Kožno oboljenje-vitiligo gljivice

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Kožno oboljenje-vitiligo gljivice

PostPostao/la happy071 dana 07/12/2012 19:47

Kozno oboljenje kod kojeg nastaju bjelicaste fleke,a uzrok su gljivice, moze biti pitirijaza. Malo proguglaj pityriasis versicolor. To se uspjesno tretira kremama. Cudno mi je da ljekar polupa loncice oko vitiliga i gljivica.
happy071

PostPostao/la ete dana 08/12/2012 21:56

happy071 je napisao/la:Kozno oboljenje kod kojeg nastaju bjelicaste fleke,a uzrok su gljivice, moze biti pitirijaza. Malo proguglaj pityriasis versicolor. To se uspjesno tretira kremama. Cudno mi je da ljekar polupa loncice oko vitiliga i gljivica.

U sutini vitiligo se javlja istovremeno na vise mjesta na tijelu tj na prstima, oko suta, na obrvama, ispod pazuha, na laktovima, na koljenima u sustini ako ti je bijela fleka samo na jednom mjestu dobro to preispitaj moguce da nije vitiligo.

Meni se vitiligo zamalo istovremeno javio ispod pazuha i pored usta, sada se prosirio i na drugi pazuh, na prste i paralelno prvoj fleki kod usta,
ete

PostPostao/la nutricionist dana 03/02/2013 22:46

Jedna od najboljih terapija za Vitiligo je terapija na Kubi, osobno znam jer su išli neki moji prijatelji koji su oizliječili vitiligo. Terapija se odvija preparatima i lampama, ne smije se koža pretjerano izlagati suncu.
Po zadnjim informacijama postoji firma u Beogradu koja je distributer ovog preparata za Balkan.
Preparat se zove Melagenin plus.
nutricionist

PostPostao/la minchy_89 dana 16/03/2013 18:23

da se oglasi josh jedna vitiligusha :-D nekako sam imala potrebu za tim..imam vitiligo vec 5 godina,tacnije dobila sam ga sa 19..a to su godine kad se najcesce javlja..odem dermatologu..masno platim..pregled trajao svega 5 min..rekla mi par recenica o tome.preporucila mi kremu vitex..i kao mozda ti pomogne mozda ne..haha..jako utjesno..za nekog u tim godinama..i naravno po netu sam gledala slike..i padala u depru..ono budis se svako jutro i gledas u ogledalo..u strahu da se ne javi na licu..jer srecom..ja fleke imam u podrucju pazuha..

ocu reci da se ne zna mnogo o ovom oboljenju..kao i svakom drugom autoimunom oboljenju..to ce vam reci svaki doktor i prepisati neku kremu koja je naravno preskupa..i od koje vjerojatno necete imati neke koristi..jer je problem iznutra..i dok se uzrok ne rijesi vitiligo se kremama moze samo privremeno povuci pa se opet javlja..a imaju i dosta nus efekata..neke su cak i kancerogene..tako da vitiligo nisu nikakve gljivice..
sva autoimuna oboljenja su nekako povezana sa stresom,neurednima nacinom zivota, padom imuniteta..ukoliko ste nesretni..i tuzni jer se tada stvaraju brojni toxini u organizmu i supstance koje uticu na to da organizam pocne sam sebe unistavati..a moze se i javiti uslijed nedostaka vitamina..tako da je uzrok vitiliga razlicit od osobe do osobe..kod mene je recimo stres..i svakom kome je dijagnosticiran trebao bi da obavi i druge pretrage..odnosno jos neki organ u organizmu ne funkcionise kako treba..npr stitna ili nadbubrezna zlijezda i sl..sto je bio slucaj kod mene..

posto vidim da doktori ne mogu rijesiti moj problem..a i farmaceutske kompanije imaju za cilj samo da zarade..tako da im je u cilju da kupujemo njihove proizvode koji nam nece trajno pomoci nego samo ublaziti problem,to vam je ona..treba sunce izbjegavati..kako se mi ne bi izlijecili i kupovali preparate za kamufliranje..znam slucajeva koji su se izlijecili suncajuci se po cio dan..primjer toga vam je i terapija na crnom moru..pa ako vec postoji terapija sa uv zasto ne i obicno sunce koje ima uv..naravno u nekim normalinim granicama..
uzela sam stvari u svoje ruke :-D tj pocela sam samolijecenje..jer sam uvjerena da se ovo moze izlijeciti..stvar je samo naci pravi uzrok..
ja sam zapocela sa detoksikacijom organizma..tipa da se zdravo hranim koliko mogu i naravno poboljsanjem mog psihickog stanja..
nisam koristila nikakve kreme niti lijekove..vjerovali ili ne meditacijom mi se povukao na laktu u potpunosti..a u podrucju pazuha vise nije bijelo kao prije..sto bi rekli stvar je psihe..i ovo moze pomoci kod onih sa stresom..

probala sam neki dan i hidzamu..odstranjivanje neciste krvi iz organizma..
javim vam rezultate uskoro :)

jao ispisa se ja :-) ..haha najduzi post u hstoriji.. :D ..sta me briga imam bijelu tetovazu koju niko nema..bas sam cool 8-)
minchy_89

PostPostao/la nedim81 dana 17/04/2013 13:15

Ovako......Jedno pitanje ako neko zna. Vjerovatno da pripadnice ljepseg pola to znaju malo bolje. Koji puder koristiti za Vitiligo, odnosno da pojednostavim.....Koji puder preporucujete za prikivanje tih bijelih fleka. Jel ima neki postojani puder koji se ne skida bas tako lako pri znojenju, ili kontaktu sa vodom. Vitiligo imam na desnoj ruci odnosno prstima pa me zivog zanima koji puder je najbolji ?? I da ......... Sta mislite dal je bolje te fleke izlagati suncu i suncati ih (posto sam citao da se tako lijeci na crnom moru) ili da se uopste ne izlazu suncu ?? Znam da izlaganjem suncu one postaju uocljivije ali ako taj proces pomaze koliko-toliko u njihovom izljecenju ili bar da ublazi njihovo prosirivanje zasto to ne raditi ?? PozZ
nedim81

PostPostao/la nedim81 dana 19/04/2013 08:47

Neko ??
nedim81

PostPostao/la crvena987 dana 06/05/2013 01:29

evo došla sam do nekog novog lijeka za vitiligo, ja sam krenula sa ovim pa javim rezultate...ako je neko zainteresovan evo iskustva jedne djevojke:

Vitiligo sam imala na vise od 50 posto lica i uspijela sam izlijeciti u roku pola godine sa lijekom od jednog starog travara iz BiH. Napisala sam ga bila u postu al je pobrisano. Ne znam zasto. To nije licencirani lijek, niti ja imam provizije od prodaj lijeka, jer se ne placa.

jednostavan je za napraviti. Jedna saka domacih psenicnih mekinja i saka listova brsljana se stavi u vodu da kuha. Kad ispari pola tekucine, ocijedi se i kad sse ohladi mazu se fleke sa tom vodom. Da potraje, voda se drzi u frizideru. Moze trajati 5-6 dana tako.

uglavnom recept ide ovako:1 l vode na jednu šaku bršljena i jednu šaku mekinja.
kuhat dok neukuha do pola, ohladit i mazat 4-5 dnevno (kad god je usput možeš se namazati)...
tekućina se drži od 4-5 dana u frižideru i onda pravi nova...
crvena987

PostPostao/la ćiribiribela dana 06/05/2013 02:14

kanesten mast i nestat ce. :D
ćiribiribela

PostPostao/la crvena987 dana 06/05/2013 02:21

ciribiribelaa je napisao/la:kanesten mast i nestat ce. :D

jel imaš iskustva sa ovom kremom, dakle radi se o bijelim flekama po tijelu, koje se s vremenom mogu da šire ili da nastaju nove :sad:

jel znaš nekog ko je ovom kremom izliječio vitiligo, jer ukoliko je ova krema dobra, bila bih ti jako zahvalna na ovoj informaciji i a vjeruj i mnogi koji bore muku sa ovom autoimunom bolesti?
crvena987

PostPostao/la ćiribiribela dana 06/05/2013 02:28

evo poslat cu ti pp sa slikom :D

edit: poslano :D
ćiribiribela

PostPostao/la crvena987 dana 06/05/2013 02:42

ciribiribelaa je napisao/la:evo poslat cu ti pp sa slikom :D

edit: poslano :D

dobila :)
koliko mogu da vidim na slici, mislim da je vitiligo...u svakom slučaju ja ću probati s tom kremom, pa javim rezultate...puno ti hvala na ovoj informaciji, jer svaki savjet je dobro došao :) :vozdra:
crvena987

PostPostao/la Pennycillyn dana 12/05/2013 09:27

Ja imam isto vitiligo vec 15-ak godina i nikad nisam ni pokusavao da tretiram oboljela mjesta, jer su mi govorili da se ne moze izlijecit i da cu samo bacat pare na bezvezne kreme od kojih nema koristi... nedavno mi jedan momak rece vidjevsi moj vitilogo na rukama da je njegov jaran izlijecio... kaze da je imao po licu... koristio je neke preparate na bazi bilja od neke Branke sa Ilidze i plus pio svo vrijeme betacaroten i pivski kvasac... i momak se izlijecio... eh sad kontam dal je neko cuo za tu Branku, da je potrazimo, mozda i nama pomogne? ovog momka koji mi je to rekao sam slucajno sreo i nemam nacina da dodjem do npr. broja te Branke sa Ilidze... Eh sad ako je neko od vas cuo za nju da se povezemo da vidimo mozda i neko od nas moze pomoci... ne znaci da hoce, jer nekom organizam prihvati terapiju, nekom ne, ali vrijedi pokusati... Dakle, raja u potragu za Brankom... :-D
Pennycillyn

PostPostao/la crvena987 dana 12/05/2013 12:16

Pennycillyn je napisao/la:Ja imam isto vitiligo vec 15-ak godina i nikad nisam ni pokusavao da tretiram oboljela mjesta, jer su mi govorili da se ne moze izlijecit i da cu samo bacat pare na bezvezne kreme od kojih nema koristi... nedavno mi jedan momak rece vidjevsi moj vitilogo na rukama da je njegov jaran izlijecio... kaze da je imao po licu... koristio je neke preparate na bazi bilja od neke Branke sa Ilidze i plus pio svo vrijeme betacaroten i pivski kvasac... i momak se izlijecio... eh sad kontam dal je neko cuo za tu Branku, da je potrazimo, mozda i nama pomogne? ovog momka koji mi je to rekao sam slucajno sreo i nemam nacina da dodjem do npr. broja te Branke sa Ilidze... Eh sad ako je neko od vas cuo za nju da se povezemo da vidimo mozda i neko od nas moze pomoci... ne znaci da hoce, jer nekom organizam prihvati terapiju, nekom ne, ali vrijedi pokusati... Dakle, raja u potragu za Brankom... :-D

ni ja nisam čula za tu branku, al ću malo istraživat, pa ako šta saznam javim, i idem i ja kod nje :-D

a za betakaroten i pivski kvasac sam već čula da su dobri za vitiligo, ... :)
crvena987

PostPostao/la ćiribiribela dana 12/05/2013 14:01

ćiribiribela

PostPostao/la zvrk dana 13/05/2013 11:01

imam vitiligo vise od 10 godina
javio se u pubertetu usljed stresa iv jerovatno disbalansa hormona

od ljekara sam dobila slijeganje ramenima kad sam upitala za tretman

nikakvu terapiju ne koristim
niti sam koristila, pušač sam

s godinama su se flekice same pocele smanjivati, jedna velika bijela sa lakta je skoro iscezla
na zglobovima prstiju jedva su vidljive

jedino sto sam pazila je da se ne izlazem suncu previse
a ako se vec izlazem - zastitim se faktorom 30 ( a zadnjih godina 50)

jest da nemam ultra seksi boje, ali na blijedoj kozi se slabije vidi sarenilo :)

ne vjerujem da ista moze pomoci da se vitiligo otkloni

mozda zdrava ishrana i smanjenje stresa - opcenito da se poboljsa stanje organizma
a sad nesto specijalno - nema sanse

tetka je u americi i nema sta nije probala i narucila
ono stoji pa stoji
zvrk

PostPostao/la rinna0304 dana 15/05/2013 20:19

ja to imam po ledjima ev vec 1 mj i svrbi nenormalno :(, meni su se pojavile tj tad su se fino primjetile nakon sto sam otisla par x u solarij a i prije toga sam se ko budala cesala po ledjima al se nije vidjelo nista :S a sad ce ljeto nit cu moc na more, nit vidjet sunca nit ista :(a vec 3-4 god imam po rukama al vise lici na onu pilecu kozu i kad ljeti pocrnim cijelo tijelo dobije boju a te fleke bijele kao da sam se ogulila il kako vec.. i kad sam to na rukama pokazala doktorici rekla je da ona tu nista ne vidi i da probam da pijem vitamin B al nikakve koristi.. eh sad nez jel to to .. a u porodici imam osobu koja ima vitiligo i jednu koja ima psorijazu .. samo se nadam da je ovo nesto prolazno jer zaista se ne mogu odreci sunca :(
rinna0304

PostPostao/la zvrk dana 15/05/2013 22:01

vitiligo ne svrbi osim ako sprzis kozu

a i moja zaova je pokupila neku gljivu u solariju - sva joj ledja tackava a pocelo je od jedne tackice prije dvije godine

dzaba sto je prestala ici - siri se
zvrk

PostPostao/la rinna0304 dana 15/05/2013 22:09

slika
ovako nekako izgledaju ove kod mene samo sto se malo vece i fkt svrbe :S prvo sam mislila da je do kupki odredjenih jer mi pola njih ne odgovara sad se evo kupam sapunom i nista bolje eh sad ja se samo nadam da nije nesto previse strasno ..
u solarij sam otisla samo 2x mada je mene ovo pocelo da zeza i prije njega samo je bilo neprimjetno jer sam dosta bijela a sad uzas :(
rinna0304

PostPostao/la zvrk dana 16/05/2013 07:14

isto izgledaju i njena ledja
buti pametna otidji dobrom dermatologu
zvrk

PostPostao/la beautyfool dana 16/05/2013 10:17

vitiligo i gljivice nisu isto, vitiligo je kada organizam sam unistava pigmente koze na dijelovima tijela, vitiligo ne svrbi dok gljivice mogu da svrbe i na tom dijelu se koza kao malo guli i moze biti ostecena dok kod vitiliga samo fali boje i prvo bude crveno pa tek onda pobijeli.
I za jedno i za drugo ima lijek samo treba biti uporan i ici dermatologu obavezno.
beautyfool

PostPostao/la crvena987 dana 16/05/2013 18:38

rinna0304 je napisao/la:slika
ovako nekako izgledaju ove kod mene samo sto se malo vece i fkt svrbe :S prvo sam mislila da je do kupki odredjenih jer mi pola njih ne odgovara sad se evo kupam sapunom i nista bolje eh sad ja se samo nadam da nije nesto previse strasno ..
u solarij sam otisla samo 2x mada je mene ovo pocelo da zeza i prije njega samo je bilo neprimjetno jer sam dosta bijela a sad uzas :(

mislim da je ovakva situacija bila i kod ciribiribelae, postavila je sliku pa vidi...eto ona je uspjela izliječiti sa jednom tubom kanesten kreme, a ta krema je inače za gljivice, pa probaj :)
crvena987

PostPostao/la rinna0304 dana 16/05/2013 18:40

hvala :D imam tu kremu u kuci pa cu probat .. davnoo nekad mi je doktorica dala neku travacot( stvarno nez tacno ime) i djelovala je al potice rast dlaka tako da poslije nje nista nisam uzela.. a kanesten imam od danas cu pocet pa vidjet djelujel
rinna0304

PostPostao/la ete dana 16/09/2014 10:52

Zasto mijesamo dva oboljenja ovdje ??

Gljivice su jedno a vitiligo je drugo (autoimunoloska bolest koja se obicno prenosi geneticki i posljedica te autoimunoloske bolesti je depigmentacija - http://en.wikipedia.org/wiki/Vitiligo )

Molim autora teme da promijeni naslov u Vitiligo ili u Gljivicna depigmentacija koze
ete

Prethodna

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.