KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Re: KONKURS ZA PRIPRAVNIKE

PostPostao/la gigli dana 12/06/2013 11:47

Ne prebrzo odustajati!!Mozda ipak progledaju kroz prste! ;)
gigli

PostPostao/la M_agic dana 12/06/2013 11:49

gigli je napisao/la:Ne prebrzo odustajati!!Mozda ipak progledaju kroz prste! ;)

Hah, ništa drugo, nego odoh da tražim veze iz podzemnog miljea xD
M_agic

PostPostao/la girogiric2012 dana 12/06/2013 14:20

Sad zvao kantonalni zavod, kazu u PONEDELJAK IZLAZI LISTA POSLODAVACA !!!!!!!
girogiric2012

PostPostao/la Irm@ dana 12/06/2013 15:57

da vas nesto pitam.. ovaj uvjet: dokaz o poznavanju rada na racunaru.. kakve su to gluposti?
pa ako neko ima magistarski rad (ili diplomski nebitno) valjda se pretpostavlja da zna raditi na racunaru..
pita me prijateljica ovo a ja stvarno ne znam sta da joj kazem..jer mi nije jasno sta ako nemas to.. i kao ako imas od neke od "skola" koje to pruzaju onda prolazis.. u 21 stoljecu.. :roll:
Irm@

PostPostao/la dezurni_ucenik dana 12/06/2013 18:35

Irm@ je napisao/la:da vas nesto pitam.. ovaj uvjet: dokaz o poznavanju rada na racunaru.. kakve su to gluposti?
pa ako neko ima magistarski rad (ili diplomski nebitno) valjda se pretpostavlja da zna raditi na racunaru..
pita me prijateljica ovo a ja stvarno ne znam sta da joj kazem..jer mi nije jasno sta ako nemas to.. i kao ako imas od neke od "skola" koje to pruzaju onda prolazis.. u 21 stoljecu.. :roll:

Znamo mi svi da radimo,ali potvrdu moramo da posjedujemo.Haver zavrsio etf,dakle jede kompjutere,morao je da zavrsi kurs za informatiku.Imas na Grbavici negdje,2 vikenda 100 maraka,i dobijes potvrdu.
dezurni_ucenik

PostPostao/la gidra dana 12/06/2013 18:39

CVIKERASH je napisao/la:
Irm@ je napisao/la:da vas nesto pitam.. ovaj uvjet: dokaz o poznavanju rada na racunaru.. kakve su to gluposti?

Znamo mi svi da radimo,ali potvrdu moramo da posjedujemo.Haver zavrsio etf,dakle jede kompjutere,morao je da zavrsi kurs za informatiku.Imas na Grbavici negdje,2 vikenda 100 maraka,i dobijes potvrdu.

Za tehničke fakultete, pogotvo za etf i informatiku se nikad ni u jednom konkursu nije tražilo poznavanje rada na računaru. Logika majku mu. Ako ne vjeruješ otvori konkurse aktuelne/bivše i vidjet ćeš.
gidra

PostPostao/la dezurni_ucenik dana 12/06/2013 18:43

gidra,vjerujem da je tako.Ali drug etf-ovac fakat morao za posao da ima potvrdu.Znam da smijesno zvuci,ali tako je bilo.
dezurni_ucenik

PostPostao/la Irm@ dana 12/06/2013 21:42

CVIKERASH je napisao/la:

hvala budem joj rekla :)
a svakakvih gluposti..
Irm@

PostPostao/la nestrpljiva dana 13/06/2013 08:06

Sta je ovo jos nema nista za ove koji cekamo da za ovo sufinansiranje pripravnika??? Izasla lista poslodavaca koji su aplicirali za zlatne znacke a za nas sa srebrenim i bronzanom znackom nista :))))
nestrpljiva

PostPostao/la memx dana 13/06/2013 10:11

M_agic je napisao/la:
gigli je napisao/la:Huh, upravo sam krenula da skupim papire i posaljem kad ugledah da ipak treba...HVALA DASSA!
A ja apliciram za ekonomistu!

Ja poslala jutros, a eto, k'o da i nisam kad ne napisah prijavu.
Sretno gigli :D

Čitajući ove vaše postove moram se malo upetljati generalno u ovu konverzaciju.
Vidim da ste svi mladi ljudi koji su željni posla i prilike da se iskažete.
Ja sam "malo" starija i hvala bogu jedna od zaposlenih u ovoj državi.
Ono što hoću da vam kažem, prijava je veoma bitna kod prijavljivanja na konkurs, to je takozvani "propratni akt".
U njoj obrazložite na koje mjesto konkurišete, šta očekujete na tom konkursu kao i sve ono što ne piše u CV ju.
ona može da sadrži i samo jednu rečenicu ali dovoljno da se zna šta šaljete i zašto šaljete.
Posebno za pravnike i ekonomiste, prijava ili neki oblik pisma je nešto što se šalje i uz svaki dopis koji pošaljete strankama bez obzira o čemu se radi. To je osnovno pravilo bilo koje korespondencije.
Ponekad sam u prilici biti član konkursne komisije i kada vidim šta sve ljudi pošalju - CV bez ikakve prijave, nekog obrazloženja, malo podrobnijeg opisa poslova koje je radio, onda stičem utisak da je prijava malo neozbiljna i pitam se da li će i u poslu sutra taj kandidat postupati tako neozbiljno.
Često se desi da je neko zaboravio u brzini nešto ali uvijek postoji mogućnost da dopuni prijavu naknadno. Bitno je samo da dopunu preda tako da tačno naznači šta predaje, i zašto predaje, kako bi one tete što rade na protokolu tačno znale kome trebaju dopunu poslati ili je same dopuniti ukoliko je vaš predmet još kod njih.
Isto tako prijava služi kako bi se moglo na tom istom protokolu razvrstati predmet u odgovarajuću vrstu i na kraju tako uredno poslati komisiji koja će dalje raditi svoj posao.
Često vaše aplikacije završe kao neuredne posebno kod "većih" konkursa već na protokolu, i ne dođu do komisije jer se ne zna ni na šta ste aplicirali ni kome ni ništa jer nema nikakvo propratno pismo. Treba neko da sanja zašto ste vi poslali CV uz još 1000 drugih CV ja. Komisija ne gleda samo vaše diplome, vrlo je bitno i kakva ste ličnost generalno da li ste spremni i odgovorni.
PRIJAVA JE VAŠE OGLEDALO, PRVI UTISAK, IZ NJE SE VIDI DA LI STE PISMENI, ODGOVORNI, I NA KOJEM NIVOU JE VAŠA KULTURA I OZBILJNOST PRILIKOM APLICIRANJA ZA POSAO.
Sve što sam napisala je dobronamjerno nemojte me pogrešno shvatiti i želim vam svaku sreću u pronalasku posla.
memx

PostPostao/la memx dana 13/06/2013 10:29

Evo kako otprilike treba da izgleda prijava za one koji ne znaju:

(ime i prezime)
(adresa, broj telefona)

Predmet: prijava na (konkurs, oglas)

(Opis) Prijavljujem se na vaš konkurs objevljen dana ...... u .........
Napominjem da sam do sada radio tu i tu,....... imam određena znanja i vještine...... (ili navedite nešto na šta ćete skrenuti pažnju komisiji o vama, nešto što je važno ili želite da istaknete).......

Prilog:
1. CV
2. Diploma....
3. Rodni list.....
4. (nabrojite sve dokumente koje predajete uz prijavu)

Datum....... Potpis (obavezno)

I gledajte da prijava bude što kraća jer niko nema vremena da čita romane.
Isti primjerak ako ste u prilici odnesite lično da vam potpišu na protokolu kao dokaz da ste predali prijavu ili ga sačuvajte za sebe da znate šta i kad ste predali (ako predajete poštom)
memx

PostPostao/la Sa_u_srcu dana 13/06/2013 14:23

Gledao listu maloprije.... :D ne pitajte me kako...
Nema puno institucija...max 30 do 40 ljudi sve u svemu kada su u pitanju drzavne ili kantonalne institucije...
Zavod za statistiku...1 osoba...
Kantonalni sud u Sarajevu, trazio 30, dobio 3 pripravnika...
Policija takodje 3...
PAr pripravnika ide u skole...
I jos par nekih kantonalnih institucija...

Ostalo su sve privatne firme...
Sa_u_srcu

PostPostao/la nestrpljiva dana 13/06/2013 14:27

Sa_u_srcu je napisao/la:Gledao listu maloprije.... :D ne pitajte me kako...
Nema puno institucija...max 30 do 40 ljudi sve u svemu kada su u pitanju drzavne ili kantonalne institucije...
Policija takodje 3...

a izvini jesi li gledao listu za finansiranje pripravnika ne ovu listu "zlatna znacka" jer lista za ove druge nije izasla???
nestrpljiva

PostPostao/la Sa_u_srcu dana 13/06/2013 14:33

nestrpljiva je napisao/la:
Sa_u_srcu je napisao/la:Gledao listu maloprije.... :D ne pitajte me kako...
Policija takodje 3...

a izvini jesi li gledao listu za finansiranje pripravnika ne ovu listu "zlatna znacka" jer lista za ove druge nije izasla???

Nema druge liste, niti ce je biti...ovo je sve sto se tice ove godine...novi konkurs ide u martu sljedece godine, kako sam ja informisan...a popprilicno sam informisan...trenutno...ce proci, nisam brojao, ali mozda maximalno do 250 ljudi...i tu se prica za ovu godinu zavrsava...
Sa_u_srcu

PostPostao/la nestrpljiva dana 13/06/2013 14:37

pa dobro ima sad lista za zlatnu znacku a gdje je lista za obicne pripravnike, mora i to biti
nestrpljiva

PostPostao/la nestrpljiva dana 13/06/2013 14:38

ovo je lista poslodavaca za zlatnu znacku http://www.juszzks.com.ba/
nestrpljiva

PostPostao/la Sa_u_srcu dana 13/06/2013 14:39

nestrpljiva je napisao/la:pa dobro ima sad lista za zlatnu znacku a gdje je lista za obicne pripravnike, mora i to biti

odakle tebi informacija da je ova lista samo za zlatnu znacku?
Sa_u_srcu

PostPostao/la nestrpljiva dana 13/06/2013 14:41

evo ti stranica pa procitaj, u desnom cosku fino pise rezultati javnog poziva za finansiranje pripravnika zlatna znacka, imas listu i poslodavaca i listu onih koji zadovoljavaju konkurs tj ljudi sa zlatnom znackom a ja ne znam odakle tebi informacija i ta lista gdje je izasla ta tvoja lista
nestrpljiva

PostPostao/la nestrpljiva dana 13/06/2013 14:42

nestrpljiva

PostPostao/la Sa_u_srcu dana 13/06/2013 14:45

nestrpljiva je napisao/la:evo ti stranica pa procitaj, u desnom cosku fino pise rezultati javnog poziva za finansiranje pripravnika zlatna znacka, imas listu i poslodavaca i listu onih koji zadovoljavaju konkurs tj ljudi sa zlatnom znackom a ja ne znam odakle tebi informacija i ta lista gdje je izasla ta tvoja lista

Ovu nisam gledao da budem iskren, ali predpostavljam da je proslo i ovih pedesetak ljudi sa zlatnim znackama...i ostalih 200 na ovoj listi koju sam ja gledao...i to je to za ovu godinu...
Ja sam gledao listu koja ce tek izaci sljedece sedmice, gdje ce biti prikazani poslodavci koji su prosli.
Sa_u_srcu

PostPostao/la nestrpljiva dana 13/06/2013 14:46

hvala na informaciji a nisu ti rekli ako vec imaju listu i ostalih zasto je ne izbace????
nestrpljiva

PostPostao/la Sa_u_srcu dana 13/06/2013 14:49

nestrpljiva je napisao/la:hvala na informaciji a nisu ti rekli ako vec imaju listu i ostalih zasto je ne izbace????

mislim da ide pocetkom sljedece sedmice, i do kraja mjeseca bi pripravnici trebali potpisati ugovore i poceti raditi kod svojih poslodavaca. I to je sve za ovu godinu, sljedeci konkurs je u martu 2014.
Sa_u_srcu

PostPostao/la nestrpljiva dana 13/06/2013 14:51

Ok hvala jos jednom na ovoj informaciji mislim da da smo i previse cekali ovo :)))
nestrpljiva

PostPostao/la p206 dana 13/06/2013 14:56

Sa_u_srcu je napisao/la:
nestrpljiva je napisao/la:evo ti stranica pa procitaj, u desnom cosku fino pise rezultati javnog poziva za finansiranje pripravnika zlatna znacka, imas listu i poslodavaca i listu onih koji zadovoljavaju konkurs tj ljudi sa zlatnom znackom a ja ne znam odakle tebi informacija i ta lista gdje je izasla ta tvoja lista

Ovu nisam gledao da budem iskren, ali predpostavljam da je proslo i ovih pedesetak ljudi sa zlatnim znackama...i ostalih 200 na ovoj listi koju sam ja gledao...i to je to za ovu godinu...
Ja sam gledao listu koja ce tek izaci sljedece sedmice, gdje ce biti prikazani poslodavci koji su prosli.

Mislim da su ova 2 konkursa odvojena... ovi studenti sa zlatnim značkama i ostali nezaposleni.
Zbog toga što će se za njih izdvojiti preko 1000KM mjesečno, a za ostale oko 600KM.
p206

PostPostao/la gidra dana 13/06/2013 15:04

Hajd dobro je. Sad makar znamo sigurno da će izaći, ubrzo, lista sa poslodavcima :D
gidra

PrethodnaSljedeća

Natrag na Ekonomija

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.