Kako varati na testu?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...

Moderator/ica: NIN

Kako varati na testu?

PostPostao/la Suicidal Siberian dana 05/02/2007 02:27

Ljudi....

danas u 9 sati.....to jeste za neke sutra ujutro u 9 :D polazem ispit.....slabo sam se pripremio (katastrofalno) a ne bi bilo lose da ga polozim....

e sad napravio sam ove tzv...listice za prevaru :D ...e sad u koji font da ih dam? dajte ako ko ima dobar fol...neka podjeli sa rajom :)
Suicidal Siberian

PostPostao/la Shoshana dana 05/02/2007 02:44

:D Bila je nekad citava tema o tome, prekopaj malo pa ces naci :D

Ja ti ne mogu pomoci, nekoliko puta sam doduse uredno pripremila papirice, ali se nikad nisam usudila da ih koristim :D
Shoshana

PostPostao/la Suicidal Siberian dana 05/02/2007 02:48

Shoshana je napisao/la::D Bila je nekad citava tema o tome, prekopaj malo pa ces naci :D

Ja ti ne mogu pomoci, nekoliko puta sam doduse uredno pripremila papirice, ali se nikad nisam usudila da ih koristim :D

Chuti ne govori.....ja zavrsavam magisterij pa mi te stvari padaju napamet :-) :-) :-) ...ne mogu podnjet poraz...pa cu probati da kupim tekmu 8-)
Suicidal Siberian

PostPostao/la Shoshana dana 05/02/2007 02:59

Hajd' ako ti ne mogu pomoci, bar da te nasmijem :D ovo ti je ziva istina..

Moj dobar drug B.T. u Svedskoj, natjeralo ga da polaze nekakve ispite da bi mogao legalno raditi. Medju ispitima i bazni engleski. Al' moj ti vrli B, iako pristojno obrazovan, nit' govori engleski, nit' mu ide :( I nagovori ti on sina da mu napise jedan papiric, kao sastav iz engleskog, tipa: Dobar dan, ja se zovem tako i tako, dolazim odatle i odatle i tako to, pa ce on odatle na ispitu prepisivati sta mu treba.

Eh, sad, podijelilo ih, sve po jedno u klupu i poceo ispit. Moj ti B. uhvati momenat kad je uciteljijca okrenula ledja, pa svoj papir izmedju dva lista iz testa. Tako mozes rahat listati, ne izaziva nikakvu sumnju... I zaholc'o se on, pise sve u sesnaest dok u neka doba ne skonta da se nesto zbiva.

Sta ce ti biti, uciteljica je skontala da je napravila gresku u jednom pitanjun a drugoj stranici, pa zaredala od jednog do drugog da popravi :D Al' dok je to moj B. skont'o, eto ti nje ispred njega. Ona za test s jedne strane, on s druge... Povuci potegni :lol: :lol: njoj nista nije jasno, a on :oops: ovako se zacrvenio, pa tegli li tegli. :lol: :lol:

Na kraju mu valjda doslo do svijesti da se izvuci ne moze i pusti joj test :D

Mozes zamislit blamaze :lol: :lol: Krvi smo mu se napili ovom pricom (a ko mu je kriv, sam nam je ispricao - ovo samo u slucaju da cita forum)
Shoshana

PostPostao/la Suicidal Siberian dana 05/02/2007 03:02

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

samo.....njemu je samo uzela test, i morao je polagati opet....jel tako?

e ja ovdje nemam tog "popravnog" ako me nahvataju.....multivariatna analiza je ispit....sranje zesce.... :x :roll:
Suicidal Siberian

PostPostao/la Shoshana dana 05/02/2007 03:07

Ma jok, bolan :D Svedjani su to...

Polozio je taj ispit, cak dobrom ocjenom, ako se dobro sjecam (je*bi ga, njemu oko 50 godina a polaze engleski za cetvrti razred osnovne - imaju i oni bar malo duse) :D

A ti .... sad lijepo ugasi kompjuter, i knjigu u sake. Iznenadio bi se koliko mnogo stvari mozak moze da lageruje kada radi pod malo stresa. S malo srece, ko zna :)
Shoshana

PostPostao/la Suicidal Siberian dana 05/02/2007 03:09

pa evo....ucim....pisem ove shalabajzere.... :D :D :D

ne moze se ovo nauciti u 2 sata....neki dan nam je asistent objasnjavao da mu je trebalo 3 godine da shvati jedan dio ovog gradiva :lol: :lol: :lol: :lol: ....a od nas traze da shvatimo u 3 sedmice :-?
Suicidal Siberian

PostPostao/la Shoshana dana 05/02/2007 03:15

KOliko teksta imas ispisanog na tim papiricima? A4? pola A4?

Potpuno sam sigurna da se sadrzina jedne stranice A4 normalnog teksta moze dobro nauciti za dva sata... A blesav nisi, kad si dotle dogurao...

Ovo me podsjeti na jednog mog lektora koji je uvijek govorio studentima:" Slobodno ponesite jednu A4 rukom ispisanu na ispite. Ako ste vi u stanju sazeti 5-6 knjiga na A4 i iz toga rekonstruisati odgovore (ono jedan odgovor - citav sastav) - vi ste gradivo savladali" ... I u pravu je bio. Bez obzira kojim poslom ces se baviti, literatura ce ti uvijek biti dostupna. Vazno je shvatiti sustinu.
Shoshana

PostPostao/la Suicidal Siberian dana 05/02/2007 03:17

Istina....sushtina je vazna....samo ovi pederi traze da ne znam sushtinu...nego da glumim statistichara na MBA programu.....mamu im shtrebersku :D :D
Suicidal Siberian

PostPostao/la Shoshana dana 05/02/2007 03:22

Pa, hajd' da te ne ometam onda, nastavi pisati...

Inace, jedino sto mogu da ti ponudim je da pokusas da mi obasnis o cemu se tu radi (posto ja veze nemam o tome). Tako sam ja trenirala za ispit... Nacalim staru s druge strane stola, pa pocnem da joj objasnjavam... Ono, ona prestane slusati nakon dvije minute, al meni dobro dodje da se presaberem :D

Ma, hajd' bolan, polozices ti to i bez ceduljica :)
Shoshana

PostPostao/la Suicidal Siberian dana 05/02/2007 03:35

evo da vidis kako mi izgleda tiket :D :D

2.JUDGEMENT SAMPLE: is the one where judgement is used to select representative units from the population as to influence this sample as a representative of the population.
3.STANDARD ERROR: standard error equals the positive square root of variance of an estimator that indicates how sample estimates from different samples differ from one another) unbiased, efficiency, consistency.. 5.TYPE 2 ERROR: means that we don’t reject the null hypothesis when H1 is true. The mistake from previous case would be that we wouldn’t reject the null hypothesis and claim that average per capita GDP for European countries is equal to 4000 usd. 6. INFANT: H0: B1=B2=0. H1: at least one B is not equal to 0. F= 41,531 P= 0.000< @ = 0,05…..we can reject null hypothesis and conclude that at least one regression coefficient is different to zero and that the model is statistically significant and it can explain the variance of infant mortality per 1000 live birth. 7. PRINCIPLE COMPONENT ANALYSIS: with this plot we can decide how many PC we would extract. On the vertical axis we have the % of variance accounted for by each of PC. We look for an elbow. We would include 2 PC. 7.USE OF THE PRINCIPAL COMPONENT SCORE: visual examination of the plot can help define the clusters. It can also be used as input variables for further analyzing the data using other multivariate techniques. ADV: they are not correlated, avoid the problem of multicolinearity. DISV: inability to meaningfully interpet the PC. 8. ROTATION IN FACTOR ANALYSIS: if the interpretation of the factors does not appear theoretically defendable. The objective is to achieve simplier factor structure that can be meaningfully interpreted by the researcher.

:lol: :lol: :roll:
Suicidal Siberian

PostPostao/la Shoshana dana 05/02/2007 03:40

Ti mene zavitlavas :x

Ovo cak i ja mogu napamet nauciti za dva sata...A meni jedno 3/4 od ovoga ne znaci ama bas nista :oops:

Nego, sjedi sad i procitaj to napisano jedno 15 puta, pa ga onda rukom napisi na drugi papir (odlicno za memorisanje), pa procitaj jos jedno deset puta :oops:

Ja odo' spavat, imam temperaturu, a moram sutra na posao :x

A tebi une grosse MERDE, pa da ti sutra cestitam :-D
Shoshana

PostPostao/la Suicidal Siberian dana 05/02/2007 03:44

Shoshana je napisao/la:Ti mene zavitlavas :x

Ovo cak i ja mogu napamet nauciti za dva sata...A meni jedno 3/4 od ovoga ne znaci ama bas nista :oops:

Nego, sjedi sad i procitaj to napisano jedno 15 puta, pa ga onda rukom napisi na drugi papir (odlicno za memorisanje), pa procitaj jos jedno deset puta :oops:

Ja odo' spavat, imam temperaturu, a moram sutra na posao :x

A tebi une grosse MERDE, pa da ti sutra cestitam :-D

Pa jedno je nauchiti napamet.....drugo je haplicirati :lol: :lol: :lol: ....hebote....shto me zhena napade :-)

laku noc....i hvala za drustvo :)

i potporu :)
Suicidal Siberian

PostPostao/la obuca dana 05/02/2007 11:00

javi se pa ti kazem kako ces prepisivati a nece te uhvatiti. Provjereno :-D
obuca

PostPostao/la MRAVOJED dana 05/02/2007 11:06

isprintaj sve na uski dugački papir, ko onaj za račune iz kase :-) :D i onda zarolaj s obje strane (znaš rolat jelte :D ) tako da je do pola zarolano s jedne a od pola s druge strane :D i onda sve to obuhvati :D gumicom

sve bude jako kompaktno i malih dimenzija, a jednostavnim rolerskim kretnjama dođeš do željenog dijela :D ko ovo izmisli inžinjer je pravi

slika

veća slika
MRAVOJED

PostPostao/la zmijaIzmaj dana 05/02/2007 11:16

:lol:

+ mozes koristiti neku deblju hemijsku olovku :D kao samozastitni omotac :D :D
zmijaIzmaj

PostPostao/la mostarac dana 05/02/2007 12:00

kljuc dobrih djonova je kvalitetan i pregledan sadrzaj koji sadrzi i lokacije gdje se koji djon nalazi u vasoj odjeci :D

ja sam svojevremeno pisao i na zadnje tri strane indexa, tanko onako tehnickom olovkom. Nikad se ne sjete da pregledaju taj prazan prostor indexa na kraju, koji je u mene uvijek bio kvalitetno ispisan :D
mostarac

PostPostao/la Lace dana 05/02/2007 12:16

nauci bolan na nasem...pa kad shvatis...onda ga na ispitu prevedi na engleski ...lako je to :D
Lace

PostPostao/la Lace dana 05/02/2007 12:19

zmijaIzmaj je napisao/la::lol:

+ mozes koristiti neku deblju hemijsku olovku :D kao samozastitni omotac :D :D

ja sam ovo radila u srednjoj :D ali nisam rolala vec savijala cik-cak a na svakom kvadratic bilo nesto...zamisli sada nacrtna geometrija...koordinatni sistem i 3 domenzije sa svim detaljima na kvadradticu dimenzija 3.5 x 3.5 cm :D a rolna duga metar s obje strane ispisana...dok ona napise zadatak ...ja prelistam svoje kvadratice da utvrdim gdje mi je sta :D i na dlan :D
Lace

PostPostao/la bc_chupo dana 05/02/2007 15:35

STAVI NA MOBITELU DA SE SNIMA I CITAJ IZ KNJIGE KAD TO SNIMIS ONDA NA TESTU LAGANO SLUSALICU U UVO AL DA SE NE VIDI PREKRIJ NECIM I ONDA SVE ZNAS :D
bc_chupo

PostPostao/la tech10 dana 05/02/2007 15:43

Ja sam jednom sjedio do jedne male sto je djon zavukla ispod najlonki za diktat iz stranog jezika, zavrnula suknjicu, profa diktira li diktira, mala djoni li djoni - ja ni pomak'o. Blehno. :D
tech10

PostPostao/la furlan dana 05/02/2007 15:48

Simpaticno je to sve, ali da tema ide na nauku i edukaciju ....
Edukacija varanja ili nauka djonjenja.Hebem ga , prebacujte na umjetnost zivljenja ili sta drugo. :-) :-)
furlan

PostPostao/la obuca dana 05/02/2007 15:49

ma samo se javi ja ti i pokazem. NeJma covjece sanse da te uhvate. Mene gledaju u oci ja se nasmjesim i svoj poso. eto kome treba nek javi
obuca

PostPostao/la amrino dana 05/02/2007 16:15

Provjereno najjaci fol!

Ispod stola zalijepis list ili dvolisnicu selotejpom na tri kraja. Ovaj do sebe ne lijepis, time si dobio tzv. ladicu u koju natrpas dzonove i papire po zelji...dobra stvar kod ovoga je i ako vidi da prepisujes ne moze te uhvatiti...samo gurnes papir nazad u ladicu...i moze te cijelog preroviti bez problema... :D
Mnogo puta mi je pomoglo... :D
amrino

PostPostao/la in medias res dana 05/02/2007 16:57

ja sam drzala ispisane papirice u indexu, i onda samo dignem koricu indexa i procitam sta mi treba kad se prof okrene ledima......nikad nikome nije palo na pamet da pregleda indexe :lol:
in medias res

Sljedeća

Natrag na Nauka i edukacija

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.