Legalizacija kanabisa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Legalizacija kanabisa

PostPostao/la Zatamnjena stakla dana 09/08/2013 16:53

Daj vamo taj staff! :mrgreen:
Zatamnjena stakla

PostPostao/la Ludzak dana 12/08/2013 11:53

aaa vidi ti narkomana.. :D
Gledajuci realno legalizaciju i zabranu, radije bih legalizovao marihuanu, a zabranio alkohol. Toliko od mene. :lol:
Ludzak

PostPostao/la Zatamnjena stakla dana 12/08/2013 12:52

:mrgreen:

Domacica :lol:
Zatamnjena stakla

PostPostao/la plain vanilla dana 12/08/2013 12:56

slika
plain vanilla

Lokacija: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

PostPostao/la Zatamnjena stakla dana 12/08/2013 12:58

:lol:

Vi nou dis. Oder pipl dont anderstand as.
Zatamnjena stakla

PostPostao/la Zavatoni dana 12/08/2013 13:05

U slučaju legalizacije marihuane...kako kod vozača provjeriti nivo THC-a u krvi...odnosno utvrditi da li je 'pod uticajem' ili nije?
Puhanjem u balon sigurno ne može.
Krv? Pod kojim uslovima policajac smije uzeti krv učesniku u prometu? Sudski nalog?
Ovo mi je zaista interesantna implikacija legalizacije...možda je negdje to rješeno...
Zavatoni

PostPostao/la Zavatoni dana 12/08/2013 14:03

"U.S. Government Has A Patent On Marijuana As An Antioxidant And Neuroprotectant In The Brain!"

Zavatoni

PostPostao/la Zatamnjena stakla dana 12/08/2013 14:25

Zavatoni je napisao/la:U slučaju legalizacije marihuane...kako kod vozača provjeriti nivo THC-a u krvi...odnosno utvrditi da li je 'pod uticajem' ili nije?
Krv? Pod kojim uslovima policajac smije uzeti krv učesniku u prometu? Sudski nalog?
Ovo mi je zaista interesantna implikacija legalizacije...možda je negdje to rješeno...

Imaju sada neke lude sprave za to :mrgreen:
Zatamnjena stakla

PostPostao/la truts dana 12/08/2013 14:28

Zavatoni je napisao/la:U slučaju legalizacije marihuane...kako kod vozača provjeriti nivo THC-a u krvi...odnosno utvrditi da li je 'pod uticajem' ili nije?

Postoji mobilni aparat za testiranje na psihoaktivne supstance, zvani cozart.
Koliko znam MUP Ze-Do kantona ima takav uređaj. Ali ima samo jedan, jer je preskup. Nadam se da će tako i da ostane. :mrgreen:
truts

PostPostao/la Son1 dana 12/08/2013 14:29

Sorel je napisao/la:

Imaju sada neke lude sprave za to :mrgreen:

Uzima se uzorak pljuvacke i za nekih 15 minuta se dobiju rezultati da li je osoba konzumirala marihuanu, kokain ili heroin.
Son1

PostPostao/la Lider u regionu dana 12/08/2013 14:29

Against
Lider u regionu

PostPostao/la truts dana 12/08/2013 14:34

Lider u regionu je napisao/la:Against

Why?
truts

PostPostao/la Son1 dana 12/08/2013 14:49

I ja sam protiv, osim mozda da se uvezemo sa ovim legalcima, pa da uzajamo za njih.
Son1

PostPostao/la dr.gog dana 12/08/2013 14:57

Da ne brkam pojmove, zagovornik sam dekriminalizacije marihuane, dok pod pojmom legalizacija shvatam nešto drugo-mislim da bi to u našoj zemlji napravilo jako puno problema.

Mislim da je potrebno ukinuti zaista besmislene zakone koji posjedovanje jednog "jointa" ili par vrhova ganje tretiraju kao krivično djelo. Bezbroj puta čitamo one idiotske vijesti o pretresanju raje koja je "tu-i-tu zatečena prilikom konzumiranja i kod kojih je nađena zeljasta tvar koja asocira na marihuanu", a u sudskim presudama dva puta pročitah podatak o količini : 0, 20 i 0,70 grama :-) . Sudski troškovi, te trošak patroliranja Odjela za narkotike su 100 puta veći od bilo kakve moguće štete koju trava može uzrokovati. Glupost.

Bliska prijateljica, oboljela od multiple skleroze, u Švicarskoj je konzumirala medicinski kanabis. Inače po struci med.sestra, a kasnije profesor slavistike, nakon dva mjeseca razmišljanja se odlučila da proba kanabis ,pod kontrolom stručnih osoba.

Pozitivni efekti: Smanjeno drhtanje, ukočenost, bolovi u tetivama. Veliko poboljšanje apetita i "sitne" pokretljivosti (oblačenje, kupanje, tipkanje na tastaturi). Poboljšano raspoloženje i bolji san.

Mane: Blaga konfuzija kratko nakon inhalacije, nesposobnost određivanja protoka vremena, smanjena koncentracija pri čitanju složenijih tekstova, pojačana sklonost ka kaloričnoj/nezdravoj hrani, povremena nepotrebna euforičnost. Sve u svemu, žena mi tvrdi da joj više pomaže tretman, nego što joj smetaju nuspojave istoga.

Legalizirana upotreba marihuane također ima svoje brojne propuste, pa i med.upotreba. Mnogo ljudi je sklono da pravo na korištenje te biljke za liječenje koriste kao najobičnije "ubijanje" travom koje od njih pravi zombije. Takav "zombi" obično hvali efekat analgezije (smanjenja bola), dok istovremeno odaje sliku zapuštenog, bolesnog i mentalno veoma konfuznog pacijenta. Trgovci legalnom marihuanom pri tome razvijaju veoma kvalitetne sorte pod strogim uvjetima, ali ja još nisam pronašao podatak da neka institucija zdr.sistema, u SAD ili Evropi ima razrađen sistem kontrole razvoja tih preparata, ili naprosto POTVRDE učinkovitosti. Ono što mene plaši je da se veoma snažne sorte trave puše bukvalno poput duhana, bez miješanja sa duhanom, a niko ne pominje činjenicu da i marihuana, pored nama dragog THC, sadrži i gomilu štetnih tvari u svom dimu, kao i duhan.

Dakle, ako će nekom težem bolesniku pomoći jedan joint dnevno, razumno je napraviti legalnu proceduru korištenja tj.protokol uzgajanja, distribucije, propisivanja, korištenja i lokacije za terapiju, kao i za svaki lijek.
dr.gog

PostPostao/la UltrasNaBaterije dana 12/08/2013 15:20

Sve je to politika, inače te zabrane su smiješne ako gledaš neki rezon uopće. Nek se truje ko hoće i kako hoće sve dok ne utiče na druge ljude okolo tebe. Ako pušiš krek u javnosti, bodeš se u venu da te djeca mogu gledat, u porodici itd, zaradiš kaznu i to je to. Ali zabrane za posjedovanje, prodaju i slično nemaju nikako smisla.

Selektivni pristup toksikomanijama je najveća glupost. Dozvolili smo cigare sa milionima različitih spojeva koji stimulišu ovisnost, omladina saljeva absint u parkovima, a zbog 2 grama trave možeš završit na hlađenju nekoliko godina u ustanovi za proširenje čmarnih mišića. Sušim orahov list i pušim, uroka me gore od komšijine smijalice, boli glava vazdan, jel to krivično djelo?

Općenito ove prohibicije su slične onim kaznama za ne vezanje pojasa, besmislene, eto država ti želi dobro i da ti spasi život, ali prije toga po mogućnosti nek si popio litar domaćeg vlahova u kafani i ispušio šteku cigara, ali nikako trave. :-) :-) jer akcize i porezi su u svakom slučaju dobrodošli...
UltrasNaBaterije

Lokacija: Grbavica-zgrade u nizu, u kopu-jedan drugom uvijek blizu

PostPostao/la Zavatoni dana 12/08/2013 15:38

Zavatoni

PostPostao/la Zavatoni dana 12/08/2013 15:39

Zavatoni

PostPostao/la boogy dana 12/08/2013 16:00

boogy

PostPostao/la Zatamnjena stakla dana 12/08/2013 17:29

Daj ba pusti me te klipove. Domacica valja i uvijek ce i valjat!
Zatamnjena stakla

PostPostao/la salvatore paradise dana 12/08/2013 17:38

Ovima sto se ozbiljno zadaju da dokazu stetnost marihuane bih porucio da srolaju jedan, bice opusteniji. Da ne govorimo o tome da je opcenito svaka zabrana beskorisna a sto je jos gore kontraproduktivna. Pametan covjek uci na tudjim primjerima, a ovakvih primjera ima mali milion. Za vrijeme prohibicije alkohol je postao jeftiniji nego ikad a kriminal procvjetao... Dzaba kad smo zatucani balkanjerosi
salvatore paradise

PostPostao/la salvatore paradise dana 12/08/2013 17:51

I cemu prica o stetnim dejstvima marihuane? Pa korisnici iste su ljudi koji o tome najvise znaju, ali ih to ocito ne brine... Ne vidim razlog zasto bi onda trebalo brinuti dezurne moraliste i profesionalne briznike za zdravlje zalutalih ovcica? I sto je najgore skoro uvijek je u pitanju neki pretili tip koji ljutito mase prstom ispred zajapurene face, ocekujuci svakog trenutka da ga strefi srcka ili izljev masnoce u mozak. Zasto njima niko ne kaze da burek ubija???
salvatore paradise

PostPostao/la S4mpion dana 12/08/2013 18:05

plain vanilla je napisao/la:slika

Porediti marihuanu koja nije legalna, samim tim je i njena upotreba izuzetno mala, i alkohol koji je legalan nije poštena usporedba, da ne spominjem da je izneseni podatak o 0 smrnih slučajeva netačan.
S4mpion

PostPostao/la salvatore paradise dana 12/08/2013 18:11

S4mpion je napisao/la:

Porediti marihuanu koja nije legalna, samim tim je i njena upotreba izuzetno mala, i alkohol koji je legalan nije poštena usporedba, da ne spominjem da je izneseni podatak o 0 smrnih slučajeva netačan.

Citav post je za komadanje od smijeha, ali obojeni dio narocito
salvatore paradise

PostPostao/la S4mpion dana 12/08/2013 18:16

salvatore paradise je napisao/la:
S4mpion je napisao/la:

Citav post je za komadanje od smijeha, ali obojeni dio narocito

Onda nemoj gubit vrijeme :wink:
S4mpion

PostPostao/la salvatore paradise dana 12/08/2013 18:18

Naravno da necu. Pola grada na tezim drogama a ti pricas o maloj upotrebi marihuane... Ako cemo vec razgovarati o ovom problemu onda bi morao biti informisan.. I da, nije zabiljezen slucaj da je neko umro zbog konzumiranja marihuane.
salvatore paradise

PrethodnaSljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.