Laserska depilacija

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Laserska depilacija

PostPostao/la emanuela10 dana 21/04/2010 18:19

ja cu se naruciti za pocetak 5 mjeseca pa javim dojmove .a trajnost je upitna sigurno treba nekih 6 tretmana sa po mjesec razmaka pa onda svakih šest obnoviti,pa ne izadje to bas na male pare,a to sto su cijene opale je normalno pa samo u zadnju god otvorilo se more tih salona i ordinacija u sarajevu.
emanuela10

PostPostao/la ellmichak dana 21/04/2010 19:25

Ja im sinoc pisala mail, odmah su danas odgovorili:

Poštovana:

Neradimo sa IPL om nego sa diodnim laserom 808 Nm valne duljine
Mediostar XT firme Asclepion iz Njemačke (imamo 2 takva uređaja)
a o njihovoj kvaliteti se možete informisati na internetu.
Tranutno imamo preko 100 osoba koje dolaze na epilaciju ima ih
dosta i iz Sarajeva.
Nema začkoljice
Niska cijena nije niska nego prikladna platežnoj moći sredine u
kojoj živimo i našoj poslovnoj politici (UZMI MALO OD PUNO LJUDI A NE
PUNO OD MALO LJUDI) i svi će biti zadovoljni.
U ostalom Poliklinlka SUNCE Zenica daje garanciju na kvalitet
pruženih usluga a to znači dođete obavite uslugu i ako niste
zadovoljni svoj novac tražite nazad.

s poštovanjem.
Vaša Poliklinika SUNCE Zenica

Sve mi se cini da ce imati jos klijenata :D
ellmichak

PostPostao/la crvenkapica86 dana 21/04/2010 20:23

Definitivno pocinjem skupljati pare :D
crvenkapica86

PostPostao/la AF81 dana 21/04/2010 21:11

Ma ovo ne da je jeftino, nego je prejeftino :-)..ne mogu da vjerujem :-)
AF81

PostPostao/la crvenkapica86 dana 23/04/2010 14:17

Laserka epilacija je terapija izbora. Uglavnom se preporuc(uje od 4 do 6
tretmana, pri c(emu se postiže povlac(enje od 75 do 90 % dlac(ica.
Postoji direktna proporcionalnost izme?u uc(inkovitosti laserskog
tretmana i boje dlac(ica. Što je dlac(ica deblja i tamnija rezultat je
bolji, što su dlac(ice svjetlije, rezultat laserske epilacije je
slabiji. U Vašem sluc(aju, prerpostavljam da moramo uraditi od 4 do 6
tretmana. Laserska epilacije je potpuno bezbjedna metoda, osim
kratkotrajnog crvenila neposredno nakon tretmana, ostalih nuspojava nema
. Razlog je što se lasersko svjetlo veže samo za tamni pigment u
korijenu dlacice i prodire do 2, 5 mm duboko. Cijena laserske po
tretmanu ovisi od regije koja se tretira - nausnice 100 KM, noge i
bikini zona do 1000 KM, stomak cca 200 KM, grudi cca 100 KM,
podkoljenice 500 KM. Cijene su po jednom tretmanu, ali ako uzmete
kombinaciju regija, npr. podkoljenice i bikini zona zajedno su 700 KM po
jednom tretmanu.
IZME?U TRETMANA NIJE POŽELJNO DLACICE CUPATI, SKIDATI VOSKOM .
PREPORUCUJE SE ILI DEPILACIJSKA KREMA ILI BRIJANJE ILI ŠIŠANJE. Ako na
novi tretman možete doc'i za 4 nedjelje, onda je izbrijavanje najbolja
metoda, a ako je period izme?u tretmana duži od par mjeseci, možete
koristiti depilacijsku kremu, ali 15 dana, prije tretmana treba dlac(ice
ili pustiti da rasti ili ih još bolje izbrijati jer sa c(upanjem
dlac(icama se privremeno eliminira korijen koji ima funkciju receptora
na koji se veže lasesrko svjetlo, a samim tim se smanjuje efikasnost
buduc'eg tretmana. Najbolje bi bilo da do?ete na konsultacije i pregled
koji Vas naravno nec'e ništa koštati kako bih Vam sve još detaljnije
objasnio. Pored mene, lasersku epilaciju radi i moja vrhunski educirana
suradnica.
U Tuzli ordiniram svaki dan od 10 do 20 sati osim srijedom i nedjeljom
(035 255 555), a u Sarajevu srijedom (033 447 544). Preporuc(ujem Tuzlu!
Hvala na povjerenju

S poštovanjem,
Doc. dr. sci. Edin Suljagic', dermatovenerolog
DKC Farah, Dr. Ivana Ribara 15, 7500 Tuzla
Tel: 00387 35 255 555
Web: www.farah.ba , Email: [email protected]

Ev cijene u Farahu,odg su na mail :mrgreen:
crvenkapica86

PostPostao/la emanuela10 dana 23/04/2010 16:00

on i njegova vrhunski educirana suradnica su mene isprzili jos imam oziljak jer su mi laserom prelazili i preko mjesta na kojim dlacice nisu bile uklonjene,ja bi svima preporucila da njega zaobiđu,uopste ne posveti vrijeme ,sve mu je zbrda zdola ,da uzme pare na brzinu i to je to, uostalom cijene su mu uzas neka se spusti malo na zemlju nije vise jedini u BIH koji posjeduje laser,a taj laser koristi vec deset godina sudeci po uspjesnosti tretmana kod njega vjerovatno ne mijenjaju lampe redovno
emanuela10

PostPostao/la bumboo dana 26/04/2010 16:14

Radila sam lasersku epilaciju lica u Splitu u kozmetičkom salonu prije 8-9 godina kad se kod nas nije niko time bavio. Ne sjećam se naziva salona, uglavnom radio je neki doktor iz Rijeke, dolazio jednom sedmično. Rezultat nikakav, odradila 5-6 tretmana i dlake se skroz vratile. Tačno je da se ne smiju čupati u razdoblju između 2 tretmana.
Mislim da laserski zahvat nije trajno rješenje, bitnije je rješavati uzrok problema, a to je najčešće hormonalni poremećaj. Treba odraditi nalaz hormona u zavodu za nuklearnu medicinu, naravno uz uputnicu ljekara, nalaz se vadi tačno određeni dan ciklusa kad je koncentracija tih hormona najviša. Obično je uzrok dlakavosti u višku nekog muškog spolnog hormona. Ja sam davno to radila i potvrdilo mi se da mi je povišen neki hormon "androstendion" - ne znam jesam li tačno napisala, ginekolog mi je preporučio terapiju kontracepcijskim tabletama, ali nisam pristala jer sam u to doba ganjala trudnoću... Sve sam probala - čupanje voskom, elektrolizu, na kraju i laser, ali ništa nije moglo potpuno iskorijeniti dlake. Sve je to dobar biznis, a rezultati privremeni...
bumboo

PostPostao/la alica.k dana 26/04/2010 16:31

ako je stvarno ovako jeftino, cekam prva iskustva a onda odo i ja..
alica.k

PostPostao/la jasnaa dana 26/04/2010 17:49

Nakon nekoliko informativnih poziva za lasersku epilaciju odlucila sam se za ordinaciju DERMA ESTETIKA. Bila sam impresionirana uslugom i kavlitetom. Doktorica radi sa Nd: YAG laserom i preporucujem i drugima. Odradila sam tri tretmana i prezadovoljna sam. Imaju i web stranicu,

www.dermaestetika.ba pa pogledajte

Sretno...
jasnaa

PostPostao/la crvenkapica86 dana 27/04/2010 21:03

jasnaa je napisao/la:Nakon nekoliko informativnih poziva za lasersku epilaciju odlucila sam se za ordinaciju DERMA ESTETIKA. Bila sam impresionirana uslugom i kavlitetom. Doktorica radi sa Nd: YAG laserom i preporucujem i drugima. Odradila sam tri tretmana i prezadovoljna sam. Imaju i web stranicu,

http://www.dermaestetika.ba pa pogledajte

Sretno...

sta si radila i koliko kosta? :)
crvenkapica86

PostPostao/la Irm@ dana 27/04/2010 21:32

crvenkapica86 je napisao/la:
jasnaa je napisao/la:Nakon nekoliko informativnih poziva za lasersku epilaciju odlucila sam se za ordinaciju DERMA ESTETIKA. Bila sam impresionirana uslugom i kavlitetom. Doktorica radi sa Nd: YAG laserom i preporucujem i drugima. Odradila sam tri tretmana i prezadovoljna sam. Imaju i web stranicu,

http://www.dermaestetika.ba pa pogledajte

Sretno...

sta si radila i koliko kosta? :)

+1
Irm@

PostPostao/la jasnaa dana 28/04/2010 11:58

Radila sam nadusnice ali treba jos najmanje tri tretmana, tako dr. kaze. Jedan tretman je 250 km.Bilo je 150 prosle godine ali ja nisma stigla na to:(
jasnaa

PostPostao/la osobica dana 28/04/2010 21:56

zdravo svima,

procitala sam sve i na kraju moze li mi neko rezimirati na ovo pitanje:

Gdje je, u Sarajevu, naj naj najbolja oprema i strucnjaci a samim time i kvalitet/sigurnost/trajnost depilacije, BEZ OBZIRA NA CIJENU?

Ja idem iz istih stopa samo da otkrijem gdje je to, bez sumnje, najbolje sto ovaj grad ima da ponudi.

Hvala svima :thumbup:
osobica

PostPostao/la jasnaa dana 29/04/2010 10:46

Ja bi ti preporucila da pogledas sve web stranice i da ih nazoves pa onda da poslusas svoje srce sta ti kaze :-D :-D :-D
jasnaa

PostPostao/la DoctorSa dana 02/05/2010 17:04

Cure jel neka bila u Zenici????
Ajde da Vas čujem?
Šuhveli mi to šti je tako jeftino....neka je rekla svi skupa na pohod u Zenici na odstranjivanje dlacica....al da ne bude onda pohod na Kliniku za kožne bolesti, sa dijagnozom kakvog raka:(

Nego ako neka sprži te dlake, bilo bi fino da javi rezultate:)
DoctorSa

PostPostao/la milaaa dana 10/05/2010 20:49

Mene zanimaa koja je razlika izmedju laserskog uklanjanja dlacica i fotoepilacije ? Jer sada na ljeto zelim da uradim nesto sasvim novo da pokusam jer mi je vise dosta voska , brijanja i ostalih stvari ! Pa ko zna neka mi objasni . I procitala sam negdje da se to nesmije raditi ako smo izlozeni suncu ?
milaaa

PostPostao/la ellmichak dana 10/05/2010 23:28

milaaa je napisao/la:Mene zanimaa koja je razlika izmedju laserskog uklanjanja dlacica i fotoepilacije ? Jer sada na ljeto zelim da uradim nesto sasvim novo da pokusam jer mi je vise dosta voska , brijanja i ostalih stvari ! Pa ko zna neka mi objasni . I procitala sam negdje da se to nesmije raditi ako smo izlozeni suncu ?

ma to mozes proguglat, ima na puno mjesta objasnjeno. Glavna razlika je sto laser prodire dublje, rade otprilike na istom principu, i kao trebalo bi da je iz tog razloga laser efikasniji. I ja se nekako dvoumim, ali kod nas se to ili ne radi, ili raja ne dijeli iskustva :roll:
ellmichak

PostPostao/la Komodorac dana 12/05/2010 18:38

Kako malo na nasim forumima ima kvalitetnih infomacija!

Netko je pitao zasto laser a ne IPL. IPL je bezveze. Rasprsi svjetlost po povrsini koze. Kao jedan veliki bum. Jefinijije zato što je i sami uređaj puno jefinitiji. I nema učinka. (Govorim iz osobnog iskustva.) I kako se radi o površini kože, smiju ga korisitit i kozmetičarke. Inače ne, opće pravilo je da kozmetičake rade na površini kože, sve ispod je domena dermatologa.

Svaki laser ne odgovara svakoj koži, pa probajte odrediti foto-tip kože.

http://www.hairlaserremoval.co.uk/laser-hair-removal-fitzpatrick.htm#Genetic

pa onda odgovarajući laser:
http://www.hairlaserremoval.co.uk/laser-hair-removal-machine.htm
http://www.body4real.co.uk/blog/?p=48

Otprilike priča se svodi (s obzirom na ponudu) to da je lighsheet diodni laser i dobar je za svjetliju put i dobro se snalazi i sa malo svjetlijim dlacicama. Isto tako i Mediostar. Za tamnije fototipove je Nd:YAG laser.

Dalje, poželjeno bi bilo odaditi ultrazvuk jajnika i hormonalnu sliku i to:
-estrogen,
-progesteron,
-lh,
-fsh,
-prolaktin i
-testosteron.
Odnosno tzv. bazalni hormonski status. Naziva se "bazalni" jer je vrijeme u koje se pretraga radi (3.-5. dan ciklusa) početak ciklusa, u kojoj još uvijek na neki način "miruje" funkcija jajnika (bazalna funkcija jajnika).

Ako hormoni nisu u redu bacit ćete novce.

Ne raditi lasersku tijekom osunčanih dana (dakle ljeti) jer može doći do depigmentacije kože.
Bitno nabaviti (dermatolog peporuči) kremu za njegovanje kože nakon tretmana.

Tretmana je u prosjeku potrebno 4-6. Rade se svako 4-6 tjedana. U periodu između tretmana nije dozvoljeno dirati korjen dlake, nikakvo čupanje. Povšinske metode mogu tj. uklanjanje žiletom i kremom.

Dalje, po FDA trajna epilacija znači: uklanjanje više od 60% dlačica na period dulji od 12 mjeseci. Dakle to se baš i ne poklapa sa značenjem riječi trajno u svakodnevnom govoru.
Trajno uklanjanje dlačica ne postoji. Dlaka ima svoj životni vijek. No, može se oslabiti i pojaviti 'normalna' dlaka na mjestu 'nenormalne'.

I da cijene su individualne pošto ovise o broju dlačica. Nekakva procjena je da se kreće od 1 do 2 km/dlaci. Ako je gušće područje onda cijena pada.

Bol je također individualna. Mene je boljelo tako da sam plakala... .

I moji rezultati nakon 4 tretmana je da je 95 % dlačica nestalo. Predstoji mi čekanje i iščekivnje.

Nadam se da sam nekome pomogla.

Pozdrav!
Komodorac

PostPostao/la mikilauda76 dana 13/05/2010 11:27

Tvoje informacije ne samo da nisu kvalitetne nego su absolutno neistinite. Molim te ne lupetaj gluposti i ne govori kako je IPL tehnologija bezveze i kako nema ucinka. U svijetu se otvaraju kozmeticki saloni sa IPL tehnologijom kao gljive a ti govoris da je to bezveze.

Sta treba, da sve cure idu kod Suljagica i da samo za jedan kompletan tretman nogu dadnu minimalno 6.000KM. I sta ima veze ako rade kozmeticarke. Ako u jednoj Njemackoj, Italiji, Spaniji, itd… rade kozmeticarke sto smo to mi pametniji. Problem je sto je to tamo jos mnogo jeftinije nego ovdje ali i to ce doci vremenom.

Istina je da ima na 100 proizvodjaca te IPL tehologije i da svaki taj aparat nije isti i da bi na to osobe trebale paziti, ali u principu ova tehnologija je vise nego ucinkovita.

Ovo me je natjerala zena da ti napisem :-D

Pozdrav i tebi
Zadnja izmjena: mikilauda76; 19/11/2010 22:34; ukupno mijenjano 2 put/a.
mikilauda76

ja sam govoril iz osobnog iskustva

PostPostao/la Komodorac dana 13/05/2010 12:29

Možda bih i ti povjerovala da nisam sama probala.
IPLova imam na udaljenosti od 5 minuta oko sebe, k'o gljiva, po cijeni 'sitnica' (u odnosu na laser). I probala jesam.
I probali su jos neki oko mene. I dakle, ni ja prva niti ti ljudi oko mene nisu postigli ama baš nikakve, nikakve rezultate. Naravno bacila sam novce. I eto ja glupa, umjesto da otrčim kat ispod, vozim se 120 km i plaćam 4x više za laser, koji mi je, zamisli nešto napravio. U najmanju ruku, ako ništa prvi put od kad su se pojavile 3 mjeseca sam mirna, što mi je bilo nezamislivo.

I iz tog razloga sam odlučila ispričati priču o laseru i kako i šta s njim. Nikoga ja nisam reklamirala, kao što se moglo primjetiti. Ako nekoga zanima kod koga sam radila može me PMati.

Ustvari, ovako, pretjerala jesam kad sam rekla da su bezveze, tako generalno. Ima i dobrih IPl uređaja i učinkovitih. Ali s aspekta našeg tržišta i ponude ja sam samo na takve naišla, mislim te bezvezene.

Bisajds, "Google je tvoj prijatelj". Pa nek ljudi potraže.

Koliko sam uspjela shvatiti žena ti je kozemtičarka i bavi se time, ili netko njoj blizak kad je tako reagirala. Sretno joj! Možda se i ja jedan dan pojavim u tom istom salonu, ako se pročuje ta uspješnost. Et'!

P.S. prva mi je moja kozmetičarka rekla: nemoj slučajno to raditi u kozmetičkim salonima.
Komodorac

PostPostao/la mikilauda76 dana 13/05/2010 12:59

Ma kakva kozmeticarka. Doduse ona nije ovo radila u BiH nego je to radila u Hrvatskoj, posto puno putuje za Zagreb. Zavrsila je davno tretmane kompletnog tijela por cijeni od jednog tretmana koliko naplacuje Suljagic.
Sada ode jednom godisnje na samo jedan tretman i mirna je citavu jednu godinu.

Mozda si u pravu da kod nas niko ne radi kvalitetno (ona se malo raspitivala i nije bila 100% sigurna), sto opet ne mora da znaci, ali ne mozes tek tako reci da je ta tehologija bezveze. Isto tako puno kozmetickih salona ima koji imaju neki aparat za fotoepilaciju i prestavljaju ga kao IPL aparat. Isto tako mnogi ljudi poisvecuju fotoepilaciju sa IPL tehnologijom.
Da i u tom kozmetickom salonu u Zagrebu samo rade kozmeticarke sa potporom jednog dermatóloga koji radi honorarno i pojavi se po potrebi…
mikilauda76

PostPostao/la bambi:) dana 13/05/2010 13:18

Kao prvo mislim da je potpuna nebuloza davati prednost tretmanu IPL-om u Zg naspram onog u npr." Čekrčićima", ako pričamo o IPL-u onda je to jedan te isti uređaj kojim rukuje kozmetičar, dalje kad je već tako opće poznato da oni koji idu na laserske tretmane samo bezveze plaćaju trostruko ja ne znam kako se ijedan dermatolog uopšte "usudi" nabaviti laser :-) Toliko ima napisanih iskustava i stručnih članaka na netu o laseru vs. ipl-u da uopšte nema potrebe za prepucavanjem ovakve vrste svako će odabrati šta mu odgovara
Mislim porediš tretman laserom koji isključivo smije raditi doktor i u najboljem slučaju IPL sa kojim rukuje kozmetičarka??????!
bambi:)

PostPostao/la mikilauda76 dana 13/05/2010 13:43

Eto sad i ti rece nebulozu. Sama cijena tih IPL aparata se krece izmedju 10.000 i 40.000 (a mozda i vise) eura. sama ta cinjenica govori da svi ti IPL uredjaji nisu isti.
Zadnja izmjena: mikilauda76; 12/11/2010 20:40; ukupno mijenjano 1 put/a.
mikilauda76

PostPostao/la bambi:) dana 13/05/2010 17:53

Nešto mi djeluješ previše upućeno u ove detalje koje meni kao nekome ko traži razloge za i protiv IPL-a nikada ne bi palo na pamet da proguglavam tipa cijene itd...........hmmm....a da ti i tvoja supruga nemate kakav lični interes?
bambi:)

PostPostao/la mikilauda76 dana 14/05/2010 11:11

Stvarno nisam imao vise namjeru ucestvovati na ovu temu, ali eto primoran sam :-D

Ja ne znam za tebe ali znam da moja zena kad nesto hoce da uradi obrne Sarajevo naopacke a ako treba i citavu bivsu Jugu. Ona se do te mjere raspitivala da je mogla haman magistrirati na ovu temu.

Druga stvar, kad se radi ta vrsta depilacije, provede se skoro pa sat vremena u prostoriji sa kozmeticarkom. I sta rade 2 zene u jednoj prostoriji. Brbljaju do nesvjesti. :D

Sve ovo sto sam vam ja dosad naveo, sve je to ona saznala manje vise preko ove kozmeticarske kuce. Sta, kako i zasto...

Moja je namjera bila (tj moje zene), da se cure dobro raspitaju. Da ne bacaju bezveze pare na neke lasere koje stvarno nisu vrijedni tih para, imajuci u vidu da imaju neki drugi aparati koji mogu ponuditi istu uslugu po mnogo pristupacnijim cijenama.

Svaka kozmeticarka nije ista (da li se ponasa profesionalno ili ne), svaki aparat IPL nije isti (raspon cijena je ogroman). U principu aparat koji ima karakteristike koje sam naveo u prijasnjem postu treba da da odlicne rezultate. Treba imati u vidu ove stvari ali u principu ako se iskombinuju ove stvari kako treba, rezultat je odlican.

Pozdrav
mikilauda76

PrethodnaSljedeća

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.