kristali i drago kamenje

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

kristali i drago kamenje

PostPostao/la CherryLips dana 28/01/2010 11:10

Ovu temu smjestih ovdje,nekako mi tu najviše pripada. Naime,zanima me ako mi neko moze reci nesto vise o samim kristalima i dragom kamenju. Uglavnom sam nalazila da određeni kristali pripadaju određenim horoskopskim znacima,ali opet ne piše svugdje isto. Onda sam pročitala da nije svaki kristal i dragi kamen baš za određeni znak u horoskopu,već da se to treba odrediti prema satu,danu,mjesecu i godini rođenja,kao i mjestu rođenja??
A opet gorski kristal navodno svako treba da ima,jer izuzetno utice na organizam,naravno u pozitivnom smislu.
Je li bolje uzeti dragi kamen/kristal koji je već ugrađen pa se nosi kao ogrlica ili prsten ili je bolje da se uzme sam?
I gdje uopste nabaviti zaista pravi kristal,a ne neku zavalu?
Ovo me zaista interesuje pa ako neko zna nešto više,voljela bih da me uputi...
CherryLips

Re: kristali i drago kamenje

PostPostao/la Una379 dana 05/02/2010 01:17

Neznam puno o ovome ali cu pokusati sa par informacija

Najcesca je ova podela kristala prema horoskopskim znacima, megjutim u lecenju na primer kristali se koriste prema osobinama. Svaki kristal i poludragi kamen ima odredjena svojstva t.j. utice na neki deo tela pa se prilikom lecenja bira odredjeni kristal.
Gorski kristal je na neki nacin univerzalan pa u datim situacijama moze zameniti bilo koji drugi kristal.
Kristali se koriste i za balansiranje cakri i za svaku chakru se koristi odgovarajuci kristal.

Malo prakticniji pristup, recimo za neke zivahnije osobe preporucice se neki kristal koji ima smirujuce dejstvo, za neke malo povucene ili mirnije osobe preporucice se kristal koji ce ih malo energizirati...itd
Pitanje je dal ti hoces da onako nosis kristal ili hoces da s tim(lekovito/namenski)postignes nesto. Prema tome i izaberi.
Vazno pravilo prilikom izbora kristala je da uzmes onaj kristal prema kome intuitivno osjetis bliskost, da ti se dopadne na prvi pogled.I u principu bi trebao da se ugrije od tvog dodira. Takodjer kristal koji izaberes jednom, ne sme niko drugi da dira. Inace svi kristali osim par njih moraju se redovito cistiti.
Inace u nekim pricama o starim vremenima, smatralo se da su kristali korisceni za pohranjivanje informacija.

Sto se tice toga dali da se kristal/kamen nosi ko ogrlica, u ruci u dzepu, prstenu i sl. zavisi od same situacije. Neki su kristali otrovni pa se ne smiju nosti direktno na kozi. Za ovo ces morati pitati bas strucnu osobu.
Neznam gde se ti nalazis al sam cula da se u Zagrebu i Beogradu mogu nabaviti solidni kristali, u Bosni neznam. Moras se o tome raspitati.U Zagrebu ima par prodavnica, neke su skuplje neke jeftnije.
Una379

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.