Javni ispit online -agencija za drzavnu sluzbu

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...

Moderator/ica: NIN

Javni ispit online -agencija za drzavnu sluzbu

PostPostao/la luka78 dana 27/11/2010 12:49

Pozdrav,

Evo ja imam dva pitanja, a koja mogu pomoci svima koji trebaju poloziti javni ispit.

1. Da li magistri, tj. svrseni studenti sa 300 ECTS bodova trebaju polagati javni ispit?
2. Da li su pitanja, koja se nalaze na online servisu agencije za drzavnu sluzbu ( http://www.ads.gov.ba/javniispit/online/ ), pitanja koja se dobijaju na ispitu ili bude jos dodatnih pitanja koja se ne nalaze na online servisu. Da pojasnim, da li se mogu ocekivati dodatna pitanja na ispitu, a koja se ne nalaze na ovom online testu?

Hvala
luka78

Re: Javni ispit online -agencija za drzavnu sluzbu

PostPostao/la addy_sa dana 27/11/2010 20:59

1. polažu čak i magistri prava
2. sva pitanja koja su online postavljena su u opticaju za pravi ispit. tamo nedostaju samo pitanja iz dvije oblasti a to su javne finansije i ustavni sistem BiH

javi se na pp ako ti nešto detaljnije treba
addy_sa

PostPostao/la pravnicAM dana 28/11/2010 01:21

luka78 je napisao/la:Pozdrav,

Evo ja imam dva pitanja, a koja mogu pomoci svima koji trebaju poloziti javni ispit.

1. Da li magistri, tj. svrseni studenti sa 300 ECTS bodova trebaju polagati javni ispit?
2. Da li su pitanja, koja se nalaze na online servisu agencije za drzavnu sluzbu ( http://www.ads.gov.ba/javniispit/online/ ), pitanja koja se dobijaju na ispitu ili bude jos dodatnih pitanja koja se ne nalaze na online servisu. Da pojasnim, da li se mogu ocekivati dodatna pitanja na ispitu, a koja se ne nalaze na ovom online testu?

Hvala

dabome da ispit polažu svi koji su završili pripravnički/volonterski staž,,,
a što se tiče online testa-meni je mnogo pomoglo, u biti pitanja su manje-više slična,,,jedino obratite pažnju na oblast o evropskim integracijama,nije dovoljno obrađeno ni u priručniku,a i online testovi su površni iz te oblasti,,, PREPORUKA: www.dei.gov.ba -stranica o evr.integracijama i tu ima sve što treba,obratiti pažnju na pojmove,institucije,datume.....
ovo savjetujem iz ličnog iskustva-kad sam polagala IOZ dobila sam 10 pitanja iz evropskih integracija od kojih mi ni jedno nije bilo poznato....pa da se i vama ne desi slično....toliko od mene i sretno
pravnicAM

PostPostao/la pravnicAM dana 28/11/2010 01:23

addy_sa je napisao/la:1. polažu čak i magistri prava
2. sva pitanja koja su online postavljena su u opticaju za pravi ispit. tamo nedostaju samo pitanja iz dvije oblasti a to su javne finansije i ustavni sistem BiH

javi se na pp ako ti nešto detaljnije treba

bila su pitanja i iz tih oblasti (prosle godine) ali su ''nestala'' sa stranice ....
pravnicAM

PostPostao/la luka78 dana 29/11/2010 00:06

Aha, bas bezveze sto magistri moraju polagati, mislim idioticno, zar ne...

Ok, hvala na odgovorima, znaci ona pitanja su dovoljna na stranici plus javne finansije, ustavni sistem BiH i evropske integracije.
Nego, ne mogu da download-ujem ove materijale sa http://www.ads.gov.ba/v2/index.php?opti ... 76&lang=bs

Gdje mogu naci materijale za ove dvije oblasti (pitanja iz Evropskeih integracija se dakle nalaze na stranici stranici DEI-a)?

Hvala
luka78

PostPostao/la pravnicAM dana 30/11/2010 23:19

luka78 je napisao/la:Aha, bas bezveze sto magistri moraju polagati, mislim idioticno, zar ne...

Ok, hvala na odgovorima, znaci ona pitanja su dovoljna na stranici plus javne finansije, ustavni sistem BiH i evropske integracije.
Nego, ne mogu da download-ujem ove materijale sa http://www.ads.gov.ba/v2/index.php?opti ... 76&lang=bs

Gdje mogu naci materijale za ove dvije oblasti (pitanja iz Evropskeih integracija se dakle nalaze na stranici stranici DEI-a)?

Hvala

prati samo program za polaganje i nećeš pogriješiti :)

ne obećajem, ali ako ''uhvatim'' vremena pokušaću skenirati testove iz te 2 oblasti,
pravnicAM

PostPostao/la kale87 dana 19/04/2012 16:40

A gdje se moze tacno raspitati o polaganju javnog/strucnog ispita, kupiti knjigu i zna li neko koliko ona kosta? Jer nemam pojma gdje naci glave koje fale na netu?
kale87

PostPostao/la begzad dana 16/10/2012 14:08

Javni ispit nije dužno polagati:
a) lice koje je na bilo kom nivou vlasti pred nadležnim organom uprave u BiH, položilo za visoku školsku spremu stručni upravni ispit, javni ispit, ispit općeg znanja, odnosno ispit koji odgovara pobrojanim ispitima;
b) lice koje je na bilo kom nivou vlasti, pred nadležnim organom uprave u BiH položilo pravosudni ispit;
c) lice koje je oslobođeno od obaveze polaganja stručnog upravnog ispita za visoku stručnu spremu ili javnog ispita odlukom nadležnog organa u skladu sa propisima;
d) magistri i doktori pravnih nauka, docenti i profesori pravnih fakulteta u BiH, te magistri i doktori društvenih nauka iz oblasti ustavno pravo, upravno pravo ili radno pravo;
e) lice koje je položilo stručni ispit u okviru druge struke za visoku stručnu spremu pred nadležnim organom uprave, ukoliko je po tom osnovu nadležni organ donio rješenje kojim se oslobađa obaveze polaganja stručnog upravnog ispita na nivou BiH.

Ovo je u skladu sa
O D L U K OM
O NAČINU POLAGANJA
JAVNOG I STRUČNOG ISPITA
begzad

PostPostao/la begzad dana 16/10/2012 14:14

kale87 je napisao/la:A gdje se moze tacno raspitati o polaganju javnog/strucnog ispita, kupiti knjigu i zna li neko koliko ona kosta? Jer nemam pojma gdje naci glave koje fale na netu?

Ima program polaganja stručnog ispita ...a on inače košta 40 KM koliko ja znam

a evo ti link http://www.ads.gov.ba/v2/index.php?opti ... 76&lang=bs
begzad

Natrag na Nauka i edukacija

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.