Rockin' Chair Club je odlicno mjesto za provod do 02:00h,muzika uzivo (domaca pop rock,strana,narodna).. Malibu Club je za raju koja je u fazonu narodnjaka,turbo folka..

picite na more :D

:thumbup: i ja bih opet :)
vesela_sveska

PostPostao/la vesela_sveska dana 24/07/2011 22:23

MedenoSrce je napisao/la:Pitanje: Kakav je Tivat za ljetovanje?

To mi je posljednje mjesto u Boki gdje bih otisla na ljetovanje.
vesela_sveska

Na more u PODGORU / sve me interesuje !!!

PostPostao/la KID dana 25/07/2011 08:19

Ajmo ljudi,
ko je bio u Podgori /HR/..
kakvi su utisci..kakve plaže, restorani, kafići, ljudi, šta svi ima, šta nema...
koliko ste plaćali smještaj... treba mi apartman za 6. (šest) osoba (tri bračna para)...
Do sada smo išli u Bašku Vodu... ali je guuuužžžva i oderu te ko budalu...traže po osobi 25 Eur-a puno brate dragi..

Kažu mi da je Podgora najsličnija Baškoj Vodi...???

Vaši utisci...molim...
hvala... :D
KID

Re: Na more u PODGORU / sve me interesuje !!!

PostPostao/la mrtva kokoš dana 25/07/2011 08:31

ne znam prijatelju ja sam konto do baskih voda, ali me ti sad okahri sa tom cijenom :-) zar nema kakva soba sa kupatilom za nekih 30 eura za dvije osobe ?? mislim baska voda je opcija zbog blizine brela a kako su brela relativno mala za cijene smjestaja u njima ne smijem ni pitati. a bojim se da su cijene na jadranu ove godine svugdje slicne, iako sam ja nasao 35 eura u makarskoj poslije prvog ali opet ne smijem da rezervisem zbog ovog vremena, tako da cu najvjerovatnije ici grlom u jagode pa sta nadjem na licu mjesta...
mrtva kokoš

PostPostao/la KID dana 25/07/2011 08:35

LaCici je napisao/la:Vratih se iz Makarske, i ne mogu da vjerujem koliko su ti hrvati gladni para. Sad su poceli naplacivati i tus na plazi, za 30 sekundi (za kojih nema sanse da se stignes saprati) moras ubaciti 2 kn, a lezaljke su im 40 kn. Jos da nam sunce pocnu naplacivati i bice im taman. :x Lijepa Turska.

Ma dajjj ne seri da su počeli i TUŠ da naplaćuju...!!!!
Pa ne mogu vjerovat...
Počeće naplaćivati ležanje na sopstvenim ležaljkama i peškirima..
Zadnja izmjena: ladyblue18; 25/07/2011 11:21; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: Crvena boja je rezervisana samo za moderatore i administratore!
KID

PostPostao/la KID dana 25/07/2011 08:48

Splinter je napisao/la:ne znam prijatelju ja sam konto do baskih voda, ali me ti sad okahri sa tom cijenom :-) zar nema kakva soba sa kupatilom za nekih 30 eura za dvije osobe ?? mislim baska voda je opcija zbog blizine brela a kako su brela relativno mala za cijene smjestaja u njima ne smijem ni pitati. a bojim se da su cijene na jadranu ove godine svugdje slicne, iako sam ja nasao 35 eura u makarskoj poslije prvog ali opet ne smijem da rezervisem zbog ovog vremena, tako da cu najvjerovatnije ici grlom u jagode pa sta nadjem na licu mjesta...

evo moje iskustvo sa Baskim Vodama... inače sam prezadovoljan..
tamo sam ljetovao zadnji 8 godina... i svake godine poskupljuju smještaj..logično..
prošle godine plaćali smo apartman 20eura/po glavi/...
Baška Voda fantastično mjesto... od plaže, kafića, restorana... sve za 10...
Prošle godine smo išli bez rezervacije i napatiliiiiiii smo seeeeee...
4 sata smo tražili smještaj...... fujjjj...
Jaran mi je juče otišao u Bašku i imao sreće (našao sobu za dvoje - 34EUR-a)...
tolikoooo.... a ja BiH malo u Podgoru....
KID

PostPostao/la dadoka84 dana 25/07/2011 08:50

Od rata na ovamo najcesce ljetujem u podgori. Prije sam bio u čakljama u privatnom smještaju, soba sa upotrebom kupatila i kuhinje. Ovo je bilo ispod 30 km. Plaza udaljena 5 metara. Prosle godine sam bio u apartmanu sa ženom preko puta lučice nekih 100 m od plaze, cijena 40 eura. Cijene u supermarketima su malo vece nego kod nas, a recimo da je vecera u konobi, dva glavna jela i pice bila oko 10 eura po osobi. Meni je podgora sasvim fino mjesto, more je cisto a sve je blizu. Do makarske se moze provozati navece brodicem, a do prvih tučepa možeš komotno i pješke.

Prosle godine smo prvo otisli bili do baskih voda, ali je sve bilo puno, a ljudi neljubazni. Jedino sto sam nasao je da dijelimo apartman za 7 osoba sa nekih 5 ceha i to bi bilo 50 eura dnevno :lol: Još kaže žena , nigdje povoljnije nećete naći. Neka fala.
dadoka84

PostPostao/la Filter dana 25/07/2011 08:58

KID je napisao/la:Ajmo ljudi,
kakvi su utisci..kakve plaže, restorani, kafići, ljudi, šta svi ima, šta nema...
koliko ste plaćali smještaj... treba mi apartman za 6. (šest) osoba (tri bračna para)...
Do sada smo išli u Bašku Vodu... ali je guuuužžžva i oderu te ko budalu...traže po osobi 25 Eur-a puno brate dragi..

Vaši utisci...molim...

e sad, onako, po sjecanju...
podgora... extra mjesto, super plaze (iza mola, pravac prema makarskoj. na kraju imate i golacku plazu :D :shock: :D )
u lijepom sjecanju mi je ostala kafanica "barakuda" tu sam se oblokavo sa dalmosima u sitne jutarnje sate, kad pozaspu furesti. ali, to je bilo u proslom zivotu :roll: :D prije gospodara prstenova :D

elem, moja preporuka za dobar odmor...
Filter

PostPostao/la Alhemicarkaa dana 25/07/2011 09:04

Filter je napisao/la:
podgora... extra mjesto, super plaze (iza mola, pravac prema makarskoj. na kraju imate i golacku plazu :D :shock: :D )
u lijepom sjecanju mi je ostala kafanica "barakuda" tu sam se oblokavo sa dalmosima u sitne jutarnje sate, kad pozaspu furesti. ali, to je bilo u proslom zivotu :roll: :D prije gospodara prstenova :D

Ah koliko slika iz mladosti si probudio, bio onaj dobri celavi konobar, zaboravila sam kako se zove, ali znam da je moja jaranica opasno pukla na njega, kako smo ga maltretirala, kasnije ga srela u Zg u jednom kaficu, pošao da me posluži, kad je vidio mene okrenuo se i poslao drugog konobara :lol:
Alhemicarkaa

PostPostao/la *mima* dana 25/07/2011 09:05

KID je napisao/la:Ajmo ljudi,

Vaši utisci...molim...

ni blizu....plaze u Podgori nemaju hladovine......ali nigdje nema hladovine
*mima*

PostPostao/la ri0 dana 25/07/2011 09:22

Mlađa sam generacija i vec 7 zadnjih godina ljetujem u Podgori. S obzirom da radim tokom cijele godine i ne treba mi neki ludi provod tipa Zrce, Vodice itd. za mene je Podgora idealan spoj mirnog mjesta za odmor i mjesta sa solidnim nocnim zivotom (puno basta uz plazu navece' i jedan klub-kafic na otvorenom "Tabu"). Sto je najvaznije, ne osjecam se k'o da Ferhadijom setam ali se sretne tu i tamo neki poznanik :D
ri0

PostPostao/la Filter dana 25/07/2011 09:25

Alhemicarkaa je napisao/la:
Filter je napisao/la:

Ah koliko slika iz mladosti si probudio, bio onaj dobri celavi konobar, zaboravila sam kako se zove, ali znam da je moja jaranica opasno pukla na njega, kako smo ga maltretirala, kasnije ga srela u Zg u jednom kaficu, pošao da me posluži, kad je vidio mene okrenuo se i poslao drugog konobara :lol:

:thumbup:

zloco :lol: :lol: :D :D
Filter

PostPostao/la male_okice dana 25/07/2011 10:16

Splinter je napisao/la:ne znam prijatelju ja sam konto do baskih voda, ali me ti sad okahri sa tom cijenom :-) zar nema kakva soba sa kupatilom za nekih 30 eura za dvije osobe ?? mislim baska voda je opcija zbog blizine brela a kako su brela relativno mala za cijene smjestaja u njima ne smijem ni pitati. a bojim se da su cijene na jadranu ove godine svugdje slicne, iako sam ja nasao 35 eura u makarskoj poslije prvog ali opet ne smijem da rezervisem zbog ovog vremena, tako da cu najvjerovatnije ici grlom u jagode pa sta nadjem na licu mjesta...

mi smo prosle godine bili u baskoj vodi i bilo mi je pravo bezveze i rekla sa nikad vise. Prvo nismo mogli naci smjestaj jer je sve ama bas sve bilo zauzeto pa smo otisli u kamp (srecom imali smo sator i vrece za spavanje) i rekli hajd pokusacemo sledece jutro naci nesto, jesmo uspjeli ali poprilicno podaleko od plaze i one strane dusa ti ispadne dok dodjes do sobe. Placali smo sobu sa zajednickim kupatilom sa jos 3 sobe 30 eura za nas dvoje. U sobi smo imali samo krevet koji je zapravo bio dva kreveta samo pomjereni skupa, prestari u poluraspadnutom stanju koji su bili neudobni da bog sacuva, , ni tv, ni ventilatora (nisam ni pomislila na klimu); ni negdje skuhati kafu nista zivo-neka je i more ali za tako nesto fakat bi me bilo sramota naplatiti nekome 30 eura. Sto se tice plaze jeste lijepa je i lijepo je navecer setati, ali restorani su stvarno skupi, i vecina ima strogi rezim sto se tice menija za rucak veceru itd i ne mozes za veceru naruciti npr pizzu jer ona spada po meni rucka i sl. Bilo je par jeftinijih mjesta za jesti ali je hrana bila toliko neukusna a o higijeni da ne pricam da sam se bojala da cemo se otrovati, tako da smo vecinom u supermarket i hranili se sendvicima za dorucak. Ne znam kakava je situacija ove godine, ali baske vode no more. Radije Biograd onda (tamo smo bili 2009 i extra je bilo).
male_okice

PrethodnaSljedeća

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.