Krema protiv bora za preporuku

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

Krema protiv bora za preporuku

PostPostao/la adi2012 dana 08/05/2012 22:19

Pozdrav,

S obzirom da nemam puno iskustva oko krema dobrodošao bi koji savjet u vezi odabira hidratantne kreme protiv bora koje me poprilično nerviraju u zadnje vrijeme :D Vjerujem da dame imaju malo više iskustva što se tiče ovoga tako da je svaki savjet dobrodošao.

Potrebna mi je krema koja je više bazirana na prirodnoj bazi a da je učunikovita te da značajno usporava stvaranje bora.. Pošto sam nedavno na tv-u vidio reklamu za niveu Q10, može li iko reći kakva je ta krema?

Hvala unaprijed :)
adi2012

Re: Krema protiv bora za preporuku

PostPostao/la thea dana 09/05/2012 11:17

Kreme antibore se trebaju vec poceti koristiti min od 26 godine muskarci i zene.
Dakle ako su vama vec vidljive bore trebate se bazirati na korekciji, traziti kreme koje koriguju vase bore a nakon tog zamijeniti mozda kremu u neku koja hidratira.

Ja vam preporucujem vichi, roch kreme skupe su ali smatram da su efikasne.
takoder esencijalno ulje ruze
esencijalno ulje limuna.
Kad nanosite kreme, ulje, nikako mazati ili trljati grubo, vec tapkanje po osijetljivoj zoni.
inace produkti weleda su odlicni ja ih nabavljam kad sam vani a prodaje se i u hrvatskoj. Na prirodnoj su bazi.
nivea su odlicni produkti, ako vec birate izmite odgovarajucu za korekciju za pocetak pa tek neku drugu za njegu i antibore.
thea

PostPostao/la Bambi_na_kofeinu dana 09/05/2012 12:46

adi2012 je napisao/la: te da značajno usporava stvaranje bora

Nema.
Prijevremene bore najčešće su posljedica štetnog uticaja sunca, eventualno kvarcanje, i pušenja te možeš da investiraš u dobru spf zaštitu, baci cigare ako pušiš i bilo kakva hidratantna krema će biti okej.
Što se tiče normalnih bora koje idu uz određenu dob i slabljenje tonusa kože, prihvati to.
Bambi_na_kofeinu

PostPostao/la adi2012 dana 09/05/2012 12:52

thea je napisao/la:Kreme antibore se trebaju vec poceti koristiti min od 26 godine muskarci i zene.
Dakle ako su vama vec vidljive bore trebate se bazirati na korekciji, traziti kreme koje koriguju vase bore a nakon tog zamijeniti mozda kremu u neku koja hidratira.

esencijalno ulje limuna.
Kad nanosite kreme, ulje, nikako mazati ili trljati grubo, vec tapkanje po osijetljivoj zoni.
inace produkti weleda su odlicni ja ih nabavljam kad sam vani a prodaje se i u hrvatskoj. Na prirodnoj su bazi.
nivea su odlicni produkti, ako vec birate izmite odgovarajucu za korekciju za pocetak pa tek neku drugu za njegu i antibore.

thea hvala ti za direktan i iscrpan odgovor, puno pomaže ;-) slažem se ,negdje na net-u sam pročitao da je sasvim normalno da se počnu koristiti već od 20 godine i muškarci i žene. Uskoro punim 30-tu i zadnjih cca godinu dana sam ptimjetio da su se počele polako isticati.. Mislim da taskođe ima veze sa tim što sam nedavno promijenio mjesto stanovanja i živim u stanu u kojem je zrak dosta suh (čak i sada kad je nastupilo proljeće) što naravno nije za kožu dobro nikako.

Pitanje: gdje u Sa mogu kupiti vichi, roch kreme i esencijalna ulja? Možda dm marketi? Što se tiče weleda, može li se preko ebay.com naručiti? To bih mogao izvest mislim :D
adi2012

PostPostao/la adi2012 dana 09/05/2012 12:57

Bambi_na_kofeinu je napisao/la:
adi2012 je napisao/la: te da značajno usporava stvaranje bora

Nema.
Prijevremene bore najčešće su posljedica štetnog uticaja sunca, eventualno kvarcanje, i pušenja te možeš da investiraš u dobru spf zaštitu, baci cigare ako pušiš i bilo kakva hidratantna krema će biti okej.
Što se tiče normalnih bora koje idu uz određenu dob i slabljenje tonusa kože, prihvati to.

Hvala Babmi za tips: u mom slučaju je u pitanju takođe sunce jer nisam baš prije obraćao pažnju. Pušenje, kvarcanje, cuga ništa: unosim kvalitetnu hranu i sportski tip ;-) Prihvatio, samo hoću malo da ih usporim :)
adi2012

PostPostao/la thea dana 09/05/2012 14:04

adi

krema za oci koristim vec od svoje 23 godine, sad mi je 31, i mogu ti skromno reci da se vidi ako njegujes redovno
weleda produkti su moj favorit investicija oko 50€ godisnje i to je to.
probaj naruciti ovdje samo ne znam isporucuju li za bih

http://www.bio-naturel.de/weleda/

za oci http://www.arsano.de/5705/glaettende-au ... eleda.html

esencijalno ruzino ulje u kapsulama
http://www.bio-naturel.de/weleda/weleda ... egeperlen/

kod mene nema konzervisane hrane, redovna fizicka aktivnost, zdrava birana hrana, pijem cajeve vino nekad svaki dan samo casa kako sta pripremam a nekad mi treba 1 mjesec, nema alkohola :)
thea

PostPostao/la adi2012 dana 09/05/2012 15:11

thea je napisao/la:adi

krema za oci koristim vec od svoje 23 godine, sad mi je 31, i mogu ti skromno reci da se vidi ako njegujes redovno
weleda produkti su moj favorit investicija oko 50€ godisnje i to je to.
probaj naruciti ovdje samo ne znam isporucuju li za bih

http://www.bio-naturel.de/weleda/

za oci http://www.arsano.de/5705/glaettende-au ... eleda.html

esencijalno ruzino ulje u kapsulama
http://www.bio-naturel.de/weleda/weleda ... egeperlen/

kod mene nema konzervisane hrane, redovna fizicka aktivnost, zdrava birana hrana, pijem cajeve vino nekad svaki dan samo casa kako sta pripremam a nekad mi treba 1 mjesec, nema alkohola :)

da smo se možda ranije upoznali možda ne bih imao ovih slatkih muka s borama, (skoro pa) generacijo :D Cijena sitnica, za to što pruža definitivno. Probaću s nekom manjom-testnom narudžbom na bio-naturel.de/weleda/ pa možda prođe..

Hvala..
adi2012

PostPostao/la merilara dana 25/11/2012 22:47

Zanima me gdje se mogu nabaviti osnovne sirovine za proizvodnju krema, sapuna, losiona i dr. kozmetičkih proizvoda.Da li kod nas ima neka prodavnica ili apoteka kao sto je Kemig u Hrvatskoj?Dragi forumasi molim za ideje i adrese:)
U nekim sam apotekama pitala ali nisam dobila nikakav odgovor.

Hvala :)
merilara

PostPostao/la Sheftelija dana 26/11/2012 09:21

Jednom sam dobila kremu iz apoteke faveda, na bazi nevena i meda. Krema je 8 KM. Malo je masnija pa sam je mazala samo navece. Meni fenomenalna. Mazaala sam se i dosta skupljim ali nakon nekoliko dana ova je imala sjajan efekat.

U toj istoj apoteci sam vidjela i neka ulja od raznih trava pa možda bi ona bila dobra kao dodatak kremi koju praviš.
Lanolin možeš kupiti u svim apotekama.
Sheftelija

PostPostao/la merilara dana 28/11/2012 00:28

Hvala puno na pomoci,obavezno cu otici.Mozda me oni upute gdje mogu naci i ostale sastojke :-D
merilara

PostPostao/la Misterxy dana 12/12/2012 20:21

Drage dame,ne trožite džaba pare,čisto lice,mlaka voda i blagi sapun,lagana krema,ne izlagati se bez potrebe suncu,nositi sunčane naočale...to je najbolji"lijek"protiv bora na licu koje su neizbježne.
Da li znate da je lice muškaraca manje podložno borama,ali zato Vi žene duže živite :-D :-D :-D
Misterxy

PostPostao/la ciki4 dana 12/12/2012 20:48

adi2012 je napisao/la:
thea je napisao/la:Kreme antibore se trebaju vec poceti koristiti min od 26 godine muskarci i zene.

esencijalno ulje limuna.

thea hvala ti za direktan i iscrpan odgovor, puno pomaže ;-) slažem se ,negdje na net-u sam pročitao da je sasvim normalno da se počnu koristiti već od 20 godine i muškarci i žene. Uskoro punim 30-tu i zadnjih cca godinu dana sam ptimjetio da su se počele polako isticati.. Mislim da taskođe ima veze sa tim što sam nedavno promijenio mjesto stanovanja i živim u stanu u kojem je zrak dosta suh (čak i sada kad je nastupilo proljeće) što naravno nije za kožu dobro nikako.

Pitanje: gdje u Sa mogu kupiti vichi, roch kreme i esencijalna ulja? Možda dm marketi? Što se tiče weleda, može li se preko ebay.com naručiti? To bih mogao izvest mislim :D

Nemoj uzeti za 100% tačno, ali čini mi se da sam te waleda kreme vidjela u onoj novoj apoteci u Importaneu :roll: Provjeri pa javi :D
ciki4

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.