Liječenje psorijaze u Foči???

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Liječenje psorijaze u Foči???

PostPostao/la Black swan dana 24/07/2007 11:24

:?

hitno

treba mi za rođakinju ako iko zna za nekog stručnjaka (izgleda narodnog) iz foče koji liječi tu bolest

:? :?
Black swan

PostPostao/la Hera dana 25/07/2007 12:06

Ne bih da te razocaram, ali psorijazu je jako tesko izljeciti ili bar zalijeciti, kod nas postoji drustvo oboljelih, mozda da ih kontaktiras, koliko poznajem dosta toga se temelji na psihickom zdravlju, znam curu kojoj je tek kada je zavrsila fakultet i pocela raditi, psorijaza sama od sebe nestala. Nesto ne vjerujem u te narodne doktore, a pogotovo kod kompleksnih oboljenja...
Hera

PostPostao/la jugoistocnjak dana 25/07/2007 18:53

U Foci znam da ima dermatolog Relja Divljan koji ima i privatnu ordinaciju.
Znam da je tretirao neke slucajeve psorijaze, ali koliko znam nije postigao neke znacajnije rezultate. Njegov telefon je 058/221-121 ili 065660560.
Ja nisam cuo da ima neki narodni ljekar, ali ipak se jos raspitaj.
Psorijazu ne mozes potpuno izlijeciti, ali se moze drzati pod kontrolom. Ovi dani su ti inace dobri za saniranje psorijaze. Treba otici na more, suncati se umjereno i kupati u morskoj vodi. Rezultati su najcesce zapanjujuce dobri.
Zimi povremeno otici u solarij. Treba paziti na ishranu. Hraniti se dijetalno, ne jesti ljuto, zacinjeno i odrzavati higijenu tijela.
Mozes se javiti i na PP.
jugoistocnjak

PostPostao/la Black swan dana 26/07/2007 09:45

hvala hvala
ja cu samo proslijediti ove brojeve i tekstove :)
Black swan

PostPostao/la janje_ dana 26/07/2007 12:24

psorijaza je manje-vise neizljeciva bolest na kojoj kojekakvi nadri-mudraci-travari-vracari uzimaju hrpu para..

sto ti se prije rodica pomiri s tim da se to ne lijeci, bice joj lakse (puno toga dolazi iznutra). psorijaza je znak unutrasnje iscrpljenosti organizma.. trebala bi jesti sto vise povrca (bundeva je pravo dobra za ovo), u ljetnim danima po mogucnosti otici na more, a obavezno se redovno javljati dermatologu.

kojekakvi kortikosteroidi samo doprinose guljenju koze i najbolje je na vrijeme posavjetovati se s nekim strucnjakom..

kod ivanic grada ima banja u kojoj tretiraju oboljele (naftalan). nije nesto preskupo, a rezultati su im ok..

u turskoj (mislim od skora i u umagu) postoji tretman kangal-ribicama. zaletis se u vodu, ribice pojedu onaj dio koji se ljusti i pri tom u kozu izluce neke vitamincice od kojih se koza oporavi.

ni turska nije skupa.
janje_

PostPostao/la Black swan dana 26/07/2007 14:43

samo vi pišite ja ovo printam i prosljeđujem :)

ali eto čula za nekog fočaka... inače je rođakinja iz hercegovine starija žena pa ne konta ovaj intranet :D
Black swan

PostPostao/la jugoistocnjak dana 26/07/2007 16:05

janje_ je napisao/la:psorijaza je manje-vise neizljeciva bolest na kojoj kojekakvi nadri-mudraci-travari-vracari uzimaju hrpu para..

sto ti se prije rodica pomiri s tim da se to ne lijeci, bice joj lakse (puno toga dolazi iznutra). psorijaza je znak unutrasnje iscrpljenosti organizma.. trebala bi jesti sto vise povrca (bundeva je pravo dobra za ovo), u ljetnim danima po mogucnosti otici na more, a obavezno se redovno javljati dermatologu.

kojekakvi kortikosteroidi samo doprinose guljenju koze i najbolje je na vrijeme posavjetovati se s nekim strucnjakom..

kod ivanic grada ima banja u kojoj tretiraju oboljele (naftalan). nije nesto preskupo, a rezultati su im ok..

u turskoj (mislim od skora i u umagu) postoji tretman kangal-ribicama. zaletis se u vodu, ribice pojedu onaj dio koji se ljusti i pri tom u kozu izluce neke vitamincice od kojih se koza oporavi.

ni turska nije skupa.

Sve tacno receno. Nebi trebalo piti ni alkohol. Psorijaza se moze javiti samo na odredjenim dijelovima dijela, a moze prekriti i citavo tijelo. Kad se to desi bolesnik zna biti ocajan i treba mu obavezno davati podrsku. Desi se da samo u par dana psorijaza prekrije citavo tijelo. Cak se moze javiti i po obrvama, oko usiju. U kosi to izgleda kao perut, ali to u stvari nije.
Isto tako suncanje i kupanje u morskoj vodi za samo 2-3 dana znaju pokazati zacudjujuce rezultate. Treba paziti na ishranu, lagano vjezbati i redovno se tusirati. Zimi otici u solarij, ali ne duze od 10-tak minuta u jednom danu.
Psorijaza se zna sama povuci i onda ponovo javiti nakon par godina.
Jako je bitno da se prihvati da je psorijaza neizljeciva i treba se nauciti zivjeti sa njom. Kod psorijaze osoba koja je ima moze sama najvise sebi pomoci. Doktori tu puno ne mogu pomoci, ali ti mogu uzeti podosta para.
jugoistocnjak

PostPostao/la sabinax dana 05/09/2007 22:57

Mojoj rodici se prije godinu dana povukla psorijaza. Koristila je med zivota i psoreks mast od travara Kajtezovica. Receno joj je da je psorijaza u krvi i da med zivota ( koji se sastoji od meda, propolisa i ljekovitog bilja) cisti krv tako da se pojavi psorijaza na dijelovima tijela gdje je nije bilo. Oboljele djelove je mazala jednom dnevno Psoreks masti koja je to sve otklonila sa koze. Probajte tu kombinaciju jer meni ima logike u svemu tome, a i imam primjer kako je bilo, a kako je sada. Mislim da mast i med mozete nabaviti u nekim biljnim apotekama, a ona je nabavlja u biljnoj apoteci na Pofalicima preko puta ulaza u Interex., blizu salona namjestaja Living. Sretno onima koji imaju taj problem
sabinax

PostPostao/la kekec dana 05/09/2007 23:07

u turskoj (mislim od skora i u umagu) postoji tretman kangal-ribicama. zaletis se u vodu,
ribice pojedu onaj dio koji se ljusti i pri tom u kozu izluce neke vitamincice od kojih se koza oporavi.

Ovo sam gledao na TV ( neki prilog o turistickim destinacijama
ili o zdravlju, pojma sada nemam, bilo je to prije par godina).
Jedino nisam siguran da sam cuo nesto o oporavku koze.
A lijepo su snimili ribice, kako "jedu" nogu jednog starijeg cikice.
kekec

PostPostao/la kekec dana 05/09/2007 23:15

Latinski naziv ribe "Garra rufa"

Evo ti link:
http://www.psorijaza.org/index.html - U UMAGU
http://www.psorijaza.net/
http://www.cumhuriyet.edu.tr/sivas/sivas05.html

slika
slika

A izgleda da se ribice mogu drzati u akvarijumu i iskoristiti kod
oboljenja manjih povrsina na ekstremitetima:
slika
slika
kekec

psorijaza

PostPostao/la Dad0 dana 07/09/2007 23:56

to su takozvane garra-ruffa ribice,ja imam problem sa psorijazom ali nisam nikada rijesio do kraja,samo sam zalijecio a to se moze kada pijes riblje ulje 3x1 kasiku prije jela I kada koristis mast koja se zove dermovate cijena joj je 6,50 km u apotekama po sarajevu.jeftinije ti je I bolje nego da se ide kod kojekakvih prevaranata.ako zelis mogu ti izdiktirati citav moj tretman o psorijazi I kako sam uspio.
Dad0

PostPostao/la cHupjahalic@ dana 08/09/2007 16:41

Faktori koji uticu su infekcije, stres, nasljedni faktori ali kad razmislimo svi mi kroz to prolazimo i razlog zasto neko dobije psorijazu a drugi ne je nepoznat.

za psorijazu je najlakse reci da se celije brze dijele nego inace kad je koza zdrava (normalno razmnozavanje/ dijeljenje celija na zdravoj kozi uzima oko 30-ak dana, kod ljudi sa psorijazom manje od sedmicu).

vidim da je jugoistocnjak napisao dosta toga zanimljivog: suncanje, D vitamini, ishrana je jako bitna, masne kremice i sl. sprijecavaju pogorsanje.
tesko za izlijeciti ali se ipak moze zalijeciti.
cHupjahalic@

PSORIAZA - SEBOROICNI DERMATITIS (psoriasis)

PostPostao/la helppso dana 25/02/2008 20:38

pozdrav svima koji prate ovaj forum

:P
helppso

PostPostao/la Saian dana 25/02/2008 22:33

jel ovo spamer fasovo bio ban :D :D :D , uporan neki
Saian

PSORIASIS -PSORIAZA

PostPostao/la delic dana 01/03/2008 00:44

PSORIAZA
INTERNATIONALNI CONGRES DERMATOLOGIJE U PARIZU

http://www.doctorama.com/fr/congres-med ... enereology
delic

Re: Liječenje psorijaze u Foči???

PostPostao/la Selmanu dana 20/11/2010 17:30

moj prijatelj je imao psorijazu a skoro 100%-tno izlječenje je uspio nekom kremom, izliječio je i sina. mislim da je krema bioeliksir, vidim da ima i internet stranica bioeliksir.ba
Selmanu

PostPostao/la oho dana 30/11/2010 21:18

Jel neko čuo za izvjesnog Blagu Skočibušiča iz Travnika koji u potpunosti liječi ovu bolest? Prije par večeri na BHT-u bio prilog o njemu.
Ako neko ima bilo kakav kontakt bio bi zahvalan da mi pošalje na PP.

Unaprijed hvala!!
oho

PostPostao/la avaj dana 02/11/2011 16:13

pozdrav svima obolelim od nesretne bolesti psorijaze.zelim svima da pomognem da se izlece vjeruj te mi da lek postoji i nekosta nista,samo je potrebno da vjerujete i da me pisete na e-mal:[email protected] ili da
me nazovete na br.tel:+38268762460.dobri ljudi postoje vjeruj te! ko vjeruje po vjeri ce mu i biti!
avaj

PostPostao/la male_okice dana 03/11/2011 09:48

moja tetka godinama boluje od psorijaze ono sto joj pomaze su lijekovi koje joj je prepisao jedan nas dermatolog. Kad kazem lijekovi to su zapravo gomila krema i sampona: ima 1 sampon za kosu plus gel za tusiranje, pa onda poslije tusiranja ima jedan losion za tjeme i 1 kremu za lice jednu za tijelo, Ove kreme za lice su zapravo kreme koje sama pravi nasa gradska apoteka znaci nisu brendirane ili tako nesto nego po receptu. Svaki dan se drzi tog rezima mazanja (mislim da ne pere glavu svaki dan jedino) i zasad je pravo dobro kako je bilo prosle godine. Mislim da je bitno biti stvarno doslijedan i uporan kad ti doktor nesto prepise ne preskakti i ne eksperimentisati puno sam nad sobom.
male_okice

PostPostao/la irmaaa1 dana 21/11/2011 00:23

Krema od sjemenki ćurukota pomaže... dokazano...
irmaaa1

PostPostao/la alena76 dana 21/11/2011 16:17

A da pokušate kod kod doktora? koliko znam ti narodni lijekovi su drži vodu dok majstori odu...ne znam možda ima i neko koga su izliječili ali koliko ja vidim ovo su uglavnom savjeti koje daju zdravi bolesnim ljudima, kao čuki oni negdje nešto.
da skratim... kod mog dermatologa (prof. Arslanagić) znam da rade lasersko uklanjanje psorijaze i da je lista čekanja 10 dana...pa valjda ti ljudi ne daju pare džaba...a vjerovatno su probali ćurokot, kreme, maze, čubru i sl. vjerovatno znaju oni šta su probali a ne mi koji ih savjetujemo...
uostalom ima na internetu, pa pogledajte kako civilizovan svijet rješava taj problem i šta funkcioniše i kako...a ne da mi toplu vodu izmišljamo
http://www.dermaclinica.ba/usluge/tretman-psorijaze/
alena76

PostPostao/la sestoculo dana 21/11/2011 16:33

v
Zadnja izmjena: sestoculo; 15/12/2013 18:47; ukupno mijenjano 1 put/a.
sestoculo

PostPostao/la cucamonga dana 25/11/2011 03:13

stara imala psorijazu...

otisla u drvenik na 7 dana sunca mora kupanja i suncanja - otislo ko rukom odneseno...

necu nista dalje reci

pozdrav.
cucamonga

Sljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.