Kupujete li domace ???

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Kupujete li domace ???

PostPostao/la helo dana 18/04/2007 12:10

Vdim da nema ove teme i ako je ima ebi ga ja je nisam mogao nači, ali me jako puno zanima koliko od vas kupje domače proizvode? Ja lično kada idem u šoping sa djevojkom ili roditeljima forsiram da kupim nešto domače nešto što se u našoj zemlji proivodi, toliko nekada to gledam da budem razočaran kada nevidim u nečijoj drugoj korpi neki proizvod domači nego uvozni a ima isti domači. To mi se desilo baš nedavno kada sam jednu gospodžu primjeto kako kupije sve osim domačeg, normalno ima pravo da radi za svoj novac što želi, ali ne mogu da prevalim preko jedne stvari da jebeni toalet papir kojim se briše guzica nije uzela domači več uvozni, takvi su mi ljudi nejasni pa nismo mi Njemačka pa da nas boli briga šat je šta i odakle je šta. Sve dok je takvi osoba poput te gospodže mi čemo biti pod ručnom u napretku naše ekonomije, i dalje čemo uvoziti pet puta više nego što izvozimo, i dalje ce nas svaka šuga jebavati zato što nismo ekonomski stabilna i jaka zemlja.

Podržimo domace barem što svaki dan konzumiramo i nekošta nas mnogo.

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slikaslika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slikaslika
slika
slika
slika
slika

Žao mi je što nemam vremena a i prostora da sve nabrojim što je domače, i što svako od nas koristi svakodnevno, a kvaliteta je barem meni kao i drugi skuplji, uvozni proizvoda koji imaju ljepšu ambalažu.
helo

PostPostao/la karanana dana 18/04/2007 12:36

Ono sto valja i sto je jednako kvaliteti stranih produkta kupujem: Ovako pileca prsa, neki drugi suhomesnati proizvodi (sudzuke, suha mesa) travnicki sir, Jami, kafa, piva, so, tariguz...

Ono sto ne valja ne kupujem: Jogurt, svi slatkisi, Vispak supe (mogu se jesti ali u usporedbi sa Knorrom ili podravkom daleko ispod kvalitete)....ima jos ovdje stvari koje ascare ne valjaju pa nema sanse da cu ih koristiti umjesto stranih, ali se sad ne mogu sjetiti.
karanana

PostPostao/la mIRCerka dana 18/04/2007 12:42

Vispak supe i onaj kefir ne kupujem. Ostalo sve da.
KAranana, dje ces reci ya choco club da ne valja? Najjaci slatkis mljac..

Meso uzimam lili, Ovako mi ne mirise bas naj, dok tamnoplava ovako pasteta mljac...

VIOLETA - treba dici spomenik!!!!
Jos uloshke da pocnu praviti svoje, sa svojim imenom, i totalno sam tariguzno njihova.
dodo-isto vegeta :P

jami: :faraon1:
mIRCerka

Lokacija: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

PostPostao/la karanana dana 18/04/2007 12:47

mIRCerka je napisao/la:Vispak supe i onaj kefir ne kupujem. Ostalo sve da.
KAranana, dje ces reci ya choco club da ne valja? Najjaci slatkis mljac..

Meso uzimam lili, Ovako mi ne mirise bas naj, dok tamnoplava ovako pasteta mljac...

VIOLETA - treba dici spomenik!!!!
Jos uloshke da pocnu praviti svoje, sa svojim imenom, i totalno sam tariguzno njihova.
dodo-isto vegeta :P

jami: :faraon1:

Ya choco? Ne znam za taj. Moram probati, kao i tu plavu pastetu. Nije los onaj klasov rolat a ni domaci kolaci kao sto su hurmasice, tulumbe....Ali ionako nema stranih konkurenata ovim kolacima.
karanana

PostPostao/la Isabell dana 18/04/2007 12:56

Definitivno Violeta, bez razmisljanja o konkurenciji . A sto se tice mlijeka i tih proizvoda jos ne idem s Dukata, daleko su kvalitetniji.
Klas isto tako svakodnevno u uporabi kao i Sarajevski kiseljak, Tuzlanska So te meso Lijanovica. Barpeh oni eurokremi :)
Ali sokovi Swity su katastrofa.
Isabell

PostPostao/la Celicna_saka dana 18/04/2007 13:03

Isabell je napisao/la:Definitivno Violeta, bez razmisljanja o konkurenciji . A sto se tice mlijeka i tih proizvoda jos ne idem s Dukata, daleko su kvalitetniji.
Klas isto tako svakodnevno u uporabi kao i Sarajevski kiseljak, Tuzlanska So te meso Lijanovica. Barpeh oni eurokremi :)

Postujem onu o ukusima se ne raspravlja ali licno smatram da su to najbolji sokovi na trzistu trenutno, uzimam takodjer i ostale vegine proizvode, ako njih nema vitaminka, deterdzente i sredstva za ciscenje takodjer domace i manje vise sto su prethodnicii spomenuli. Samo jos jogurt ne uzimam, mada moram razmisliti o ovom migovom biotickom jogurtu iako je dukat najjaci.
Celicna_saka

PostPostao/la ibrik dana 18/04/2007 13:12

Od Ovako proizvoda dimljena pileca prsa i hrenovke, ostalo je stvarno lose...
pasteta Argeta, a eto i ona je sada nasa, barem se ovdje proizvodi...
sto se deterdzenata tice sve je nase proizvodnje...
ako nema Violete i ne pomisljam da obrisem g....u :D ...definitivno No.1 u svijetu...
sokovi, marmelade, salate iskljucivo Vegafruit mada se u posljednje vrijeme(citaj kako ih je preuzela Sarajevska pivara) kvalitet rapidno kvari...steta bili su broj jedan pogotovo stio se kiseline tice...
mlijecni proizvodi iskljucivo Meggle...
Vispakovi proizvodi nisu nesto mada se mogu konzumirati i poprilicno cesto su na trpezi...
ibrik

PostPostao/la funaki dana 18/04/2007 13:17

Uvijek uzimam domace proizvode! Istina, neki su losiji u odnosu na proizvode iz susjednih zemalja, ali rekao sam sebi NE!
Samo domace, jer samo tako ja, kao pojedinac mogu pomoci nasem razvoju!

100 % domace!
funaki

PostPostao/la HiBreeD dana 18/04/2007 13:26

Celicna_saka je napisao/la:
Isabell je napisao/la:Definitivno Violeta, bez razmisljanja o konkurenciji . A sto se tice mlijeka i tih proizvoda jos ne idem s Dukata, daleko su kvalitetniji.

Postujem onu o ukusima se ne raspravlja ali licno smatram da su to najbolji sokovi na trzistu trenutno, uzimam takodjer i ostale vegine proizvode, ako njih nema vitaminka, deterdzente i sredstva za ciscenje takodjer domace i manje vise sto su prethodnicii spomenuli. Samo jos jogurt ne uzimam, mada moram razmisliti o ovom migovom biotickom jogurtu iako je dukat najjaci.

meni su takodje swity sokovi rega, 1000 % jabuka extra, samo da je malo manje slatka, bila bi sampinjon...

vispak supe, jebi ga, probo sam, al ne ide...zato mi je dobar ovaj njihov smoki kroki sa kikirikijem...

mig mlijecni proizvodi prva klasa i nikakav dukat, pomurske mlekarne i slicno mi ne moze zamijeniti mig, a milkos mi je favorit takodje, njihov mileram i pavlaka, odlicno...a sjecam im se i reklamnog slogana, kjava, kjavica, a kravica med medeni....huhuhu :lol: :lol:

jami gotova jela nisam sva probao, kupovao sam samo pizuu, dobra je, samo je ja jos malo podebljam, nakrham sira, salame, pecurki, paprike u bojama, crvena, zelena, zuta...haha :D

eto, ja rekoh, kupujmo domace 8)
HiBreeD

PostPostao/la Isabell dana 18/04/2007 13:30

Eh da Vegafruit kiselina OK.
Isabell

PostPostao/la chuchumbamayumbe dana 18/04/2007 13:39

Ovdje niko ne pere pakash, svi ga taru Violetom???!!! :D :D :D
chuchumbamayumbe

PostPostao/la HiBreeD dana 18/04/2007 13:41

Celicna_saka je napisao/la:

meni su takodje swity sokovi rega, 1000 % jabuka extra, samo da je malo manje slatka, bila bi sampinjon...

vispak supe, jebi ga, probo sam, al ne ide...zato mi je dobar ovaj njihov smoki kroki sa kikirikijem...

mig mlijecni proizvodi prva klasa i nikakav dukat, pomurske mlekarne i slicno mi ne moze zamijeniti mig, a milkos mi je favorit takodje, njihov mileram i pavlaka, odlicno...a sjecam im se i reklamnog slogana, kjava, kjavica, a kravica med medeni....huhuhu :lol: :lol:

jami gotova jela nisam sva probao, kupovao sam samo pizuu, dobra je, samo je ja jos malo podebljam, nakrham sira, salame, pecurki, paprike u bojama, crvena, zelena, zuta...haha :D

eto, ja rekoh, kupujmo domace 8)
HiBreeD

PostPostao/la karanana dana 18/04/2007 13:42

chuchumbamayumbe je napisao/la:Ovdje niko ne pere pakash, svi ga taru Violetom???!!! :D :D :D

ja violetu namocim vodom pa onda po supku. dobra je, fino upija vodu a ne raspadne se.
karanana

PostPostao/la chuchumbamayumbe dana 18/04/2007 13:42

karanana je napisao/la:
chuchumbamayumbe je napisao/la:Ovdje niko ne pere pakash, svi ga taru Violetom???!!! :D :D :D

ja violetu namocim vodom pa onda po supku.

Ma ja, namakanje i pretpranje je najvaznije, ostalo su nijanse!!! :D
chuchumbamayumbe

PostPostao/la funaki dana 18/04/2007 13:52

chuchumbamayumbe je napisao/la:
karanana je napisao/la:

:lol: :lol: :lol:

A jebo te, sta sve neces naci na ovom forumu.... :D
funaki

PostPostao/la Neelix dana 18/04/2007 14:04

samo da se upishem u swity neposhtovatelje :D

mogli su engleski prostudirat prije nego su smislili naziv :D :D :D
Neelix

PostPostao/la mIRCerka dana 18/04/2007 14:17

Neelix je napisao/la:samo da se upishem u swity neposhtovatelje :D

mogli su engleski prostudirat prije nego su smislili naziv :D :D :D

ja mislim da je SWITY u stvari Bengleski.

slika
mIRCerka

Lokacija: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

PostPostao/la helo dana 18/04/2007 14:30

helo

PostPostao/la NeTRa1der dana 18/04/2007 16:09

trebali ste vece slike staviti, ne vidi se dobro :roll:

sto se tice hrane i pica, uglavnom kupujem domace
sto se tice pribora za higijenu, i tu je uglavnom domace

ak' mi se nesto ne svidja iz domace produkcije, sljedeci izbor pada odmah na njem. proizvode...

ali moram napomenut' da su domaci eurokremi katastrofa!
NeTRa1der

PostPostao/la m3d0 dana 18/04/2007 19:44

kad je ----SPAM----, nek je sve ----SPAM----
Zadnja izmjena: m3d0; 09/06/2009 23:31; ukupno mijenjano 1 put/a.
m3d0

PostPostao/la forUMASH dana 18/04/2007 20:20

.....konzumiram iskljucivo japanske proizvode..... 8-)
forUMASH

PostPostao/la danas dana 18/04/2007 20:23

forUMASH je napisao/la:.....konzumiram iskljucivo japanske proizvode..... 8-)

a sudzuke? :roll: :D
danas

PostPostao/la Dirty Harry dana 18/04/2007 20:24

chuchumbamayumbe je napisao/la:
karanana je napisao/la:

Zato ima ovo: vlažni tolaetni papir

slika

:thumbup:
Dirty Harry

PostPostao/la forUMASH dana 18/04/2007 20:25

danas je napisao/la:

....sudzuke prodajem.... :D
forUMASH

PostPostao/la danas dana 18/04/2007 20:26

forUMASH je napisao/la:
danas je napisao/la:

....sudzuke prodajem.... :D

zadnji put je bilo dzabali :oops: :D
danas

Sljedeća

Natrag na Ekonomija

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.