Lektira - Zeleno busenje

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...

Moderator/ica: NIN

Lektira - Zeleno busenje

PostPostao/la Plavo-bijeli dana 26/09/2010 16:41

Izvinjavam se prije svega što dižem temu ovog tipa, al zaista mi je potrebna pomoć. Znaći potrebno mi je što više pouka(ideja) za ovaj roman od Edhema Mulabdića. Inače ili pročitam cjelu i napišem je, ili nađem na internetu , ili je nikako ne napišem :D . Iznajmio sam lektiru i počeo čitati, ali ne vjerujem da ću stici do kraja da je pročitam na vrijeme , a i veoma sam lijen :-? ... pa eto ako ko ima negdje u teci ili na nekom drugom mjestu zamolio bi da napiše te pouke!

hvala!
Plavo-bijeli

Re: Lektira - Zeleno busenje

PostPostao/la Strpljiva dana 26/09/2010 18:33

Dok si napisao post - mogao si cijelu pročitati.
Strpljiva

PostPostao/la .Irfan. dana 26/09/2010 19:21

:lol:
.Irfan.

PostPostao/la cyprus dana 26/09/2010 20:26

Plavo-bijeli je napisao/la:Izvinjavam se prije svega što dižem temu ovog tipa, al zaista mi je potrebna pomoć. Znaći potrebno mi je što više pouka(ideja) za ovaj roman od Edhema Mulabdića. Inače ili pročitam cjelu i napišem je, ili nađem na internetu , ili je nikako ne napišem :D . Iznajmio sam lektiru i počeo čitati, ali ne vjerujem da ću stici do kraja da je pročitam na vrijeme , a i veoma sam lijen :-? ... pa eto ako ko ima negdje u teci ili na nekom drugom mjestu zamolio bi da napiše te pouke!

hvala!

Ima ovdje još lijenih, pogotovo kada je u pitanju tuđi poso :-D
cyprus

PostPostao/la Plavo-bijeli dana 26/09/2010 21:28

pa lakše odvojit 3 min i napisati 2 reda nego čitat 4 sata:D .. ugl dogurao sam do 150 stranice ostalo još 70...pa polako :D
Plavo-bijeli

PostPostao/la hopi dana 26/09/2010 21:35

koliko ćeš neozbiljnih odgovora i zezancija pročitati na ovu temu (uključujući moj post) možeš prije pročitati tih 70 stranica što ti je ostalo.
hopi

PostPostao/la Plavo-bijeli dana 26/09/2010 21:40

Procitacu ja lektiru, nije to problem(jest , ali :D:D) ... samo sam trazio neku pomoc jer i kad pročitam lektiru neću imati dosta ideja koje su mi potrebne.. ali eto :)
Plavo-bijeli

PostPostao/la cyprus dana 26/09/2010 21:42

Joj što ja nisam imo interneta kad sam čito lektireeee... :( :D
cyprus

PostPostao/la Desert Wind dana 26/09/2010 21:52

kad budes imao 30-40 godina bice ti zao u kakva sranja su ti godine prolazile a osto nepismen...
doduse ima ovih instant bogatasa kojima ide u zivotu mutljavinama pronevjerama i slicno pa ni citanje knjiga vise nije sto je nekad bilo kao ni obrazovanje - dovoljno je da imas par automatskih pusaka nesto malo muda u gacama raje da te pogura kad bude rutavo vezu koja ce ti isporucivat bijelo na veliko i malo i hadzija si za najvise 5-10 godina tako da ti nece trebat lektira a imaces Audi A8 ocam 2-3 godine star sa V8 motorom sa 24-25 godina i svako piche kojem pridjes popodne iza skole....

tako da - ti i ne treba lektira
Desert Wind

PostPostao/la Plavo-bijeli dana 26/09/2010 22:24

Desert Wind je napisao/la:kad budes imao 30-40 godina bice ti zao u kakva sranja su ti godine prolazile a osto nepismen...
doduse ima ovih instant bogatasa kojima ide u zivotu mutljavinama pronevjerama i slicno pa ni citanje knjiga vise nije sto je nekad bilo kao ni obrazovanje - dovoljno je da imas par automatskih pusaka nesto malo muda u gacama raje da te pogura kad bude rutavo vezu koja ce ti isporucivat bijelo na veliko i malo i hadzija si za najvise 5-10 godina tako da ti nece trebat lektira a imaces Audi A8 ocam 2-3 godine star sa V8 motorom sa 24-25 godina i svako piche kojem pridjes popodne iza skole....

tako da - ti i ne treba lektira

bože sačuvaj... zar je tolko bitna jedna lektira :O i nisam takvog posla i ne želim imati nikada novi audi il nešta slično ukoliko to nisam stekao poštenim radom ;)
Plavo-bijeli

PostPostao/la Strpljiva dana 26/09/2010 22:43

:lol:

Zaslužio si bar još jedan post od mene zbog ovog smajlija. O kakvom poštenom radu pričaš?! Ti zamoliš - drugi rade. @Desert Wind te na vrijeme želi zadržati na pravom PDF-u ;) Ne pročitaj ovu, sutra drugu...i nema te. Jednog dana ćeš kriviti druge za sopstvene greške. Ali pazi - nije nama toliko ni stalo da poslušaš. Onda nebi imali materijala za kontinuitet pojedinih PDF-ova.
Strpljiva

PostPostao/la kurty dana 27/09/2010 01:40

p.s. jedna moja scena... Imamo mi oko 15tak dana da procitamo Anu Karenjinu... I sad, posto sam bi relativno spor, nisam uspjeo da dodjem do knjige, ni u skolskoj ni u gradskoj biblioteci... I helem, drugarica iz razreda mi da knjigu noc prije "roka"... Procitam ja predgovor, i u skolu...

Sve lektire smo radili kroz diskusije... dupli cas imali, skontamo temu za debatu, podjelimo se i onda ocjene frcaju...Elem, debata pocela... Jedini koji zna da nisam procitao knjigu, je drug koji sjedi sa mnom, a ja znam da je on procitao prvih 70 strana... Ja i on, vodje zaracenih debatanata... Kren ja njega "derati", samo tako... Inace, u predgovoru, se mnogo toga "vidi"... I nakon pola sata njegove patnje, on "izvlaci asa iz rukava", i postavlja mi pitanje
"Na balu je Ana Karenjina bila jako obucena tako i tako... Zbog cega???"...

Sad ja poceo nesto muljati, ovo ono...A on se okrenu prema profesorici i rece "Nema smisla da se ja raspravljam sa nekim ko nije upucen u materiju, pa valja ovakve gluposti"...

I meni kec ko kuca... To je inace bila moja prva i zadnja jedinica u skolovanju, a Ana karenjina, prva i jedina lektira koju nisam procitao do roka odredjenog, sto se skole tice :-D
kurty

PostPostao/la Plavo-bijeli dana 27/09/2010 12:39

Eto pročitao sam lektiru , napisao je. Sve sam , sa malom pomoći interneta :-D Može se tema zatvoriti.
Plavo-bijeli

PostPostao/la cyprus dana 27/09/2010 13:13

kurty je napisao/la:p.s. jedna moja scena... Imamo mi oko 15tak dana da procitamo Anu Karenjinu... I sad, posto sam bi relativno spor, nisam uspjeo da dodjem do knjige, ni u skolskoj ni u gradskoj biblioteci... I helem, drugarica iz razreda mi da knjigu noc prije "roka"... Procitam ja predgovor, i u skolu...

Sve lektire smo radili kroz diskusije... dupli cas imali, skontamo temu za debatu, podjelimo se i onda ocjene frcaju...Elem, debata pocela... Jedini koji zna da nisam procitao knjigu, je drug koji sjedi sa mnom, a ja znam da je on procitao prvih 70 strana... Ja i on, vodje zaracenih debatanata... Kren ja njega "derati", samo tako... Inace, u predgovoru, se mnogo toga "vidi"... I nakon pola sata njegove patnje, on "izvlaci asa iz rukava", i postavlja mi pitanje
"Na balu je Ana Karenjina bila jako obucena tako i tako... Zbog cega???"...

Sad ja poceo nesto muljati, ovo ono...A on se okrenu prema profesorici i rece "Nema smisla da se ja raspravljam sa nekim ko nije upucen u materiju, pa valja ovakve gluposti"...

I meni kec ko kuca... To je inace bila moja prva i zadnja jedinica u skolovanju, a Ana karenjina, prva i jedina lektira koju nisam procitao do roka odredjenog, sto se skole tice :-D

Iskren da budem, nikad lektire nisam volio :-D , a Anu Karenjinu mi nije palo napamet da pročitam :oops: :D Zaboravio sam kako sam se izvuko, al' nisam nikad u životu dobio keca iz bosanskog :dance: :dance:
cyprus

PostPostao/la Plavo-bijeli dana 27/09/2010 19:34

I da, dobio sam 5 8) :thumbup:
Plavo-bijeli

PostPostao/la JThomas dana 27/09/2010 19:59

titina m' rahmeta, ja nikad nisam pročitao anu karenjinu. stvarno. nije bila za lektiru, a nisam se nikad nakanio mimo lektire, nikad me realizam nije pretjerano oduševljavao.

kurto jel' ti lakše? :D
JThomas

PostPostao/la kurty dana 27/09/2010 23:46

p.s. ja opet off topic...

U razredu mom je bilo svega... Elem 13 zeMski i 12 muski... Od tih trinaest djevojaka, bile ja jedna koju nikad nismo vidjeli s momkom..ma kakvim momkom, nikad nije izasla iz kuce a da nije skola, ili granap... I poce ona nama price pomalo oko ruske knjizevnosti, vako nako...Procitala bruku tih knjiga... I sad, dosao na red neki test i nekog predmeta, i prozva nastavnica nas 5-6 finih ucenika (svi imali 5.0 prosjek :oops: ) i rece nam da smo oslobodjeni testa... Mi izadjemo i sjecam se imamo oko 55 minuta pauzu, jer je veliki odmor poslije... Mi na kaficu, to je ujedno i njena prva kafa sa drustvom... I sad, o cemu ce srednjoskolci pricati nego o ljubavi, mastama, sexu...

Sjoo, Sanele mi moje, kad ova fina ucenica poce svoje mastanje.... "da me neko ovako, kao sto je taj junak tu junakjinju... Da hoda po kuci obucena kao neka junakinja i da provocira junaka..." a sve Rusi...
Mi :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

i od tog trenutka imam neku fobiju od citanja ruskih pisaca

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kurty

PostPostao/la kurty dana 27/09/2010 23:48

JThomas je napisao/la:titina m' rahmeta, ja nikad nisam pročitao anu karenjinu. stvarno. nije bila za lektiru, a nisam se nikad nakanio mimo lektire, nikad me realizam nije pretjerano oduševljavao.

kurto jel' ti lakše? :D

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Jerane sad si me iznenadio...
Inace, preko onih Velesicana, pa onda preko mene si postao osoba X...
A inace ta osoba X se koristi u kojekakvim debatama, pa kad kaze neko "haj pitat cemo osobu X, pa ces vidjeti da sam ja pametniji"...

Sam mi je mnogo lakse :D
kurty

Natrag na Nauka i edukacija

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.