Ljekarsko uvjerenje za posao

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Ljekarsko uvjerenje za posao

PostPostao/la kox dana 06/10/2008 14:06

Zdravo,
Zanima me koji se sve nalazi moraju izvaditi za dobijanje ljekarskog uvjerenja za posao, kakva je procedura, i koliko to traje. Jos ako ga je neko vadio u DZ Omer Maslic u Sarajevu pa zna kako to kod njih "ide", tim bolje.
Hvala
Zadnja izmjena: kox; 07/10/2008 16:50; ukupno mijenjano 1 put/a.
kox

Re: Ljekarsko uvjerenje za posao

PostPostao/la visnja_x dana 06/10/2008 14:23

Ja sam ljekarsko vadila u studentskoj poliklinici i pitaju te na početku koji posao ćeš obavljati i koja ti je stručna sprema.U skladu s time ti odrede kod kojih ljekara ideš obično je to: internista,nalazi krvi i sl. Neke šalju i kod psihijatra, očnog ljekara.Ma sve zavisi od posla koji ćeš obavljati.
A to ti sve traje oko sahatak i brzo su nalazi gotovi (oni za krv i urin).
visnja_x

PostPostao/la potpuni stranac dana 06/10/2008 14:23

kox je napisao/la:Zdravo,
Zanima me koji se sve nalazi moraju izvaditi za dobijanje ljekarskog uvjerenja za posao, kakva je procedura, i koliko to traje. Jos ako ga je nekio vadio u DZ Omer Maslic u Sarajevu pa zna kako to kod njih "ide", tim bolje.
Hvala

a sto bas u omer maslić, i za koji poso ti treba ljekarsko? mislim da ima i boljih opcija.
potpuni stranac

PostPostao/la tataratira dana 06/10/2008 14:25

traje jedno prijepodne, ima smješnih pitanja i ne pipaju te puno
tataratira

PostPostao/la vajkrem dana 06/10/2008 14:27

koji ti nalazi trebaju to ce ti oni reci.(cini mi se pluca,urin,krv,psihic) odes u dom zdravlja platis 60 KM (bar je prije 5 mj. bilo toliko) i sve ti pojasne. nekada to zna potrajati...
vajkrem

PostPostao/la semmy dana 06/10/2008 15:02

koliko se ja sjecam da se ti nalazi ne vade u domu zdravlja gdje pripadas nego u domu zdravlja za saobracaj i ...... ili kako se vec zovu, to ti je nekih stotinjak metara od sentade...i tada ( prije 5-6 god ) je kostao oko 25km i trajao 30-tak min...
semmy

PostPostao/la potpuni stranac dana 06/10/2008 15:14

semmy je napisao/la:koliko se ja sjecam da se ti nalazi ne vade u domu zdravlja gdje pripadas nego u domu zdravlja za saobracaj i ...... ili kako se vec zovu, to ti je nekih stotinjak metara od sentade...i tada ( prije 5-6 god ) je kostao oko 25km i trajao 30-tak min...

o cemu ti pricas?
potpuni stranac

PostPostao/la kox dana 06/10/2008 15:25

Omer Maslic samo zato sto mi je najblizi, a rekose mi da moze u svakom DZ. Posao je vezan za tehniku, nije medicinski ili neki tome slican (znam da je za njih ova procedura rigoroznija).
Pitam koliko traje zato sto to moram zavrsiti do vikenda i predati uvjerenje u ponedeljak pa da znam kada da odem, u maloj sam vremenskoj stisci.
U svakom slucaju hvala na odgovorima.
kox

PostPostao/la potpuni stranac dana 06/10/2008 15:29

kox je napisao/la:Omer Maslic samo zato sto mi je najblizi, a rekose mi da moze u svakom DZ. Posao je vezan za tehniku, nije medicinski ili neki tome slican (znam da je za njih ova procedura rigoroznija).
Pitam koliko traje zato sto to moram zavrsiti do vikenda i predati uvjerenje u ponedeljak pa da znam kada da odem, u maloj sam vremenskoj stisci.
U svakom slucaju hvala na odgovorima.

u tom slucaju otiđi u eurofarm na ilidži, privatna poliklinika i zavrsi za pola sata, kosta 40KM. ja sam tako kad sam se zaposljavao. :thumbup:
potpuni stranac

PostPostao/la semmy dana 06/10/2008 17:30

potpuni stranac je napisao/la:
semmy je napisao/la:koliko se ja sjecam da se ti nalazi ne vade u domu zdravlja gdje pripadas nego u domu zdravlja za saobracaj i ...... ili kako se vec zovu, to ti je nekih stotinjak metara od sentade...i tada ( prije 5-6 god ) je kostao oko 25km i trajao 30-tak min...

o cemu ti pricas?

zavod za zdravstvo u javnom saobracaju tako se zove i sto bi davao 40km kad moze i 10-15 km manje a zavrsi sve za pola sata, sat
semmy

PostPostao/la kox dana 07/10/2008 16:49

Sutra cu vjerovatno otici da to probam zavrsiti u Omeru Maslicu, pa ako tamo bude nekih problema probat cu ove druge opcije.
kox

PostPostao/la semmy dana 07/10/2008 17:52

kox je napisao/la:Sutra cu vjerovatno otici da to probam zavrsiti u Omeru Maslicu, pa ako tamo bude nekih problema probat cu ove druge opcije.

probaj odma druge opcije...u omer maslic se moras naruciti za internistu ili da cekas da svi naruceni zavrse pa si ti na redu...treba ti za njih zivaca vremena...u svakom slucaju sretno
semmy

PostPostao/la kox dana 10/10/2008 21:10

Zavrsio sam ljekarski pa da vam prenesem moje utiske, mozda nekome budu od koristi.
Mene su uputili kod:
1) Oftamologa
2)Otorinolaringologa
3)Pulmologa (ukljucuje slikanje pluca)
4)Psihologa
5)Psihijatra
6)Interniste
i sve je ovo manje-vise proslo OK. Oni koji dolaze zbog ljekarskog uvjerenja imaju prednost, sve to ide prilicno brzo i svi su uglavnom vrlo ljubazni. Medjutim, prije svega ovoga se moraju uraditi pretrage krvi i urina, i to je ubjedljivo najlosije organizovan dio. Osoblje je neljubazno i neprofesionalno (stojim 10 minuta na salteru da uzmem nalaz, dvije radnice ispred mene na dva razlicita saltera za dizanje nalaza "popunjavaju neke papire" i ne obaziru se na ljude koji cekaju.) Veliki izuzetak je plava gospodja koja mi je i izvadila krv, a zatim sutradan (da, nalazi su mi bili gotovi tek sljedeceg dana) prolazeci i vidjevsi me kako cekam da mi daju nalaz zamolila "strasno zauzetu popunjivacicu papira" da mi odmah da nalaz, sto je ova i ucinila.
Helem, uvjerenje se obicno dobije isti dan, meni su zbog problema i kasnjenja laboratorijskih nalaza trebala dva. Uvjerenje kosta 60 KM. Obzirom da sam prije svega ovoga malo pogledao cijene na Internetu, vidio sam da je u nekim privatnim poliklinikama cijena uvjerenja 40 i 50 KM, dakle manja nego u Omeru Maslicu. Pored toga, vjerovatno se i brze zavrsi. Ako su ta uvjerenja validna onda je to mozda laksi, brzi i jeftiniji nacin da se do njih dodje.
Pozdrav i hvala na pomoci.
kox

PostPostao/la Bosna_ponosna dana 28/10/2013 02:06

Treba mi ljekarsko za posao, radi se o prosvjeti, individualna nastava. Sad ne znam imaju li tu kakvih zahtjeva, problem mi je s vidom što imam dioptriju veću, ali realno to mi ne smeta imalo pri poslu, ne nosim naočale, imam neke leće ali dok se ja naučim stavljat ih proć će vakta, a uvjerenje mi treba odmah. Hoće li mi pravit probleme ako vide da ne vidim, je li možda pametnije da odem kod privatnika ili nešto tako, vidim u poliklinici SaNaSa 50 KM taj pregled, mislim pretpostavljam i da će biti brži i uslužniji, a i pogotovo da mi oko toga neće pravit probleme, nego plati i bujrum. Ima li ko sličnih iskustava?
Bosna_ponosna

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.