kako se udebljati

Sve o zdravlju...

Moderator/ica: ladyblue18

Re: kako se udebljati

PostPostao/la snukey dana 07/09/2011 22:16

ne može ništa preko noći... pravilna ishrana, veće količine hrane, pet obroka na dan (tri glavna i dvije užine). puno mlijeka, voća, meda... pravi frapee od banane i mlijeka ili slatkog vrhnja. itd, itd :D.
snukey

PostPostao/la emira.falan dana 22/11/2011 16:34

vitamin b12
emira.falan

PostPostao/la naja22 dana 24/11/2011 23:12

snukey je napisao/la:ne može ništa preko noći... pravilna ishrana, veće količine hrane, pet obroka na dan (tri glavna i dvije užine). puno mlijeka, voća, meda... pravi frapee od banane i mlijeka ili slatkog vrhnja. itd, itd :D.

Hocu i ja da se udebljam, al' odakle mi toliko hrane :lol: :D
naja22

PostPostao/la samsung456 dana 24/11/2011 23:16

amkok je napisao/la:kako se najlakse i najbrze udebljati? da li ima neki preparat u apoteci? moze li se uzimati kreatin ili neki drugi suplement, a da se neide u teretanu nego samo trcanje?

Ako vec hoces suplement uzmi gainer, ali sta ti fali otici u teretanu, npr. 3X sedmicno...
samsung456

PostPostao/la lajkujMe dana 24/11/2011 23:18

Ja sam ekspert u tome recept je MNOGO KEKSA i izlezavanje na krevetu, kaucu itd... nemoj se cak ni ustati da naspes sebi vode, btw nemoj vodu piti nego piji veoma slatka gazirana pica. Jedi mnogo vise pice i hamburgera i uvijek dodaji u kafu ekstra mnogo secera. I pobogu ne koristi noge nego sam auto ako moras u wc koristi auto, u roku od 2-3 sedmice biti ces mucho deblji
lajkujMe

PostPostao/la babin_sin dana 26/01/2012 20:49

visok 193, 80 kg, 24 god
jedem non stop, tjesteninu, pite, hljeb, fast food.. dnevno 6 obroka, kolače tamanim, čokolade da ne spominjem itd
al kile neće gore pa hajd, dugo vremena imao 74 kg
struk mi ko u kakve manekenke, ramena imam samo koščata puno jbg
da mi je nagurati kako na 87-90 kg pa da se i ja mogu gurati pod košem kad igramo basketa :D
babin_sin

PostPostao/la trattincica dana 28/01/2012 11:04

snukey je napisao/la:ne može ništa preko noći... pravilna ishrana, veće količine hrane, pet obroka na dan (tri glavna i dvije užine). puno mlijeka, voća, meda... pravi frapee od banane i mlijeka ili slatkog vrhnja. itd, itd :D.

sve to probala, ne ide...
trattincica

PostPostao/la jOFLA dana 28/01/2012 11:15

trattincica je napisao/la:

sve to probala, ne ide...

Sretnica. Dok ja kad popijem čašu vode odmah mi se uhvati oko struka.

A sad, nema razloga ne vjerovati da si ti to sve probala, ali kod debljanja isto kao i kod mršanja nije trik samo u vrsti hrane, već u količini. Ako se neko nije udebljao jedući visokokaloričnu hranu, onda mu porcije nisu dovoljno velike.

Možemo svaki dan jesti po tri obična hamburgera iz MCD, jedan za doručak, drugi za ručak, i treći za večeru, i ništa više. I reći će mi neko: nemoj, udebljaćeš se. Ali neću. Smršaću od toga i biti ko kostur, a hranim se u MCD ! Jer, u ta tri hamurgera je tek oko 750 kalorija.

Jednostavno, poduplaj svoje porcije hrane.
jOFLA

PostPostao/la Little angel dana 05/02/2012 17:58

Tema def. za mene.. Visoka sam 156 cm, imam 44 kg. Sve sam probala da se udebljam i ne ide.. Uspjela sam doci do 50 kg dok sam pila tablete Bellune 35 i sve je bilo super, imala sam i apetit. Dok nisam pocela piti roaccutane za akne. Ne znam da li je to jedna od nuspojava, ali apetit mi je nula bodova. Jel neko zna kako da poboljsam apetit ?? :cry:
Little angel

PostPostao/la Adi_vp dana 06/02/2012 20:09

Little angel je napisao/la:Tema def. za mene.. Visoka sam 156 cm, imam 44 kg. Sve sam probala da se udebljam i ne ide.. Uspjela sam doci do 50 kg dok sam pila tablete Bellune 35 i sve je bilo super, imala sam i apetit. Dok nisam pocela piti roaccutane za akne. Ne znam da li je to jedna od nuspojava, ali apetit mi je nula bodova. Jel neko zna kako da poboljsam apetit ?? :cry:

Kupi si vitamine B komplexa, za apetit super stvar samo ih redovno uzimaj, uspjeh zagarantovan.
Sretno.
Adi_vp

PostPostao/la Alive dana 06/02/2012 20:40

dajana18 je napisao/la:eh ovako....
visoka sam 165cm i imam samo 50 kg,dosada sam probala razne preparate za apetit ali nista ne pomaze....i kada nesto pojedem stomak mi se jako napuse.....molim vas da mi pomognete.....ako neko ima jos kakav prijedlog sta uzeti za apetit.... :(

Haj dodji sa mnom zivi par dana :D Ja "nista" ne jedem a samo se debljam :D :D

Moj savjet jedi prije spavanja barem nesto, pij puno punomasnog mlijeka, sir, kikiriki od putera, tjestenina...
Alive

PostPostao/la WJaca dana 05/08/2012 17:02

Prvo i najvaznije pravilo ako se neko zeli ugojiti je redovna ishrana.Redovno i koliko god je moguce u priblizno isto vreme dorucak,rucak,vecera.Izmedju toga najmanje dve uzine(povece).
Drugo,belancevina samo koliko se mora.Ako je neko tezak 50kg onda 50 g belancevina.Ni slucajno vise,moze samo malo manje.Belancevine su tesko svarljive za nas organizam i da bi bile svarene nas se organizam malo pomuci a za to mu je potrebna energija iz tela.
U svakom slucaju visoko kaloricnu hranu.Naravno i slatko.Ne sad u kilogramima ali...dovoljno.
Pre spavanja obilnu veceru.Da bi zeludac to sve lepo svario caj od nane.

Sve sto je bucama zabranjeno tebi je od srca preporucljivo.

http://sveznalica.jimdo.com/tabela-kalo ... vrednosti/

http://sveznalica.jimdo.com/zdravlje/visak-kilograma/

pogledaj ovde ...i radi sve obrnuto.
zelim ti uspeh i dovoljno kilograma....
WJaca

PostPostao/la melisash dana 16/10/2012 02:11

osloboditi se svake vrste stresa, kupiti pivski kvasac, nekad davno sam pila tablete, prestala odavno, ne pijem ih sigurno godinu dana ali tih 7 kg koje sam dobila, hvala Bogu, ne spadaju :p
što je češće moguće pravi shake: dva jajeta, banana, med, mlijeko, to je energetska bomba, kalorija do besvijesti :p
melisash

PostPostao/la Canasob dana 19/10/2012 22:40

Hljeb, soda, banane i puno slatkisa :), garantovano debljanje. Po mogucnosti sto manje fizicke aktivnosti, gledanje televizora u lezecem polozaju i malo spavanja. Ako se osoba ne udeblja dovoljno nakon ovoga, onda dodati pivu u ishranu i zeljenu tezinu cete dostici jako brzo :).
Canasob

PostPostao/la Lounge Act dana 20/10/2012 09:08

petit keks i mlijeko (svaku vecer) pomazu u dobijanju tezine, za bolji apetit vitamini b, ali i kasika pekmeza ujutro pomazu, smanjiti unos kafe i ako pusite-prestanite :wink:
sto se mene tice cesci, a manje obilni obroci su mi pomogli da smrsam nakon poroda, ali par godina poslije toga smrsala sam previse-imala 52 kg, radila po cijeli dan pa jela jednom ili dva puta dnevno max i to obilniji obroci i tako, nakon sto je prestao taj rad pocela sam normalno da jedem, narocito navecer i prije trudnoce se uspjela udebljati 2 kg i 600 gr :lol: sad kako pijem prenatal stalno sam gladna, samo sto jedem mogla bih opet, pa sam ga pocela piti navecer pred spavanje
Lounge Act

PostPostao/la Indigont dana 20/10/2012 10:36

Fora kod debljanja je da nekako zaobidjes mehanizam sitosti, jer apetit je problem, a na silu ne ide ako nemas volje ko konj.

Uglavnom ovaj tekst to puno bolje objasnjava.

Ovi sto preporucuju slatkise, to je bezveze. Udebljaces se ali ces imati sala ko u prici, a da ne govorim o tome koliko je secer los za zdravlje. Poremecuje ti osjetljivost inzulina, a to vodi sa sobom brojne bolesti. Ja šećer ne jedem haman nikako.

Nikome nije cilj biti debel, cilj je povecati tezinu ali da izgledas lijepo.
Indigont

PostPostao/la Aleluja dana 20/10/2012 10:40

...ne pali to ništ kod mene...takav metabolizam! :D
Aleluja

PostPostao/la free_spirit dana 25/06/2013 16:09

Ja sam mislila da samo ja hocu da se udebljam :D Ja sam visoka 181cm i imam 61-62 kg. Kazu mi da trebam nabciti barem 4-5kg al kod mene to ne ide ni naopako. Jedem svasta, jedino izbjegavam bas onu nekavalitetnu hranu, tipa fast food i gazirana pica jer od toga ne vidim koristi. Jedem u svako doba dana i noci al nista se to ne prima. Sad planiram da pratim unos kalorija pa da vidim kako ce to ici :)
free_spirit

PostPostao/la Ramzess Veliki dana 25/06/2013 16:23

Ma samo suha mesa i to onog pola meso pola bijelo, i sendvičiš sa majonezom. Idu kile k'o da kvasac jedeš, a dobro ti. :thumbup:
Ja sam tako nabio prošlu zimu petnaest kila, kad sam vidio slike sa plaže zgadio se sam sebi ... izgubio sam apetiti i nisam jeo ništa dva mjeseca dok nisam to sve izgubio. :twisted:
Ramzess Veliki

PostPostao/la славянин dana 25/06/2013 16:34

Ubaci samo 2 cokolade na dan u ishranu :mrgreen: podebljaj to ako mozes sa kakvom masnom tjesteninom :mrgreen:
славянин

PostPostao/la vivace dana 25/06/2013 16:45

Adi_vp je napisao/la:
Little angel je napisao/la:Tema def. za mene.. Visoka sam 156 cm, imam 44 kg. Sve sam probala da se udebljam i ne ide.. Uspjela sam doci do 50 kg dok sam pila tablete Bellune 35 i sve je bilo super, imala sam i apetit. Dok nisam pocela piti roaccutane za akne. Ne znam da li je to jedna od nuspojava, ali apetit mi je nula bodova. Jel neko zna kako da poboljsam apetit ?? :cry:

Kupi si vitamine B komplexa, za apetit super stvar samo ih redovno uzimaj, uspjeh zagarantovan.
Sretno.

jeste. ja sam dobila 20 kila od tog vitamina b. otvara apetit,samo bi nesto da glockas. :D
vivace

PostPostao/la славянин dana 25/06/2013 16:46

vivace je napisao/la:
Adi_vp je napisao/la:

Sretno.

jeste. ja sam dobila 20 kila od tog vitamina b. otvara apetit,samo bi nesto da glockas. :D

Pomaze pretvaranju masnih naslaga u energiju tako da pravilnom upotrebom moze dovesti i do mrsanja. :)
славянин

PostPostao/la lavorpunvode dana 27/06/2013 21:21

vivace je napisao/la:
Adi_vp je napisao/la:

Sretno.

to s B vitaminima je bas individualno. Ja ih evo pijem vec 3-4 mjeseca, apetit kakav je i bio, ni tamo ni 'vamo.
lavorpunvode

PostPostao/la JThomas dana 27/06/2013 22:30

ma za apetit je najbolje okrenuti na roštilju malo ćevapa, sudžukica, brizli, krmenadli, bubrega, šnicli, kobasica, đulbastije, ražnjića, vješalice, jetrice... :-)
JThomas

PostPostao/la una_bo dana 01/07/2013 14:08

zašto bi se bilo ko želio udebljati, ako vam je sa zdravljem sve ok?!

ja pijem B12 jer sam vegan pa moram da unosim doživotno i meni ne utječe na apetit, a mršava sam i želim (si) da zauvijek ostanem mršava.
una_bo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zdravlje

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.