Kauč

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

Kauč

PostPostao/la KenCo dana 09/01/2011 18:19

ne, ovo nije tema kako obrisati tragove sperme sa kauca :D

kupujem novi kauc, interesuje me da li me mozete uputiti u neku dobru prodavnicu namjestaja i kakva su vasa iskustva?

hvala
KenCo

Re: Kauč

PostPostao/la luna09 dana 09/01/2011 19:04

Zavisi od toga kakav kauč želiš,koliki ti je stan/kuća a i ko će ga koristiti.U dalasu imaš onih teških sa skupim presvlakama uglavnom po meni za salone,Domavija ima širok izbor i cijene nisu strašne.Udobnost nudi poprilično jrftin komadni namještaj zgodnih cijena a i možeš naći praktičnih komada. Jedina mana je što je kvalitet za par nijansi lošiji od prije navedenih.Ja sam u udobnosti kupila nekoliko stvari pa i kauče .Malo su neki šarafi otpali al se da popraviti.U Domaviji kupila ugaonu garnituru,dosadila mi više a nemam razloga da je zamjenim(ne smijem reći ova ne valja kupujte novu)
luna09

PostPostao/la chuchumbamayumbe dana 09/01/2011 19:05

Otprilike računaj na varijantu "koliko para toliko i muzike".
chuchumbamayumbe

PostPostao/la maxell_sarajevo dana 09/01/2011 19:11

Danas na autopijaci bio veliki izbor namjestaja. :D
maxell_sarajevo

PostPostao/la ja2 dana 09/01/2011 21:10

Autopijaca kao kokuzna varijanta je sasvim ok, kvalitet se moze mjeriti sa namjestajem iz Domavije ili udobnosti, mozda su cak na autopijaci i kvalitetniji jer se rade od punog drveta. Samo su im dezeni i materijali kriticni i malo poseljacki, ali u dogovoru sa prodavcem da se i to rijesiti.
kupili smo ugao prije jedno 7 godina i jos uvijek izgleda kao nov.
ja2

PostPostao/la hana_montana dana 09/01/2011 21:33

luna09 je napisao/la:Zavisi od toga kakav kauč želiš,koliki ti je stan/kuća a i ko će ga koristiti.U dalasu imaš onih teških sa skupim presvlakama uglavnom po meni za salone,Domavija ima širok izbor i cijene nisu strašne.Udobnost nudi poprilično jrftin komadni namještaj zgodnih cijena a i možeš naći praktičnih komada. Jedina mana je što je kvalitet za par nijansi lošiji od prije navedenih.Ja sam u udobnosti kupila nekoliko stvari pa i kauče .Malo su neki šarafi otpali al se da popraviti.U Domaviji kupila ugaonu garnituru,dosadila mi više a nemam razloga da je zamjenim(ne smijem reći ova ne valja kupujte novu)

:lol: :lol:

ja svoj kupovala u urban salonu namjestaja :-D
hana_montana

PostPostao/la KenCo dana 10/01/2011 02:30

luna09 je napisao/la:Zavisi od toga kakav kauč želiš,koliki ti je stan/kuća a i ko će ga koristiti.U dalasu imaš onih teških sa skupim presvlakama uglavnom po meni za salone,Domavija ima širok izbor i cijene nisu strašne.Udobnost nudi poprilično jrftin komadni namještaj zgodnih cijena a i možeš naći praktičnih komada. Jedina mana je što je kvalitet za par nijansi lošiji od prije navedenih.Ja sam u udobnosti kupila nekoliko stvari pa i kauče .Malo su neki šarafi otpali al se da popraviti.U Domaviji kupila ugaonu garnituru,dosadila mi više a nemam razloga da je zamjenim(ne smijem reći ova ne valja kupujte novu)

u pitanju je mala soba, kauc ne bi smio biti preko 190 duzine. ja bih volio dvosjed na L, pomenute duzine, ali cisto sumnjam da takvo sta postoji.

mozes mi reci gdje se nalazi domavija ? dallas, kaleu, standard, i udobnost sam vec posjetio.
KenCo

PostPostao/la KenCo dana 10/01/2011 02:31

hana_montana je napisao/la:

:lol: :lol:

ja svoj kupovala u urban salonu namjestaja :-D

gdje se nalazi taj salon namjestaja :)
KenCo

PostPostao/la sorei dana 10/01/2011 03:37

na Ciglanama, kod taksi standa. Imaju odlicne stvari, ali su poskupi.
sorei

PostPostao/la mayab dana 10/01/2011 08:25

Necu nikoga reklamirati, ali ne znam gdje zivis, koji je sprat, kako je sa unosenjem namjestaja?
Ali glede toga Dalas ti je najbolji, sve unesu i sastave!
mayab

PostPostao/la SadaMeHuseine dana 10/01/2011 08:54

Belona....novi salona namještaja na Aerodormskom ....kod Zaklopače....turski namještaj, cijene povoljne i dizajn je vrhunski...
Ljudi su pravo susretljivi,sve se mozes dogovoriti, njihovo unosenje i montaza....
Ja mislim da imas web site....
SadaMeHuseine

PostPostao/la Vragolan dana 10/01/2011 10:33

SadaMeHuseine je napisao/la:Belona....novi salona namještaja na Aerodormskom ....kod Zaklopače....turski namještaj, cijene povoljne i dizajn je vrhunski...
Ljudi su pravo susretljivi,sve se mozes dogovoriti, njihovo unosenje i montaza....

kada sam vidio kauc i komode ukrasene cirkoncicima upiskio sam se od vrhunskog dizajna
nista specijalno, ima tako kica, a ima i dobrih komada, a za kvalitet ne bi znao reci

@kenCo
pogledaj kod malagica u rajlovcu, nedavno bio i vidio tih na L fazona
prijatelji mi uzimali namjestaj kod ece (jel to sad urban?) i svidila im se granitura ali bila veika i tamo im rekose da to nije problem, mogu oni istu granituru napraviti po mjeri, cak ih je izasla jeftinije zbog manjeg utorska meterijala, i jos se mozes dogovoriti koji stof ces na kauc
Vragolan

PostPostao/la SadaMeHuseine dana 10/01/2011 10:39

Vragolan je napisao/la:
SadaMeHuseine je napisao/la:Belona....novi salona namještaja na Aerodormskom ....kod Zaklopače....turski namještaj, cijene povoljne i dizajn je vrhunski...

kada sam vidio kauc i komode ukrasene cirkoncicima upiskio sam se od vrhunskog dizajna
nista specijalno, ima tako kica, a ima i dobrih komada, a za kvalitet ne bi znao reci

@kenCo
pogledaj kod malagica u rajlovcu, nedavno bio i vidio tih na L fazona
prijatelji mi uzimali namjestaj kod ece (jel to sad urban?) i svidila im se granitura ali bila veika i tamo im rekose da to nije problem, mogu oni istu granituru napraviti po mjeri, cak ih je izasla jeftinije zbog manjeg utorska meterijala, i jos se mozes dogovoriti koji stof ces na kauc

Kada sam mislio na vrhunski dizajn, mislio sam na kauče...a cirkončića ima, možda je to "in" u svijetu,a da mi to ne znamo....ali kad su kauči i garniture u pitanju,njihov stil mi se strašno svidja.
EĆO design je ipak nešto vrhunsko, s tim se slažem, ali uz nešto vrhunsko ide i vrhunska cijena. Treba gledati omjer uloženo - dobijeno...

P.S. Konkretno kod mene u stanu je EĆO namještaj (bujrum koga interesuje),ali su mi straci uzeli dva kauča i fotelju u Beloni i veoma su zadovoljni...
SadaMeHuseine

PostPostao/la Vragolan dana 10/01/2011 11:04

sta da ti kazem za ecu nisam nesta zadovoljan, nije mi bas vrhunski, ali et..., bio sam nedavno u salonu i nije neka pljacka, naravno ako poredis za udobnosti jest skuplje ali je zako i za nijansu kvalitetnije
ipak na kaucima ne bi treblao pretjerano stediti, pa ne kupuju se svaki mjesec

sto se belone tice, vidio sam finih komada cijene nisu nesta, ali mene truski kvalitet zabrinjava

do sada su mene odusevili standard i salon kog grasa (ne znam kako se zove) na prizemlju je onaj celik (ona jagoda, dijecije sobe) a na spratu namjestaj, samo su sa cijenama papreni, ali dizajn, materijal, i udobnost su na mjestu
sjeo u stnadardu na nekakav kauc ma bukvalno me uvuko :D :D :D , ukalupilo se oko mene taman ali je zato taj kauc bio 2500KM
Vragolan

PostPostao/la SadaMeHuseine dana 10/01/2011 11:07

Ma nema vise kvaliteta kao sto je bila Lesnina, Slovneijales, Jugodrvo, Marles,Oriolik itd....sad ti se namjestaj pravi sa rokom trajanja,a ne ko prije....kupis namjestaj pa ga tri generacije handre...sad 3-5 godina max i onda alaj Jovo nanovo.....
SadaMeHuseine

PostPostao/la Vragolan dana 10/01/2011 11:12

SadaMeHuseine je napisao/la:Ma nema vise kvaliteta kao sto je bila Lesnina, Slovneijales, Jugodrvo, Marles,Oriolik itd....sad ti se namjestaj pravi sa rokom trajanja,a ne ko prije....kupis namjestaj pa ga tri generacije handre...sad 3-5 godina max i onda alaj Jovo nanovo.....

eeeeeee kad se sjetim, sto kazes jedan ugao nam bio 20 godina, nismo ni spuzve mijenjali nego samo skines onaj stof ubaci ga mati u masinu on se opere i jopet prljaj

i nedavno sam bio u lukavici u onom simpo vranje salonu, vidio sam jednu granituru koja opravadava prijeratni kvalitet
a ostalo sto imaju u ponudi je smece
Vragolan

PostPostao/la Better Man dana 10/01/2011 11:34

Mislim da bi prvo trebao da kažeš koliko si spreman dati love za kauč, jer možemo mi predlagati svašta, a da je to za tebe skupo, jer želiš jeftinjije ili obratno da je jeftino, a želiš skuplje. Obzirom da su drugi spomenuli večinu marki i mjesta i gdje možeš pogledati namještaj, spomenuću Natuzzi (sad ne znam da li ti odgovara da li ti se sviđa, kakva je cijena modela kojeg bi ti htio i da li ti ista odgovara ili je visoka), pa mozeš i njih pogledati. Glavna stvar je da prije kupovine isprobaš kauč i tek onda doneseš odluku o tome koji češ kupiti, jer kupovina na izgled, bez da ga probaš pogrešna.
Better Man

PostPostao/la Vragolan dana 10/01/2011 11:40

a nista mi ljepse nema nego kada u pojedinim salonima vidim natpis "zabranjeno sjedanje" ili "molimo da ne sjedate na kauc/ugao" milsim, wtf :shock:
to sam vidio u udobnosti, i pitam ja prodavacicu pa kako mislite da ja ovo kupim ona samo slegnu ramenima i faca tipa sta me peglas znam i je da je glupo
Zadnja izmjena: Vragolan; 10/01/2011 11:49; ukupno mijenjano 1 put/a.
Vragolan

PostPostao/la sokkia dana 10/01/2011 11:42

Ako nije problem prevoz FIS Vitez.
400 km al,boli glava!
sokkia

PostPostao/la chuchumbamayumbe dana 10/01/2011 11:43

Better Man je napisao/la:Mislim da bi prvo trebao da kažeš koliko si spreman dati love za kauč, jer možemo mi predlagati svašta, a da je to za tebe skupo, jer želiš jeftinjije ili obratno da je jeftino, a želiš skuplje. Obzirom da su drugi spomenuli večinu marki i mjesta i gdje možeš pogledati namještaj, spomenuću Natuzzi (sad ne znam da li ti odgovara da li ti se sviđa, kakva je cijena modela kojeg bi ti htio i da li ti ista odgovara ili je visoka), pa mozeš i njih pogledati. Glavna stvar je da prije kupovine isprobaš kauč i tek onda doneseš odluku o tome koji češ kupiti, jer kupovina na izgled, bez da ga probaš pogrešna.

I ja mislim da je Natuzzi baš onako... :-) 8-)
Better Man :thumbup:
chuchumbamayumbe

PostPostao/la maxell_sarajevo dana 10/01/2011 11:51

SadaMeHuseine je napisao/la:Ma nema vise kvaliteta kao sto je bila Lesnina, Slovneijales, Jugodrvo, Marles,Oriolik itd....sad ti se namjestaj pravi sa rokom trajanja,a ne ko prije....kupis namjestaj pa ga tri generacije handre...sad 3-5 godina max i onda alaj Jovo nanovo.....

Kao sto kazes nema vise kvaliteta kao prije, ovaj namjestaj prozivljava svoju dvadesetosmu godinu, prosle godine generalka bila, promijenila se spuzva i stavio novi materijal.Ne bih ga prodao nema tih para.
slika
maxell_sarajevo

PostPostao/la SadaMeHuseine dana 10/01/2011 11:54

maxell_sarajevo je napisao/la:

Kao sto kazes nema vise kvaliteta kao prije, ovaj namjestaj prozivljava svoju dvadesetosmu godinu, prosle godine generalka bila, promijenila se spuzva i stavio novi materijal.Ne bih ga prodao nema tih para.
slika

Imali mi prije rata ovakva dva + dvije fotelje.....nikad se nigdje nisam naspavao ko na njima....al' sta ces,dodjoše, vidješe, odnesoše.....braća....
SadaMeHuseine

PostPostao/la hassena dana 10/01/2011 12:10

Udobnost-bolje baciti pare, jer ugrozavaš zdravlje time da kad podvučeš ruku ispod kauča, postoji šansa da ti padne na prste i polomi ih. Sve što sam uzela kod njih-gorko sam se pokajala.
Kestan Vitez, nisu skupi, srednje, kao i kvalitet.U istoj kategoriji su: FIS, Domavija, Dalas...
Ećo, Malagić, za nijansu bolji (moja svekrva ima sve od Eće, nešto je OK, nešto se raspada-lutrija)
Natzzi,Kalea (imam njihovih stvari)-super su
Sa pijace ne bih, a ja zato što ne podnosim viška materijala odozdo, da se vidi rad klamerice, dezen-???...a, i pola ih Sarajeva (Urban dio hahah) ima iste :)
OT-šta je sad ovo, svi se furaju na dati ime radnji Urban, a nidje veze sa vezom...cccc, valjda im moćno zvuči, a i privući će "neku populaciju"...
hassena

PostPostao/la hassena dana 10/01/2011 12:13

maxell_sarajevo je napisao/la:

slika

Ovo je prelijepo
hassena

PostPostao/la Alfons Kauders dana 10/01/2011 12:19

KenCo je napisao/la:u pitanju je mala soba, kauc ne bi smio biti preko 190 duzine. ja bih volio dvosjed na L, pomenute duzine, ali cisto sumnjam da takvo sta postoji.

mozes mi reci gdje se nalazi domavija ? dallas, kaleu, standard, i udobnost sam vec posjetio.

nesto slicno sam i ja trazio i odmah da ti kazem da ne postoji... :D zapravo postoji u nekoj varijanti za djecu, krsh kvalitet... :D onda sam se malo prekonto i uzeo trosjed od 210cm u kalei... jbg zrtvovao sam prostora cisto da se mogu izvaliti ko covjek i vjeruj mi ne kajem se :D bolje vazda 20cm kreveta nego sobe :D

jos sam uzeo varijantu na razvlacenje, kad ko navrati jbg... :D tabure 80x90 i to je to... jos sam trazio da mi promjene neke dimenzije, da stave malo nize naslone za ruke i to su odradili bez doplate... bili su prilicno korektni i sve su napravili za nekih sedam-osam dana...

cijene zavise od materijala, s najjeftinijim stofovima i eko kozom bi vjerovatno prosao ispod milje, s najgotivnijim stofom milju i kusur (ne znam tacno jer sam ja uzimao i fotelju i neke zajebancije pa sam zaboravio koliko je sta kostalo)...
Alfons Kauders

Sljedeća

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.