Koji stomatolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Koji stomatolog u Sarajevu?

PostPostao/la gaius dana 22/05/2008 20:01

iskustva su različita.. ja sam recimo prezadovoljan sa stvarima koje je on radio.. korekcije ranijih "majstora"
gaius

PostPostao/la slatkusina dana 24/09/2008 14:55

Zna li iko kakav je dr.Faginovic Alija. Cula sam pozitivno misljenje ali zanima me ima li ko sa foruma da zna?
I jos me zanima kakva je dr.Guska Jasmnika?

Trebam zube popravljati, cistiti kanale u sedmici i petici, neke navlake raditi, pa trazim nekog zaista kvalitetnog. Cula sam za njih dvoje ali volila bih jos jedno misljenje:)
Hvala unaprijed
slatkusina

PostPostao/la amalia dana 24/09/2008 16:10

slatkusina je napisao/la:Zna li iko kakav je dr.Faginovic Alija. Cula sam pozitivno misljenje ali zanima me ima li ko sa foruma da zna?

Trebam zube popravljati, cistiti kanale u sedmici i petici, neke navlake raditi, pa trazim nekog zaista kvalitetnog. Cula sam za njih dvoje ali volila bih jos jedno misljenje:)
Hvala unaprijed

dr.Guska Jasmnika :thumbup: ! I kao covjek i kao zubar!
amalia

PostPostao/la Maybach dana 24/09/2008 19:38

Neko je pitao za proteze...kod doktora Harisa Demirovica u ordinaciju dolazi doktorica Terzic koja radi sa fiksnim i drugim protezama...bila,nosila 2godine,cijena gornje i donje 2400km...preporucujem.
Maybach

PostPostao/la MELBOURNE_SARAJEVO dana 24/09/2008 19:44

Doktorica Amela Kacila-Mrzic je :thumbup: :thumbup: :thumbup: gospodja je ispred velike vecine i to daleko ispred u opremi i kvalitetu radova medju top 3 u gradu sigurno ..A samim tim sto kod nje uglavnom dolaze ambasadori i radnici ambasada i stranci sve govori.... :thumbup: :thumbup: i samo sam cuo sve naj naj i radila mi je neke popravke i samo cu reci :thumbup:
MELBOURNE_SARAJEVO

PostPostao/la neutral dana 24/09/2008 23:23

koji stomatolog u SA radi izbjeljivanje zuba?? Da li je neko to radio od vas?
neutral

PostPostao/la zlatarsa dana 24/09/2008 23:27

slatkusina je napisao/la:Zna li iko kakav je dr.Faginovic Alija. Cula sam pozitivno misljenje ali zanima me ima li ko sa foruma da zna?

Hvala unaprijed

Ordinacija Islamovic dr Nerim na Alifakovcu,Dr Dijana sve moguce preporuke. :D
zlatarsa

PostPostao/la DobroJutroKolumbo dana 25/09/2008 10:38

Za hirurgiju najbolji stomatolog po mnogim stomatolozima u Sarajevu ,koji su btw. neki i njegovi "ucenici" Dekan: prof.dr. Halid Sulejmanagić! Jedan divan i odmjeren cov'a! Sto se tice hirurgije , samo par se moze mjeriti sa njim!

Za protetiku Dr. Esad Vejsilović! Inace i sam je nekadasnji student , gore pomenutog doktora! Vratio se poslije rata iz Francuske , odakle je donio mnoge novine sa podrucja protetike-stomatologije! Među prvima ako ne i prvi, je kod nas uveo lijecenje gangrene , busenjem kanala kroz zub , dok su drugi doktori sjekli zubno meso iznad ginigiva da bi odstranili podrucje oboljenja od gangrene! Danas kod njega dolaze face iz politickog i javnog zivota! Egocentrik pravi , voli sebe i postuje svoj rad i stvarno je dobar, a Boga mi i skup ! :D Btw njegova supruga je prvi sexolog u BiH! :D

Takodje za hirurgiju dobar je i Prof. dr. Hamid Tahmiščija! On se moze mjeriti sa ovim prvim navedenim doktorom! :D

Imate i stomatolosku polikliniku Eurodent na Dobrinji, cuo sam da su i oni dobri , pogotovo po pitanju protetike i uljepsavanja!

Ovo su samo neki od mnostva dobrih doktora u gradu...Preporuka idite u ordinacije doktora , koji su profesori docenti doktori i profesori doktori predavaci na Stomatoloskom fakultetu u Sarajevu! Mada ima i dobrih mladih doktora , da nebi bilo da omalovazavam neciji rad!

I za kraj, ne zalite na parama da platite za zube , jer jeftino u nasem gradu u 99% slucajeva znaci fuseraj , koji se ne pokaze odmah , nego poslije par godina , kad je kasno za spas zuba! Drugo kvalitet kosta , tj. kvalitetni materijali su uzas skupi! I trece , sami se malo informisite preko interneta , jer ako odete sa nekim znanjem , pa makar i laickim o vasem problemu kod doktora , on se nece usuditi da vam fuseri , jer ce pomisliti , pa vidi ovaj nesto zna! :D

I ne idite kod onih koji se pretjerano reklamiraju po novinama i medijima , ti su najgori! Ovo iz licnog iskustva govorim!

I jos jedna napomena , nisu svi doktori-stomatolozi za sve , najbolje da imate dva stomatologa kod kojih idete , jednog za hirurgiju i bolesti usta , drugog za protetiku i sl.! Zamislite jednog doktora da radi u bolnici kao hirurg , pulmolog , radiolog , anestezijolog , neurolog , oftamolog , patolog , ginekolog itd. , jel de da nebi bilo smisla , e pa tako je i sa ustima i zubima! I u stomatologiji se neko specijalizuje za nesto u cemu je dobar , na zalost, kod nas svi sve obavljaju!
DobroJutroKolumbo

PostPostao/la slatkusina dana 25/09/2008 14:44

amalia je napisao/la:

Hvala unaprijed

Radi li Jasminka izbjeljivanje zuba?
Meni treba izbjeljivanje devitaliziranih zuba pored ovih popravaki a cula sam da to radi samo Ajsa Agic.
slatkusina

Re:

PostPostao/la Hodidjed dana 25/09/2008 15:18

pita_zeljanica je napisao/la:jel imate iskustva sa ovom stomatoloskom ordinacijom?

http://www.quicksmile.info/index.php

Imam ja...........promijenili mi plombu za 90 KM.....dakle "nisu nista popravljali / samo promijenili".....Dobro je ispalo, akao da zub nije nikad popravljan.
Hodidjed

PostPostao/la amalia dana 25/09/2008 15:37

slatkusina je napisao/la:
amalia je napisao/la:

Hvala unaprijed

Radi li Jasminka izbjeljivanje zuba?
Meni treba izbjeljivanje devitaliziranih zuba pored ovih popravaki a cula sam da to radi samo Ajsa Agic.

To za bjeljenje ne znam, nisam Jasminku nikad pitala. Znam da sam od jednog drugog zubara cula da on to radi samo u iznimnim slucajevima. To bjeljenje, naime, nije bas bezopasno, ostecuje se glazura, tako da treba biti oprezan s tim.
amalia

PostPostao/la Špunk dana 25/09/2008 22:32

NAJBOLJI I NAJPOVOLJNIJI STOMATOLOG, NE SAMO U KANTONU SARAJEVO VEĆ I ŠIRE JE ZASIGURNO dr.Lejle Cerić-Džaferović. U VEOMA PRIJATNOJ ORDINACIJI U KOJOJ PACIJENT U POTPUNOSTI IZGUBI STRAH OD STOMATOLOGA, ČOVJEK SE PROSTO NEKAKO PRIJATNO OSJEĆA I IMA POTPUNO POVJERENJE U NJU. OSIM ŠTO JOJ JE VEOMA DOBRO OPREMLJENA ORDINACIJA TAKOĐE JE I SA CIJENAMA VEOMA POVOLJNA. MORAŠ JE POSJETITI. POGLEDAJ NJENU WEB STRANICU http://www.drlejla.com I SVE ĆE TI BITI JASNO.
Špunk

PostPostao/la gaius dana 25/09/2008 23:25

joj što ne mogu ovih reklama..
gaius

PostPostao/la campa_xxx dana 27/09/2008 03:31

Imam jedno pitanje pa ako neko zna odgovor super bi bilo ... :D

Znaci,nazalost treba da izvadim cetvorku i peticu, e sad, kada to uradim postoji li mogucnost da stavim neke porculanske zube (ili koji su vec najbolji) na njihovo mjesto ali da nije ona klasicna proteza koja se vadi, znaci moze li se sta staviti a da stoji na svom mjestu kao i prirodni zub i da je bez onih metalnih ili plasticnih nepca...Ako neko zna neka napise kako se to tacno zove i koliko kosta otprilike...jesam peglativan :D
campa_xxx

PostPostao/la melb26sa dana 27/09/2008 17:19

Bond_JaneBond je napisao/la:Ako mislis na porculanske navlake..Neki dan je moja prijateljica stavila 8 komada. Svaka navlaka kosta 150KM-ova.
Zubi joj izgledaju haman pa presavrseno..iako su moji jos dobri (vlastiti) , vec sam odlucila za par godina navuci porculan...

Ako ce vaditi zub onda ne mogu da idu navlake. Sto se moze uraditi je most - gdje ce ti trojka (ocnjak) i sestica biti nosaci koji ce onda drzati 4 i 5. Moze se to fino uraditi posto je trojka bas jak zub. Losa strana je da ce ti onda morati i trojku i sesticu zbrusiti da bi na njih stavili navlake i sve to uvezali.

Evo ti fino opisano na ovom linku: http://www.trident-istra.com/hr/mostovi.html
melb26sa

PostPostao/la cHupjahalic@ dana 27/09/2008 19:43

campa_xxx je napisao/la:Imam jedno pitanje pa ako neko zna odgovor super bi bilo ... :D

Znaci,nazalost treba da izvadim cetvorku i peticu, e sad, kada to uradim postoji li mogucnost da stavim neke porculanske zube (ili koji su vec najbolji) na njihovo mjesto ali da nije ona klasicna proteza koja se vadi, znaci moze li se sta staviti a da stoji na svom mjestu kao i prirodni zub i da je bez onih metalnih ili plasticnih nepca...Ako neko zna neka napise kako se to tacno zove i koliko kosta otprilike...jesam peglativan :D

vec ti je @melb26sa dala odgovor u vezi mosta i koji zubi se moraju zbrusiti da bi mogli nositi cetvorku i peticu.
osim mosta mozes ugraditi implantate. ne znam kako se cijene krecu u BiH, ali vjerujem da su implantati puno skuplji od mosta. u tom slucaju ti ne bi stomatolog trebao nista raditi sa tricom i sesticom.
cHupjahalic@

PostPostao/la cHupjahalic@ dana 27/09/2008 19:54

Bond_JaneBond je napisao/la:Ma znam kako sve to ide..Zvuic prestrasno i boli kazu :roll:
Ali ja sam na tatu sa zubicima koji su nikakvi. Mama mi je '49. godiste i ima gotovo pa sve zube i nisu pokvareni, jos da ih kojim slucajem riba triput dnevno mogla bi reklame snimati.. Ja ih ribam nonstop. Ali ssam ih zeznula za vrijeme rata kad jedan duzi period nisam imala cime da ih perem pa sam koristila kuhinjsku so..Zeznuh se gadno...Helem..SAcekacu jos malo, da ustekam pare za to, a onda, posto vec imam plombe-koje se ne primjete toliko ali opet ne izgleda savrseno..Najvjerovatnije da cu otici zubaru i traziti da mi stavi te porculanske..Kazu kad se pravilno odrzavaju mogu cijeli zivot..

izvini, mozda nisam tvoj post u potpunosti shvatila.
ako su kod tebe problem plombe, koje su - pretpostavljam - od amalgama (znaci boja ti se ne svidja) mozes ih zamjenuti sa hibridnim kompozitom (mjesavina anteriornog i posteriornog kompozita, znaci da je materijal cvrst a glatak (cvrst materijal se npr stavlja u kutnjake, a glatak u prednje zube, dok sa hibridnim kompozitom dobijas sve u jednom) ).
tacno je da navlake mogu dugo trajati, ali one i zahtjevaju ekstra paznje i njegu zubi jer ipak tvoju vlastitu krunu zamjenjuje porculanska kruna kod koje se zna granica (gdje se znaci bakterije mogu taloziti i eventualno dovesti do upale).
ps ovo ne znaci da svak ko navuce navlake ima upalu :D , samo to znaci da je odrzavanje i pravilno ciscenje zubi jako bitno. sve sto se cacka znaci da je i vise izlozeno upalama, do nas je koliko smo spremni da njegujemo zube.
cHupjahalic@

PostPostao/la campa_xxx dana 27/09/2008 23:46

cHupjahalic@ je napisao/la:
vec ti je @melb26sa dala odgovor u vezi mosta i koji zubi se moraju zbrusiti da bi mogli nositi cetvorku i peticu.
osim mosta mozes ugraditi implantate. ne znam kako se cijene krecu u BiH, ali vjerujem da su implantati puno skuplji od mosta. u tom slucaju ti ne bi stomatolog trebao nista raditi sa tricom i sesticom.

Ok most nije to lose, nego sta su implatanti i kako se to stavlja?
campa_xxx

PostPostao/la cHupjahalic@ dana 28/09/2008 00:47

campa_xxx je napisao/la:Ok most nije to lose, nego sta su implatanti i kako se to stavlja?

Implantat se ugradjuje u vilicnu kost, napravljen od titana. Implantat funkcionise kao stabilni "korijen" tvom novom zubu. Na sam implantat se mogu nadograditi razlicite zamjene za zube: krune, mostovi ili proteza. U tvom slucaju (posto ces vaditi 2 zuba) bi se na implantat najvjerovatnije nadogradila porculanska kruna.

potrazila sam na net-u sliku pa da mozes vidjeti:
slika
cHupjahalic@

PostPostao/la campa_xxx dana 28/09/2008 00:50

campa_xxx je napisao/la:Ok most nije to lose, nego sta su implatanti i kako se to stavlja?

Implantat se ugradjuje u vilicnu kost, napravljen od titana. Implantat funkcionise kao stabilni "korijen" tvom novom zubu. Na sam implantat se mogu nadograditi razlicite zamjene za zube: krune, mostovi ili proteza. U tvom slucaju (posto ces vaditi 2 zuba) bi se na implantat najvjerovatnije nadogradila porculanska kruna.

potrazila sam na net-u sliku pa da mozes vidjeti:
slika

Nekako mi bezbolnije izgleda onaj most :D :D :D Vidi ovog sarafa :-) :-) :-)
campa_xxx

PostPostao/la cHupjahalic@ dana 28/09/2008 01:02

campa_xxx je napisao/la:Nekako mi bezbolnije izgleda onaj most :D :D :D Vidi ovog sarafa :-) :-) :-)

sa ugradnjom implantata znaci da vise puta moras na konsultaciju kod stomatologa, ali kad sve to prodje znas da ta 2 zuba funkcionisu kao i tvoji zubi + sto ti druge zube stomatolog ne mora ni da dotakne. :)
cHupjahalic@

PostPostao/la campa_xxx dana 28/09/2008 01:16

campa_xxx je napisao/la:Nekako mi bezbolnije izgleda onaj most :D :D :D Vidi ovog sarafa :-) :-) :-)

sa ugradnjom implantata znaci da vise puta moras na konsultaciju kod stomatologa, ali kad sve to prodje znas da ta 2 zuba funkcionisu kao i tvoji zubi + sto ti druge zube stomatolog ne mora ni da dotakne. :)

To da, ali ti zavrne ovaj saraf do mozga, mogu samo zamisliti koji su to bolovi :sad:
campa_xxx

PostPostao/la cHupjahalic@ dana 28/09/2008 01:24

campa_xxx je napisao/la:To da, ali ti zavrne ovaj saraf do mozga, mogu samo zamisliti koji su to bolovi :sad:

prvi dani nisu sigurno jednostavni (nacin ishrane, eventualni bolovi su moguci), ali samu ugradnju implantata ti ne bi ni osjetio. :)
cHupjahalic@

PostPostao/la campa_xxx dana 28/09/2008 01:39

campa_xxx je napisao/la:To da, ali ti zavrne ovaj saraf do mozga, mogu samo zamisliti koji su to bolovi :sad:

prvi dani nisu sigurno jednostavni (nacin ishrane, eventualni bolovi su moguci), ali samu ugradnju implantata ti ne bi ni osjetio. :)

Pa je li puno skuplje od mosta? (Kako neko napisa most po zubu kosta 150 KM)
campa_xxx

PostPostao/la zeleno volim te dana 29/09/2008 15:42

Hvala unaprijed

Odgovor: Doktor Faginovic je fantastican.Prije 7-8 godina odlomila mi se cetvrtina keca (mozete misliti vecu tragediju),izgledala sam uzasno.
Po preporuci prijatelja otisla sam kod Faginovica,ispostavilo se da je neka upala (ja se ne razumijem sta je bilo) i lijecio mi je zub 15 dana,morala
svaki drugi dan ici ali kad je zavrsio (nesto je lijepio,nemam pojma sta je radio) samo znam da je zub izgledao kao da nikad nije ni pukao.
I ,jos nesto bitnije,nije ni previse skup.

Sa Orucevicima nemam bas najbolje iskustvo,radio je mojoj sestri i zatvorio zub pod upalom,zavrsila je u hitnoj isto vece i izvadila plombu koju je
skupo platila.
Doktorica Rica (Senadova majka-po njoj su dali i ime ordinaciji)i otac su fantasticno radili,imali su ordinaciju u Hajduk Veljkovoj,ali sam cula da su
oboje poginuli u ratu.

Za Faginovica 5+!
zeleno volim te

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: loading_123 i 8 gostiju.