Kako smrsati 7 kg za mjesec dana?

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: Kako smrsati 7 kg za mjesec dana?

PostPostao/la Black swan dana 28/07/2010 11:18

theTruePath je napisao/la:Dakle trebaju mi savjeti,pored treniranja,sta i koliko jesti da bi uspio smrsati 7 kg za mjesec dana? koliko provesti na treningu svaki dan?

prekini s curom :cry:
Black swan

PostPostao/la kokuz_sa dana 28/07/2010 11:22

ja smsao 10kg za malo manje od mjesec dana..
prije jeo normala svakakvu hranu..
i onda presao ujutro na pahuljice popodne riba,piletina,krompir,riza.(nesto od toga)
vecera pahuljice..
2-3litra vode na dan..
i setanje ujutro i popodne po 1.5h
kokuz_sa

PostPostao/la sabanss dana 28/07/2010 11:38

Daklem:

Odmah po budjenju: kafa bez secera, zeleni caj, sok limuna bez secera
nakon pola sata dorucak: Zobene pahuljice + nemasno mlijeko ili voda + kruska, jabuka
nadalje svaka tri (otprilike vrijednost) sata:
P+M
P+UH
PWM
P+UH
P+M

gdje je P - Proteini, M - Masti, UH - Ugljikohidrati, PWM - obrok poslije treninga, med ili nesto slicno + whey protein

P = Pileci file, pureci file, tunjevina, ramstek, snicla, riba, posni sir
M = Maslinovo ulje, orasasti plodovi, laneno sjeme, omega 3 u kapsulama, masline
UH = smedja riza, hljeb i tjestenina od integralnog brasna (pravog, ne ovo u pekarama), med

Naravno ne pretjerivati sa kolicinom, ne smije se nikad prejesti niti ostajati gladan. Obrok prije treninga mora biti bogat sa kompleksnim UH dok poslije treninga uzeti odmag whey + UH visokog glikogenskog indeksa i 45 minuta poslije toga standardni P+UH obrok. Pred spavanje uzeti posnog sira i orasaste plodove, dakle P+M obrok, izmedju 1:45 - 2:00 prije spavanja.

Ovo je prehrana :D

Trening:

Idealno je teretana + cardio. Ovako se podjednako odrzava misicna masa i trosi salo. "Suho" trcanje nije preporucljivo sa obzirom da trosi misice. Ukoliko se ne zeli teretana moze HIIT trening svaka 2 ili 3 dana (proguglati na ovu temu). Ukoliko se radi kardio kupiti pulsmetar i raditi trening oko 45 min sa 65% max. heart ratea.

Kontrolisati tezinu svako jutro poslije budjenja (ne u ostale dijelove dana) i korigovati unos hrane prema potrebi, ne pretjerivati sa treninzima i obavezno kvalitetno jesti. Misicna masa mora ostati koliko je moguce netaknuta sa obzirom da ona "trosi" salo. Razne dijete potrose misicnu masu pa imamo pojavu skiny fat tipova, covjek mrsav ali ima problem sa pristiskom i masnocom. Ovo je cak i rizicnije nego biti gojazan.

Dakle, zakljucak, konstantno jesti i trenirati :D

P.S. za gore navedeno garantujem da radi jer je licno isprobano bez stetnih nuspojava. Nije za uhljupe bez volje :D
sabanss

PostPostao/la nadja.salihbay dana 23/02/2011 23:00

Uff, vježba i prošuplji kašiku. Al ne za mjesec dana. Nego promjeniti način života. I ja isto.
nadja.salihbay

PostPostao/la radostan dan dana 23/02/2011 23:15

.
Zadnja izmjena: radostan dan; 21/10/2011 21:35; ukupno mijenjano 1 put/a.
radostan dan

PostPostao/la nina_calots dana 23/02/2011 23:22

theTruePath je napisao/la:Dakle trebaju mi savjeti,pored treniranja,sta i koliko jesti da bi uspio smrsati 7 kg za mjesec dana? koliko provesti na treningu svaki dan?

Ako znas svoju krvnu grupu, potrazi na internetu nesto o dijetama po krvnm grupa. Svaka krvna grupa ima odredjene karakteristike, jake i slabe strane, rizike itd. Po dosadasnjim statistikama te su se dijete pokazale ucinkovite. Sto je najvaznije nastaviti ces se normalo "kolicinski" hranit, neke namirnice ces izbaciti iz ishrane neke ubaciti, mislim da ta dijeta nece biti iscrpljujuca za organizam u odnosu na dijete koje se svode svakodnevno brojanje unesenih kalorija.
nina_calots

PostPostao/la michio dana 23/02/2011 23:29

Nemoj jesti :D , ali stvarno. Tako me je uhvatila panika kad sam razvio pravi mali stomacic. I tako samo neka lagana hrana(bez secera i mesa) 5 mjeseci i nestane 10 kila. Samo nije mi jasno kako 7 kila za mjesec dana.

Meni je to prvi put da sam morao smrsati pa mi se mozda cini ekstremno. Ali samo sam to izbacio -secer i meso sto je jednako tome da i ne jedem :D
michio

PostPostao/la debela dana 24/02/2011 21:26

ama jasta je nego ekstremno. kako god skines 7 kila u mjesec dana ne valja, posljedice ce se osjetiti kad tad.
debela

Prethodna

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: affidavit, sumirprimus i 8 gostiju.