Ko ne uzima mito ?

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Ko ne uzima mito ?

PostPostao/la MirnesL dana 04/09/2008 16:04

semmy je napisao/la:ja znam za:
dr. Masic ( vojna bolnica, ginekologija i akuserstvo )
dr. Gutic ( vojna bolnica, ginekologija i akuserstvo )
dr. Aida - ne znam joj prezime ( vojna bolnica, ginekologija i akuserstvo )

nema sanse da ti uzmu pare cak ni kad ih zelis pocastiti nekim malim poklonom ( bilo sta da je u pitanju )

Ja sam pri porodjaju supruge uspio "utrpati" 200 KM dr. Mašiću iako se otimao kao da će ga struja opucati. Ja sam to uradio zbog sebe, ne zbog njega jer je suprugu prije poroda pregledao 10 puta besplatno i "suštinski" dok je druga doktorica prije toga (privatno) otimala pare nizašto. I na kraju mi je rekao da, bez obzira da, kad bih mu dao i 2000 KM, će on svoj posao uraditi na isti način -> dat će sve od sebe a ostalo je u božijim rukama.

Ovom čovjeku svaka čast! Za ostale ne znam al generalno smatram Opću bolnicu jednim svijetlim primjerom u ovom našem tamnom vilajetu!

:thumbup: Dr. Mašić :thumbup:
MirnesL

PostPostao/la clav dana 04/09/2008 16:25

texel je napisao/la::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
slika

cijeli interview :
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/inte ... i-i-pederi

evo procitah ovaj intervju i ne mogu da vjerujem :shock: :shock: :shock: :shock:
kontao sam fakat da nije nekakva zajebancija ovo sto naprica. i ovo najcitanija novina u bih. :shock: :shock: :shock:
clav

PostPostao/la regina dana 04/09/2008 16:25

Imam podatke koji govore da slijedeci ljekari ne uzimaju mito.

1. Hasan Tanovic - ortopedija
2. Ismet Gavrankapetanovic - II-
3 Semin Becirbegovic - II-
4. Faruk Kulenovic - II-
5. Adnan Dizdar - II-
6. Srdjan Gornjakovic -gastroentrologija
7. Safet Guska - torakalna hirurgija
8. Džemaludin Junuzovic - urologija
9. Adnan Hadžimuratovicdjecija traumatologija
10. Goran Aksamija - abdominalna hirurgija
11. Branislav Koteljnikov - abdominalna
12. Abdulah Fazlic - plasticna h
13. Alemko Cvorak - plasticna
14. Alija Agincic - plasticna
15. Zulfo Godinjak - ginekologija
16. Eldin Burazerovic- neurohirurgija
17. Merim Omerhodzic - isto
18. Edib Jerlagic
19. Haris Vranic
20. Zlatan Zvizdic - pedijatrija
21. Zuvdija Kandic
22. Seka Izetbegovic - ginekologija
23. Mirsad Kacila - kardio

Molim Vas ako znate (pouzdano) da neko od ovih ljudi ipak uzima mito, napisite.
Zadnja izmjena: regina; 05/09/2008 09:26; ukupno mijenjano 1 put/a.
regina

PostPostao/la JThomas dana 04/09/2008 16:52

texel je napisao/la::mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
slika

cijeli interview :
http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/inte ... i-i-pederi

ovo ne znam je li više smiješno ili žalosno...ta kreatura ošišana na centimetar uzima sebi za pravo da sumnja u nečiju seksualnu orijentaciju :-)

nisam seksista, ali priznajmo, na sve liči više nego na žensko :-)

odavno nisam na jednom mjestu pročitao da se neko ovoliko isprovaljuje...i to su naši političari i zastupnici.

"genetski nisam pobjegulja"...pa to je trebalo smisliti.
JThomas

PostPostao/la otherside dana 04/09/2008 18:31

zena je prosla kroz kemoterapiju :roll:
otherside

PostPostao/la JThomas dana 04/09/2008 19:40

dobro, nisam znao, izvinjavam se za taj dio :wink:

ovaj drugi svejedno stoji, da odavno nisam pročitao toliko baljezganja u jednom intervjuu.
JThomas

PostPostao/la Lada dana 04/09/2008 20:15

Edin H. je napisao/la:Nisu ljekari krivi za uzimanje mita nego oni koji im nude novac i poklone.

Ukoliko same zatraze postoje nadlezni organi kojima se treba obratiti.

Postoji aktivna i pasivna mitologija ;-)

Inače je samo poklon čija vrijednost premašuje određenu novčanu vrijednost mito u legalnom smislu. U SAD je ta vrijednost određena na 25$.
Lada

PostPostao/la JThomas dana 04/09/2008 20:30

odgovornost je definitivno na obje strane.

ljudi sami nude mito i kome treba i kome ne treba, nose poklone, nose "na kafu" ničim izazvani...a doktori, službenici i ostali se baš i ne bune, i naravno, nekad i sami traže...za ovakvu situaciju kakva je kod nas, potrebne su obje strane.

mi i ostatak balkana jednostavno imamo tradiciju i kulturu mita i korupcije, to je ovdje stoljetna navika, način života, i čisto sumnjam da se to skoro može promijeniti.
JThomas

PostPostao/la homar dana 04/09/2008 20:36

Sve pohvale ljekarima u Općoj bolnici Sarajevo. Sve više izbjegavam KC Sarajevo, zbog haosa, neorganizacije, maltetiranja pacijenata po hodnicima. U neorganizaciji prednjače Urologija i Enterološko na DIP-u. Ako želiš neki složeniji pregled u KC a nemaš para nećeš nikada dočekati pregled. Imao sam zakazan pregled Colonoskopija (retroskopija), dva dana prije toga vršio pripreme, javim se na Enterološko DIP-a, čekam sat vremena i onda mi kažu ne radi aparat. Pitam je li to jedini aparat na KC, kažu jeste, idite pa neki drugi put. Počnem pozivati privatne poliklinike, kad tamo rade isti ljekari koji rade na KC, cijena od 120 do 150 KM. Oni koji znaju o kakvom se pregledu radi, znaju da su pripreme za taj pregled vrlo mučne. Tako pripremljen odem u Opću bolnicu, bez najave, nađem dr.Bašića, čovjek me primi poslije zakazanih pacijenata, napravi pregled, što me je pozitivno iznenadilo. Volio bih da neka neovisna komisija obiće KC (DIP) Sarajevo i snimi stanje, kako se ponašaju sa pacijentima, to je u najmanju ruku nehumano i neljudski.
Zadnja izmjena: homar; 04/09/2008 20:46; ukupno mijenjano 1 put/a.
homar

PostPostao/la otherside dana 04/09/2008 20:43

homar je napisao/la:Sve pohvale ljekarima u Općinskoj bolnici Sarajevo. Sve više izbjegavam KC Sarajevo, zbog haosa, neorganizacije, maltetiranja pacijenata po hodnicima. U neorganizaciji prednjače Urologija i Enterološko na DIP-u. Ako želiš neki složeniji pregled u KC a nemaš para nećeš nikada dočekati pregled. Imao sam zakazan pregled Colonoskopija (retroskopija), dva dana prije toga vršio pripreme, javim se na Enterološko DIP-a, čekam sat vremena i onda mi kažu ne radi aparat. Pitam je li to jedini aparat na KC, kažu jeste, idite pa neki drugi put. Počnem pozivati privatne poliklinike, kad tamo rade isti ljekari koji rade na KC, cijena od 120 do 150 KM. Oni koji znaju o kakvom se pregledu radi, znaju da su pripreme za taj pregled vrlo mučne. Tako pripremljen odem u Opću bolnicu, bez najave, nađem dr.Bašića, čovjek me primi poslije zakazanih pacijenata, napravi pregled, što me je pozitivno iznenadilo. Volio bih da neka neovisna komisija obiće KC (DIP) Sarajevo i snimi stanje, kako se ponašaju sa pacijentima, to je u najmanju ruku nehumano i neljudski.

opca bolnica, ne opcinska :)
otherside

PostPostao/la homar dana 04/09/2008 20:47

Hvala, kad je čovjek opterećen općinskim izborima, to tako ide.
homar

PostPostao/la Mahalac dana 04/09/2008 20:56

Prof.Dr BEGIC, sa pedijatrije Kosevo, ljekar br 1 kompletnog klinickog centra, castan, posten a o strucnosti da i ne govorim.
Mahalac

PostPostao/la PipiDugaDevetka dana 09/09/2008 10:25

Edin H. je napisao/la:Nisu ljekari krivi za uzimanje mita nego oni koji im nude novac i poklone.

Ukoliko same zatraze postoje nadlezni organi kojima se treba obratiti.

slika
Dr. Zijad Lagumdžija

Pacijenti se obratili, nadležni organi presudili, Ljekarska komora....???
Je li mu LJ. K. oduzela licencu? Gdje radi dr. Zijad sada?
PipiDugaDevetka

Lokacija: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

PostPostao/la mamica papucarka dana 09/09/2008 10:42

JThomas je napisao/la:odgovornost je definitivno na obje strane.

ljudi sami nude mito i kome treba i kome ne treba, nose poklone, nose "na kafu" ničim izazvani...a doktori, službenici i ostali se baš i ne bune, i naravno, nekad i sami traže...za ovakvu situaciju kakva je kod nas, potrebne su obje strane.

mi i ostatak balkana jednostavno imamo tradiciju i kulturu mita i korupcije, to je ovdje stoljetna navika, način života, i čisto sumnjam da se to skoro može promijeniti.

slazem se sa ovim postom. :) ako nema mita i korupcije ima onog naseg "E on mi je kosmija, hoces da ga nazovem pa da to malo poguramo" :D
to je jednostavno dio nase tradicije i vecina ljudi nije ni svjesna da sama grijesi kada podmicuje ljekare, sluzbenike, politicare... A njima, hoce im se, moze im se...
Ljekari su zaista bijedno placeni, ali to nije stvar pacijenata :)

ja svom ginekologu u Austriji (koji mi je vodio dvije trudnoce )nisam htjela kupiti ni flasu pica bas zbog trauma iz Bosne. Ljudski sam mu se zahvalila i mislim da sam mu vratila time sto sam i dalje ostala njegov pacijent.

btw, za doktora salku sam cula da je jako dobar covjek a i strucnjak. Trenutno znam dvije truidnice koje idu njemu na preglede i prezadovoljnje su profesionalnoscu tog doktora.
mamica papucarka

PostPostao/la Jara dana 10/09/2008 13:59

Na neurohirurgiji, radiologiji i onkologiji na Koševu i na hirurgiji i plastičnoj hirurgiji u Općoj bolnici (mojoj familiji nit' je ko tražio nit' smo kome nudili a odnos i usluga su bili korektni)...
Jara

PostPostao/la Jara dana 10/09/2008 14:02

mamica papucarka je napisao/la:btw, za doktora salku sam cula da je jako dobar covjek a i strucnjak. Trenutno znam dvije truidnice koje idu njemu na preglede i prezadovoljnje su profesionalnoscu tog doktora.

Mamice, izgleda da nisi čula za presudu...
Jara

PostPostao/la semmy dana 10/09/2008 15:08

Jara je napisao/la:
mamica papucarka je napisao/la:btw, za doktora salku sam cula da je jako dobar covjek a i strucnjak. Trenutno znam dvije truidnice koje idu njemu na preglede i prezadovoljnje su profesionalnoscu tog doktora.

kakvu presudu...
semmy

PostPostao/la Jara dana 10/09/2008 18:03

semmy je napisao/la:
Jara je napisao/la:

kakvu presudu...

Ovu...Ima li ko novije informacije? Možda je na obnovljenom ( ili kako se već kaže) procesu doktor oslobođen a raja ne zna... :-? Valjda bi se čulo da jeste...
OSLOBOĐENJE, L.SOFRADŽIJA, 27/Sep/2005

Doktor Zijad Lagumdžija, zaposlen u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu na Klinici za ginekologiju i akušerstvo, u ponedjeljak je nepravomoćnom presudom Općinskog suda u Sarajevu, zbog primanja mita i pokušaja protuzakonitog posredovanja, osuđen na pola godine zatvora. Uz zatvorsku, sudija Goran Radević, Lagumdžiji je izrekao i novčanu kaznu u iznosu od 10.000 KM koje je ovaj ljekar dužan platiti u roku od tri mjeseca od pravosnažnosti presude.

Jara

PostPostao/la mamica papucarka dana 10/09/2008 18:08

pa kakve veze ima salko :oops: :D
mamica papucarka

PostPostao/la Jara dana 10/09/2008 18:13

mamica papucarka je napisao/la:pa kakve veze ima salko :oops: :D

:oops: sorry, post ti bio ispod pipijevog, pa me "prenijelo" da pričaš o njemu... :oops: Ko je dr Salko?
Jara

PostPostao/la semmy dana 11/09/2008 10:45

Jara je napisao/la:

:oops: sorry, post ti bio ispod pipijevog, pa me "prenijelo" da pričaš o njemu... :oops: Ko je dr Salko?

salko je dr.masic ( ginekolog ) iz drzavne bolnice koji nikad nije trazio niti uzeo mito...sve pohvale za ovog covjeka
semmy

PostPostao/la Jara dana 11/09/2008 10:56

semmy je napisao/la:
Jara je napisao/la:

salko je dr.masic ( ginekolog ) iz drzavne bolnice koji nikad nije trazio niti uzeo mito...sve pohvale za ovog covjeka

respect! :)
Jara

PostPostao/la semmy dana 11/09/2008 11:15

znam i za 2-je doktorice ( ne znam im imena ali mogu se raspitati, za fizikalne terapije u kumrovcu i osoblje kompletno na tom odjelu da ne uzimeju i ne traze mito, da im mozes donijeti samo cokoladu ako ih zelis necim pocastiti
semmy

PostPostao/la Jara dana 11/09/2008 12:48

Samo dvije ? Znam takvih mnooogo više... nabrojah već klinike na kojima rade... nikad ni jedan dr od nas nije tražio mito...niti smo ikom nudili...a nemamo štelu... Priče o mitu, ne znam :-? - kao da se radi o dva paralelna svijeta... :D
Jara

PostPostao/la Liberalism dana 11/09/2008 12:55

regina je napisao/la:Dragi formuasi, molim Vas da mi pomognete

Poznato je da nase zdravstvo (uglavnom) funkcionira na bazi mita, ipak postoje oni koji ga nikad ne uzimaju. Za njih se znao, kao što se za za one koji imaju cjenovnike svojih usluga (pa je operacija ovoliko, porodjaj onoliko i slicno). Molim Vas da mi kazete za koga vi znate da ne uzima mito za svoje specijalisticke usluge. Zanimaju me ljekari iz Sarajeva, ali i iz cijele BiH. Hvala Vam od srca :)

Ispravno je reci na bazi participacije.

Doktori normalno da primaju mito, kada prema vazecim propisima imas samo pravo na mjerenje težine i krvnog pritiska u bolnici. Za sve ostalo ako ti kazu da moras platiti moras. Mito je kad traze da placas a po zakonu nisi obavezan
Liberalism

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.