kako i dali se moze skinuti zabrana ulaska u evropsku uniju?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator/ica: ladyblue18

kako i dali se moze skinuti zabrana ulaska u evropsku uniju?

PostPostao/la asbosanac76 dana 26/02/2012 11:37

konkretrno,imam zabrana ulaska u italiju prije neki 7 god. sam bio u italiji na crno.dobio sam za to 8 godina zabrane ulaska u italiju.sad sam predao papire u austriji.ozenjen sam i zena mi ima austrjsko drzavljanstvo ali su mi papiri blokirani i austrija mi nedozvoljava ulazak,jer su me pronasli u bazi i trze od italijanskih institucija da mi oni poniste tu zabranu i da bi me tada pustili.u austriji ispunjavam uslove za dobijanje radne i boravne.uzeo sam advokata ali mi niko nemoze obecati da ce nesto uraditi po tom pitanju i samo mi se cini da mi uzimaju pare.zabrana mi istce slijedece god do sad sam normalno koristio bezvizni rezi i dolazio u austriju.dali je moguce koristiti bez.rezim ako imas zabranu?ako neko ima slicna iskustva molim da pise o tome kako bi znao sta da radim dalje,u velikoj sam zbrci.unapred zahvalan
asbosanac76

Re: kako i dali se moze skinuti zabrana ulaska u evropsku un

PostPostao/la muha_sa dana 26/02/2012 11:42

asbosanac76 je napisao/la:konkretrno,imam zabrana ulaska u italiju prije neki 7 god. sam bio u italiji na crno.dobio sam za to 8 godina zabrane ulaska u italiju.sad sam predao papire u austriji.ozenjen sam i zena mi ima austrjsko drzavljanstvo ali su mi papiri blokirani i austrija mi nedozvoljava ulazak,jer su me pronasli u bazi i trze od italijanskih institucija da mi oni poniste tu zabranu i da bi me tada pustili.u austriji ispunjavam uslove za dobijanje radne i boravne.uzeo sam advokata ali mi niko nemoze obecati da ce nesto uraditi po tom pitanju i samo mi se cini da mi uzimaju pare.zabrana mi istce slijedece god do sad sam normalno koristio bezvizni rezi i dolazio u austriju.dali je moguce koristiti bez.rezim ako imas zabranu?ako neko ima slicna iskustva molim da pise o tome kako bi znao sta da radim dalje,u velikoj sam zbrci.unapred zahvalan

iz licnog primjera koji si naveo dobio si i odgovor.

-moj ti je savjet da furaš kako si i od sad i da se strpiš dok ti ne istekne zabrana--da ne daješ djaba lovu advokatima koji ce te ogulit i razvuc predmet taman do ukidanja zabrane.
muha_sa

PostPostao/la drndalo dana 26/02/2012 12:03

Jesi li i nakon saznanja austrijanaca o zabrani ulazio turisticki bezvizno bez problema ? Ako jesi nastavi, a ako nisi, mozda imadnes problem prvi put na granici, ako ti je slucaj "aktiviran"...Tj. ako je tvoja prijava po kojoj su nasli da imas zabranu uzrokovala da kraj tvog pasosa u kompjuteru stave da imas zabranu ulaska...
drndalo

PostPostao/la Gray dana 26/02/2012 12:50

asbosanac76 je napisao/la:konkretrno,imam zabrana ulaska u italiju prije neki 7 god. sam bio u italiji na crno.dobio sam za to 8 godina zabrane ulaska u italiju.sad sam predao papire u austriji.ozenjen sam i zena mi ima austrjsko drzavljanstvo ali su mi papiri blokirani i austrija mi nedozvoljava ulazak,jer su me pronasli u bazi i trze od italijanskih institucija da mi oni poniste tu zabranu i da bi me tada pustili.u austriji ispunjavam uslove za dobijanje radne i boravne.uzeo sam advokata ali mi niko nemoze obecati da ce nesto uraditi po tom pitanju i samo mi se cini da mi uzimaju pare.zabrana mi istce slijedece god do sad sam normalno koristio bezvizni rezi i dolazio u austriju.dali je moguce koristiti bez.rezim ako imas zabranu?ako neko ima slicna iskustva molim da pise o tome kako bi znao sta da radim dalje,u velikoj sam zbrci.unapred zahvalan

Koliko znam, zabrana ulaska je upravo to, zabrana bilo kakvog ulaska u EU, ne zabrana dobivanja radne dozvole, dakle ni bezvizni režim ne bi mogao koristiti. Vjerovatno nisu radili provjeru u bazi kada si ranije ulazio, jer nema logike da možeš ulaziti i pored zabrane.

Raspitaj se o tome, a ne vjerujem da ti Austrija može skinuti zabranu koju si dobio u Italiji. Najbolje je možda da sačekaš da ti istekne zabrana jer inače bi možda mogao imati još više problema ako te uhvate da kršiš zabranu.
Gray

PostPostao/la Hemel dana 26/02/2012 13:05

imam prijatelja koji zivi u jednoj eu zemlji a ima zabranu ulaska u njemacku. zaobilazi je u sirem krugu :-) a kada ide u sarajevo ili ide avionom ili ide okolo samo da zaobidje njemacku.

znaci, zabrana ulaska u italiju nije isto kao zabrana ulaska u eu. odobrenje boravka u austriji moze a i ne mora biti uvjetovana tom tvojom zabranom. moj ti je savjet, boravi u austriji tako kako si do sada boravio (posjecivao) a nakon isteka zabrane pokreni novi postupak. advokati te samo uzimaju.
Hemel

PostPostao/la asbosanac76 dana 26/02/2012 13:58

drndalo je napisao/la:Jesi li i nakon saznanja austrijanaca o zabrani ulazio turisticki bezvizno bez problema ? Ako jesi nastavi, a ako nisi, mozda imadnes problem prvi put na granici, ako ti je slucaj "aktiviran"...Tj. ako je tvoja prijava po kojoj su nasli da imas zabranu uzrokovala da kraj tvog pasosa u kompjuteru stave da imas zabranu ulaska...

u austriju normalno dolazim i koristim bezvizni rezm,svaki se put prijavim i kad odlazim odjavim.na granici nisam imao nikakvih problema za sada.imao sam i kontrolu policije krim u sloveniji ali nista se nije desilo.pogledali pasos i pustili me.ni meni to nije jasno,ako je zabrana onda je zabrana ulaska u svakom slucaju.
asbosanac76

PostPostao/la mendo000 dana 04/10/2012 23:12

zanima me dali mi ko moze odg. i reic tacnoo htio sam da pitamm dla nekoo bio sma u finskojj isaoo trazioo azill i bio sma 9 mjeseciii i posot nisam dobioo vratio sma s eu bosnuuu zanimam me sad adlai imam zabrnauu akad sma izlazio iz finske na ajrodromu su mir rekli da nemam zabranee ako mi neudare na izlaznojj stanici to jest u austrijii al u austrijii niko mi nista nije uzimaoo pasoss niti ima sta u pasosuu smao mi ulazakk kad sma usaoo na granici u sloveniji a nemam mi kad sma izasoo nista udareno u pasosu ehhs a dme zanima dalii nekoo zna i moze mi odg.. dali imam zabrnauu posot planirma d aidemm za par dana u austrijuu pa me too zanimaa :D
mendo000

PostPostao/la Ajatolah_ dana 04/10/2012 23:18

mendo000 je napisao/la:zanima me dali mi ko moze odg. i reic tacnoo htio sam da pitamm dla nekoo bio sma u finskojj isaoo trazioo azill i bio sma 9 mjeseciii i posot nisam dobioo vratio sma s eu bosnuuu zanimam me sad adlai imam zabrnauu akad sma izlazio iz finske na ajrodromu su mir rekli da nemam zabranee ako mi neudare na izlaznojj stanici to jest u austrijii al u austrijii niko mi nista nije uzimaoo pasoss niti ima sta u pasosuu smao mi ulazakk kad sma usaoo na granici u sloveniji a nemam mi kad sma izasoo nista udareno u pasosu ehhs a dme zanima dalii nekoo zna i moze mi odg.. dali imam zabrnauu posot planirma d aidemm za par dana u austrijuu pa me too zanimaa :D

Hajde probaj ponovo, samo se sad koncentriši na redoslijed slova u riječi.
Ajatolah_

PostPostao/la mendo000 dana 04/10/2012 23:49

dobro heheh znacii bio sma u finskojj isaoo traziooo azil tj.. drzavljanstvoo i papire finske al nisma uspiooo dobit jinn i bio sam 9 mjeseci u finskojj i zanima me sad dalii immam zabranuuu u pasosu posot kad sam krecoo iz finske na ajrodromuu u finskoj rekli su mii da nemam zabrane tamm ako mi neudare zabranu na izlaznoj stnaici tj.. u austrijii al kad sma doso u austrijuuu tam niko me nije cekoo policija i to sve samo sma cekiraoo karte sjeoo u avioo i za sarajevooo u pasosu mi smaoo ima ulazniii pecat u hrvatskojj i sloveniji kad sma isaoo u finskuu a akd sam izlazio nema mi nistaa znaciii i sad me zanima dali imam zabranu posot trebam ovih dana da idem za austrijuuuuu...
mendo000

PostPostao/la fidoremilienko dana 04/10/2012 23:54

Odes i ponistis kaznu, tako sto ces da platis. :wink:
fidoremilienko

PostPostao/la mendo000 dana 05/10/2012 00:21

all nemam ja nikakve kazne d aidme platiti nit sma dobioo kakv papir d aimam zabranuu nit sma isoo u policiju na kakv razgovor u vezi zabrane nit imam sta u pasosu udarenoo
mendo000

PostPostao/la Edin H. dana 05/10/2012 01:14

mendo000 je napisao/la:all nemam ja nikakve kazne d aidme platiti nit sma dobioo kakv papir d aimam zabranuu nit sma isoo u policiju na kakv razgovor u vezi zabrane nit imam sta u pasosu udarenoo

Nemas nikakvu zabranu ako si trazio azil i izasao kada su ti odbili slucaj
Cuvaju tvoje otiske prstiju, stoga ako bi trazio azil u nekoj drugoj zemlji EU-a nasli bi te i vratili u Finsku, a iz Finske nazad u BiH.
Medjutim lako mi je za vas sto iz trivijalnih razloga dobijate zabrane, zbog trazenja azila ili rada na crno.

Problem je kada covjek zbog dokazanog EU fasizma, tj. zbog paljenja baklje, poslije sudske presude u zemlji clanici EU dobije zabranu. A doslo vrijeme da se putuje u Grcku, da bi se jos jednom dokazala bosanskohercegovacka dominacija u Evropi :dance:
E to je ljudska drama moji azilanti i radnici na crno :(
Edin H.

PostPostao/la malsal dana 08/10/2012 14:02

Donekle poznajem pravila, ali ima varijacija od drzave do drzave:
Samo Italija moze ukinut zabranu, a vjerovatno nece bez obzira na advokata jer bi oh advokat morao ubjedit da su donjeli pogresnu odluku ili ti dali predugu zabranu.
Predpotavljam da su te ubacili u SIS, AFIS ili Eurodac ili slicnu bazu podataka, dok si tu zabrana ti vrjedi za cjeli Schengen.
Kad istekne zabrana sve se vraca na normalu s tim da bi ti moglo biti teze dobit vizu ako ti treba.
malsal

PostPostao/la terremoto dana 08/10/2012 22:57

Trazi u italijanskoj ambasadi povlacenje zabrane (revoca espulsione),ali ako to uradis neznam dali ces moci vise putovati u Austriju.Cudna je ta tvoja situacija,jedino si mogao biti tamo na drugo ime,na crno,7 godina i da te ne nadju sad dok putujes sa tvojim pravim imenom,moras malo bolje objasniti situaciju.Ako znas italijanski idi ovdje http://www.tuttostranieri.it/ pa citaj dan i noc po forumu probleme drugih,mozda nadjes svoje odgovore.
terremoto

PostPostao/la terremoto dana 08/10/2012 23:00

malsal je napisao/la:Donekle poznajem pravila, ali ima varijacija od drzave do drzave:
Samo Italija moze ukinut zabranu, a vjerovatno nece bez obzira na advokata jer bi oh advokat morao ubjedit da su donjeli pogresnu odluku ili ti dali predugu zabranu.
Predpotavljam da su te ubacili u SIS, AFIS ili Eurodac ili slicnu bazu podataka, dok si tu zabrana ti vrjedi za cjeli Schengen.
Kad istekne zabrana sve se vraca na normalu s tim da bi ti moglo biti teze dobit vizu ako ti treba.

Zabrana je 10 godina i poslije 10 g moguce je da ne ispari sama,nego opet moras traziti povlacenje,a za to ti je potreban advokat i u Italiji i ovdje,tako ces brze zavrsiti,a to sve traje oko godinu dana.
terremoto

PostPostao/la hrle1976 dana 08/10/2012 23:24

mendo000 je napisao/la:dobro heheh znacii bio sma u finskojj isaoo traziooo azil tj.. drzavljanstvoo i papire finske al nisma uspiooo dobit jinn i bio sam 9 mjeseci u finskojj i zanima me sad dalii immam zabranuuu u pasosu posot kad sam krecoo iz finske na ajrodromuu u finskoj rekli su mii da nemam zabrane tamm ako mi neudare zabranu na izlaznoj stnaici tj.. u austrijii al kad sma doso u austrijuuu tam niko me nije cekoo policija i to sve samo sma cekiraoo karte sjeoo u avioo i za sarajevooo u pasosu mi smaoo ima ulazniii pecat u hrvatskojj i sloveniji kad sma isaoo u finskuu a akd sam izlazio nema mi nistaa znaciii i sad me zanima dali imam zabranu posot trebam ovih dana da idem za austrijuuuuu...

Nemas nikakvu zabranu. Nije krivicno dijelo pokusati dobiti azil. Pokusao si nije islo, nisi pravio vece probleme, znaci vratio si se u BiH. Nista strasno nista posebno. Ti pecati u pasosu su samo eto tako to nije neko znacenje pogotovo ne u Europi. Kad ides van Europe onda ti lupaju koje kakve papsose, jos malo pa kad nisu poceli da lete pecati od samsunga, kawasakija itd. moj papsos je tolko izljepljen nekim pecatima da i kad bi neko pokusao da odgonetne kad sam u koju drzavu ulazio i izlazio imao bi probelem - pecat na pecatu. Nimas cega da se brines. Nisi dobio deportaciju uz zabranu ulaza u Finsku.
hrle1976

PostPostao/la Edin H. dana 08/10/2012 23:54

hrle1976 je napisao/la:
Nemas nikakvu zabranu. Nije krivicno dijelo pokusati dobiti azil. Pokusao si nije islo, nisi pravio vece probleme, znaci vratio si se u BiH. Nista strasno nista posebno. Ti pecati u pasosu su samo eto tako to nije neko znacenje pogotovo ne u Europi. Kad ides van Europe onda ti lupaju koje kakve papsose, jos malo pa kad nisu poceli da lete pecati od samsunga, kawasakija itd. moj papsos je tolko izljepljen nekim pecatima da i kad bi neko pokusao da odgonetne kad sam u koju drzavu ulazio i izlazio imao bi probelem - pecat na pecatu. Nimas cega da se brines. Nisi dobio deportaciju uz zabranu ulaza u Finsku.

Udarajmo pecate :dance:

Edin H.

PostPostao/la ahmet peles dana 19/10/2012 16:19

Uhvacen sam u Italiji ilegalno,i dobio sam zabranu ne znam nija koliko jer nisam razumio Italijanski,i mislio sam daje samo za Italiju,krenem za Dansku kod brate i Slovenci me vrate i kazu mi da imam zabranu za zemlje eu,i dobijem papir da imam zabranu od 13.08.2009 do 13.08 2012 znaci tri godine,i krenuo sam posle isteka mjesec dana ponovo za Dansku,i vratili su me ponovo kazu da imam zabranu,ali neznaju do kad,i ja mu pokazujem papir da su mi oni dali i da je istekla,pa sam pokusavao Italijanskim advokatima,ali oni neznaju sta trebam da radim,jel vi mi mozete reci kome da se obratim,sta da radim,zabrana mi istekla a ne mogu da idem?hvala unaprijed :sad:
ahmet peles

PostPostao/la Op3r4t0r dana 19/10/2012 17:09

Prije isticanja zabrane ulaska, u ovom slucaju u italiju i schengen, italija ce provjeriti baze podataka i vidjeti da li si prekrsio pravila, u slucaju da nisi zabrana ce biti ukinuta s tim da ce te na pocetku pratiti odredjene poteskoce prilikom dobijanja radne vize npr, u slucaju da si prekrsio zabranu ulaska a koliko vidim jesi, a to ce oni lako saznati jer ti je vjerovatno prilikom bezviznog ulaska u austriju skeniran pasos i samim tim unesen u bazu podataka, u tom slucaju umjesto da ti se ukine zabrana ulaska ona ce biti produzena, dokad zavisi od njih
Op3r4t0r

PostPostao/la terremoto dana 22/10/2012 16:35

ahmet peles je napisao/la:Uhvacen sam u Italiji ilegalno,i dobio sam zabranu ne znam nija koliko jer nisam razumio Italijanski,i mislio sam daje samo za Italiju,krenem za Dansku kod brate i Slovenci me vrate i kazu mi da imam zabranu za zemlje eu,i dobijem papir da imam zabranu od 13.08.2009 do 13.08 2012 znaci tri godine,i krenuo sam posle isteka mjesec dana ponovo za Dansku,i vratili su me ponovo kazu da imam zabranu,ali neznaju do kad,i ja mu pokazujem papir da su mi oni dali i da je istekla,pa sam pokusavao Italijanskim advokatima,ali oni neznaju sta trebam da radim,jel vi mi mozete reci kome da se obratim,sta da radim,zabrana mi istekla a ne mogu da idem?hvala unaprijed :sad:

Ja mislim da se mora tacno znati koliko je zabrana,zavisi sta si "napravio",nema manje od 5 god.Povlacenje zabrane mozes traziti u italijanskoj ambasadi u BiH i to ti traje circa godinu dana,ali da ne bubam raspitaj se u ambasadi.
terremoto

PostPostao/la dzudza dana 19/11/2012 13:39

*saltam po netu i naleti na ovo ... i ja sam 2009 otisla u svicarsku na azil i 2011 u aprilu mjesecu deportuju me za BiH s tim da sam dobila zabranu ulaska u svicu i eu 3 godine :(( eh sad imal kakav advokat da je poznat da je sposoban da skine kaznu prije isteka..i zanima me jos jedno, da li ovi ilegalci znaju sta kako i da li je moguce promjeniti ime ili prezime pa progulit u eu ... mislim novo ime i novi pasos ( procedura je malo duza al bolje i to nego dat par hiljada budali kakvoj da te zezne)..isla sam vec jednom na "/granicu gdje ne skeniraju" pasose i vratise me :)
dzudza

PostPostao/la Troll_Happens dana 19/11/2012 17:58

kontaktiraj mjesecara on ce ti skinuti sve zabrane. Skida takodje bijelu i crnu magiju a gleda i u pepeljaru. Samo mu kupi shteku cigara, aura light i reci da te Zhare poslao i bice ok ulazis vec sutra preko japana u eu. Ta ce eu ko da oni znaju gdje je japan.
Troll_Happens

PostPostao/la hrle1976 dana 20/11/2012 02:29

ahmet peles je napisao/la:Uhvacen sam u Italiji ilegalno,i dobio sam zabranu ne znam nija koliko jer nisam razumio Italijanski,i mislio sam daje samo za Italiju,krenem za Dansku kod brate i Slovenci me vrate i kazu mi da imam zabranu za zemlje eu,i dobijem papir da imam zabranu od 13.08.2009 do 13.08 2012 znaci tri godine,i krenuo sam posle isteka mjesec dana ponovo za Dansku,i vratili su me ponovo kazu da imam zabranu,ali neznaju do kad,i ja mu pokazujem papir da su mi oni dali i da je istekla,pa sam pokusavao Italijanskim advokatima,ali oni neznaju sta trebam da radim,jel vi mi mozete reci kome da se obratim,sta da radim,zabrana mi istekla a ne mogu da idem?hvala unaprijed :sad:

Zabrane ulaza su inace na 5 god. (npr. za prekoracenje viznog perioda) ili 10 god. (npr. za ilegalno boravljenje, svercanje na crno itd.) ali vecinom udaraju zabrane na 10 god., a to na tri godine je nesto novo (nepoznato mi je te prvi put cijem za 3 god.), ali sve u svemu oni tebe moraju da izbrisu iz sistema, tako da na granici nisi vise na crnoj listi. Ako su te uhvatili da si bio na crno, bojim se da je u tvom primjeru zabrana na 10 god. a ne neke 3 god. Najbolje da stupis u kontakt sa Italijanskom ambasadom.

dzudza je napisao/la:*saltam po netu i naleti na ovo ... i ja sam 2009 otisla u svicarsku na azil i 2011 u aprilu mjesecu deportuju me za BiH s tim da sam dobila zabranu ulaska u svicu i eu 3 godine :(( eh sad imal kakav advokat da je poznat da je sposoban da skine kaznu prije isteka..i zanima me jos jedno, da li ovi ilegalci znaju sta kako i da li je moguce promjeniti ime ili prezime pa progulit u eu ... mislim novo ime i novi pasos ( procedura je malo duza al bolje i to nego dat par hiljada budali kakvoj da te zezne)..isla sam vec jednom na "/granicu gdje ne skeniraju" pasose i vratise me :)

Izmjena imena i novi pasos ne pomazu nista, jer imas isti maticni broj. Nema advokata koji tu moze sta da ucini.
hrle1976

PostPostao/la spasojab dana 22/01/2013 22:39

imam jedno pitanje ako mi moze ko odgovoriti.prije dvije godine sam bio u becu radio na crno i uhvatili su me.dobio sam zabranu na pet godina ali sam uz pomoc advokata skinuo na 18 mjeseci.prije isteka zabrane sam pokusao da udjem na madjarsku ilegalno i tu su me uhvatili i deportovali i opet mi udarili zabranu na tri godine.e sada moje je pitanje posto imam djevojku u njemackoj sa kojom sam vec duze vrijeme u vezi i zelimo da se vjencamo.recite mi dali je moguce da skinem zabrane sa vjencanem sa njom i ako moze kome treba da se obratim.a da ona ima stalni boravak a nas pasos.unaprijed vam zahvalan.
spasojab

PostPostao/la swanfilter dana 22/01/2013 22:48

spasojab je napisao/la:imam jedno pitanje ako mi moze ko odgovoriti.prije dvije godine sam bio u becu radio na crno i uhvatili su me.dobio sam zabranu na pet godina ali sam uz pomoc advokata skinuo na 18 mjeseci.prije isteka zabrane sam pokusao da udjem na madjarsku ilegalno i tu su me uhvatili i deportovali i opet mi udarili zabranu na tri godine.e sada moje je pitanje posto imam djevojku u njemackoj sa kojom sam vec duze vrijeme u vezi i zelimo da se vjencamo.recite mi dali je moguce da skinem zabrane sa vjencanem sa njom i ako moze kome treba da se obratim.a da ona ima stalni boravak a nas pasos.unaprijed vam zahvalan.

Tebi takvom bih ja dao dozivotnu zabranu! Malo je njih uspjelo smanjiti zabranu, ti uspio u tome i ponovo isao traziti guzici cepa, uhvatili te i sada bi opet ... Bosnjo ..
swanfilter

Sljedeća

Natrag na Razne diskusije

Trenutno korisnika/ca: Boateng, Cherry-Cherry, ed72, haos1, perfect_guy i 13 gostiju.