Kurs za ucenje gitare u Sa?!

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderatori/ce: Chmoljo, Bobi

Kurs za ucenje gitare u Sa?!

PostPostao/la chuchumbamayumbe dana 04/10/2008 17:41

Narode,
Nesto me u posljednje vrijeme uhvatilo, zelio bih da malo naucim svirati laganice na gitari, ono, Crvena Jabuka, folovi-golovi...ali samo totalni duduk za muziku!
Kome preporucujete da se obratim kao TOTALNI pocetnik, da li postoji nekakav kurs gitare u Sarajevu, za pocetnike?
I jos jedno pitanje, koliko je u pitanju vjezba, a koliko talenat, posto smatram da sam ANTI talenat? Ima li nade za mene?!
:)
chuchumbamayumbe

Re: Kurs za ucenje gitare u Sa?!

PostPostao/la _Reuf_ dana 04/10/2008 23:23

Ako imas iole sluha, onda imas dovoljno talenta..
ako imas kakvog havera koji ti svira gitaru, dovedes njega da ti on pokaze akorde i ritam.. dalje sve sam radis..imas na netu haman sve raspisane akorde pjesama..
i trebas se malo tome posvetit..
_Reuf_

PostPostao/la Nosferatu dana 05/10/2008 05:27

Sve zavisi koliko para imas...

Ja licno da sam s tobom raspitao bih se ko daje instrukcije iz gitare, a inace, nije sav u svijetu klasike i baroka i to. Nego voli malo i jednostavnije stvarcice. Mozda koji student sa Univerziteta ili neki od profesora mladjih iz srednje muzicke (bubam, ne znam imena ali eto, to su ideje). Mozes staviti i Oglas u novine pa vidi ko ce da ti se javi. Prijatelj ti moze pokazati kako on to radi ali ljudi koji ne uce druge ljude svirati tesko mogu prenjeti to znanje. Tj. ja bih ti mogao pokazati par akorda, ali kako doci do toga da je svaki akord kristalno jasan i slicno... meni je trebalo 4-5 godina nize muzicke da dodjem do toga... doduse morao sam uciti note, klasiku ovo ono...

Kad nadjes takvog lika, reci mu - 1 hefticno ili 2 put mjesecno da se nadjete po sat-dva vremena. Neka ti pokaze akorde. Akorde kad naucis imas 90% pjesama zabavnih u saci. Za veliku vecinu pjesama trebaju 3-4 akorda. Ukupno mozda 20-25 akorda i haman bi bio - spreman odsvirati veliku vecinu pjesama. 1 akord mozes uhvatiti na vise mjesta na gitari i kad naucis jos i to - spreman si.

Poslje toga vjezbajte odredjene pjesmice. I nakon toga radi ka osamostaljenju dakle neka ti dadne neke vjezbe za tehinku i ruke, da nabijes malo tehnike i kondincije da se ne ubijas nakon 3 pjesme odsvirane. Shvati samo ovo. Moras biti ozbiljan ukoliko hoces da nesto uradis. Dakle, moras odvojiti pola sata sat svaki dan. Drugo, nauci kako i odakle na netu da skines tablature - neke od tablatura nisu notalno zapisane - nego pokazuju gdje prste staviti - na koju zicu i slicno sto znaci ne trebas jos i note uciti da citas. Na kraju prodji buvlje pijace i vidi malo kakve DVD piratske imaju za ucenje gitare, mozda se mozes i iznenaditi da nadjes nesto sto ti sjedi. Jest da vecina toga je nekako, suhoparna i nije ono sto ti hoces da sviras ali ako naucis 1 akord sedmicno - za 4-5 mjeseci - moci ces svirati skoro svaku pjesmu. I ako vec ulazis u ovo u godinama, nemoj stediti i kupovati sebi najjeftiniju gitaru ormar. Ako si ozbiljan kupi gitaru koja ti se svira, da ti je drago u ruke je uzeti, za ove potrebe akusticna je mnogo bolja ali nemoj da je previse tvrda, i da ima veliko tijelo jer je nije zgodno u krilu drzati. Vidi malo kod ljudi koji imaju instrumente, sta se moze nabaviti neka je i polovno, polovno ima neki sarm i dusu.

Sto se toga tice, ja mislim da svaki covjek na svijetu moze nauciti akorde. To je mehanizacija. Kao voznja biciklom ili kucanje brzo na tastaturi. Ono gdje ti treba talenat je kako od hrpe akorda sloziti pjesmu a da ne izgleda anemicno kad je sviras. Dakle solaze, malo drukcije odsviras ovo ono, malo improviziras. E, tu je razlika izmedju nekog ko zna svirati i nekog ko zna akorde i pokusava svirati pjesmu. Ali ti ne trebas o tome da brines sad. Sad rekao sam ti sta ti treba biti cilj. Nauci 1 akord sedmicno. Od crvene jabuke vecina pjesama ima 3-4 akorda. Dakle za 1 mjesec naucis pjesmu jednu. Mozes je pustiti na cd. Pa sviras. Pa na cd. Pa sviras. I tako, malo da ulazi u tebe.
Nosferatu

Lokacija: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

PostPostao/la Nosferatu dana 05/10/2008 06:04

http://rapidshare.com/files/149414166/M ... Guitar.rar

Evo ti jedna link za finu knjigu o gitari. Imas sve sto ti treba tu, samo sto je na Engleskom. Pokriva tematiku od stimanja do kupovine gitare, od citanje nota do akorda, od rok do blues gitare (nesto sto ja pokusavam u zadnje vrijeme da naucim kako da sviram).

Cak i ako ne znas engleski skini i pogledaj malo slike i grafove akordskih hvatova i slicno.
Nosferatu

Lokacija: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

PostPostao/la Nosferatu dana 05/10/2008 06:49

Jos neke stvari za pocetnike, sve je na engleskom ali je besplatno pa vidi ako ti ista pomogne...

Jos jedna stvar. Ja sam covjek koji u zivotu ima samo jednu terapiju, a to je muzikom. Gitara je tu najmocnije sredstvo, nema iznad. Zato nemoj da ikad odustanes. Reci sebi 15-20 minuta svaki dani imam, i sam sebi isprogramiraj kako sta. Nije bitno uopste sta i koliko znas, i da li je to pjesma Crvene jabuke, kad naucis par akorda okreci ih u nedogled, sam za svoju dusu... to ti je najbolja praksa.

http://rapidshare.com/files/44170153/Th ... Guitar.rar
slika
http://depositfiles.com/en/files/648337
Nosferatu

PostPostao/la Nosferatu dana 05/10/2008 07:09

Da ti jos nesto napisem.

U 1h vremena gitare ovo su stvari koje trebas

1. Zagrijati se 10 minuta
2. Raditi skalu 15 minuta
3. Raditi na materijalu koji vjezbas 25 minuta
4. Ritam i harmonija 10 minuta

Zagrijavanje za tebe treba da se sastoji od toga sto na svakoj zici, dakle zapocnes od najdeblje 6 zice pa ka najtanjoj 1 zici - nju sviras praznu, pa prvi prst na prvom polju, pa drugi na drugom pa treci na trecom, pa cetvrti na cetvrtom, pa onda nazad - treci na trecem, drugi na drugom, prvi na prvom. Prvo radi na preciznosti. Kasnije mozes na brzini.

Skale - ovo je nesto sto iko kompetentan ko daje instrukcije bi trebao da ti moze pokazati. Ovo se radi da bi unaprijedio tehniku i razvio mogucnost pokrivanja skoro svih polja na vratu gitare. Skale postoje raznorazne, od jednostavni do komplikovanih i obicno je to cijela lepeza jednog akorda. Na skalu gledaj kao sto se kod nas kaze "solaza" - manje vise to je ono sto je skala samo je u jednom akordu. Npr D dur skala. Vjerovatno znas da vecina akorda ima molove, dureve i 7-dmice. Npr. A dur, A mol, A7.

Materijal koji vjezbas - ovo bi za tebe bili akordi. Ovome posveti 30 tak minuta. Uzmi jedan akord, i na vise pozicija ga vjezbaj, za svaki akord postoji najlaksi hvat koji se najcesce koristi i tezi hvatovi. Za svaki postoji barre hvat (kad jednim prstom moras prekriti sve zice).

Ritam i harmonija. Ovdje bi se ja posveti desnoj ruci. Dakle ovo sve do sada gore napisano je ljeva ruka. Desna ruka - ona s kojom okines zicu - trebas nauciti kako da je drzis u poziciji i kako da koristis prste. Druga stvar je ritam tj. sluh. Trebao bi barem formalno poznavati teoriju malcice tako da znas sta je bubam sad 3/4 ritam. O tome mozes dosta procitati ali shvati ovo, ritam se drzi, kako se drzi, brojanjem u sebi ako nisi siguran da ga "imas". To je meni najmrzi dio, kao pocetniku bio. Ta egzaktnost, solfedjo, ritmika i slicno. Dok ne legne. Trzalica je dobra kad se koncentrises na ljevu ruku ali ljepo bi bilo kad bi obe ruke razvijao podjednako, i osim toga, mogucnost sviranjem prstima ti daje mnogo slobode i mogucnosti da akord interpretiras drukcije, ali treba vremena. Kad naucis daje ti i neku satisfakciju, ne znam, drukcije je kad prstom okines zicu, kao da ti strujis kroz nju a drukcije trzalicom, nekako... ma ne znam, meni ko god svira iskljucivo gitaru sa trzalicom ne moze biti gitarista vrijeda iole icega. Normalno elektricna gitara se svira ponajvise trzalicom ali to je za tebe drugi set opanaka.

I evo ti i na internetu jedna stranica, opet na engleskom...
http://www.abclearnguitar.com/
Nosferatu

PostPostao/la chuchumbamayumbe dana 05/10/2008 12:27

Nosferatu, Reufe,
HVALA VAM PUUUNO!
Poskidacu ovo a neta, pa da vidim sta se moze uraditi.
Gdje da potrazim gitaru, neku za pocetnika, da nije chunga-lunga, ali da nije ni zara...Koje marke? Za pocetnika je obicna akusticna, je li tako?!
chuchumbamayumbe

PostPostao/la Duhovni Vođa dana 05/10/2008 12:41

chuchumbamayumbe je napisao/la:Nosferatu, Reufe,
HVALA VAM PUUUNO!
Gdje da potrazim gitaru, neku za pocetnika, da nije chunga-lunga, ali da nije ni zara...Koje marke? Za pocetnika je obicna akusticna, je li tako?!

os kupit od mene?

ja sam isto tako kao ti poceo. mislio sam sve cu rjesit novcem :D

i tako ti ja zapucam u radnju i pljunem zadnje pare za gitaru, a da nisam znao ni koliko zica ima na gitari. nazovem ovog havera sto je zavrsio gitaru i kazem da hocu da i ja naucim. i dobro, pristane on.

potrosim para na pive s njim, knjige akorda, knjige skala, knjige tekstova, multimedijalne kurseve, sate i sate vremena

i na kraju samo znam odsvirat a dur skalu (od koje nema nikakve koristi) i pjesmu balkan od stulica :D

sada kad sam stariji i iskusniji, skontao sam da je bolje bilo da sam kupio novi hi fi i kolekciju cd-ova

ako volis muziku ne moj se zavaravati da je mozes i svirat. ako volis vozit auto, ne znaci da znas gdje je karburator i cemu sluzi :D jarane prestar si ti za toga :D :D :D
Duhovni Vođa

PostPostao/la fixer dana 05/10/2008 13:13

Duhovni Vođa je napisao/la:
HVALA VAM PUUUNO!

os kupit od mene?

i tako ti ja zapucam u radnju i pljunem zadnje pare za gitaru, a da nisam znao ni koliko zica ima na gitari. nazovem ovog havera sto je zavrsio gitaru i kazem da hocu da i ja naucim. i dobro, pristane on.

potrosim para na pive s njim, knjige akorda, knjige skala, knjige tekstova, multimedijalne kurseve, sate i sate vremena

i na kraju samo znam odsvirat a dur skalu (od koje nema nikakve koristi) i pjesmu balkan od stulica :D

sada kad sam stariji i iskusniji, skontao sam da je bolje bilo da sam kupio novi hi fi i kolekciju cd-ova

ako volis muziku ne moj se zavaravati da je mozes i svirat. ako volis vozit auto, ne znaci da znas gdje je karburator i cemu sluzi :D jarane prestar si ti za toga :D :D :D

to ako si ti bio direk ne znaci da je ce biti i on :D :D :D :D
ma nek uci, sam pao -sam se ubio
fixer

PostPostao/la Sunrise00 dana 05/10/2008 13:24

HVALA VAM PUUUNO!

Kupi Yamahu :D Ja sam kad sam pocinjala kupila Florencia gitaru (koju i sada koristim, 6 godina poslije, ali planiram da mijenjam) ali Yamaha ima puno puno bolji zvuk. Ako ti ovi linkovi ne budu dovoljni sto se tice literature, postoji mnooogo knjiga za pocetnike, pa mi se javi da ti provjerim autore :) Zelim ti puno srece :)

edit: ako ne budes mogao da nadjes instruktora, javi mi se pa cu ti se ja raspitati :) a talenat ti nije uopste bitan toliko :D ja sam haman pa totalni antitalenat, a idem u srednju muzicku i uskoro cu se prebaciti na smjer solo gitare :D i sluh i osjecaj za ritam se mogu steci iskustvom :wink:
Sunrise00
Globalni moderator

PostPostao/la chuchumbamayumbe dana 05/10/2008 14:54

Duhovni Vođa je napisao/la:
HVALA VAM PUUUNO!

os kupit od mene?

Ubi me u pojam, svijumi!!! :D :D
:D
chuchumbamayumbe

PostPostao/la edin_Basket dana 05/10/2008 15:49

nemoj ba odustajat, hocu i ja da naucim, javi mi za koji mjesec kako ide pa da znam hocu li kupovat kitaru il necu
edin_Basket

PostPostao/la _Reuf_ dana 05/10/2008 15:56

salu na stranu.. imas gitaru kupit u konzumu do merkatora..60 km.. ubila se za pocetnika, a i za derneka..
sa futrolom..:D
_Reuf_

PostPostao/la Duhovni Vođa dana 05/10/2008 17:50

sjecam se kad sam dosao kuci prvi dan s gitarom. sva sija. ja ponosan pravo, samo u gitaru gledam. crna metalik boja :D zlatne čivije, ma brate merak u nju gledat :D

i uzmem ti ja gitaru i pocnem se zezat, ali vidim nesto mi one zice labave, sve kontam mora to bit jace zategnuto. i tako pocnem navrtat one civije i vrtio ja vrtio sve dok nisam pomislio kako je to to. ostavim gitaru u cosak i odem negdje, kad odjednom PRASAK da se sve zatreslo, onaj oštri ciiiiiiiiiiiiijuuuuuuuuuuuuuuu.

dodjem u sobu a tamo imam sta vidjet- raspala se taraga :D ja sam toliko divljacki zategnuo zice da se odvalila kobilica. jedva sam to nekako skrpio...

onda sam poslije skontao da gitara mora bit nastimana da bi se mogla svirat :lol:
Duhovni Vođa

PostPostao/la Nosferatu dana 05/10/2008 18:35

Najveci problem pocetnika je kako nastimati gitaru. Kad sviras na rastimanoj gitari, nista ne zvuci kako treba i slicno. Zbog toga najbolje je da ti to neko nastima i s vreman na vrijeme provjeri. To je u stvari prva stvar kad uzmes gitaru u ruke da vidis jeli nastimana. Druga stvar, ne gleda toliko izgled, koliko da li je mekana ili ne gitara. To ti vjerovatno ne mozes ni reci ali povedi nekog ko ima barem osnovne gitare i ne kupuj instrument po Konzumima i ostalom. Vidi sam sa sobom. Ako hoces da sviras, zavali se. Izleti 200- 300 maraka za gitaru, pa kad ti se ne bude dalo svirati reci ces dao sam onolike pare sad sjedi i kupi prasinu e necu. Ako mozes naravno, to sebi priustiti ako ne, mozda je najbolje da pozajmis od nekoga gitaru, ako ih ima vise. Moras samo da pazis - kako ti je rekao kolega da se ne zadajes sa stimanjem i da pazis tijelo gitare. Obicno iz pocetka neces biti obazriv pa ce gitara non stop da udara od neke objekte kao sto su stol, vrata, ovo ono. S vremeno ces steci kordinaciju i paziti instrument. Mozda bi bilo i bolje da ima najlonske zice umjesto celicnih jer s celicnim ce prsti da ti se ogule ukoliko bude svirao pola sata dnevno, najlonske zice su malo lakse na ruke ali zvuk im je vise klasicni nego rok...

Mogu ja da upitam par pitanja ako ima neko od naprednih gitarista ovdje ili mozda da je u bendu pa mu je potrebno ovo znanje za snimanje.

Koji software koristite da citate tablature? Vrijedi li ista Guitar Pro? Koliko je tesko doci do tablatura za taj program?
Koji program na kompjuteru koristite za snimanje onog sto svirate?
Da li se mogu napraviti loops s tim programom?
Ono sto trazim je program da snimim loops i da mi ostavi prostora da nesto improviziram... mozda da dodam glas i beats, sto jednostavniji to bolje program da je...

Do sad sam svirao gitaru iskljucivo odvojeno od kompjutera, pa mi je zelja da pokusam napraviti tu tranziciju... ne znam samo da li vrijedi investicije u vremenu i novcu, za nekog ko nema svoj bend i ne planira neku profesionalnu karijeru, vise za svoju dusu, ali eto, ako ima ko da zna neka podjeli to sa nama. Dakle koji software vam pomaze pri sviranju i snimanju?
Nosferatu

PostPostao/la enoniac dana 05/10/2008 19:07

Prvo da pozdravim sve forumaše, duuuugo već čitam sax, ali nešto mi se nije dalo (do sada) da se uključim u diskusije....nek ovo bude hairli prvi post :-D

Par komentara:
- Slažem se sa Nosferatuom da je problem štimanja. Moj je savjet da si uzmeš štimer (30-tak KM), koji će ti olakšati štimanje dok se ne ušteliš da možeš po sluhu naštimati gitaru (mali savjet....kad digneš telefon, "tu-tu" zvuk je ton A (5 žica)).

- Isto tako, nemoj se izvaljivati 300 KM za gitaru.... Uzmi se neki od 60-100, pa kad naučiš uzmi neku bolju. Npr. ja imam običnu akustičnu (kantu), koja je moja prva ljubav i koju mogu ponijeti na dernek u prirodu, gdje mi neće biti žao ako se šta desi... Kasnije sam uzeo poluakustičnu Jamahu sa pickupom, koja j e služila za koncerte, a i našlo se para za Fendera, koji nažalost sad kupi prašinu.

- Za akorde posjeti http://www.2akordi.net Najbolja stranica za naše pjesme. Tamo imaš i GuitarPro fajlove, koji su dobri ako hoćeš da skidaš sole, a mrsko ti (ili se ne snalažiš) čitati tab-ove (grafički nacrtane solaže).

Nosferatu, imaš dosta tih programa, ja ih nažalost nisam previše koristio.... Prije sam imao dosta dionica bluesa u različitim tonalitetima, pa ih koristio za solaže, sad i to manje...

I na kraju da te malo ohrabrim...samo se šteli, učenje gitare može biti peglativno u početku, ali odjednom ćeš se dovoljno uvježbati da možeš mjenjati akorde "automatski", tako da nećeš imati prekida u svirci, i onda će ti biti sve zanimljivije.

Sretno....

PS. za strane pjesme imaš http://www.chordie.com

Nosferatu je napisao/la:Najveci problem pocetnika je kako nastimati gitaru. Kad sviras na rastimanoj gitari, nista ne zvuci kako treba i slicno. Zbog toga najbolje je da ti to neko nastima i s vreman na vrijeme provjeri. To je u stvari prva stvar kad uzmes gitaru u ruke da vidis jeli nastimana. Druga stvar, ne gleda toliko izgled, koliko da li je mekana ili ne gitara. To ti vjerovatno ne mozes ni reci ali povedi nekog ko ima barem osnovne gitare i ne kupuj instrument po Konzumima i ostalom. Vidi sam sa sobom. Ako hoces da sviras, zavali se. Izleti 200- 300 maraka za gitaru, pa kad ti se ne bude dalo svirati reci ces dao sam onolike pare sad sjedi i kupi prasinu e necu. Ako mozes naravno, to sebi priustiti ako ne, mozda je najbolje da pozajmis od nekoga gitaru, ako ih ima vise. Moras samo da pazis - kako ti je rekao kolega da se ne zadajes sa stimanjem i da pazis tijelo gitare. Obicno iz pocetka neces biti obazriv pa ce gitara non stop da udara od neke objekte kao sto su stol, vrata, ovo ono. S vremeno ces steci kordinaciju i paziti instrument. Mozda bi bilo i bolje da ima najlonske zice umjesto celicnih jer s celicnim ce prsti da ti se ogule ukoliko bude svirao pola sata dnevno, najlonske zice su malo lakse na ruke ali zvuk im je vise klasicni nego rok...

Mogu ja da upitam par pitanja ako ima neko od naprednih gitarista ovdje ili mozda da je u bendu pa mu je potrebno ovo znanje za snimanje.

Koji software koristite da citate tablature? Vrijedi li ista Guitar Pro? Koliko je tesko doci do tablatura za taj program?
Ono sto trazim je program da snimim loops i da mi ostavi prostora da nesto improviziram... mozda da dodam glas i beats, sto jednostavniji to bolje program da je...

Do sad sam svirao gitaru iskljucivo odvojeno od kompjutera, pa mi je zelja da pokusam napraviti tu tranziciju... ne znam samo da li vrijedi investicije u vremenu i novcu, za nekog ko nema svoj bend i ne planira neku profesionalnu karijeru, vise za svoju dusu, ali eto, ako ima ko da zna neka podjeli to sa nama. Dakle koji software vam pomaze pri sviranju i snimanju?
enoniac

PostPostao/la Duhovni Vođa dana 05/10/2008 19:11

Nosferatu je napisao/la:Najveci problem pocetnika je kako nastimati gitaru. Kad sviras na rastimanoj gitari, nista ne zvuci kako treba i slicno. Zbog toga najbolje je da ti to neko nastima i s vreman na vrijeme provjeri. To je u stvari prva stvar kad uzmes gitaru u ruke da vidis jeli nastimana. Druga stvar, ne gleda toliko izgled, koliko da li je mekana ili ne gitara. To ti vjerovatno ne mozes ni reci ali povedi nekog ko ima barem osnovne gitare i ne kupuj instrument po Konzumima i ostalom. Vidi sam sa sobom. Ako hoces da sviras, zavali se. Izleti 200- 300 maraka za gitaru, pa kad ti se ne bude dalo svirati reci ces dao sam onolike pare sad sjedi i kupi prasinu e necu. Ako mozes naravno, to sebi priustiti ako ne, mozda je najbolje da pozajmis od nekoga gitaru, ako ih ima vise. Moras samo da pazis - kako ti je rekao kolega da se ne zadajes sa stimanjem i da pazis tijelo gitare. Obicno iz pocetka neces biti obazriv pa ce gitara non stop da udara od neke objekte kao sto su stol, vrata, ovo ono. S vremeno ces steci kordinaciju i paziti instrument. Mozda bi bilo i bolje da ima najlonske zice umjesto celicnih jer s celicnim ce prsti da ti se ogule ukoliko bude svirao pola sata dnevno, najlonske zice su malo lakse na ruke ali zvuk im je vise klasicni nego rok...

sto se tice GP-a meni je sasvim dobar, imam tone i tone tablatura, ako si zainteresiran mozemo se dogovoriti. zaista, od klasike do sevdaha, od jazza i bluesa, do death metala- imam brate sve... :)

sto se tice snimanja probaj sound forge, jako dobar i jednostavan
Duhovni Vođa

PostPostao/la Nosferatu dana 06/10/2008 01:19

Ma probaj pa vidi. Nije mi jasno sta si ti do sad radio ako nisi citao tablature automatizirano, ako ko mene pita jedan je Mozart a Baha su dva (ako te interesuju dva Baha klinicki o'dje
http://www.sfchoral.org/pnotes/bach_father_son.html ) , al' nemoj se pretjerano zadavati neces u kompozitore vec u interpretatore, ne?

Evo dokle sam ja dogurao s tim. Skinuo Guitar Pro s ovog linka...

Guitar Pro 5.0 exe
http://www.megaupload.com/?d=4EYDXOWA

Probaj ove brojeve kad te bude peglal za licencu..

USER: 5INT1747410
kEY:ANNAA-BHAWB-4BNN9

Evo ti 55 hiljada tablature u Guitar Pro formatu.... javi se za jedno 55 godina kad ovo sve degustiras

My Song Book (2006) 55294 Guitar Tabs
55294 Guitar Tabs | .Gp* (guitar pro) | 106MB | Rapidshare.com

This is the whole guitar tab database from mysongbook.com back when tabs were legally posted in that site, you can't download this anymore from them.
This pack have 55294 guitar tabs (some of them feature bass, keyboard and drums) in guitar pro format, you'll find lots of stuff from mainstream to underground, from Pop to Black metal you name it.

Download:
http://rapidshare.com/files/93326773/msg.part1.rar
http://rapidshare.com/files/93327116/msg.part2.rar

Mada i mene interesuje dobar MIDI software. Probaj ovo pa javi valja li sta...

Sony ACID Music Studio 7 (repacked and reupped)
Music Creation Software | WinRar 70 MB

This is the NOPE version previously released here on AVAXHOME, I have repacked and re-upped. Thanks to original poster.

It's Time to Start Making YOUR Music
If you're serious about making your own music, ACID Music Studio software is the perfect tool for original song creation, multitrack audio and MIDI recording, and studio-quality mixing, and effects processing. Share your songs any way you want — burn your own CDs, upload to the web, prepare audio for podcasts, or export to your MP3 player.

Easy Live Recording
Record vocals, guitars, keyboards, and other instruments with ACID Music Studio software. It's easy — simply plug your microphone or instrument into your PC sound card and click Record to capture audio and MIDI.

Powerful Mixing
3,000 ACIDized music loops, 1,000 MIDI files, built-in effects, and other tools. You can also import your own songs and MP3 files for beat-matching and mixing.

Share Anywhere
Burn your own music CDs, save the songs you create to popular formats for uploading to websites such as ACIDplanet.com, prepare audio for podcasts, or convert songs to MP3 format for playback on your portable music player.

Easy to Use and Learn
Even if you've never written a song or played an instrument, you can use ACID® Music Studio software to create original music, produce DJ-style remixes, add soundtracks to videos, and burn professional-quality CDs.

Powerful Mixing and Effects Processing
Professional mixing tools give you precise control over volume and panning, effects processing, audio routing, and final output. Customize your songs using professional-quality audio effects including EQ, reverb, delay, chorus, flange, phase, distortion, echo, and more. Use VST and DirectX audio effects, and VST instruments. Add pan and volume envelopes, reverse audio, and change the pitch and tempo of your mix in real time.

Record and Edit MIDI
Use ACID Music Studio Software for complete MIDI editing and sequencing. Record and edit MIDI note and controller data on the timeline, and assign to any MIDI instrument. ACID Music Studio software supports VSTi and includes over 1,000 MIDI files and 90 instruments for song creation.

Share Your Music Anywhere
Create your own CDs in minutes. Disc-at-once CD layout and burning is fully integrated into the software so you can conveniently create your music and produce professional-sounding CDs all within one application. Powerful encoding functionality lets you save your songs to popular streaming formats for uploading to the web, or export them to portable music devices.

Extract, install, then replace core program with version in the NOPE folder.

Download:
http://rapidshare.com/files/149673446/AvaxLappy_Acid.rar
Zadnja izmjena: Nosferatu; 06/10/2008 01:40; ukupno mijenjano 1 put/a.
Nosferatu

PostPostao/la Nosferatu dana 06/10/2008 01:36

Evo program i za stimanje bilo koje instrumenta preko kompjutera/zvucne kartice ili mikrofona...

Tune It.
http://www.sexuploader.com/?d=ASJ1GHRY
Password:www.musicxpression.cjb.net

TUNE!IT - Musical Instrument Tuning Software for Windows
Updated November 2007

New ! Version 3.45 for PC which has a virtual keyboard added and has VISTA compatible help facilitiy.

TUNE!IT is a program designed to tune musical instruments by using a microphone or directly connecting your instrument to the PC's sound card. It features :

* chromatic tuner with automatic pitch detection
* fine tuning up to 1/10 of a cent accuracy
* customizable piano keyboard
* harmonic analysis to view partials
* spectrum in 2 or 3 dimensions
* wave form display
* reference tone
* virtual keyboard
* customizable library of historical temperaments
* custom tuning to set up special instrument tunings using offset and partials
* edit temperaments and tunings using Notepad
* melodic ear training to improve your musical listening skills
* alternative input from WAV files
* automatic calibration facility
* calibrate sound card and reference pitch via an external reference sound
* hum filter

TUNE!IT's accurate and reliable pitch measurement combined with it's ease of use makes it the ideal tuner for any instrument including your voice.

Hardware/Software requirements :

* Microsoft Windows 98 or higher
* IBM PC compatible Pentium 100 or higher
* Windows compatible sound card (e.g. SOUNDBLASTER)
* microphone or instrument lead
Nosferatu

PostPostao/la enoniac dana 06/10/2008 11:41

Svaka čast Nosferatu, skinuću ove programe čim se vratim sa puta...

Ja opet preporučujem da se solaže (i pjesme) skidaju po sluhu...tako se najbolje uči, ali možda i nije to za početnika.... Uzmi si par akorda laganih i tebi dragih pjesama i vježbaj dok ti se ne smuče :). Počni sa akordima, pa kasnije dodaji solaže i uvode.... Na derneku ionako niko neće da te sluša kako soliraš, nego samo opleti po akordima....

Ja se još sjećam Motora (ne trebaju ni akordi nego power chords) i nezaobilazne Kad sat zazvoni :)

Kad smo već kod kurseva za učenje..... ima li neko iskustva sa sazom? Gdje kupiti, ko može pokazati osnove (u Saraevu ili okolini), ima li tu tablatura (SazPro? :)
enoniac

PostPostao/la nobra dana 20/11/2008 22:21

ima li stucajno neko linkove za knjige:
rok lira
pop rok lira

to su zbirke akorda, textova i tablatura za domace pjesme.

hvala!
nobra

PostPostao/la Nosferatu dana 21/11/2008 07:11

http://www.ponude.biz/tekstovi/akordi.pdf

Samo ne klikaj direktno na link, vec - right click - save as.

Ono sto ces skinuti je file sa preko 700 stranica i oko 1000 pjesama sa ex-Yu, sve su tekstovi s akordima.
Nosferatu

PostPostao/la nobra dana 23/11/2008 05:49

to vec imam ali velika hvala na trudu.

ako slucajno nemas ovo je prva verzija knjige koju trazim koja nema tablature:

hxxp://www.sendspace.com/file/8gsod4
nobra

PostPostao/la Nosferatu dana 24/11/2008 06:41

Nemam to. Ne znam samo zbog cega ti je bitna ta kolekcija, jer kao sto vidis, ima vise nacina, za to.

Ali - vidim da je fin izbor pjesama i grupa, pa vjerujem da je do toga.

Da ja malo stavim "stranjskih" knjiga na ovu temu.

Green Day - 4 song books, jedna od kojih je i Bullet through the bible., dalje i sami mozete skontati sta je cije.
http://rapidshare.com/files/166774492/GreenDay_FULL.rar

Gu gu lutke
http://rapidshare.com/files/166790663/G ... ection.rar

Gary Moore. A sta ocekivati, mnogo glavobolje i kompleksnosti ali ako neko hoce Gary Moore-a da oplete... Ovo je tab za cijeli bend, ima i bass line znaci.
http://rapidshare.com/files/166781652/G ... _Score.rar

Evo you tube za jednu od pjesama...
The loner
http://www.youtube.com/watch?v=D3-TgDjcBL0
Istrazivanje mjeseceve povrsine... steta da je vrhunac GM desio se u 1989

Ovo je vec za ljude koji sviraju gitaru - poprilicno dobro. Iako je sramota znati svirati a ne znati nijednu Hendrixovu pjesmu, ipak je to najbolji gitarista, ko prodje knjigu ovu vidjece i zasto.

Jimmy Hendrix
Download
http://rapidshare.de/files/19685860/J_M_.part1.rar
http://rapidshare.de/files/19673605/J_M_.part2.rar
Password
Zip@Gem

Jimi Hendrix-Guitar Signature Licks (SongBook)
TAB Book (PDF:75 Pages) + MP3

This book/CD pack offers a unique and thorough examination of twelve of Hendrix's greatest compositions. Each song segment is presented with all of the guitar parts fully transcribed, plus accompanying audio on CD, as performed by a full band.All solos, as well as complex rhythm parts, are also performed slowly for easier consumption and understanding. Performance notes, outlining chord voicings, scale use, and unusual techniques are included for each song.

Songs include:

* Bold As Love
* Castles Made Of Sand
* Fire
* Foxey Lady
* Hey Joe
* Little Wing
* Manic Depression
* Purple Haze
* Red House
* Spanish Castle Magic
* The Wind Cries Mary
* Voodoo Child (Slight Return)

info :
Jimi Hendrix - Guitar Signature Licks (Song Book).pdf 41.97 megabyte
01-AudioTrack 01.mp3 4.13 megabyte
02-AudioTrack 02.mp3 1.59 megabyte
03-AudioTrack 03.mp3 1.34 megabyte
04-AudioTrack 04.mp3 496 kilobyte
05-AudioTrack 05.mp3 626 kilobyte
06-AudioTrack 06.mp3 696 kilobyte
07-AudioTrack 07.mp3 826 kilobyte
08-AudioTrack 08.mp3 1006 kilobyte
09-AudioTrack 09.mp3 942 kilobyte
10-AudioTrack 10.mp3 1.25 megabyte
11-AudioTrack 11.mp3 1.07 megabyte
12-AudioTrack 12.mp3 1.07 megabyte
13-AudioTrack 13.mp3 1.63 megabyte
14-AudioTrack 14.mp3 2.19 megabyte
15-AudioTrack 15.mp3 1.33 megabyte
16-AudioTrack 16.mp3 914 kilobyte
17-AudioTrack 17.mp3 1.14 megabyte
18-AudioTrack 18.mp3 514 kilobyte
19-AudioTrack 19.mp3 926 kilobyte
20-AudioTrack 20.mp3 906 kilobyte
21-AudioTrack 21.mp3 1.17 megabyte
22-AudioTrack 22.mp3 724 kilobyte
23-AudioTrack 23.mp3 890 kilobyte
24-AudioTrack 24.mp3 868 kilobyte
25-AudioTrack 25.mp3 872 kilobyte
26-AudioTrack 26.mp3 1.24 megabyte
27-AudioTrack 27.mp3 1.46 megabyte
28-AudioTrack 28.mp3 570 kilobyte
29-AudioTrack 29.mp3 804 kilobyte
30-AudioTrack 30.mp3 572 kilobyte
31-AudioTrack 31.mp3 698 kilobyte
32-AudioTrack 32.mp3 1.05 megabyte
33-AudioTrack 33.mp3 1000 kilobyte
34-AudioTrack 34.mp3 468 kilobyte
35-AudioTrack 35.mp3 470 kilobyte
36-AudioTrack 36.mp3 590 kilobyte
37-AudioTrack 37.mp3 818 kilobyte
38-AudioTrack 38.mp3 648 kilobyte
39-AudioTrack 39.mp3 712 kilobyte
40-AudioTrack 40.mp3 972 kilobyte
41-AudioTrack 41.mp3 1.26 megabyte
42-AudioTrack 42.mp3 1.25 megabyte
43-AudioTrack 43.mp3 820 kilobyte
44-AudioTrack 44.mp3 606 kilobyte
45-AudioTrack 45.mp3 708 kilobyte
46-AudioTrack 46.mp3 776 kilobyte
47-AudioTrack 47.mp3 980 kilobyte
48-AudioTrack 48.mp3 1.09 megabyte
49-AudioTrack 49.mp3 1.45 megabyte
50-AudioTrack 50.mp3 1.09 megabyte
51-AudioTrack 51.mp3 1.46 megabyte
52-AudioTrack 52.mp3 1.09 megabyte
53-AudioTrack 53.mp3 1.49 megabyte
54-AudioTrack 54.mp3 1.07 megabyte
55-AudioTrack 55.mp3 1.49 megabyte
56-AudioTrack 56.mp3 1.16 megabyte
57-AudioTrack 57.mp3 1.61 megabyte
58-AudioTrack 58.mp3 938 kilobyte
59-AudioTrack 59.mp3 786 kilobyte
60-AudioTrack 60.mp3 686 kilobyte
61-AudioTrack 61.mp3 914 kilobyte
62-AudioTrack 62.mp3 1.11 megabyte
63-AudioTrack 63.mp3 1.46 megabyte
64-AudioTrack 64.mp3 2.22 megabyte
65-AudioTrack 65.mp3 1.19 megabyte
66-AudioTrack 66.mp3 1.77 megabyte
67-AudioTrack 67.mp3 1.08 megabyte
68-AudioTrack 68.mp3 1.74 megabyte
69-AudioTrack 69.mp3 812 kilobyte
70-AudioTrack 70.mp3 742 kilobyte
71-AudioTrack 71.mp3 1.47 megabyte
72-AudioTrack 72.mp3 1.81 megabyte
73-AudioTrack 73.mp3 1.78 megabyte
74-AudioTrack 74.mp3 2.26 megabyte

Ovo nije za pocetnike ali eto - skini pa vidi, zalosno je sto je vrh nase muzike 4-5 akorda i vrti u krug, to je samo jedan segment, poslje kojeg dolazi ovo. Green Day bi mozda bio ok bend za pratiti evoluciju jer su od prilicno punky benda, i s par akorda i slicno, evoluirali u komplekskniju ziku...

Uporedo ide notni i tablaturni zapis dakle - ne moras znati nista osim citati tabs, akordi takodje su upisani - i kako ih uhvatiti - odmah pored.

Ovo su inace $20 song books... dakle stivo koje je namjenjeno za stampanje...
Nosferatu

PostPostao/la Sunrise00 dana 24/11/2008 20:22

Hvala za Hendrixa :) :D
Sunrise00
Globalni moderator

Sljedeća

Natrag na Muzika

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.