Kakvi smo sa Akvaristikom

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator/ica: Sunrise00

Re: Kakvi smo sa Akvaristikom

PostPostao/la LuDi_MiLoJkO no.1 dana 19/08/2009 02:25

e da vas još jednom sve pozdravim,vidim komentare za moj nik,pa onda za moj akvarijum to jesta sve treba iznova,pa biljke,pa CO2,pa ploća,pa da i Amano malo zaradi para...sve u svemu imao bi puno toga da odgovorim i da napišem ali vjerujte mi da sam ove komentare pogledao u kasno doba,tako da mi se pravo spava,obećajem sutra sve odgovore i moje komentare i da malo diskutujemo o svemu ovome.. i dobrodošlica za novog gosta...još jednom veliki pozdrav :run:
LuDi_MiLoJkO no.1

PostPostao/la uradi sam dana 19/08/2009 08:47

zdruzdjo je napisao/la:mislio sam da sam rekao ali ....nisam
rasvjeta

sylvania aquastar x1
sylvania grolux x1
osram fluora x2
philips aqua-rellex1
osram cool-daylight 6500k x1
sve su po 18w
savjet: u sirokom luku zaobilaziti prodavnice tipa arman i slicno za kupovinu rasvjete. odrase kozu nepotrebno. uzimaju i duplo od cjene.
u ovoj listi mojih rasvjetnih tijela naaaajskuplja je bila 12 km.

Ma nista Arman Skup bez potrebe Amano se zaletio malo na armana i njegove lampe al eto ...nece da pita..Akvarij od 60lit..cini mi se 380km :cry: i to oni kineski..losa rasvjeta, plastike poklopac, mogu mislit silikoni kako drze :lol:
Sve u svemu Arman skup :evil: Znaci Tetrina co2 boca izgura mjesec...hmmm..
uradi sam

PostPostao/la uradi sam dana 19/08/2009 11:35

Chu kakav si ti sa ribama vidim da pitas za bilje, imas li kakav akvarij.. :?
uradi sam

PostPostao/la rumit dana 19/08/2009 17:01

uradi sam je napisao/la:Rumit pozdrav dobro dosao ..sta imas od akvarija koja je tema kod tebe.. :thumbup:

Bolje vas nasao.

Kod mene razne teme. Hladno i zeleno.
Sad i nemam nesta posebno da pokazem.80l pohladne vode, tri ribice i nesta zelenisa.

Ima evo 2-3 mjeseca kako me ceka jedan akvarijum od nekih 200 i kusur litara. Ali nemam vremena da ga sredjujem.
Iako sam skoro sve isplanirao. Bice nekad ako Bog da.

Potrudicu se uskoro staviti koju fotku da nam usarenim malo ove stranice. Ako nadjem kakvu finu, da se ne brukam pred ovolikim svijetom. :)
rumit

PostPostao/la Takashi Amano dana 19/08/2009 20:16

rumit je napisao/la:Bolje vas nasao.

Sad i nemam nesta posebno da pokazem.80l pohladne vode, tri ribice i nesta zelenisa.

Ima evo 2-3 mjeseca kako me ceka jedan akvarijum od nekih 200 i kusur litara. Ali nemam vremena da ga sredjujem.

Potrudicu se uskoro staviti koju fotku da nam usarenim malo ove stranice. Ako nadjem kakvu finu, da se ne brukam pred ovolikim svijetom. :)

Samo naprjed... Bitno je htjenje, a uradit ce se vec... Bruka su samo oni koji pricaju da nesta ne valja a ne rade nista... Tako da i ako je 10l u pitanju i samo jedna riba cjeni se trud... Uvjek sam za svaku kritiku u dobroj namjeri... :thumbup:
Takashi Amano

PostPostao/la uradi sam dana 19/08/2009 20:28

rumit je napisao/la:
uradi sam je napisao/la:Rumit pozdrav dobro dosao ..sta imas od akvarija koja je tema kod tebe.. :thumbup:

Bolje vas nasao.

Ma ko da je bitno sta imas... sta i kako vazno je da pliva i da se druzimo...to je bit svega ovog po meni.. :thumbup: nabaci ti slike i daj taj 200litrac stavljaj u pogon... :thumbup: ps NESTO NAM AMAZONKE NEMA, mora da se nesto desava... :-D
uradi sam

PostPostao/la chuchumbamayumbe dana 19/08/2009 23:01

uradi sam je napisao/la:Chu kakav si ti sa ribama vidim da pitas za bilje, imas li kakav akvarij.. :?

180l (90x90x45, 10mm) + stalak i poklopac, sve je varijanta DIY.
Rasvjeta 3x18w (pojma nemam sta je trenutno gore, sigurno jedna groluksica i jedna sera sun).
Tetratec ex700.
Jager 125W
Nekakva čungalunga zračna pumpa sa dva izlaza (nije u upotrebi)
Podloga je od ARAMI od slovenaca, ja mislim da je naziv "super mineral" + nešto sitnije granulacije
Od riba trenutno tetre (Crne udovice) desetak komada, neonke - 20-tak komada, razbore - 3, koridorasi (5-6) + 1 panda, 1 torakatum, 1 ancitrus, 2 x ksife.
Bilje sam nedavno sve povadio jer je počelo da mi se suši i truli. Da li zbog svjetlosti ili zbog nečeg drugog, pojavile su se crne mrlje na njemu i izgledalo je kao da je sprženo, tako da sam sve povadio. VIdio sam sa Mufidom u društvu, pretpostavlja da je do slabe rasvjete.
Slike čim ga dovedem malo u red, neću da se ofiram bezze. 8-)
chuchumbamayumbe

PostPostao/la LuDi_MiLoJkO no.1 dana 20/08/2009 03:12

evo ljudi pred svima vam govorim da su mi obećali "uradi sam" i "Takasi Amano" da će mi pomoći da "renoviram" svoj akvarijum u subotu,tako da ih držim za rijeć i objavit ću da li su to uradili kao što su i rekli ...
LuDi_MiLoJkO no.1

PostPostao/la uradi sam dana 20/08/2009 12:34

chuchumbamayumbe je napisao/la:
uradi sam je napisao/la:Chu kakav si ti sa ribama vidim da pitas za bilje, imas li kakav akvarij.. :?

180l (90x90x45, 10mm) + stalak i poklopac, sve je varijanta DIY.
Rasvjeta 3x18w (pojma nemam sta je trenutno gore, sigurno jedna groluksica i jedna sera sun).
Tetratec ex700.
Jager 125W
Nekakva čungalunga zračna pumpa sa dva izlaza (nije u upotrebi)
Podloga je od ARAMI od slovenaca, ja mislim da je naziv "super mineral" + nešto sitnije granulacije
Od riba trenutno tetre (Crne udovice) desetak komada, neonke - 20-tak komada, razbore - 3, koridorasi (5-6) + 1 panda, 1 torakatum, 1 ancitrus, 2 x ksife.
Bilje sam nedavno sve povadio jer je počelo da mi se suši i truli. Da li zbog svjetlosti ili zbog nečeg drugog, pojavile su se crne mrlje na njemu i izgledalo je kao da je sprženo, tako da sam sve povadio. VIdio sam sa Mufidom u društvu, pretpostavlja da je do slabe rasvjete.
Slike čim ga dovedem malo u red, neću da se ofiram bezze. 8-)

Ja mislim da je u pitanju bio co2 ako si imao puno bilja a nisi koristio, zatim gnojenje i los kvalitet lampi,ovo je faktor koji sam procitao a moze biti i ne adekvatna temp.vode itd..jesi li imao u podlozi supstrat ili neku zemlju, isto bitan faktor...sve u svemu lijepo bi bilo da nam prezentiras akvarij... :thumbup: I da te pitam koje biljke si imao mozda su bile prezahtjevne :roll: Evo ja sam nabacio nesto bilja i koliko vidim da je krenulo eto pa ako bog da ako sta bude nabacit cu ti koji pelcer :thumbup: :thumbup:
uradi sam

PostPostao/la uradi sam dana 20/08/2009 12:40

LuDi_MiLoJkO no.1 je napisao/la:evo ljudi pred svima vam govorim da su mi obećali "uradi sam" i "Takasi Amano" da će mi pomoći da "renoviram" svoj akvarijum u subotu,tako da ih držim za rijeć i objavit ću da li su to uradili kao što su i rekli ...

:lol: :lol: :lol: :lol: Samo ti pripremi kanistere,motike lopate .....Ako Amano ne izradi a boga mi i ti ces se ukvasit.. :-D :-D
uradi sam

PostPostao/la Takashi Amano dana 20/08/2009 15:57

uradi sam je napisao/la:
LuDi_MiLoJkO no.1 je napisao/la:evo ljudi pred svima vam govorim da su mi obećali "uradi sam" i "Takasi Amano" da će mi pomoći da "renoviram" svoj akvarijum u subotu,tako da ih držim za rijeć i objavit ću da li su to uradili kao što su i rekli ...

:lol: :lol: :lol: :lol: Samo ti pripremi kanistere,motike lopate .....Ako Amano ne izradi a boga mi i ti ces se ukvasit.. :-D :-D

Pa necu izradit sem ako se bas nesta ne desi... Svi cemo se smocit i mokrine nake preturat... Samo treba sve fino temeljito uradit... Prvo skontat plan sve kako i sta i pocet radit a ne na HO RUK :lol: :lol: :lol: ...

I naravno sve cu evidentirat i postavit na forum... Pa i sa drugim skontat neku vrstu kontakta i nacin pomogana...
Takashi Amano

PostPostao/la rumit dana 20/08/2009 16:55

E vako

Dimenzije: 65x30x40
Podloga: Zemlja za cvijece, Prodac substrat, sljunak
Rasvjeta: 1 Phillips Aquarelle 18W, 1 Sera Plant 18W
Filter: Tetratec EX700
Ribe: karas, torokatum, ancistrus
Biljke: anuba, ludvigia, kripta (nevili i lutea), mikrosorum
dodajem Tetra Plantamin
dodavao i CO2 (DIY) ali sam prestao kako nabavih ovaj novi akvarij (posto je sve nekako na cekanju)

to je to

nije nesta posebno, ali mi je dobro posluzio da se malo izbirikam oko ribica

pa eto sad ko planiram ovo malo ozbiljnije nesta :)

probacu sutra koju slikicu nabaciti
rumit

PostPostao/la uradi sam dana 20/08/2009 18:01

rumit je napisao/la:E vako

Dimenzije: 65x30x40
Podloga: Zemlja za cvijece, Prodac substrat, sljunak
Rasvjeta: 1 Phillips Aquarelle 18W, 1 Sera Plant 18W
Filter: Tetratec EX700
Ribe: karas, torokatum, ancistrus
Biljke: anuba, ludvigia, kripta (nevili i lutea), mikrosorum
dodajem Tetra Plantamin
dodavao i CO2 (DIY) ali sam prestao kako nabavih ovaj novi akvarij (posto je sve nekako na cekanju)

to je to

nije nesta posebno, ali mi je dobro posluzio da se malo izbirikam oko ribica

pa eto sad ko planiram ovo malo ozbiljnije nesta :)

probacu sutra koju slikicu nabaciti

hmmm cudi me da ti je bilje tako grohnulo...ne znam nisam pametan,i ja sam tek sada pokrenuo jedan mali akvac od 50lit. biljni pa sam nesto zasadio mada nisam nikad bio u ovim biljnim vodama mozda me krene..Al malawci su malawci :thumbup:
uradi sam

PostPostao/la SARAJKA75 dana 20/08/2009 18:54

Decki, ako vam ostane vremena za vikend mogli bi meni napraviti poklopac/krov za akvarijum :D
Moji ciklidi trebaju krov jer im je sada svijetlo obicna stolna lampa :sad:
SARAJKA75

PostPostao/la bushido dana 20/08/2009 19:04

Pozdrav akvaristima,konacno da tema zazivi,naime bilo je vec par pokusaja ali nije uspjelo,sto me je zacudilo jer je u Sarajevu,vec unazad tridesetak godina postojao znacajan broj akvarista.Evo i ja sam jedan od njih pa da se predstavim;200 litara,diskusi :-D

slika

slika

slika

slika

Za sada toliko

slika
bushido

PostPostao/la uradi sam dana 20/08/2009 19:33

SARAJKA75 je napisao/la:Decki, ako vam ostane vremena za vikend mogli bi meni napraviti poklopac/krov za akvarijum :D

hehehe moze Sarajka75 ja sam za :-D :-D
uradi sam

PostPostao/la uradi sam dana 20/08/2009 19:38

bushido je napisao/la:Pozdrav akvaristima,konacno da tema zazivi,naime bilo je vec par pokusaja ali nije uspjelo,sto me je zacudilo jer je u Sarajevu,vec unazad tridesetak godina postojao znacajan broj akvarista.Evo i ja sam jedan od njih pa da se predstavim;200 litara,diskusi :-D

slika

slika

slika

slika

Za sada toliko

slika

Heheheh o Busido sad ga lomi preljep akvarij i njegovi kraljevi Diskusi, malo giganteje im fali da se sunjaju izmedju i je li nam ovo pokazujes ikru covjece.. kako ti je ovo poslo za rukom :thumbup: :thumbup: :thumbup: ...da nisi i ti negdje nasao bunar :D :D sa dobrom vodom...
Daj malo infa nabacaj u cemu je tajna ....Lp i Dobro dosao bas mi je drago da se skupljamo, a koliko vidim imamo sta i pokazat....
uradi sam

PostPostao/la SARAJKA75 dana 20/08/2009 19:40

uradi sam je napisao/la:
SARAJKA75 je napisao/la:Decki, ako vam ostane vremena za vikend mogli bi meni napraviti poklopac/krov za akvarijum :D

hehehe moze Sarajka75 ja sam za :-D :-D

Jupi, mozda konacno dobijem krov ;-)
:sax:
SARAJKA75

PostPostao/la bubi_s dana 20/08/2009 19:43

ojjj narode mene poso pritisko.... ne mozem dusom da dahnem:-) sad za sad samo gledam u ribice jer nemam snage nista vise oko njih da radim osim da ih nahranim.... i dok tako odmaram oci i dusu gledajuc u njih pricam im i obecavam kako cu im srediti akvarijum:-)

pozz svim akvaristima:-)
bubi_s

PostPostao/la bushido dana 20/08/2009 20:13

@uradi sam;prvi put sam probao sa diskusima prije 20 godina i cetri komada,za koje sam dao basnoslovnu sumu,su mi trajali svega pet dana :( .Ponovo sam poceo sa diskusima prije tri godine i sad fercera ali dosta se toga i naucilo.Traze mekanu vodu,za sta koristim osmozer(aparat za osmozu) i temperaturu 30 stepeni. Kada se par formira pobiju sve ostalo,bar je to moj slucaj.Kad ih hranim zaledzenom hranom(crvici,larve itd) stalno se pare dok suhu hranu za diskuse odlicno podnose ali nema parenja,tako da kombinujem,jer za mlade nemam vremena.Pozdrav!
bushido

PostPostao/la zdruzdjo dana 20/08/2009 21:03

@bushido
e sad ja tebi zavidim. diskusi su mi moja zelja velika.
ali stvarno nemam ni uslove a ni vrijeme za iste. ako nekad saberem to dvoje na jednu kamaru onda cemo da odvagamo.
prelijepi su stvarno.
zdruzdjo

PostPostao/la uradi sam dana 20/08/2009 21:45

bushido je napisao/la:@uradi sam;prvi put sam probao sa diskusima prije 20 godina i cetri komada,za koje sam dao basnoslovnu sumu,su mi trajali svega pet dana :( .Ponovo sam poceo sa diskusima prije tri godine i sad fercera ali dosta se toga i naucilo.Traze mekanu vodu,za sta koristim osmozer(aparat za osmozu) i temperaturu 30 stepeni. Kada se par formira pobiju sve ostalo,bar je to moj slucaj.Kad ih hranim zaledzenom hranom(crvici,larve itd) stalno se pare dok suhu hranu za diskuse odlicno podnose ali nema parenja,tako da kombinujem,jer za mlade nemam vremena.Pozdrav!

Hm bas sam te htio pitati za Reversnu osmozu ,drug mi je takodje drzao Diskuse i nesto kao mislio ozbiljnije raditi, medjutim sve je otislo na onaj svijet. Posto je dobio iz slovenije Diskuse koje je i pratila RO on je nije koristio kao STA CE IM OVO, i sada evo nesto ponovo pokusava da nabavi preko nekih likova iz Tuzle, pa cemo vidjeti a cijne riba su blago receno 500 KM komad ovih njegovih nekakvih F1 varijante...Ja se nesmijem usuditi jer svaki gubitak ribe je bogatstvo :roll:
uradi sam

PostPostao/la uradi sam dana 20/08/2009 23:27

Evo par slika pomenutog malog akvarija od 50-tak lit.. u koji sam ubacio bilje prije par dana...dvije vrste bilja krenule su pa cemo vidjeti...
Stanovnici:
-Black molly
-Guppy

slika
slika
Zadnja izmjena: uradi sam; 20/08/2009 23:55; ukupno mijenjano 1 put/a.
uradi sam

PostPostao/la LuDi_MiLoJkO no.1 dana 20/08/2009 23:55

ma bilo mokraina ili ne,bitno je da imamo volje i abd to ćemo uraditi u subotu,ja ću pripremiti sve što bude potrebno,pa i ja ću se ukvasiti ako bude potrebno,što da ne,treba prvo smisliti plan baš kao što i Amano kaže i onda polahko raditi.Također ćemo uporediti stare slike sa novima (kad ih napravimo) pa ćemo dokazati da se sve može kad se hoće,samo je potrebna volja .....
LuDi_MiLoJkO no.1

PostPostao/la uradi sam dana 21/08/2009 00:03

Hajd valjda ce sta valjat, kad li cu ja ovoj svojoj mrcini radit....Amano me munta da nabacim isto poklopac a meni ovako ljepse bez..a bojim se da se ne ukrivi isparava mi voda po 5 lit.dnevno :sad: Pa sam u dilemi kako sta i od cega radit poklopac i uopste hocu li..u svakom slucaju eto mene i Amana da ti DIGNEMO PARKET :-D :-D
uradi sam

PrethodnaSljedeća

Natrag na Kućni ljubimci

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.