Kako istrijebiti žohare iz stana ?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator/ica: ladyblue18

Kako istrijebiti žohare iz stana ?

PostPostao/la kamenko dana 08/02/2008 12:38

Stanujem na Alipasinom polju i na moju žalost primijetio sam žohare u stanu, uglavnom u kuhinji. Prije par mjeseci primijetili smo par primjeraka sporadicno, ali u zadnje vrijeme je prava najezda. Kako ste vi rjesavali ovaj problem, ako ga je uopste moguce rijesiti. Gdje se mogu kupiti kakvi preparati, sta je ucinkovito, sta pomaze ? Pomagajte
kamenko

PostPostao/la atko dana 08/02/2008 12:47

Pocni drzati macku u stanu ;)

A za kakvu finu macu koja treba dom obrati se mircerki :)

I kad ti maca potamani zohare da se nisi usudio da je sutnes napolje :-D
atko

PostPostao/la LeeLooSA dana 08/02/2008 13:09

Alipasino polje = zohari. Tesko ces ih se sam rjesiti, jer se oni moraju sistematski unistavati. Od vrata do vrata i tako cijela zgrada.

Maca definitivno pomaze za one koji su vec tu. Svjezi lovorov list jako dobar. Hemija tu i tamo.
LeeLooSA

PostPostao/la shin dana 08/02/2008 13:17

Nuke teh cockroaches :lol:
shin

PostPostao/la No_oNe__ dana 08/02/2008 13:29

ZOhari su tesko netesko rijesiv problem.

Odmah da kazem da prenose salmonelu (putem izmeta) te da nisu tako bezopasni kako neki ljudi pricaju.

Zohare nemate samo vi u stanu, nego sigurno i stan do, i stan ispod, a Boga mi i iznad.
Neki ljudi su bezveze(da ne kazem glupi) pa se prave ludi i govore "a ne ne nemamo mi to, sta je to??" a kuca im vri nocu od zohara, FUJ!
slobodno pokucajte komsijama na vrata, i pitajte ih da li su voljni sa vama se boriti protiv te napasti.

za zohare je veoma naci njihovo bazno leglo. Obicno se isto nalazi u nekoj rupi, u stokovima, pragovima, u mracnim mjestima uglavnom.

kada nadjete gnijezdo, unistite ga kako god znate i umijete, moze cak i solna kiselina.
Nakon toga, mir i tisina.

Sve ovo desavalo se meni tj u mojoj kuci, sve je licni primjer.

p.s mi smo ih nasli u maaaaajusnoj rupi u shtoku u kuhinji
od tada vec 10godina, i mi smo u ovih 10 godina vidjeli ukupno 5zohara.

sretno!
No_oNe__

PostPostao/la Hera dana 08/02/2008 13:51

U apoteci kupi Neopeptid prah, to je meni jedino pomoglo. Moras posuti svugdje uz pragove, uz zid ako ima nekih pukotina, u kupatilu. Ujutro ce biti izvrnuti i mrtvi pa ces to morati pocistiti, a ponesu prah sa sobom u leglo, pa i tamo djeluje.
Vjerovatno je leglo u podrumu zgrade, kod mene je tako bilo, i deratizacija mog stana nije pomogla, jer leglo nije bilo u mom stanu. Komsije nisu marile, ali mi je ovaj prah zaista pomogao.
Sretno
Hera

PostPostao/la grunt dana 08/02/2008 14:30

Zohari su prava katastrofa,dok sam dio podstanar u jednom stanu nisam ih se mogao rijesiti dvije godine.Nije nikakvo rijesenje da ih unistis u svom stanu ako ih tvoj komsija ima ili bilo ko drugi u blizini,jer se brzo vrate.Osnovno je da se probate svi u zgradi rijesiti zohara.Moja preporuka je da kupis bilo kakav prasak za unistavanje zohara,posto se najvise skupljaju u kuhinji trebas izmaci frizider(najvise ih ima oko motora,jer vole toplotu),sporet i slicno,zatim pospi prasak po svim coskovima i ako ovih dana bude minusa rastvori sve prozore i dobro provjetri prostorije nekoliko sati jer zohari ne podnose niske temperature.Poslije toga odrzavaj stan maksimalno cistim,ne ostavljaj hranu na lahko dostupnim mjestima.
Zelim ti puno srece,trebace ti je!!!
grunt

Lokacija: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.

PostPostao/la s@mson dana 08/02/2008 14:50

Definitivno Neopitroid, pomaze i ubija ih. Pospi po svim skrovitim mjestima prije spvanja a ujutro ko prvi ustane neka pomete mrtve zohare i prah. Ponovo navece ponovi postupak, vidjeces drugo jutro ce ih biti manje. Ponavljaj postupak koliko puta bude potrebno. Ja sam ponavljao 5 dana i jos dva dana za svaki slucaj. Svakako moras izmaknuti stvari u kuhinji, vole vlazna i topla mjesta. Trebas silikonom da zatvoris sve pukotine pored stokova od vrata, prozora, pored odvodnih cijevi sudopera, mozda i ventilacioni otvor da zatvoris. Uglavnom sva mjesta kroz koja mogu da prodju trebas pokusati da zatvoris.
SRETNO, nadam se uspjehu...
s@mson

PostPostao/la Lace dana 09/02/2008 23:52

atko je napisao/la:Pocni drzati macku u stanu ;)

A za kakvu finu macu koja treba dom obrati se mircerki :)

I kad ti maca potamani zohare da se nisi usudio da je sutnes napolje :-D

ovo za macku je 100 % sigurno

ja zivim u veoma staroj zgradi (postojala je i prije II svjetskog rata) i imali smo problem sa zoharima kojih se godinama nikako nismo mogli rijesiti...i slucajno smo macka koji nam je sam dosao primili u kucu...a zohari su jednostavno nestali nakon par mjeseci...to je bilo prije nekih 10 godina...macak je otisao nakon godin-dvije a zohari se nisu vratili
Lace

PostPostao/la moa dana 10/02/2008 01:08

MACKA CE POMOCI TO JE ZIHER..NJOJ CE BITI INTERESANTNO DA IMA STA DA LOVI I DA SE HRANI A TI SRETAN STO NECES IMATI ZOHARA... KAD SAM RADIO GENERALNO POSPREMANJE STANA JA SAM UBACIO OTROV U SVAKU RUPU KOJA SE MOGLA NACI I ETO MIRAN SAM SAD, DODUSE MOZDA IH PIXLA (MACKA) LOVI NOCU DA JA NE ZNAM :D
moa

Re: Kako istrijebiti žohare iz stana ?

PostPostao/la suncica24 dana 23/05/2011 19:02

Jedino ako ces istrijebiti stan iz zgrade. :roll:

Nema sansi.
Mozes ih "smiriti" na neko vrijeme, ali kad tad...
suncica24

Re:

PostPostao/la JoseMujica dana 23/05/2011 19:04

s@mson je napisao/la:Definitivno Neopitroid, pomaze i ubija ih. Pospi po svim skrovitim mjestima prije spvanja a ujutro ko prvi ustane neka pomete mrtve zohare i prah. Ponovo navece ponovi postupak, vidjeces drugo jutro ce ih biti manje. Ponavljaj postupak koliko puta bude potrebno. Ja sam ponavljao 5 dana i jos dva dana za svaki slucaj. Svakako moras izmaknuti stvari u kuhinji, vole vlazna i topla mjesta. Trebas silikonom da zatvoris sve pukotine pored stokova od vrata, prozora, pored odvodnih cijevi sudopera, mozda i ventilacioni otvor da zatvoris. Uglavnom sva mjesta kroz koja mogu da prodju trebas pokusati da zatvoris.
SRETNO, nadam se uspjehu...

ovo obavezno...ali u zgradama treba i komšiluk pokrenut u združenu akciju jer se ludo šire. Džaba ti posipanje u tvom stanu ako im je baza kod komšije jer ti svako veče slijedi gerilski upad.

pored ovoga ima još neki mlogo opasan otrov u tečnom stanju...ali to kad napršćeš moraš luftat stan barem 24 sata (ne sjećam se kako se zove)

Uglavnom trči u prvu prodavnicu Poljotre ili poljoprivrednu apoteku i pitaj....nisi prvi sve će ti tamo objasniti
JoseMujica

PostPostao/la Krompirpitac dana 23/05/2011 19:08

nabavi flašicu neopitroida ili još bolje k obiola,kupis prskalicu(ima jeftinih u Obiu),saspi sadržaj dodaj vode malo promućkaj.Poprskati po njihovim putevima,skrovištima,obići sve lajsne,čitav pod zaliti.Imaju se kupiti ne kuglice protiv žohara.Možeš platiti i firme koje se tim bave ali one često rade sa prerazrijeđenim otrovom i olakšaće te pofino po kvadraturi stana...
Krompirpitac

PostPostao/la splend dana 23/05/2011 19:11

meni su roditelji imali problema sa zoharima, mama je pokusavala sve moguce i nije uspjevalo. prije nekih mjesec sam dobio broj nekog covjeka u sarajevu, koji prodaje viktor gel cini mi se. nije jeftin, mozda 100 KM neka tuba. kako su roditelji nabavili, zohari su nestali :dance:

malo se i vi raspitajte o tom gelu, ako vas zanima i ako se ne krse pravila foruma, mogu ostaviti broj telefona pa da ga kontaktirate.
splend

PostPostao/la bavi dana 23/05/2011 20:12

kamenko je otvorio temu 2008 godine, tako da mislim da se do danas snašao :D
bavi

PostPostao/la rebus11 dana 07/06/2011 21:53

da li neko zna pomaze li tu ista u njihovom ubijanju green protect ? hvala... :)
rebus11

Natrag na Umjetnost življenja

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.