Kako legalno otici iz BiH

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Re: Kako legalno otici iz BiH

PostPostao/la anonimni clan dana 07/01/2009 06:50

Ja naivan, izvini molim te, pogledaj stanje svog računa (ako ga imaš) pa ga onda usporedi sa mojim računom, pa mi onda reci ko je naivan. Uostalom, ti želiš otići iz ove države, ispade da si toliko naivna pa se nadaš boljemu sve ove godine i još nisi otišla. A još jedan dokaz naivnosti je što uvijek glasate za onu "šestorku" koja nam svima čini dobro i zbog čije politike ŽELIŠ otići iz ove zemlje!
Drugi put pazi šta pišeš!!!

IzvinjaJEm se.........Clinte..... ako upadam al koliko sam ja skont'o ovdje se ne radi o racunu a jos manje o sestorci......
U zivotu postoje i neka druga mjerila vrijednosti osim novca.
Jesi li se ikad upitao koliko si ti sam sebi ili drugima vrijedan,bez da pogledas u taj svoj racun?Ali iskreno.
Curi je ba pun kufer.........
anonimni clan

PostPostao/la mgogic dana 07/01/2009 12:05

bandit je napisao/la:..... pitanje za 10 poena: Kako se vrednuje diploma sarajevskog Pravnog fakulteta u Holandiji .... :?:

I mene interesuje to pitanje,i apsolutno je sukladno temi,ali odgovor daBogda da dobijes,posto 90% postova sa zadnje 2 stranice prljavi hari tjera u OT,a moderatori miruju :x
mgogic

PostPostao/la TheSpy dana 07/01/2009 12:09

Ev nadjoh jos nesto na netu, pa da nakVačim :mrgreen: Ovo zvuci bajkovito, cuj pokriveni svi troskovi, cak i dzeparac :shock: sad ispada da lafo nista ne placas :? uslova uopce nema :? et' ako neko zna nesto vise o ovome, nek doda...

EVROPSKA VOLONTERSKA SLUŽBA

Završili ste srednju školu ili fakultet te želite da steknete radno iskustvo u jednoj od zemalja Evropske Unije i tako steknete prednost pri zapošljavanju?
Imate između 18 i 30 godina i želite da živite, radite, naučite strani jezik, steknete nova prijateljstva u nekoj od zemalja Evropske Unije i to u periodu od 3 do 12 mjeseci?
Želite da doživite nezaboravna iskustva, upoznajete nove zemlje, ljude, kulture?
U tom slučaju Evropska Volonterska Služba je prava stvar za vas!!!

AGM je jedina organizacija na području Mostara koja je akreditovana od strane Evropske Komisije za organizovanje odlaska mladih iz BiH na EVS u zemlje Evropske Unije.
Saznajte više, kontaktirajte nas, promijenite svoj život...iskoristite ovu priliku...živite život punim plućima!

EVROPSKA VOLONTERSKA SLUŽBA– EVS
Evropski volonterski servis je dio programa Evropske Komisije koji je otvoren za sve mlade starosti od 18 do 30 godina. Kroz ovaj program mladima se nudi mogućnost volontiranja u trajanju od minimalno 3 mjeseca (kratkoročni EVS) do 12 mjeseci (dugoročni EVS).
Kroz ovu akciju mladi imaju mogućnost sticanja novih iskustava, znanja i vještina kroz upoznavanje drugih kultura i rad na različitim projektima nevladinih organizacija ili institucija koja se bave zaštitom životne sredine, umjetnošću i kulturom, aktivnostima sa djecom i mladima, socijalnim radom, sportom, itd.

Mladi iz Bosne i Hercegovine kroz ovu akciju mogu volontirati u svim EU zemljama, a pokriveni su im troškovi putovanja, vize, osiguranja, smještaja i džeparca odnosno svi troškovi koje mogu imati.
EVS je otvoren za sve mlade ljude koji su stanovnici zemlje članice EU ili jedne od trećih zemalja u koje spada i Bosna i Hercegovina.

Volonter daje svoje vreme i napore u projektu, doprinoseći razvoju lokalne zajednice, a zauzvrat dobija priliku za dobijanje/učenje kulturnih i društvenih vještina i drugih znanja, te na taj način gradi svoju budućnost.

Svi volonteri koji prođu kroz EVS dobijaju certifikat Evropske komisije da su učestvovali u EVS-u a ovaj certifikat se priznaje u svim zemljama EU te omogućava lakše pronalaženje posla.

Statistika govori da 6 od 10 volontera nakon završetka EVS-a uspješno nađu posao ili u zemlji u kojoj su obavljali EVS ili u svojoj zemlji po povratku.

Nemojte propustiti priliku da promijenite svoj život....

AGM Mostar
Trg Ivana Krndelja (Bejrut)
[email protected]
Tel: 061 209 388

Kontakt informacije
E-Pošta:
Web stranica:
http://www.graditeljimira.org
Ured:
061 209 388
Mjesto:
Trg Ivana Krndelja(Bejrut) kod autobuske stanice
Mostar, Bosnia and Herzegovina
TheSpy

PostPostao/la Clint_Eastwood dana 07/01/2009 18:22

anonimni clan je napisao/la:Ja naivan, izvini molim te, pogledaj stanje svog računa (ako ga imaš) pa ga onda usporedi sa mojim računom, pa mi onda reci ko je naivan. Uostalom, ti želiš otići iz ove države, ispade da si toliko naivna pa se nadaš boljemu sve ove godine i još nisi otišla. A još jedan dokaz naivnosti je što uvijek glasate za onu "šestorku" koja nam svima čini dobro i zbog čije politike ŽELIŠ otići iz ove zemlje!

IzvinjaJEm se.........Clinte..... ako upadam al koliko sam ja skont'o ovdje se ne radi o racunu a jos manje o sestorci......
Jesi li se ikad upitao koliko si ti sam sebi ili drugima vrijedan,bez da pogledas u taj svoj racun?Ali iskreno.

Sumnjam ja da ona hoće da ide zbog moralnih principa ili nečeg drugog nematerijalnog, 99% ljudi koji su otišli iz ove zemlje otišli su zbog posla u inozemstvu i boljih uslova koji se nude na zapadu, kako što se tiče života, tako i što se tiče prava radnika!

A ta druga mjerila vrijednosti možeš okačiti mačku o rep u kapitalističkom društvu kakvo je na zapadu, a evo i kod nas je zavladalo!
Clint_Eastwood

PostPostao/la anonimni clan dana 09/01/2009 23:07

Clint_Eastwood je napisao/la:
anonimni clan je napisao/la:Ja naivan, izvini molim te, pogledaj stanje svog računa (ako ga imaš) pa ga onda usporedi sa mojim računom, pa mi onda reci ko je naivan. Uostalom, ti želiš otići iz ove države, ispade da si toliko naivna pa se nadaš boljemu sve ove godine i još nisi otišla. A još jedan dokaz naivnosti je što uvijek glasate za onu "šestorku" koja nam svima čini dobro i zbog čije politike ŽELIŠ otići iz ove zemlje!

Sumnjam ja da ona hoće da ide zbog moralnih principa ili nečeg drugog nematerijalnog, 99% ljudi koji su otišli iz ove zemlje otišli su zbog posla u inozemstvu i boljih uslova koji se nude na zapadu, kako što se tiče života, tako i što se tiče prava radnika!
A ta druga mjerila vrijednosti možeš okačiti mačku o rep u kapitalističkom društvu kakvo je na zapadu, a evo i kod nas je zavladalo!

Ma cura je u prvom postu navela da nije lova u pitanju:p.s. radim, imam platu koja je i vise nego ok za nase prostore, ali se gusim..
Volim raditi..Nisam probirac kad su poslovi u pitanju..Brzo kapiram....Govorim 2 strana jezika savrseno i 1 malo, ali opcenito brzo shvatam i ucim jezike.

Al izgleda da se kod tebe sve vrti oko love.....pa pretpostavljam onda da zbog toga ........njene razloge ne mozes ni shvatiti.......logicno.
anonimni clan

PostPostao/la Clint_Eastwood dana 10/01/2009 01:09

Nisam pročitao taj prethodni post, odnosno, možda i jesam ali ga se ne sjećam. kako god, možda ona i jest takva osoba, ali ona je jedna od 10 000 osoba koje odavdje hoće da idu zbog toga što je nešto guši ili kako već reče, uvijek postoje izuzeci!
Clint_Eastwood

PostPostao/la sadeta dana 10/01/2009 16:51

Clint_Eastwood je napisao/la:Ja naivan, izvini molim te, pogledaj stanje svog računa (ako ga imaš) pa ga onda usporedi sa mojim računom, pa mi onda reci ko je naivan. Uostalom, ti želiš otići iz ove države, ispade da si toliko naivna pa se nadaš boljemu sve ove godine i još nisi otišla. A još jedan dokaz naivnosti je što uvijek glasate za onu "šestorku" koja nam svima čini dobro i zbog čije politike ŽELIŠ otići iz ove zemlje!

znas sta Clinte, za ljubav Jane Bond brisem post ranije upucen tebi ... samo cu reci da si stvarno naivan :D :bih:
Jane, srce na mjestu? :-D
sadeta

PostPostao/la ahuseino dana 10/01/2009 17:56

Bond_JaneBond je napisao/la:Jest draga moja :kiss: :kiss: tema nije tu za prepucavanje vec da se pomogne ljudima koji hoce da idu odavde, bez obzira na razloge.
To je jedno od nasih prava. :D A Clint Eastwood is history..Hugh Jackman je pravi muskarac. :mrgreen:

Kome li je vecha cifra na rachunu? :razz:
ahuseino

PostPostao/la sadeta dana 10/01/2009 18:06

ahuseino je napisao/la:
Bond_JaneBond je napisao/la:Jest draga moja :kiss: :kiss: tema nije tu za prepucavanje vec da se pomogne ljudima koji hoce da idu odavde, bez obzira na razloge.
To je jedno od nasih prava. :D A Clint Eastwood is history..Hugh Jackman je pravi muskarac. :mrgreen:

Kome li je vecha cifra na rachunu? :razz:

LOL :-D :-D :-D pa, ako je vec suditi po postovima, vjerovatno Clintova :thumbup:
sadeta

PostPostao/la Clint_Eastwood dana 10/01/2009 21:06

Ja sam samo realan, shvatite to kako god hoćete, svako ima neki razlog zbog čega bi htio otići odavdje, ali većinom je to zbog nekog ambijenta bezperspektivnosti, i naravno, zbog materijalne odnosno finansijske strane. I meni nekada dođe da odem odavdje kada vidim neke stvari, ali opet na kraju razmislim, kad sam već situiran ovdje i ne fali mi ništa, gdje mi to može biti bolje i gdje ću biti prihvaćen u društvu kao što sam ovdje. Možda bi i tamo negdje u nekim Amerikama, Australijama, Austrijama, ili gdje već, vremenom i bio prihvaćen kao ovdje i stekao neko zadovoljstvo življenja na nekom drugom mjestu, ali iz priča mnogo drugih ljudi vidim da za to treba mnogo, mnogo vremena, a život prolazi, pa skontajte...

A svima koji odu iz BiH želim mnogo sreće i uspjeha tamo negdje u inostranstvu, da ne mislite da nekoga kritikujem da pošto-po to treba ostati ovdje.
Clint_Eastwood

PostPostao/la anonimni clan dana 11/01/2009 07:02

Clint_Eastwood je napisao/la:Ja sam samo realan, shvatite to kako god hoćete, svako ima neki razlog zbog čega bi htio otići odavdje, ali većinom je to zbog nekog ambijenta bezperspektivnosti, i naravno, zbog materijalne odnosno finansijske strane. I meni nekada dođe da odem odavdje kada vidim neke stvari, ali opet na kraju razmislim, kad sam već situiran ovdje i ne fali mi ništa, gdje mi to može biti bolje i gdje ću biti prihvaćen u društvu kao što sam ovdje. Možda bi i tamo negdje u nekim Amerikama, Australijama, Austrijama, ili gdje već, vremenom i bio prihvaćen kao ovdje i stekao neko zadovoljstvo življenja na nekom drugom mjestu, ali iz priča mnogo drugih ljudi vidim da za to treba mnogo, mnogo vremena, a život prolazi, pa skontajte...

A svima koji odu iz BiH želim mnogo sreće i uspjeha tamo negdje u inostranstvu, da ne mislite da nekoga kritikujem da pošto-po to treba ostati ovdje.

Jebo zemlju koja Bosne nema!!!
Možete vi pričati što god hoćete, da je bolje u USA, Australiji, Njemačkoj, Švedskoj...ili ko zna već gdje, ali meni je u BiH lijepo, možda ne zarađujem kao npr. u Švedskoj, ali zato i ne radim kao rob, a imam solidnu platu. Vidio sam neko je u postu napisao da ima platu od 1500KM, pa Bože dragi, što ste gladni, šta vam treba više para od toga pri ovom standardu?!Sa tom platom se može itekako iznadprosječno živjeti u BiH. Nisu pare, odnosno materijalna komponenta najvažniji u životu,

Ne mogu da vjerujem da je ova dva posta pisao isti covjek.
I to u jako kratkom vremenskom razmaku........
Izvini Cint.........al i meni postajes simpatican......... :-?
anonimni clan

PostPostao/la Clint_Eastwood dana 11/01/2009 13:15

anonimni clan je napisao/la:
Clint_Eastwood je napisao/la:Ja sam samo realan, shvatite to kako god hoćete, svako ima neki razlog zbog čega bi htio otići odavdje, ali većinom je to zbog nekog ambijenta bezperspektivnosti, i naravno, zbog materijalne odnosno finansijske strane. I meni nekada dođe da odem odavdje kada vidim neke stvari, ali opet na kraju razmislim, kad sam već situiran ovdje i ne fali mi ništa, gdje mi to može biti bolje i gdje ću biti prihvaćen u društvu kao što sam ovdje. Možda bi i tamo negdje u nekim Amerikama, Australijama, Austrijama, ili gdje već, vremenom i bio prihvaćen kao ovdje i stekao neko zadovoljstvo življenja na nekom drugom mjestu, ali iz priča mnogo drugih ljudi vidim da za to treba mnogo, mnogo vremena, a život prolazi, pa skontajte...

Jebo zemlju koja Bosne nema!!!
Možete vi pričati što god hoćete, da je bolje u USA, Australiji, Njemačkoj, Švedskoj...ili ko zna već gdje, ali meni je u BiH lijepo, možda ne zarađujem kao npr. u Švedskoj, ali zato i ne radim kao rob, a imam solidnu platu. Vidio sam neko je u postu napisao da ima platu od 1500KM, pa Bože dragi, što ste gladni, šta vam treba više para od toga pri ovom standardu?!Sa tom platom se može itekako iznadprosječno živjeti u BiH. Nisu pare, odnosno materijalna komponenta najvažniji u životu,

Ne mogu da vjerujem da je ova dva posta pisao isti covjek.
I to u jako kratkom vremenskom razmaku........
Izvini Cint.........al i meni postajes simpatican......... :-?

A jel to ima nekih kontradiktornosti između ova dva posta, kako vidim, ja i u jednom i drugom naglašavam da ću ostati ovdje jer mi je ovdje dobro, u stvari o tome se jedino i radi u ovim postovima. A za tvoju informaciju, malo je ljudi u BIH koji imaju platu veću od 1000KM, a koja bi nominalno trebala biti neki minimum dovoljan za normalan život u BIH. To što sam naglasio da mi nekad dođe da odem odavdje, prije svega to sam rekao jer znamo kakva je BiH država i koliko nesuglasica ima među političkim strujama u BiH. Ima još nekih manje značajnih razloga, ali ovaj je primarni. Međutim, moj stav je i dalje da ne idem odavdje, niti imam ozbiljnu nakanu, a razloge sam ti naveo u prethodnim postovima.

Drugi put malo manje površno čitaj postove i shvatiti ćeš da su u stvari isti, samo napisani u različitom kontekstu.
Clint_Eastwood

PostPostao/la sadeta dana 11/01/2009 18:21

uh...
sadeta

PostPostao/la sarayewo dana 11/01/2009 21:19

Otis'o jednom, 2001. godine, pa se vratio 2007. - nostalgija, drustvo, zelja da sa mojom frisko ozenjenom suprugom budem blize starcima, da su im sutra unucad blize... da budem u svom gradu, pod svojim suncem.

Pa evo, opet otis'o... A najmanje zbog finansijske situacije (supruga i ja smo zajedno zaradjivali cca 2500-3000 KM). Razloga je mali milion, a ne znam odakle da krenem... Mozda od toga da je gomila apsolutno irelevantnih ljudi (tipa teta na salterima, doktorica, sekretarica i vozaca kod klijenata itd.) uzimala za shodno da komentarise to sto sam ozenjen nemuslimankom... Pa onda da mi je bio pun qrac da svojim ocima gledam nasilje, tuce, nozeve itd u rukama tinejdzera i one djece koju sam gledao kako odrastaju svih ovih godina... Pa se onda zamislih da bi to sutra mogla biti moja djeca, ili da bi moja djeca mogla biti sa druge strane tih nozeva... Pa onda debili u administraciji, debili u uniformama, debili na cesti, debili gdje god se okrenes... Pa onda kontas da kupis stan i molis banku da ti uzme pola plate svaki mjesec narednih 20 godina, i jos toliko u kamatama... a bank nece, hoce hipoteku + 2 ziranta + bubreg + da se popisas u casicu i da obecas da vise nikad neces prvo desnu cipelu obuch'. Al' ono sto mi je mozda i najvise smetalo je kad prodjes ulicom i gledas ljude oko sebe, a svi su namrsteni, nakurceni, nervozni... Depresiva ba, opsta. E zato sam otisao...

Gdje god da si tvoj ce zivot biti onakav kakvim ga ti vidis... Uslovi koje imas su nekome san a nekome ispod casti, i vazda ce tako biti. Znam ljude koji zive od po 500-600 KM mjesecno ali sebe smatraju sretnim. Mi smo imali dovoljno para ali nismo imali dovoljno zivaca. U neka doba skontas da trebas provesti citav zivot u tom okruzenju, a znas da negdje ima drugacije i bolje, pa skontas da ti to ne treba.

I sad, ovdje gdje jesam, mi nedostaje grad, ljudi, starci, raja, moja mahala i nas nacin zivota... Al' ovdje gdje jesam ljudi me cijene i u kuci, i na cesti, i u firmi, i u prodavnici... Postuju me onako kako je mislim da bih trebao biti postovan.

I na pitanje otici ili ostati, isto kao i pitanje vratiti se ili ne, ne moze niko odgovoriti osim same osobe... Neki odu, neki ostanu, neki se vrate, svako po svom cejfu i mogucnostima. Ja se jednom vratih i vise nemam namjeru, osim turisticki, da vidim starce i raju...
sarayewo

PostPostao/la Clint_Eastwood dana 11/01/2009 22:22

sarayewo je napisao/la:

Otis'o jednom, 2001. godine, pa se vratio 2007. - nostalgija, drustvo, zelja da sa mojom frisko ozenjenom suprugom budem blize starcima, da su im sutra unucad blize... da budem u svom gradu, pod svojim suncem.

Pa evo, opet otis'o... A najmanje zbog finansijske situacije (supruga i ja smo zajedno zaradjivali cca 2500-3000 KM). Razloga je mali milion, a ne znam odakle da krenem... Mozda od toga da je gomila apsolutno irelevantnih ljudi (tipa teta na salterima, doktorica, sekretarica i vozaca kod klijenata itd.) uzimala za shodno da komentarise to sto sam ozenjen nemuslimankom... Pa onda da mi je bio pun qrac da svojim ocima gledam nasilje, tuce, nozeve itd u rukama tinejdzera i one djece koju sam gledao kako odrastaju svih ovih godina... Pa se onda zamislih da bi to sutra mogla biti moja djeca, ili da bi moja djeca mogla biti sa druge strane tih nozeva... Pa onda debili u administraciji, debili u uniformama, debili na cesti, debili gdje god se okrenes... Pa onda kontas da kupis stan i molis banku da ti uzme pola plate svaki mjesec narednih 20 godina, i jos toliko u kamatama... a bank nece, hoce hipoteku + 2 ziranta + bubreg + da se popisas u casicu i da obecas da vise nikad neces prvo desnu cipelu obuch'. Al' ono sto mi je mozda i najvise smetalo je kad prodjes ulicom i gledas ljude oko sebe, a svi su namrsteni, nakurceni, nervozni... Depresiva ba, opsta. E zato sam otisao...

Gdje god da si tvoj ce zivot biti onakav kakvim ga ti vidis... Uslovi koje imas su nekome san a nekome ispod casti, i vazda ce tako biti. Znam ljude koji zive od po 500-600 KM mjesecno ali sebe smatraju sretnim. Mi smo imali dovoljno para ali nismo imali dovoljno zivaca. U neka doba skontas da trebas provesti citav zivot u tom okruzenju, a znas da negdje ima drugacije i bolje, pa skontas da ti to ne treba.

I sad, ovdje gdje jesam, mi nedostaje grad, ljudi, starci, raja, moja mahala i nas nacin zivota... Al' ovdje gdje jesam ljudi me cijene i u kuci, i na cesti, i u firmi, i u prodavnici... Postuju me onako kako je mislim da bih trebao biti postovan.

I na pitanje otici ili ostati, isto kao i pitanje vratiti se ili ne, ne moze niko odgovoriti osim same osobe... Neki odu, neki ostanu, neki se vrate, svako po svom cejfu i mogucnostima. Ja se jednom vratih i vise nemam namjeru, osim turisticki, da vidim starce i raju...

Ne znam zašto si se i vraćao 2007. godine, sve ovo što si nabrojao je bilo i 2001 godine i 1995. godine, čak je 1995 i 2001 bilo i mnogo gore stanje. Demokratija, kapitalizam i tranzicija su donijeli mnoge loše stvari, iako to ne može biti izgovor, ne znam čemu si se drugačijem nadao 2007 godine kad si se vratio.
Clint_Eastwood

PostPostao/la Luke Perry dana 11/01/2009 23:10

Naravno da se vratio nazad u svijet zbog para, samo pjeva borbene :-)
Luke Perry

PostPostao/la vjesticanametli dana 22/01/2009 19:03

je li iko aplicirao za kanadu preko linka koji je na 2 ili 3 stranici ove teme
vjesticanametli

PostPostao/la Sunrise00 dana 27/01/2009 00:03

Ima li iko u Britaniji, ili u Parizu :D
Sunrise00
Globalni moderator

PostPostao/la klosho dana 03/04/2009 19:50

kako da sredim papire za neku Evropsku zemlju i osim da se vjencam sa nekim ko ima drzavljanstvo posto sam vec ozenjen :mrgreen: A ako nema drugog nacina imali neko ovde ko je vani a pomogao bi mi da se i ja izvucem.Naravno uz neku razumnu novcanu nadoknadu.
klosho

PostPostao/la azra_18 dana 05/04/2009 14:20

Citajuci sva pitanja i dileme o tome kako otici ilegalno iz bosne za ameriku,da li postati au pair il ne?dali ostaviti fax i poceti ovdje?odlucila sam da Vam se javim.Ja sam au pair u Americi vec 6 mjeseci.
Kada sam bila u bih samo sam zeljela da dodjem ovdje,da naucim jezik,da studiram,da upoznam nove kulture,prijatelje,ono jednostavno da vidim sta je amerika,.a Boga mi da nesto i zaradim.Kroz ovaj program prosla sam svega i dobrog i loseg.Prvo sam dosla u jednu porodicu koja je bila porijeklom iz Canade a zivjeli su u Cantonu MA,nisam uspjela da polozim vozacki ispit(zahtijevali mi da za 2 dana naucim knjigu poprilicno veliku i poprilicno drugaciju od nasih testova,i da polozim ispit bez greske),sto naravno nisam uspjela.Za 2 dana nauciti testove koji nisu na tvom jeziku pa to nije moguce.Kako sam tek bila dosla ono sa elementarnim znanjem jezika da uspijem sve to da naucim,naravno da nisam mogla da uspijem.Kada sam bila u BiH rekli su mi da izvadim onu Medjunarodnu vozacku dozvolu i da necu imati problema kada dodjem ovdje i da cu moci da vozim.Medjutim ispalo je sasvim suprotno i samo tu medjunarodnu vozacku mogu da bacim u smece.Ne vrijedi ovdje.Bilo mi je zao da samo zbog toga moram da napustim porodicu,al onii nisu mogli da mi daju vise roka jer su trebali vozaca.Bilo mi je pravo tesko al nisam dala da me to slomi.Poslje svake kise dodje duga.Onda me druga porodica nazvala koja zivi u Brookline i koja ne treba vozaca jer im je skola 5 min odaljena od kuce tako da pjesacimo.Bila sam presretna,i otisla sam da upoznam tu porodicu provela sam s njima cijelu subotu.Djecu sam zavoljela za 5 min i odmah su se poceli da igraju samnom.Oni su isto imali tada au paira iz Njemacke,koja se nije htjela da igra sa njima i djeca nisu bila sretna.Rekli su mi da ce da me zovu za 2 dana hoce li me prihvatiti da im cuvam djecu il ne.Medjutim nazvali su me odmah sutra u jutro da mi kazu da su djeca insistirala na tome da im budem au pair.
Kvalificirala sam se za njih i otisla da zivim sa njima.Prvi mjesec nam je pravo bilo ljepo a onda je postajalo sve malo cudnije i cudnije(da tako opisem taj odnos) osjecala sam da nesto ne stima.I da je se moja host mama promijenila prema meni iz meni razloga cisto nepoznatog.Imale smo jedan problem koji ona nije htijela da rijesi samnom nego je odmah zvala mog Lcc i napravila citavu frku.Ok prosli smo to sve,a poslje toga mi je gledala svaku sitnicu,.Onda je dosla (ev prije mozda sedmicu dana se to desilo)nesto ne raspolozena s posla i jos curica je htijela samo nju,a ja na sve nacine pokusavala da je zabavim da bi zaboravila na mamu.Otisle smo do sobe gdje se igramo da napravimo naruknicu,meni bilo drago sto sam je uspjela uodvratiti od mame,medjutim curica je ustala i otisla opet materi,a ja samo da sklonem makaze pa da opet idem po curicu,ona host mama se dere zove me..itaj dan je se 3 puta izderala na mene zbog gluposti,da bi mi sutradan rekla ja nisam sretna s tobmom ja cu da te promijenim i ja sada trenutno cekam na novu porodicu.
azra_18

PostPostao/la azra_18 dana 05/04/2009 14:27

Ne kazem da je ovo los program,na protiv super je kome se potrefi dobra porodica,znam prijateljica koje su presretne i koje ce da ostanu ovdje jos godinu dana poslje isteka prve god,.Stekla sam nova prijateljstva.,usavrila engleski bolje,idem u skolu Boston Acadamy of English.i pravo mi je ljepo.Ali mogla sam i da pretrpim i to sto se ona derala na mene al onda ona kaze meni da ce da me promijeni zato sto me ne voli,i sto je ja cinim ne sretnom.I sada cekam sto ce da bude.Da li ce da mi nadju porodicu il ne.
ako ne moram da se vratim kuci i da sama sebi platim povratak kuci.
azra_18

PostPostao/la neprilagodjena dana 07/04/2009 15:53

azra_18 je napisao/la:Ne kazem da je ovo los program,na protiv super je kome se potrefi dobra porodica,znam prijateljica koje su presretne i koje ce da ostanu ovdje jos godinu dana poslje isteka prve god,.Stekla sam nova prijateljstva.,usavrila engleski bolje,idem u skolu Boston Acadamy of English.i pravo mi je ljepo.Ali mogla sam i da pretrpim i to sto se ona derala na mene al onda ona kaze meni da ce da me promijeni zato sto me ne voli,i sto je ja cinim ne sretnom.I sada cekam sto ce da bude.Da li ce da mi nadju porodicu il ne.
ako ne moram da se vratim kuci i da sama sebi platim povratak kuci.

Derala se na tebe i ne voli te i zato hoce da te promjeni :roll: :roll:

Da ona nije reinkarnacija Hitlera :-) :-)
neprilagodjena

PostPostao/la sarajevo_forever dana 08/04/2009 10:49

Ostanite tu gdje jeste, nigdje nema BOSNE. :bih:
sarajevo_forever

PostPostao/la ladyblue18 dana 08/04/2009 12:24

sarajevo_forever je napisao/la:Ostanite tu gdje jeste, nigdje nema BOSNE. :bih:

eish :mrgreen:

Azra nemoj se sekirati, ima ljudi koji su takvi, vole prosipati hulju na slabijima.
A mozda ima i do ovoga sto kaze Jane.
ladyblue18
Globalni moderator

Lokacija: You don't have to like me, I'm not a facebook status

PrethodnaSljedeća

Natrag na Dijaspora

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.