Kako napisati žalbu ???

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

Kako napisati žalbu ???

PostPostao/la dragan334 dana 25/12/2012 09:13

Radi se o tome da sam prelazio pješački u trenutku kada je semafor (pješački) koji NIJE radio trebao pokazati crveno svjetlo. Automobili su krenuli u trenutku kada sam zakoračio na trotoar a to sve je vidio murjak koji je stajao u naftalinu -.-. Napiše mi kaznu od 50 KM i kaže plati u pošti, reko nije radio semafor, a on pođe pričati o tome kako me auto moglo udariti bla bla.

Postoji li šansa da se žalim ikome ili ičemu za ovo i ako je moguće da se žalim postoji li neka određena forma kako bi ta žalba trebala izgledati da me ne ignorišu čim vide kako je napisana.

P.S. ne da se žalim na murjaka već na ovo što semafor nije radio
dragan334

Re: Kako napisati žalbu ???

PostPostao/la sokkia dana 25/12/2012 09:29

ta je sarajevska muruja zbilja postala kamara g....a, ćuj 50 KM kazne pješaku.
sad eto ti ugrozio nekoga :x
sokkia

PostPostao/la Gradski dana 25/12/2012 09:32

dragan334 je napisao/la:Radi se o tome da sam prelazio pješački u trenutku kada je semafor (pješački) koji NIJE radio trebao pokazati crveno svjetlo. Automobili su krenuli u trenutku kada sam zakoračio na trotoar a to sve je vidio murjak koji je stajao u naftalinu -.-. Napiše mi kaznu od 50 KM i kaže plati u pošti, reko nije radio semafor, a on pođe pričati o tome kako me auto moglo udariti bla bla.

Postoji li šansa da se žalim ikome ili ičemu za ovo i ako je moguće da se žalim postoji li neka određena forma kako bi ta žalba trebala izgledati da me ne ignorišu čim vide kako je napisana.

P.S. ne da se žalim na murjaka već na ovo što semafor nije radio

Postoji uslikaj taj semafor da imaš dokaz trebao si odmah i izradi 3 slike prikači uz žalbu policiji, i fino obrazloži da je tvoj prelazak bio siguran nisi imao uvida da smeafor radi jer neradi zašto prilažeš kao dokaz sliku.
Gradski

PostPostao/la SaMaster dana 25/12/2012 09:33

Pa ok, to da semafor nije radio nije ok. I tako te je mogao automobil udariti, i to sve tudjom krivicom. Dakle po meni to niej ok, ALI

svi ostali koji prelaze semafor kako im se cejfne treba kayniti i to vise od 50KM. Da im jednom vise dodje iz gu*ice u glavu. To samo kod nas ima i nigdje vise...
SaMaster

PostPostao/la sokkia dana 25/12/2012 09:38

SaMaster je napisao/la:Pa ok, to da semafor nije radio nije ok. I tako te je mogao automobil udariti, i to sve tudjom krivicom. Dakle po meni to niej ok, ALI

svi ostali koji prelaze semafor kako im se cejfne treba kayniti i to vise od 50KM. Da im jednom vise dodje iz gu*ice u glavu. To samo kod nas ima i nigdje vise...

ma jašta

sad neko gori od želje da ga zgazi auto :x
sokkia

PostPostao/la dragan334 dana 25/12/2012 16:38

sad eto ti ugrozio nekoga

ali pazi sad ovo... pitam ga ja hoce li mi uticati pri upisivanju sljedece godine na faksu kaze on ma nece to je samo remecenje javnog reda i mira...

neko rece da uslikam taj semafor... ma joj u tom trenutku sam mogao svasta dat mu laznu adresu onda ne dat mu licnu al tad sam se izgubio nisam znao za sebe
dragan334

PostPostao/la dragan334 dana 25/12/2012 16:40

hoce li mi doci ista na vrata ikakva opomena i u roku od koliko dana ako ce dolaziti ?
dragan334

PostPostao/la Hemera dana 25/12/2012 22:46

dragan334 je napisao/la:

ali pazi sad ovo... pitam ga ja hoce li mi uticati pri upisivanju sljedece godine na faksu kaze on ma nece to je samo remecenje javnog reda i mira...

neko rece da uslikam taj semafor... ma joj u tom trenutku sam mogao svasta dat mu laznu adresu onda ne dat mu licnu al tad sam se izgubio nisam znao za sebe

dat mu laznu adresu?
da ne das sluzbenom licu licnu kartu?
sad si ga pravo usro
radi tih 50km si sebi samo mogao natovariti vece sranje

i remecenje JRM je ustvari prelazak preko pjesackog dok semafor ne radi?
koji krembil
Hemera

PostPostao/la mentalist dana 25/12/2012 23:02

dragan334 je napisao/la:

Čuj remećenje javnog reda i mira :-)
mentalist

PostPostao/la Korisničkoime dana 26/12/2012 02:04

Dobit ćeš prekršajni nalog na tvoju adresu koju si dao. Na tom prekršajnom nalogu na dnu njega imaš dvije opcije za potpisivanje "Prihvatam odgovornost" i "Ne prihvatam odgovornost". Ti ćeš potpisati ovu opciju "NEprihvatam odgovornost" to je naime ujedno i zahtjev za sudsko odlučivanje. Jednu kopiju tako potpisanog prekršajnog naloga poslat ćeš poštom preporučeno pismo sa povratnicom u policiju, zatim kopiraj tako potpisani prekršajni nalog i tu kopiju pošalji u sud također poštom opet preporučeno sa povratnicom (znam sad će neki reći nije potrebno ali ipak ti tako učini).
Tada ćeš naime u roku od 1 godine biti pozvan u Općinski sud - prekršajno odjeljenje gdje ćeš moći reći šta se dogodilo. Tako da nemaš potrebe pisati žalbu ona se u ovakvim slučajevima i ne piše.
Na sudu ćeš reći da semafor nije radio da si pogledao lijevo i desno i kad si utvrdio da ne postoji opasnost krenuo da prelaziš ulicu i tada te je revnosni policajac zaskočio. Naime ako si prelazio ulicu na mjestu semafora onda si vjerovatno ujedno bio i na pješačkom prelazu. Kada nije u funkciji semafor vozači ipak moraju biti svjesni da je to pješački prelaz i da pješaci imaju prednost. Naravno pješak ipak mora osmotriti da nema u neposrednoj blizini nadolazeće auto pa tek onda prelaziti ulicu.
Druga opcija je da na sudu priznaš krivicu i zamoliš sud za uslovnu kaznu navodeći da si student da semafor nije radio da nemaš primanje i sud će ti u 99% slučajeva dati uslovnu samo što ćeš morati platiti troškove postupka - 20 KM.
Ne radi se o remećenju javnog reda i mira nego mislim o saobraćajnom prekršaju u biti bezveze tako da se ne moraš brinuti da će biti bilo kakvih posljedica osim za džep.
Korisničkoime

PostPostao/la DonVito dana 26/12/2012 02:11

Ma ne moze ti nista.. :)
DonVito

PostPostao/la dragan334 dana 26/12/2012 12:42

Korisničkoime je napisao/la:Dobit ćeš prekršajni nalog na tvoju adresu koju si dao. Na tom prekršajnom nalogu na dnu njega imaš dvije opcije za potpisivanje "Prihvatam odgovornost" i "Ne prihvatam odgovornost". Ti ćeš potpisati ovu opciju "NEprihvatam odgovornost" to je naime ujedno i zahtjev za sudsko odlučivanje. Jednu kopiju tako potpisanog prekršajnog naloga poslat ćeš poštom preporučeno pismo sa povratnicom u policiju, zatim kopiraj tako potpisani prekršajni nalog i tu kopiju pošalji u sud također poštom opet preporučeno sa povratnicom (znam sad će neki reći nije potrebno ali ipak ti tako učini).
Tada ćeš naime u roku od 1 godine biti pozvan u Općinski sud - prekršajno odjeljenje gdje ćeš moći reći šta se dogodilo. Tako da nemaš potrebe pisati žalbu ona se u ovakvim slučajevima i ne piše.
Na sudu ćeš reći da semafor nije radio da si pogledao lijevo i desno i kad si utvrdio da ne postoji opasnost krenuo da prelaziš ulicu i tada te je revnosni policajac zaskočio. Naime ako si prelazio ulicu na mjestu semafora onda si vjerovatno ujedno bio i na pješačkom prelazu. Kada nije u funkciji semafor vozači ipak moraju biti svjesni da je to pješački prelaz i da pješaci imaju prednost. Naravno pješak ipak mora osmotriti da nema u neposrednoj blizini nadolazeće auto pa tek onda prelaziti ulicu.
Druga opcija je da na sudu priznaš krivicu i zamoliš sud za uslovnu kaznu navodeći da si student da semafor nije radio da nemaš primanje i sud će ti u 99% slučajeva dati uslovnu samo što ćeš morati platiti troškove postupka - 20 KM.
Ne radi se o remećenju javnog reda i mira nego mislim o saobraćajnom prekršaju u biti bezveze tako da se ne moraš brinuti da će biti bilo kakvih posljedica osim za džep.

e hvala ti na ovome.. pomoglo je
dragan334

PostPostao/la HaHaHa2 dana 26/12/2012 13:05

prije bi rekao da je otisla sijalica u semaforu nego da isti nije radio :D
HaHaHa2

PostPostao/la Korisničkoime dana 27/12/2012 00:54

dragan334 je napisao/la:
Korisničkoime je napisao/la:Dobit ćeš prekršajni nalog na tvoju adresu koju si dao. Na tom prekršajnom nalogu na dnu njega imaš dvije opcije za potpisivanje "Prihvatam odgovornost" i "Ne prihvatam odgovornost". Ti ćeš potpisati ovu opciju "NEprihvatam odgovornost" to je naime ujedno i zahtjev za sudsko odlučivanje. Jednu kopiju tako potpisanog prekršajnog naloga poslat ćeš poštom preporučeno pismo sa povratnicom u policiju, zatim kopiraj tako potpisani prekršajni nalog i tu kopiju pošalji u sud također poštom opet preporučeno sa povratnicom (znam sad će neki reći nije potrebno ali ipak ti tako učini).

e hvala ti na ovome.. pomoglo je

Nema na čemu. Ako imaš još pitanja i nejasnoća slobodno piši.
Korisničkoime

PostPostao/la dragan334 dana 27/12/2012 08:41

evo pitam jednog komsu za to kad mi izvadi fasciklu sa bezbroj takvih hahaha... kaze nemoras nikad platit samo ce ti uticati kad budes polagao ili kad budes zavrsavao poslove u vezi saobracaja...
dragan334

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: dzenzilla i 6 gostiju.