Lada Niva Facelift predstavljena u BIH!!!

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator/ica: Bobi

Re: Lada Niva Facelift predstavljena u BIH!!!

PostPostao/la corolla02 dana 19/12/2009 15:10

RAZIEL je napisao/la:

Nerealan video. Svabe :D porede kruske i jabuke kao i obicno kad hoce da prikazu nesto sto vole, da dokazu kako ovo valja ili ono ne valja. Niva sa H2 je besmislica jer ako pogledate specifikacije, H2 skoro 3X tezi. Ova Niva ide sa H3, to bi bio dobar test za pogledati.

I dajte, Niva auto/gola ko uvjek i glavna na terrenu, nigdje veze, ovaj face lift samo potvrda koliko su Rusi zaostali po pitanju Lada, i pitanje da li ce se ikad vise oporaviti. Koreja je svetinja za Ruse.
corolla02

Lokacija: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!

PostPostao/la chuchumbamayumbe dana 19/12/2009 15:11

Prolaznik je napisao/la:Pa zato i opstaje sve ove godine. Mada je, što se firmi tiče, već polako postala prošlost. Ljudi skontali logiku. Ne treba im Land Cruiser ali zašto ne SsangJong koji je upola cijene Toyote? Uzmimo primjer Elektorprivrede. Eektroprivreda je odustala od Niva i već godinama kupuju druge modele. Skontali ono što tek treba da skontaju ostali: Niva je toliko nekvalitetna da ima životni vijek 2-3 godine. Dakle 3-4 Nive na 10 godina je isto kao jedan drugi terenac koji će trajati 10 godina. Nive su stalno na servisima pa treba računati te troškove. Trošak je i što nije na terenu jer posao čeka. Kada se sve sabere i oduzme logika i računica ide u prilog alternativi.

Sto se tice SsangYong-a i Elektroprivrede, sumnjam da su u pitanju kojekakvi talovi i jaransko-rodbinske kuovine, prije nego briga za firmu i profit iste.
Mnogi nisu prestali kupovati Nivu, dapache.
Pogledaj broj prodatih Niva ove godine u BiH, i proteklih godina, pa ces vidjeti.
Daleko od toga da ja nesto reklamiram Nivu, ja bih je vozio samo kada bih morao, ali nije sve tako crno.
A vala, sto se Elektroprivrede i SsangYonga tice, izgleda da niko nije htio one grdobe od Kyrona ili kako se vec zovu, pa su ih dobili ispod svake cijene.
Za SsangYong je Niva, bar sto se dizajna tice, auto! :D 8-)
chuchumbamayumbe

PostPostao/la Bakir1 dana 19/12/2009 15:28

ko je nije vozio ne zna sta je propustio,da je najbolja nije,da je sposobna jeste ali samo na terenu za sve ostalo jugo joj je mjera koju treba dostici,tako da je ne treba idolizirati,dobra je ali ima i boljih terenaca od nje
Bakir1

PostPostao/la Prolaznik dana 19/12/2009 16:17

Bakir1 je napisao/la:ko je nije vozio ne zna sta je propustio,da je najbolja nije,da je sposobna jeste ali samo na terenu za sve ostalo jugo joj je mjera koju treba dostici,tako da je ne treba idolizirati,dobra je ali ima i boljih terenaca od nje

Slažem se do riječi.
Prolaznik

PostPostao/la Bordolini dana 19/12/2009 16:32

bingov buraz je napisao/la:Revolucija nema sta :mrgreen:

fakat...ja kliknuo na link i skrolam dole da vidim gdje je ta nova misleci da je gore na vrhu ona stara pa onda ide step by step komparacija :roll:
Bordolini

PostPostao/la Romeo 80 dana 19/12/2009 16:40

Kad smo već kod Niva, ne znam što se u BiH ne prodaju one nove "Chevrolet Nive"?! Barem se ja ne sjećam da sam ih ovdje ikad uživo vidio.

I da ne zaboravim! :D :D :skoljka:
Romeo 80

PostPostao/la Bakir1 dana 19/12/2009 16:58

romeo jel ti vozis terenca?
jaka konkurencija nivi,uaz sa ubacenim mercedesovim 200 d sigurno hahahah fail,sj 410 opet hahahahha,range rover sa dizel motorom sa citavih 88 KS hahahahhaha.
ovakav video sa nivom nadji i castim te picem

kod terenaca sve se svodi na gume,odmah je niva u prednosti jer ima 7,5x16,i jedan bitan razlog sto na svakom video zapisu niva radi nevjerovatne stvari jeste sto je covjeku nije zao :lol: ;-)
Bakir1

PostPostao/la za_sada_bez_dobrog_nicka dana 19/12/2009 18:38

Apsolutno tačno.

Neko gore pomenu Chevrolet Nivu, koja uopće ne izgleda loše, dapače, čak šta više :D drivetrain i motor isti a sasvim nova školjka. To bih volio vidjeti ovdje...
za_sada_bez_dobrog_nicka

PostPostao/la spreca dana 19/12/2009 19:28

Niva shevrolet je jos losija od obicne Nive mada je malo ljepsa inace sami rusi za Ladu kazu da je to kanta sarafa.Na moskovskim ulicama je sve manje lade i drogi ruskih auta a to govori okvaliteti auto industrije u rusiji mada trba reci da u rusiji imaju proizvodnju :Renault,VW,Ford,Toyota,KIA,Hyndai,Audi,BMV(prosle godine proglaseni za naj bolju proizvodnju od svihkoji ga rade)Hamera su isto ovdje proizvodili od ove godine pocinje proizvodnja Volva ali kamiona.
spreca

PostPostao/la Romeo 80 dana 19/12/2009 20:30

romeo jel ti vozis terenca?

Nažalost, za sad ne ali imam veliku želju i prije ili kasnije priuštiću sebi jednog! :-D
Šta reći za Pajero?! Bio je mrcina, i sad je mrcina i takav će i ostati! :thumbup:

ovakav video sa nivom nadji i castim te picem

Hm, ovaj... :D :D :D :run:
http://www.youtube.com/watch?v=l4kWYvH0_oY&feature=fvw
Romeo 80

PostPostao/la Bakir1 dana 19/12/2009 20:57

ne moze taj video :D
nije to to sto sam ti trazio ;-)
da ti kazem kao neko ko vozi terence citav svoj zivot par stvari.Znaci vozim trenutno pajera i to najstariju generaciju kako je neki zovu kockicu.u taj auto sam zaljubljen i vjeruj mi da za mene ne postoji ni jedan drugi auto bilo putnicki bilo terenski koji se moze mjeriti sa pajerom,pa cak ni ostali pajero modeli.
voziti terenca nije u ovim uslovima evo pao snijeg sad sam ja kul,ne voziti terenca znaci imati max brzinu 110 km/h,imati potrosnju od 12 litara po gradu,imati registraciju od 600 KM,imati trosak guma 700 + KM ako ganjas jedan brendirani set a ako imas dva ili vise cifra je x2,pri zamjeni ulja potrositi 100 KM samo na filtere,plus ulje kojeg ide 6 kila,itd da ne nabrajam razloge protiv,medjutim imati terenca i sici sa puta i napraviti sebi novi je jedan ali dovoljan argument ZA terenca i to pravog a ne one poluproizvode sminkerske sa gumama od 17,18 i vise cola.
E sad kada sve te faktore pribrojis veoma ti je vazno koliko mozes upotrijebiti tog svog terenca i za neke normalne stvari koje moras sa autom onakvim ili ovakvim upraznjavati.Na prvom mjestu ti je pouzdanost,dalje je dostupnost dijelova itd.
Kao neko ko je imao prije pajera,nivu,troppera,4runera,gr-a i sj410 i 413,moram ti reci da je niva bila malo ispred svih u extremnim amaterskim offroad izletima,a u normalnim sasvim ista ako ne i losija.Otvorena cesta i niva ne idu skupa nikako,pouzdanost pri svakodnevnoj upotrebi i niva ne idu skupa nikakox2.
Zato sam te pitao jel imas terenca,jer gledati to sta on radi na terenu i zivjeti sa njime su dva razlicita svijeta. ;-)
Bakir1

PostPostao/la Romeo 80 dana 19/12/2009 21:23

@Bakir1

Slažem se, imati pravog terenca i koristiti ga za ono za šta je i stvoren nije samo stvar neke potrebe već i životnog stila i filozofije. :thumbup:
Moram priznati da mi se malo i gade metroseksualni šminkeri s raznoraznim Porsche Cayenne-ima, Escalade-ima i sl. klincima-palcima kojima takav "terenac" služi za produživanje neke stvari dok s prvim snijegom ostaju već na parkingu zaglavljeni jer ne znaju ni kako redukciju uključiti, kamoli šta drugo. Čast izuzecima!
A što se Nive tiče, ona je radno vozilo i čovjek samo treba unaprijed znati šta od nje da očekuje. Nije ona za svakodne gradske upotrebe, za to služe neka druga auta. ;-) :)
Romeo 80

PostPostao/la Kiberluskoni dana 20/12/2009 15:31

Ljudsko ponasanje u odredjenim situacijama je jako fascinantno, pa tako i u odabiru auta. Covjek kupi auto, nista mu ne fali, ali trosi puno, pa ovaj umisli da mu sve fali i na kraju ga proda. Jednostavno, imamo neke prioritete koji nas odredjuju i na osnovu njih donosimo odluke (svjesno i nesvjesno).

Ista prica je sa Nivom. Kome je cilj da da sto manje love i da sa tim potezom zadovolji 90% potreba, to je auto za njega. Auto smrdi na benzin, redovno se kvari, lamela ne moze preko 50 000(nekome je lakse dati 3 puta 300 nego jednom 900 maraka na lamelu), motor od 80ak konja trosi ko da ima 100 vise, ali svaki put kada se to desi, vlasnik sebi kaze "ma j.ebat ga doso me 12 milja nov (ili 2 milje polovan)" i to sve pokrije muke sa kojima se susrece. Da bi se priblizila slika sa terencima, ovo bi bilo isto porediti BMW-a i Yugu u svijetu sportskih auta. Priznacete, realnije je porediti BMW sa MB ili Jaguarom, ali Yugo tu nema mjesta. A onda se javi neko i kaze, "jes al Yugo 8 stoja a BMW 6 milja polovan. Uvalim se 2 milje na njega i dere ko BMW".

Moja jaranica je imala Nivu (kupila novu) i u torbici je nosila WD40 jer se brava redovno zaglavljivala. Auto je smrdilo na benzin uzasno, ventilacija je katastrofa, pa je kao redovna oprema naprijed i nazad kod stakala stajalo pakovanje maramica za brisanje kondenza. Auto ima "poluservo" koji je tezak ko tuc. Odmah je zamijenila retrovizore jer su bili velicine postanske marke. Auto je prodala poslije 8 mjeseci. Takodje, poznanik je sa Nivom napravio vikendicu blizu Prokoskog jezera. Kaze, nema frke, odvezem prikolicu materijala, a kad dodjem nazad, zamjenim krstove (12 maraka) naprijed i sve ok. Opet, treci lik je jednom otisao na bolovanje jer je danima vozio sluzbenu Nivu i dobio upalu misica.

Moj prioritet kod terenca je da se ne kvari. A terenac se nikada ne kvari na parkingu ili u gradu, nego negdje gdje moras slati GPS koordinate da te nadju. Zato Niva otpada iz mojih kombinacija. Pored toga ima 0 zvjezdica na crash testu. Trosi previse za snagu koju ima. Aftermarket podrska je nikakva (jako bitno kod terenaca). Takodje, Niva poslije 3 godine izgubi 70% vrijednosti, sto nije malo. Sto ustedis na pocetku kupovine, izgubis ovako.

Da ne bude da samo kudim Nivu, ima ona i dobrih strana. Prije je uvijek dolazila sa terenskim ruskim gumama, koje su mrak na terenu i one su joj i obezbijedile reputaciju kakvu ima. Najbolje radi na velikim minusima (doduse i najvise trosi tada). Dijelovi su jeftini i ko je "uradi sam" tip nije los izbor. Ja bih kupio neku polovnu za milju dvije da je drzim pored vikendice kao trece auto (neregistrovanu), kad rokne snijeg do granapa da imam. Da mi treba radno auto, ima puno boljih izbora (jedna Hiluxica iz 92. ce poderati 3 Nive i opet kostati skoro isto poslije svega).

I koliko god da je argumentovano, ovo je samo moje misljenje, jer Nive na cesti (a casce i izvan) pokazuju da ima ljudi koji drugacije razmisljaju. Sve se svede na pocetak mog posta...
Kiberluskoni

PostPostao/la WizzMerlin dana 20/12/2009 17:42

moj rodjo u nivu iz 80 i neke, ubacio motorm golfa dvice dizela, eeeeeee, znas koja je sada mrcina auto, trosi ko upaljac, ono motorm pouzdan, ma gori :D
WizzMerlin

PostPostao/la za_sada_bez_dobrog_nicka dana 22/12/2009 11:52

ahaaaa :roll: Nisu uspjeli origin pežoov dizel ubaciti jer je pucao nosač, a rodjooo ubacio motor od dviculje.... :-)
za_sada_bez_dobrog_nicka

PostPostao/la WizzMerlin dana 22/12/2009 13:01

za_sada_bez_dobrog_nicka je napisao/la:ahaaaa :roll: Nisu uspjeli origin pežoov dizel ubaciti jer je pucao nosač, a rodjooo ubacio motor od dviculje.... :-)

ja lika, bola ne za*ebajem se, uzo nivu covjek, i nasao nakav polovan motor od dvice, e sada posto se razumije u mehaniku, ono nisam siguran jel sta radio s nosacima i mjenjacem, al u nivi motor dvice 100%

i fercera, ko golf :D
WizzMerlin

PostPostao/la za_sada_bez_dobrog_nicka dana 22/12/2009 13:05

da, dokle...
za_sada_bez_dobrog_nicka

PostPostao/la ins dana 22/12/2009 13:41

WizzMerlin je napisao/la:moj rodjo u nivu iz 80 i neke, ubacio motorm golfa dvice dizela, eeeeeee, znas koja je sada mrcina auto, trosi ko upaljac, ono motorm pouzdan, ma gori :D

a moj rodjooo iz 535d pa isto to plus sto ide k'o BMW... :run:
ins

PostPostao/la ranger dana 22/12/2009 22:54

ins je napisao/la:
WizzMerlin je napisao/la:moj rodjo u nivu iz 80 i neke, ubacio motorm golfa dvice dizela, eeeeeee, znas koja je sada mrcina auto, trosi ko upaljac, ono motorm pouzdan, ma gori :D

a moj rodjooo iz 535d pa isto to plus sto ide k'o BMW... :run:

nije zajebancija, i moj rodjak je imao nivu s golfovim motorom, nije je on prepravljao nego je kupio takvu a kasnije i prodao...
mozda govorimo o istoj...
ranger

PostPostao/la rukometašica67 dana 23/12/2009 22:54

Ovdje ljudi koji kude Ladu misle samo o vanjštini auta tj.estetici.
Lada je najbolje terensko vozilo.Najbolji i najkvalitetniji čelici ugrađeni.

Ma kupujte sebi elektroniku koja se kvari i uživajte.Sretan put.
rukometašica67

PostPostao/la za_sada_bez_dobrog_nicka dana 24/12/2009 08:58

rukometašica67 je napisao/la:Najbolji i najkvalitetniji čelici ugrađeni.

Da toliko su kvalitetni čelici da vijci sami od sebe pucaju, a lim se gužva ko da je od papira, a nije deformaciona zona u pitanju. :D
za_sada_bez_dobrog_nicka

PostPostao/la Bakir1 dana 24/12/2009 12:49

@rukometašica javna je tajna da je materijal koji se koristi za proizvodnju lada i sl ruskih automobila,mislim na zeljezo i celik,dugo izlozen vremenskim uticajima u lukama ili na skladistima i da nije hemijski tretiran nesto specijalno,od tuda je cinjenica da niva struhne kao da je pod morem pravljena.
Bakir1

PostPostao/la citroen dana 24/12/2009 21:47

Bakir1 je napisao/la:@rukometašica javna je tajna da je materijal koji se koristi za proizvodnju lada i sl ruskih automobila,mislim na zeljezo i celik,dugo izlozen vremenskim uticajima u lukama ili na skladistima i da nije hemijski tretiran nesto specijalno,od tuda je cinjenica da niva struhne kao da je pod morem pravljena.

jel se ti zajebajes............. :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
citroen

PostPostao/la korozija dana 25/12/2009 02:59

ja sam jedno vrijeme bio jako zagrijan za Nivu, al malo je ohladilo kad sam vidio na oglasima nive stare 4-5 godina i pise kompletno uradjena limarija, wtf :D

al me zivo zanima taj osjecaj voznje, i volio bi nekad probat kako to izgleda... terenske sposobnosti nisu upitne...
korozija

PostPostao/la Bakir1 dana 25/12/2009 07:35

citroen je napisao/la:
jel se ti zajebajes............. :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

zagledaj malo nive koje se voze po nasim cestama pa me pitaj je se zajebajem.zadnja vrata,sarke haube,pragovi,unutrasnji blatobrani itd ;-)
Bakir1

PrethodnaSljedeća

Natrag na Auto

Trenutno korisnika/ca: dadoka84, mrsamras, titinho i 7 gostiju.