Laserska depilacija

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Laserska depilacija

PostPostao/la Phantea dana 03/05/2013 11:32

Evo da i ja podijelim iskustvo. Tretmane sam započela prije nove godine i uradila sam 4 tretmana u nomasvello. Kod mene nije uspjelo, barem ja ne vidim nikakav napredak. Nisam imala ni onu fazu kad fol ispadnu dlake pa ti bude drago sto radis tretman iako porastu nakon 7 - 10 dana...znaci,nista. Imam svijetlu put i svijetlo smedje dlake, nisu bijele pa da nemaju pigment.. Jednostavno ta sprava na meni ne funkcionise. Dlake gore i osjeti se miris (cure koje idu znaju kakav je to odvratan miris) ali ne otpadnu niti ispadaju nakon par dana. Cure koje tamo rade su super, trude se i stručne su, ali eto moje dlake se ne predaju.

Kontala sam da mi naredni korak bude elektroliza. Ima li neko u BiH da to radi, nema veze gdje i koliko je daleko/skupo? hocu da se rijesim prokletih dlaka gdje god ih imam!
Phantea

PostPostao/la mala Lana dana 09/05/2013 18:41

Phantea je napisao/la:Evo da i ja podijelim iskustvo. Tretmane sam započela prije nove godine i uradila sam 4 tretmana u nomasvello. Kod mene nije uspjelo, barem ja ne vidim nikakav napredak. Nisam imala ni onu fazu kad fol ispadnu dlake pa ti bude drago sto radis tretman iako porastu nakon 7 - 10 dana...znaci,nista. Imam svijetlu put i svijetlo smedje dlake, nisu bijele pa da nemaju pigment.. Jednostavno ta sprava na meni ne funkcionise. Dlake gore i osjeti se miris (cure koje idu znaju kakav je to odvratan miris) ali ne otpadnu niti ispadaju nakon par dana. Cure koje tamo rade su super, trude se i stručne su, ali eto moje dlake se ne predaju.

Kontala sam da mi naredni korak bude elektroliza. Ima li neko u BiH da to radi, nema veze gdje i koliko je daleko/skupo? hocu da se rijesim prokletih dlaka gdje god ih imam!

Elektroliza, misliš na postupak sa iglicom, ubode u korijen dlake, pa se tako uništava?

To radi jedan mali salon u Hrasnom, Runolist, vjerovatno i drugi, ali za ovaj znam, i ova teta radi vec preeeevise godina taj tretman, profesionalna je... ko je isao tamo, zna o cemu pričam :D samo što mislim da je taj tretman bolji za male površine poput lica, jer jako dugo traje, treba vremena da se vide rezultati i košta, mislim 1 min. je 1 KM, to je za velike površine preskupo (radi se dlaka po dlaka).

Iz tog razloga sam ja odustala od elektrolize jos prije par godina... mada su neke žene prezadovoljne, individualno je. Kod mene je to izazivalo jaku reakciju koze, i išla sam pola godine relativno bezuspiješno. Vrijedi probati na nekom manjem dijelu kože, jer se plaća po minutama. Nadam se da sam bar malo pomogla. Pozz
mala Lana

PostPostao/la mala Lana dana 09/05/2013 18:53

Pitala sam prije nekog vremena da li je neko bio u ovom salonu Sun is up na laserskoj depilaciji, vidim da su dali ponudu za tretmane u pola cijene, i prodali su puno kupona, tako da se nadam da je neko od kupaca ovdje :D haha

Ugl. ja sam isla u No Vello, ali samo lice radila, i ok su, ali ni blizu laserskom tretmanu u Zenici (barem na mojoj koži), na ovoj temi se spominjala jedna poliklinika.

Onda sam prije 2 mjeseca naletila na ovaj Sun is up, i neku njihovu ponudu, i otisla odradila ruke, i prezadovoljna sam, već 2 mjeseca, malo naraslo, nesto sitno, ALI prije mjesec sam radila i noge i bikini, i očajno je, nisu mi čak ni ono početno poispadale dlake, samo negdje imam neke NEdlakave rupe :lol:

Ne znam je li me sfušerila ili je do moje kože, brzo me nekako fotoepilirala :D ugl. učinak ni blizu kao na rukama, a na nogama su mi još tamnije dlake, ma precrne :S eh sad, idem opet, i ako sad bude loše, više neću ni ići da radim noge :D eto mali doprinos, možda nekome bude od koristi :-)
mala Lana

PostPostao/la Phantea dana 10/05/2013 12:15

mala Lana je napisao/la:
Phantea je napisao/la:Evo da i ja podijelim iskustvo. Tretmane sam započela prije nove godine i uradila sam 4 tretmana u nomasvello. Kod mene nije uspjelo, barem ja ne vidim nikakav napredak. Nisam imala ni onu fazu kad fol ispadnu dlake pa ti bude drago sto radis tretman iako porastu nakon 7 - 10 dana...znaci,nista. Imam svijetlu put i svijetlo smedje dlake, nisu bijele pa da nemaju pigment.. Jednostavno ta sprava na meni ne funkcionise. Dlake gore i osjeti se miris (cure koje idu znaju kakav je to odvratan miris) ali ne otpadnu niti ispadaju nakon par dana. Cure koje tamo rade su super, trude se i stručne su, ali eto moje dlake se ne predaju.

Elektroliza, misliš na postupak sa iglicom, ubode u korijen dlake, pa se tako uništava?

To radi jedan mali salon u Hrasnom, Runolist, vjerovatno i drugi, ali za ovaj znam, i ova teta radi vec preeeevise godina taj tretman, profesionalna je... ko je isao tamo, zna o cemu pričam :D samo što mislim da je taj tretman bolji za male površine poput lica, jer jako dugo traje, treba vremena da se vide rezultati i košta, mislim 1 min. je 1 KM, to je za velike površine preskupo (radi se dlaka po dlaka).

Iz tog razloga sam ja odustala od elektrolize jos prije par godina... mada su neke žene prezadovoljne, individualno je. Kod mene je to izazivalo jaku reakciju koze, i išla sam pola godine relativno bezuspiješno. Vrijedi probati na nekom manjem dijelu kože, jer se plaća po minutama. Nadam se da sam bar malo pomogla. Pozz

E bas na to mislim, koliko sam skontala to je jedini nacin da se dlake uklone trajno(koliko god to trajno moze biti). Jesi mi pomogla, nisam znala da to rade saloni, kontala sam da to rade samo dermatolozi i drugi ljekari.
Hvala najljepsa i sretno sa epilacijom :thumbup:
Phantea

PostPostao/la mala Lana dana 10/05/2013 15:08

Phantea je napisao/la:
mala Lana je napisao/la:

E bas na to mislim, koliko sam skontala to je jedini nacin da se dlake uklone trajno(koliko god to trajno moze biti). Jesi mi pomogla, nisam znala da to rade saloni, kontala sam da to rade samo dermatolozi i drugi ljekari.
Hvala najljepsa i sretno sa epilacijom :thumbup:

Kažu da je tako, samo treba stvarno strpljenja... hvala, trebaće mi :D a Boga mi i salonima u koje idem, ako ne žele da ostanu bez korisnika usluge 8-) :P
mala Lana

PostPostao/la Lounge Act dana 12/05/2013 20:16

bolje izdvojiti novac za neki dobar aparat za dugotrajnu depilaciju kao sto je na jednoj temi spominjan philips lumea nego stalno davati novac kozmeticarima, a dlacice se opet vrate
Lounge Act

PostPostao/la AAmilaAA dana 15/08/2013 18:00

Ima li neko da je isao na lasersku depilaciju(Poliklinika,ili neki ljekar),i da ima pozitina iskustva, osim vas koji ste isli u No Vello?
AAmilaAA

PostPostao/la dorkcic dana 17/08/2013 00:24

Lounge Act je napisao/la:bolje izdvojiti novac za neki dobar aparat za dugotrajnu depilaciju kao sto je na jednoj temi spominjan philips lumea nego stalno davati novac kozmeticarima, a dlacice se opet vrate

:thumbup:
Gdje to ima u Sarajevu kupiti?
dorkcic

PostPostao/la thea dana 17/08/2013 01:11

Navodno, ti aparati su previse light pa se dlacice ponovo vracaju. Zene nisu zadovoljne pa su i ti aparati kao bacen novac kosta oko 1 500.- €
Prava laserska se radi i ima ucinka, ali samo kod zena koje imaju tamnije dlacice i svijetliju kozu. Tretman kosta oko 1000e za noge, puta 6-8 tretmana. Skupo
thea

PostPostao/la Lounge Act dana 17/08/2013 17:52

dorkcic je napisao/la:
Lounge Act je napisao/la:bolje izdvojiti novac za neki dobar aparat za dugotrajnu depilaciju kao sto je na jednoj temi spominjan philips lumea nego stalno davati novac kozmeticarima, a dlacice se opet vrate

:thumbup:
Gdje to ima u Sarajevu kupiti?

nisam ga koristila, ali sam vidjela da ga na hrvatskim forumima hvale, ima i par clanaka kao recenzija o njemu
ne znam gdje se mogu kupiti, vidjela sam da neko prodaje na piku nove, ima 3 modela od 850 KM do 1400 KM, ali pretpostavljam da bi trebalo biti i u vecim centrima gdje imaju bijelu tehniku, razne aparate pa i one takve vrste
Lounge Act

PostPostao/la lys dana 18/08/2013 12:37

thea je napisao/la:Navodno, ti aparati su previse light pa se dlacice ponovo vracaju. Zene nisu zadovoljne pa su i ti aparati kao bacen novac kosta oko 1 500.- €
Prava laserska se radi i ima ucinka, ali samo kod zena koje imaju tamnije dlacice i svijetliju kozu. Tretman kosta oko 1000e za noge, puta 6-8 tretmana. Skupo

Te lampe "u kucnoj radinosti" mogu u najboljem slucaju oslabiti dlacice, ali in nikako ne mogu potpuno ukloniti.
Trenutno radim lasersku depilaciju nogu kad dermatologa, YAG laserom, koji je "jaci" od druga dva tipa - aleksandrit i dioda. Cijena jednog tretmana je 150€ ( radim u Parizu). Nakon 3 tretmana prilicno sam zadovoljna rezultatom, osim u nivou koljena. Za vrijeme citavog tretmana nema izlaganja suncu, nema depiliranja nego samo brijanje. Receno mi je da ce mi trebati 6 tretmana jer imam svijetlu kozu i tamne dlacice, pa mogu koristit laser na maksimalnoj jacini. YAG laser kosta oko 80 000 eura, i koristi se pod prismotrom ljekara, tako da se ne moze porediti sa flash lampama koje se koriste u kozmetickim salonima.
lys

PostPostao/la AAmilaAA dana 18/08/2013 18:52

lys je napisao/la:
thea je napisao/la:Navodno, ti aparati su previse light pa se dlacice ponovo vracaju. Zene nisu zadovoljne pa su i ti aparati kao bacen novac kosta oko 1 500.- €

Te lampe "u kucnoj radinosti" mogu u najboljem slucaju oslabiti dlacice, ali in nikako ne mogu potpuno ukloniti.
Trenutno radim lasersku depilaciju nogu kad dermatologa, YAG laserom, koji je "jaci" od druga dva tipa - aleksandrit i dioda. Cijena jednog tretmana je 150€ ( radim u Parizu). Nakon 3 tretmana prilicno sam zadovoljna rezultatom, osim u nivou koljena. Za vrijeme citavog tretmana nema izlaganja suncu, nema depiliranja nego samo brijanje. Receno mi je da ce mi trebati 6 tretmana jer imam svijetlu kozu i tamne dlacice, pa mogu koristit laser na maksimalnoj jacini. YAG laser kosta oko 80 000 eura, i koristi se pod prismotrom ljekara, tako da se ne moze porediti sa flash lampama koje se koriste u kozmetickim salonima.

Sta je 150 eur,tretman nogu ili? :)
AAmilaAA

PostPostao/la lys dana 18/08/2013 23:16

150€ je jedan tretman za noge (citavom duzinom), dakle citava procedura od 6 tretmana - jedan mjesecno - ce me kostati oko 900€. Prije par godina je to bilo mogao skuplje, ali je sad konkurencija velika pa su i cijene pale. Ako uzmem u obzir da depilacija voskom kosta oko 40€, laser se isplati.
lys

PostPostao/la Pasiflora dana 19/08/2013 12:05

Evo nesto apropo depilacija: http://www.rudan.info/idem-na-godisnji/

Idem na godišnji

Aug 17

Trebala bih se radovati godišnjem, ali… U kakav kupaći kostim uvući trudnu foku? Dvodijelni jer u njemu tijelo dobiva više vitamina de? Jednodijelni jer žena na plaži treba učiniti nevidljivima široke bokove, obješenu guzicu, viseće male grudi, viseće velike grudi, trbuh, celulitična bedra, tamnoplave i ružičaste kapilare u punom cvatu…

Kad živiš u katoličkoj zemlji burka ne dolazi u obzir. Šteta, ona bi za mene bila pravi izbor. Ipak, dvodijelni! Kad… U jednom hrvatskom dnevniku ugledala sam poznatu teve voditeljicu, bar petnestak godina mlađu od sebe. Ženska na teveu izgleda fenomenalno, ali na plaži… Bujne grudi vriju iz grudnjaka, preko ruba gaća visi komad mesine.

Na fotkici do ista gospođa raspuštene kose obavijena pareom izgleda poput svoje kćeri. Pareo! Moram nabaviti pareo! Na tržnici sam našla šest kvadratnih metara krpe optočene zlatnim šljokicama. Pokrilo me od pete do glave. Pareo! Zašto se ne nosi i ljeti i zimi i u proljeće i na jesen, na tržnici i u Hrvatskom saboru?

Ipak, jednodijelni! Nisam znala da jednodijelni kostimi ne pokrivaju. Imaju i drugih mana. Ako su bez košarica sise pretvaraju u XXXL pice. Oni sa košaricama toliko dignu mliječne žlijezde da one nositeljicu podsjete na davno prohujala vremena kad je svijetom hodala sretno neokovana i mislila da će tako ostati dovijeka. Postoje i jednodijelni kostimi sa prednje strane zatvoreni do vrata a leđa i guzica ne sebi jedva da imaju krpicu.

Odustala sam od traženja kostima dok ne pripremim teren koji namjeravam i otkriti i pokriti. Ušla sam u salon za depilaciju. Od cure kojoj bih mogla biti baka saznala sam da je jedina opcija koja se danas nosi “brazilka”. Za neznalice, ako ih uopće ima, moje međunožje mora izgledati poput onoga u bebe. Pazuha također. Listovi moraju biti glatki. Nikome na plaži tko me bude slučajno okrznuo pogledom ne smije pasti na pamet da je na meni ikad rasla jedna jedina dlaka.

Morala sam odlučiti želim li da me cura odere voskom ili posebnom smjesom, kombinacija meda i šećera, tako nešto. Kad dlake skidate voskom onda vam opaka cura ne garantira da nećete urlati, ova nova tehnika je mnogo blaža, “gotovo bezbolna.” “Tom smjesom možete skinuti i brkove da ne dolazite dvaput.” “Brkove? Ali ja nemam brkove.” “Smjesa pomaže i ženama koje ih nemaju.” Kuja!

Dok sam poluluda od brige i gladi, do ponedjeljka moram smršati sedam kilograma, obilazila robne kuće i tražila mjesto gdje se dlake čupaju za manje od petsto kuna po džbunu moj je muž sjedio na terasi u kupaćim gaćama starim devet godina. Gledao je teve i češkao trbuh obrastao dlakama. Rekla sam mu da se dlake više ne nose, ni u nosu, ni u ušima, ni na trbuhu ni među nogama ni na nogama ni na leđima ni na prsima…

Otkrila sam mu da bi onom čarobnom smjesom meda i nečega trebao premazati čitavu trupinu, međunožje posebno jer đoko u spaljenoj zemlji izgleda dva centimetre dulji. U gluhe uši. Ipak si je vlastoručno iščupao busen dlaka među nogama kad je neki Eduardo ili Edbardo dao dva gola. Zaboravila sam kome. Da žene vole nogomet ne bi radile dvanaest sati dnevno sedam dana u tjednu da bi mogle platiti premazivanje brežuljka medom i još nečim.

Izračunala sam, moje ukazanje na plaži koštalo bi me dvije tisuće i šesto kuna. Zato sam odlučila da ćemo muž i ja krenuti u planine. Obrijala sam noge tek toliko da oni iz Hrvatske gorske služne spašavanja, kad me nađu, ako me nađu, ne padnu u nesvjest. Moj muž se već danima ne brije jer je na godišnjem. Drage moje ćelave čitateljice i dlakavi čitatelji, kako ću ja bez vas do kraja mjeseca?
Pasiflora

PostPostao/la AAmilaAA dana 19/08/2013 15:19

lys je napisao/la:150€ je jedan tretman za noge (citavom duzinom), dakle citava procedura od 6 tretmana - jedan mjesecno - ce me kostati oko 900€. Prije par godina je to bilo mogao skuplje, ali je sad konkurencija velika pa su i cijene pale. Ako uzmem u obzir da depilacija voskom kosta oko 40€, laser se isplati.

Pa i nije,jer sam ja zvala kod nas jednu ordinaciju(da ne imenujem) rade sa nekim super novim laserom( ne znam koji :D) i jedan tretman nogu cijelih,kosta oko 600 KM,tako da dodje jeftinije to Vase u Parizu :D. MIslim da neke ordinacije i kod nas rade s tim Yag laserom ali ne znam koliko to kosta. Kakva su tvoja iskustva,koliko si uradila do sad tretmana i kakvi su rezultati? :)
AAmilaAA

PostPostao/la lajk dana 08/10/2013 14:16

jel neko ima iskustva u poliklinikama u Zenici ? Neka preporuka ?
lajk

PostPostao/la leptirica27 dana 10/12/2013 15:32

Za par dana idem na probni tretman fotoepilacije u nomasvello , radit ću lice dosad sam ih čupala voskom i odlučial sam da i ovo čudo probam. Molim vas za ovaj probni trertman da li trebam pustiti dlačice ili ih mogu počupati voskom kao i do sada , da li odma na probnom tretmanu obrade neki dio ili šta već...please savjeta nikada dosta
leptirica27

PostPostao/la saga dana 10/12/2013 15:35

Na probnom ti uklone dlacice sa jednog malog djelica koze gdje imaju dlake (nece ti odmah na lice, nego neki sakriveniji dio, ako slucajno bude neka rekacija)
Onda koji dan trebas cekati da vidis ima li kakvih nezeljenih rekacija... pa tek se onda mozes naruciti za pravi tretman.
I koliko znam u toku fotoepilacije se dlacice ne bi trebale tretirati voskom (ili bijom kojom vrstom cupanja).
saga

PostPostao/la leptirica27 dana 10/12/2013 18:50

OK Hvala. Nadam se da ć sve proći kako treba. Pozdrav
leptirica27

PostPostao/la bojanap dana 24/12/2013 12:30

Cao, interesuju me Vaša iskustva i da li smatrate da je laserska depilacija jednim dijelom i štetna?
bojanap

PostPostao/la curicaizsume dana 27/12/2013 13:54

Krenula sam u No+Vello prije godinu i pol. Imala sam jako velikih problema sa dlakama a pogotovo sa urastenjem istih. Na pocetku sam bila skepticna na fotodepilaciju, ali sad zaista mogu reci da sam zadovoljna. Radila sam noge i ukupno sam odradila 6 tretmana. Zadnji tretman sam uradila sredinom jula i dan danas mi se nisu pojavile dlacice. Tako da je moje iskustvo jako pozitivno :-D
curicaizsume

PostPostao/la Plavicasta dana 09/01/2014 20:43

Pozdrav svima,

Ima li neko ko je bio u Poliklinici Sunce u Zenici da podjeli svoje iskustvo? Da li su se dlacice vratile?
:-)
Plavicasta

PostPostao/la lady____ dana 15/01/2014 10:57

Nekada sam pisala na ovoj temi, pa evo da podjelim svoja iskustva. Uradila sam u poliklinici Sunce u Zenici najprije noge, pa onda bikini zonu i pazuhe i jako sam zadovoljna.
Nisam imala tretmane oko 2 godine i one dlake koje su otpale, njih više nema, a ove što su ostale otanjile su toliko da su skoro neprimjetne, pa mi i ne smetaju.
Vidim da ima raznih komentara, a i nebuloza, nisam stigla sve da čitam..ali negdje sam procitala post da je neko na preporuku stručnog lica između tretmana čupao dlačice, što je totalno pogresno. Ja, koja sam započela sa tretmanima kada je malo ljudi kod nas bilo upućeno šta je ustvari laserka depilacija sve potrebne informacija sam saznala preko net-a, a ono dodatno što me zanimalo sam pitala direktno u poliklinici i dobila odgovore. Danas članaka o tome ima na svakom koraku, a vidim na forumu i dalje ima svakakvoh komentara.
U svakom slučaju, ja sam sada poprilično rahat i preporučila bih svakome ;-)
lady____

PostPostao/la Čudna sorta dana 15/01/2014 11:18

lady____ je napisao/la:Nekada sam pisala na ovoj temi, pa evo da podjelim svoja iskustva. Uradila sam u poliklinici Sunce u Zenici najprije noge, pa onda bikini zonu i pazuhe i jako sam zadovoljna.
Nisam imala tretmane oko 2 godine i one dlake koje su otpale, njih više nema, a ove što su ostale otanjile su toliko da su skoro neprimjetne, pa mi i ne smetaju.
Vidim da ima raznih komentara, a i nebuloza, nisam stigla sve da čitam..ali negdje sam procitala post da je neko na preporuku stručnog lica između tretmana čupao dlačice, što je totalno pogresno. Ja, koja sam započela sa tretmanima kada je malo ljudi kod nas bilo upućeno šta je ustvari laserka depilacija sve potrebne informacija sam saznala preko net-a, a ono dodatno što me zanimalo sam pitala direktno u poliklinici i dobila odgovore. Danas članaka o tome ima na svakom koraku, a vidim na forumu i dalje ima svakakvoh komentara.
U svakom slučaju, ja sam sada poprilično rahat i preporučila bih svakome ;-)

Možeš li molim te napisati kolika je cijena, koliko tretmana je tebi bilo potrebno...?
Čudna sorta

PostPostao/la tagomago dana 15/01/2014 11:40

laserska <3
tagomago

PrethodnaSljedeća

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.